Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Praská pojistka

zíbrdý (Nový člen)
16.05.2010 18:59:19
Offline

Praská pojistka

Zdravím. Mám problém u Bandita 1200 Stále praská 15A pojistka s označením signal. V tu chvíli nejde přístrojovka,blinkry ,parkovačky a houkačka, ale motor běží dál. Všechny tyto spotřebiče jsem odpojil,prošel svazky a stále to samé. Pojistka,ale praská pouze při běžícím motoru a to při zvýšení otáček. Někdy po pár vteřinách,někdy po kilometru jízdy,prostě nahodile. Pokud má někdo radu budu vděčnej. Taky se snažim někde sehnat schéma. Dík

Bedřich (Člen)
16.05.2010 20:45:02
Offline

Re: Praská pojistka

to je S nebo N? Rok? co to napsat líp ty bambulosmile1

No, tak schema máš ke stažení tady na fóru...

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/158_schaltplangsf1200n-2001.jpg



... jestli ti to pořád praská a není na to zapojený vůbec nic, tak chyba bude patrně jinde.  Jak moc ti to dobíjí? nebo bych to tipoval na kabely u krku řízení,


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
bolek009 (Člen)
16.05.2010 21:06:16
Offline

Re: Praská pojistka

Schéma je malé a nemohu na něm najít tu vadnou pojistku.
Ale jestli je všechno odpojené a praská, bude to někde ve svazku.
Myslím, že hodnota dobíjení na to nemá vliv, protože pojistku přepaluje nadproud a ne přepětí.


GSF1250SA K7
zíbrdý (Nový člen)
16.05.2010 21:32:12
Offline

Re: Praská pojistka

Bedřich psal:

to je S nebo N? Rok? co to napsat líp ty bambulosmile1

No, tak schema máš ke stažení tady na fóru...
http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … n-2001.jpg

... jestli ti to pořád praská a není na to zapojený vůbec nic, tak chyba bude patrně jinde.  Jak moc ti to dobíjí? nebo bych to tipoval na kabely u krku řízení,

Jsem autoelektrikář a všechny možnosti jsem už prověřil. Rok je 2006 a jestli S nebo N je úplně jedno i ani ten rok u této pojistky není až tak důležitej. Schéma už jsem sehnal (i pro nás normální a nejen pro bystrozraké)smile1 takže jsem o něco dál,ale potřeboval bych radu od někoho se stejnou zkušeností,protože teď už zbýva jen metoda pokus omyl při zkoušení dílů jako je třeba regulátor a na to nemám díly. Jinak dík za radu

Bedřich (Člen)
16.05.2010 23:49:46
Offline

Re: Praská pojistka

Tak u mě v PC nepotřebuju na to schema lupu evil takže uploadem na web se to zmenšilo...

jestli jsi elektrikář, tak máš třeba osciloskop a můžeš měřit a ne metoda pokus omyl...bigsmile

Myslim, že není jedno jestli je to S nebo N, protože kabely jsou jinak vedený a jinak namáhaný...

tak sem pověš to schema na K6, já ho nemám.


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
K.a.s.y.m. (Člen)
17.05.2010 06:15:32
Offline

Re: Praská pojistka

Bedřich psal:

Tak u mě v PC nepotřebuju na to schema lupu evil takže uploadem na web se to zmenšilo...

jestli jsi elektrikář, tak máš třeba osciloskop a můžeš měřit a ne metoda pokus omyl...bigsmile

Myslim, že není jedno jestli je to S nebo N, protože kabely jsou jinak vedený a jinak namáhaný...

tak sem pověš to schema na K6, já ho nemám.

verze S nebo N se liší použe ve světle a pokud se nepletu tak K6 má jen jednu žárovku takže by  to mělo bejt uplně stejný..to jestli to vede jinudy nemá na schéma vliv.
pokud už jsi všechny varianty tak nějak prošel tak ti nezbyde než jít po kabelech a hledat jestli není někde nějakej zlomenej a nedotýká se jiného taky zlomeného.Zvlášť jestil je to to dobře opravená křupka mohli to někde přehlédnout...zkusil bych kouknout po nově zaizolovanejch spojích atd.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lajoš (Člen)
27.06.2011 23:16:49
Offline

Re: Praská pojistka

Mám stejný problém jako"zíbrdý".Páli mi to pojistku č.4 za provozu na B12-96.Ušetřílo  by mi nervy a čas info jak to dopadlo.Bo závada je vždy na druhém konci od místa,kde ja začnu.evilhelp


I pád na hubu je pohyb vpřed.
j.burys (Člen)
28.06.2011 17:22:29
Offline

Re: Praská pojistka

měl sem stejnej problem a závada odstranena a to jak už se tu psalo... Prostě jak je doraz na krku, tak mi to tam naštíplo jeden drátek a pak už stačilo kdykoliv se přikostřit a pojistka udělala pápápussytak tu nevymejšlejte blbosti a pořádně prohlédnout káble v místech, kde se to hodně namáhácool

Lajoš (Člen)
29.06.2011 13:33:32
Offline

Re: Praská pojistka

Že to budu muset prohlédnout,jsem tak nějak tušilbigsmileJen jsem si chtěl trochu ulehčit to hledáni.sickTak jsem to našel. Dvě dopoledne před garáži na sluníčku,abych na to viděl a nic.(Nějak se po mě otáčejí skini) bigsmile Dnes jsem zhasl v garáži natočil to a propružil předek motorky.Eliášovy ohně mě přivedly přes jiskříci brzdovou pancéřovou hadici,která se při propruženík dotkla teleskopu s zkratla přívod pro tlaksón.Přívod jsem zaizoloval,brzdovou hadici stáhl el.stahovací páskou,aby se ničeho nedotýkala.A po problému cool


I pád na hubu je pohyb vpřed.
Lachtan (Člen)
29.06.2011 17:49:16
Offline

Re: Praská pojistka

idontknowidontknow vyhřejvaná pancířka!?!? chmmm, poulím voči jak když klekne na psa...


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
bolek009 (Člen)
30.06.2011 00:31:20
Offline

Re: Praská pojistka

Lajoš psal:

..., která se při propruženík dotkla teleskopu s zkratla přívod pro tlaksón.

Jestli jsi to tímto odstranil, tak je to super.
Ale jako pololaik bych řekl, že plus je na klaksónu pouze při troubení.
Nic o troubení jsi nepsal. Nejde mi to do kebule.idontknow


GSF1250SA K7
Lajoš (Člen)
30.06.2011 11:05:26
Offline

Re: Praská pojistka

idontknowPodle schematu jde plusák přímo k tlaksonu a tlačítkem ho spojíš s mínusem..Ale pro jistotu to ještě proměřím.evilgood A takový jsem měl od včera dobrý pocit jak jsem šikovnej.bigsmile


I pád na hubu je pohyb vpřed.
Filous (Člen)
30.06.2011 13:08:49
Offline

Re: Praská pojistka

Lajoš psal:

idontknowPodle schematu jde plusák přímo k tlaksonu a tlačítkem ho spojíš s mínusem..Ale pro jistotu to ještě proměřím.evilgood A takový jsem měl od včera dobrý pocit jak jsem šikovnej.bigsmile

...je to tag, tlačítkem ukostřuješ...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lajoš (Člen)
30.06.2011 13:22:58
Offline

Re: Praská pojistka

Filous psal:
Lajoš psal:

idontknowPodle schematu jde plusák přímo k tlaksonu a tlačítkem ho spojíš s mínusem..Ale pro jistotu to ještě proměřím.evilgood A takový jsem měl od včera dobrý pocit jak jsem šikovnej.bigsmile

...je to tag, tlačítkem ukostřuješ...

goodcoolsmokin


I pád na hubu je pohyb vpřed.
bolek009 (Člen)
30.06.2011 15:26:24
Offline

Re: Praská pojistka

Už mlčím.smile2


GSF1250SA K7
Lajoš (Člen)
30.06.2011 20:10:03
Offline

Re: Praská pojistka

bolek009 psal:

Už mlčím.smile2

Kdo se nepté nic se nedoví.bigsmilegood


I pád na hubu je pohyb vpřed.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr