Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » blbě brzdí

tomsth (Člen)
24.06.2010 13:06:08
Offline

blbě brzdí

Mám takovej lama dotaz..včera cestou z ázyje domů sem zažil krizovku, brzdil sem i očima..díky předku a podřazení až do červenýho sem to ustál, ale bylo to tak tak..teprve při týhle situaci sem zjistil, že mám zadní brzdu na hovno..ani při dalších pokusech sem nedokázal zaflekovat zadní kolo v jakýkoliv rychlosti, ta pussy zadní prostě jen laxně přibržďuje i když na páku dupnu vší silou (na 40 let starý číže s bubnem 160mm zaflekuju bez problému v jakýkoliv rychlosti ve dvou)..kapaliny je dost, měněná byla před rokem a kousek, kotouč odmaštěnej, desky asi tak v půlce, páka při sešlápnutí tvrdá..je to normální? Bych řek, že ne help


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Filous (Člen)
24.06.2010 13:09:05
Offline

Re: blbě brzdí

...rozhejbat pístky v třmenu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomsth (Člen)
24.06.2010 13:46:06
Offline

Re: blbě brzdí

dík good, to má myšlenku..zkusim to dát odpůldne do richtiku..


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Koldan (Člen)
24.06.2010 14:04:33
Offline

Re: blbě brzdí

tak se zadní brzdů jako s krizofků bych stejně moc nečítal, při brždění přetkem se ti zadek otlehčuje, tagže účinnost zatku je téměř nulováheadshake


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
ross (Člen)
24.06.2010 14:13:00
Offline

Re: blbě brzdí

máš tam abssmile1


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Alessino (Člen)
24.06.2010 14:31:55
Offline

Re: blbě brzdí

Koldan psal:

tak se zadní brzdů jako s krizofků bych stejně moc nečítal, při brždění přetkem se ti zadek otlehčuje, tagže účinnost zatku je téměř nulováheadshake

Zrovna při krizovém brždění se zadní brzda hodí, každej ubržděnej cm navíc je dobrej...

ross (Člen)
24.06.2010 14:41:19
Offline

Re: blbě brzdí

Alessino psal:
Koldan psal:

tak se zadní brzdů jako s krizofků bych stejně moc nečítal, při brždění přetkem se ti zadek otlehčuje, tagže účinnost zatku je téměř nulováheadshake

Zrovna při krizovém brždění se zadní brzda hodí, každej ubržděnej cm navíc je dobrej...

sice se hodí ale zadní kolo v luftě nezabrzdí


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
hlemejzd999 (Člen)
24.06.2010 14:43:35
Offline

Re: blbě brzdí

to já si zas tedko vychutnávam brždění zadkem ...předtim sem tam neměl uš destičky a tak sem nemoch ani přibržďovat a tedko se naopak učim brzdit i zadní a je to paráda...lechce si dobrzdit zadní ,když uš mušim přední pustit ,nebo  někde na štěrku v lesééé, nebo v zatáčce,když jsem dlouhej  a uš to klopim bigsmile...prostě paráda ...mušel jsem to celý zrepasovat ...jeden pístek taky nechodil , ale tedˇ...!!!...bombabigsmilegood


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
tomsth (Člen)
24.06.2010 15:04:21
Offline

Re: blbě brzdí

ross psal:
Alessino psal:
Koldan psal:

tak se zadní brzdů jako s krizofků bych stejně moc nečítal, při brždění přetkem se ti zadek otlehčuje, tagže účinnost zatku je téměř nulováheadshake

Zrovna při krizovém brždění se zadní brzda hodí, každej ubržděnej cm navíc je dobrej...

sice se hodí ale zadní kolo v luftě nezabrzdí

máte fšeci pravdu..ale včera by se mi ten zadek hodil, bylo to na tý hrbolatý valše mezi Třebíčem a Telčem, silnice samá vlna + trocha štěrku, bych vzal za předek pořádně tak nejspíš lehnu, pomohlo podřadit ze 6 na 3 + řeknu středně silný brždění předkem..nó prostě to dám cajku, ať to chodí jak má, může se hodit..


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
XJelen (Člen)
24.06.2010 15:17:03
Offline

Re: blbě brzdí

hlemejzd999 psal:

...nebo v zatáčce,když jsem dlouhej  a uš to klopim ...

hlavně doprava viď helpsurprisedevil

tomsth - vogo nestraš Telč-Třebíč jsem nasranej jenom si na to vzpomenu bigsmile jezdíme to tam jednou dvakrát do roka a pokaždý se něco najde, tam se mi to za ty léta nikdy nepovedlo projet bezproblémověidontknow a hlavně mám nejradši tu azijskou správu cest co má na starosti značení bigsmile a proto bych jim chtěl nechat zahrát nějakou pěknou písničku bigsmile


Strýcfajtr !!!
tomsth (Člen)
24.06.2010 16:44:16
Offline

Re: blbě brzdí

XJelen - tak s tou azijskou správou cest to přesně sedí, taky jim necham zahrát pěknou písničku fuckfuck..včera ty plameňáci štěrkovali (asi dva úseky) a nezasypali ty čerstvě nastříkaný fleky moc důkladně, takže jdu za chvíli sundávat ten zapečenej asfalt ze svodů, motoru, blatníku badbadbad a vůbec odevšaď, kam se ta černá srágora dostala..je mi z toho sick


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
hlemejzd999 (Člen)
24.06.2010 20:56:18
Offline

Re: blbě brzdí

XJelen psal:
hlemejzd999 psal:

...nebo v zatáčce,když jsem dlouhej  a uš to klopim ...

hlavně doprava viď helpsurprisedevil

a trošku dozadu taky,no...ale jen vyjímečně...


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
XJelen (Člen)
24.06.2010 21:01:56
Offline

Re: blbě brzdí

hlemejzd999 psal:
XJelen psal:
hlemejzd999 psal:

...nebo v zatáčce,když jsem dlouhej  a uš to klopim ...

hlavně doprava viď helpsurprisedevil

a trošku dozadu taky,no...ale jen vyjímečně...

nevim esli sme si dostatečně rozuměli... chtěl jsem jenom říct, že šlapat na brzdu v náklonu doprava je celkem dost vo hubu... ne že by ti to mělo klouznout, ale ta páka jde solidně dolů a není sklopná jako stupačka a asfalt je neúprosnej surprised


Strýcfajtr !!!
Koldan (Člen)
24.06.2010 21:08:52
Offline

Re: blbě brzdí

tomsth psal:
ross psal:
Alessino psal:


Zrovna při krizovém brždění se zadní brzda hodí, každej ubržděnej cm navíc je dobrej...

sice se hodí ale zadní kolo v luftě nezabrzdí

máte fšeci pravdu..ale včera by se mi ten zadek hodil, bylo to na tý hrbolatý valše mezi Třebíčem a Telčem, silnice samá vlna + trocha štěrku, bych vzal za předek pořádně tak nejspíš lehnu, pomohlo podřadit ze 6 na 3 + řeknu středně silný brždění předkem..nó prostě to dám cajku, ať to chodí jak má, může se hodit..

aha, tag to jo, na vlnkách du na zadek taky víc než na předekgood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
hlemejzd999 (Člen)
24.06.2010 21:18:04
Offline

Re: blbě brzdí

XJelen psal:
hlemejzd999 psal:
XJelen psal:


hlavně doprava viď helpsurprisedevil

a trošku dozadu taky,no...ale jen vyjímečně...

nevim esli sme si dostatečně rozuměli... chtěl jsem jenom říct, že šlapat na brzdu v náklonu doprava je celkem dost vo hubu... ne že by ti to mělo klouznout, ale ta páka jde solidně dolů a není sklopná jako stupačka a asfalt je neúprosnej surprised

v náklonu doprava jo ,...v malym ...ve velkym uš nebrzdim a jen se modlim...ale všeobecně se na pravou stranu pouštim podstatně míň , než do levýho


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Ondráš (Člen)
25.06.2010 04:40:09
Offline

Re: blbě brzdí

Jak brzdit zadní, aby tomělo nějakej účinek učil pan Halbich na svý motoškole, kterou tady někdo dosti sepsul, protože se nesvez po okruhu, kvůli čemuž do tý školy vlastně šel. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
tomsth (Člen)
27.06.2010 20:15:07
Offline

Re: blbě brzdí

Filous psal:

...rozhejbat pístky v třmenu...

tak hotovo a fachá, dík za radu good
akorát se voptám - v dílenskej příručce píšou, že se maj při rozborce třmenu vyměnit těsnění pístků, prachovky a ten malej vokroužek mezi půlkama třmenu..to sem samozřejmě neuďál, bo kde bych tyhle věci sebral v neděli odpoledne, že jo..rozebíral a skládal sem to vofafrně..vydrží to ňákou dobu nebo to bude chcát? help


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Marián (Člen)
27.06.2010 20:20:36
Offline

Re: blbě brzdí

vodjakziva brdim i zadni a nevidim na tom nic spatnyho.
naopak,muzes bejt rychlejsi pri vjezdu do zatacky a o neco dyl zacit brzdit,ale na druhou stranu az si kazdej brdi cim chcegood


...sam mezi jebkarema...
hlemejzd999 (Člen)
27.06.2010 20:54:56
Offline

Re: blbě brzdí

Marián psal:

vodjakziva brdim i zadni a nevidim na tom nic spatnyho.
naopak,muzes bejt rychlejsi pri vjezdu do zatacky a o neco dyl zacit brzdit,ale na druhou stranu az si kazdej brdi cim chcegood

dyt jo ...dyt nikdo proti tomu snad nemuze nic namitat


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
tomsth (Člen)
27.06.2010 20:55:59
Offline

Re: blbě brzdí

si tak koukám na pártsdepot, že si jako pro sichr koupim sadu těsnění třmenu (jak sem psal vejš) a jak tak koukám na ten obrázek rozloženýho třmenu, tak sem zjistil, že tam vůbec nemám ty pružinky (pozice 5) surprised.

http://www.jawamania.info/Files/users/197793/z_trmen.gif


S tim (resp. bez nich) sem motyku už koupil a najezdil něco přes 2tkm, tak se snad nic neposere, když tam eště pár dní nebudou..nebo jo? helphelp


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
mazo (Člen)
27.06.2010 21:55:57
Offline

Re: blbě brzdí

ja som tie nedavno menil zadne platnicky a suchali mi o kotuc. V pravotocivej to bolo aj pocut...
Tak som tiez urobil rozborku strmena. z lavej polovice (vnutornej (blizsie k ose motocykla)) mi vysiel doslova cierny sajrajt. Tak som si myslel ze bude klud. Pri pootoceni rukou som nepocul nic, ale dnes ked som to trochu prevetral, tak sa to zase ozvalo smile2

Co s tym mam robit? Znova rozobrat strmen? Alebo len zbrusit z platniciek? idontknow


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Jaster (Člen)
12.06.2011 15:39:23
Offline

Re: blbě brzdí

Taky mi blbě brzdí zadek, skoro vůbec. Vyměnil jsem brzdovou hadici, pístky jsem vyčistil a stejně se to nezměnilo. Mám mírně projetej kotouč, desky tedy nezabírají plnou plochou. Takže to bude asi ta hlavní závada. Nebo máte nějaký tip co ještě zkusit jestli to není něčím jiným?


motto "Vem za heft a val"
jardagsf (Člen)
12.06.2011 16:48:59
Offline

Re: blbě brzdí

tak se mi zadarilo ze pri predposledni vymene zadku jsem zapomnel napumpovat do roztazeneho trmenu kapalinu a prisel jsem na to pri nasledujici vymene bigsmile Jsem si rikal ze na to nesmim zapomenout a ejhle - asi po 14 dnech jezdeni mi motorka zmokla  a zadni kotouc trochu prirezl smile1 tak jsem zacal slapat na brzdu a kdyz jsem teda naslapal tak jsem tu rez teda strhnul bigsmile
jardagsf evidentne neco delajici spatne bo zadni desky jsem v zivote nemenil , gumy mi vydr tak 2000km , cest spotreba 7-8 idontknowidontknowbigsmile


MOTO KOZZI GRISO

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr