Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Samovolné napnutí sekundáru

Bombarďák (Člen)
28.06.2010 12:51:34
Offline

Samovolné napnutí sekundáru

Zdar a sílu všem, může mi někdo logicky vysvětlil, jak je možný, že vlivem tepla se řetěz místo roztahování stahuje? Nastavil jsem předepsanou vůli na sekundáru, vše ok a po celodením ježdění se prostě dotáhnul tak, že měl jen minimální vůli.

Jinak řetěz je naprosto v pořádku, tzn. není nepravidelně vytahanej, dál je to klasická DID_ka, hřídel zadního kola se vůbec nepohnula atd.!!!! Logicky si to nedokážu vysvětlit. Jo a po vychladnutí stroje - druhý den jsem to zkontroloval a vůle byla v normě. idontknow


"Burn rubber, not your soul"
Ondráš (Člen)
28.06.2010 13:02:10
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Nepravidelně vytahanej?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ondráš (Člen)
28.06.2010 13:08:14
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Jo tos psal, že neni...redface
Tak nevim.

Neznám materiál, který by se při ohřívání smršťoval...
Jediná výjimka těhle pravidlech je voda, ale ta to má při ochlazování.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Bombarďák (Člen)
28.06.2010 13:14:36
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Ondráš psal:

Jo tos psal, že neni...redface
Tak nevim.

Neznám materiál, který by se při ohřívání smršťoval...
Jediná výjimka těhle pravidlech je voda, ale ta to má při ochlazování.help

... jako kdybych to neviděl na vlastní oči tak .... No asi navštívím Dr. Chocholouška, protože jinak nevím. idontknow Na počátku měl průvěs řekněme cca skoro 2,5 - 3 cm a na konci projížďky sotva cenťák idontknow Prostě se dopnul jak prase! A po vychladnutí zase povolil idontknow Kuwa jak je to možný!!!!


"Burn rubber, not your soul"
karlos100 (Člen)
28.06.2010 13:15:49
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Ondráš psal:

Jo tos psal, že neni...redface
Tak nevim.

Neznám materiál, který by se při ohřívání smršťoval...
Jediná výjimka těhle pravidlech je voda, ale ta to má při ochlazování.help

foukni si horkovzduškou na péro a uvidíš,jak se smrsknebigsmilebigsmilebigsmile
jo,kurva to je technická,tak odpověď je nevímredfacebigsmile


...a bude hůř!
Ondráš (Člen)
28.06.2010 13:53:31
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

karlos100 psal:

foukni si horkovzduškou na péro a uvidíš,jak se smrsknebigsmilebigsmilebigsmile

Vogu... Si pleteš teplotní roztažnost se sublimací...smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Bombarďák (Člen)
28.06.2010 14:27:08
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

... no dřív se smrskne péro mě, jestli na to nepřijdu. Takhle bude ta řetězovka brzy v pussy bigsmile Kuwa to není k smíchu smile2


"Burn rubber, not your soul"
karlos100 (Člen)
28.06.2010 14:30:17
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Ondráš psal:
karlos100 psal:

foukni si horkovzduškou na péro a uvidíš,jak se smrsknebigsmilebigsmilebigsmile

Vogu... Si pleteš teplotní roztažnost se sublimací...smile1

já v tý fyzice nebyl nikdá moc silnejbigsmile


...a bude hůř!
Meloun (Člen)
28.06.2010 21:29:06
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Jen taková domněnka..netlemte se..evil

Pokud máš například trochu v prdeli tlumič a jezdíš na tom..tak si kecne,že jo..No a měl by se jako vrátit do původní pozice..pokud je ovšem v cajku..jestli neni, tak třeba může nějakej čas po zatížení trvat, než se samovolně do tej původní polohy vytáhne..idontknow
Jen to zkoušim, ale přinde mi to trochu i logický..no ne? Že je vlastně po jízdě úhel kyvky jinej,než když ti to třeba celej den stojí na centrálu a všechno je to povolený..chápeš??surprised


PURE NAKED BIKE!
Pajk (Člen)
28.06.2010 22:47:12
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

jo, neboj nebudeš sám zaidontknow ale proč négood.

Bombarďák (Člen)
28.06.2010 23:00:57
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

... znovu jsem nastavil vůli na sekundáru a budu to teď čekovat. Mrknu i na ten tlumič, ale asi prd poznám pouhým okem. No každopádně je mi to fakt divný!


"Burn rubber, not your soul"
Koldan (Člen)
28.06.2010 23:12:59
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

vopravdu nejni nepravidelně vytahanej? zkoušel jsi pootočit kolem a opět to kontrolovat?surprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Bombarďák (Člen)
29.06.2010 23:47:45
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Koldan psal:

vopravdu nejni nepravidelně vytahanej? zkoušel jsi pootočit kolem a opět to kontrolovat?surprised

... no je to v prdeli. Tak jsem si připustil, že jsem zralej pro Chocholouška. Takže pánové, vytahný není - kontroloval jsem každej cenťák, řetězovka je zánovní, prostě vše nasvědčuje dlouhému a poklidnému životu, jenže .... Znovu jsem dneska přijel z projížďky a jaký nebylo překvápko - ZASE SE TA pussy DOTÁHLA! Sice ne tak na krev, ale dotažená každopádně je. A jak vychladne mašina, je to zase v normálu. Tož je to UFO! fuck


"Burn rubber, not your soul"
Pajk (Člen)
30.06.2010 00:07:07
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

no tak kurva někde je chyba jinak to neni možnýidontknow. Co ten centrál jak psal Meloun? Povolený kolo, v pussy závit na matce, nebo ose, ložiska v kole a pussy tlumící gumový vložky rozety? Nevim, pak už jen uložení kyvky a hejbací motorbigsmile

Meloun (Člen)
30.06.2010 00:55:56
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Tak to povol trochu víc za studena a ser na to..pokud nejni nic viditelnýho nebo nějakej citelnej vakl někde..
A k tej roztažnosti matroše..řešil jsem to v práci taky a neni to taková prdel jak se zdá..představte si kruh..ocelovej..cca 15cm v průměru a kalibrovaná díra v něm cca 4 cm..(na formu)..a ta ďoura v něm se při ohřátí zmenšovala..logicky..páč se to roztahuje všema směrama..no né? Koumáního tři prdele až se to nakonec nechalo slíznout o pár setin, aby to chodilo..Co tím chci vlastně říct?idontknowSám už nevim..jen,že možný je snad všechno..surprised..pardon..beer a to hodně..redface


PURE NAKED BIKE!
Bombarďák (Člen)
30.06.2010 08:11:20
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

... pánové díkas všem za možné i nemožné rady. Sám jsem z toho trotl do pussy Zkontroloval jsem vše, co jste říkali. Jediný co nemůžu nějak detailně zkontrolovat je ten centrál, na něj jsem hodil jen pouhý oko a "zdá" se být naprosto v pořádku. Ani při jízdě jsem s tím neměl problém, že by jako netlumil, nebo tak něco. Prostě roztažnost materiálu za tepla mi je tak nějak bližší, než smrsknutí idontknow Ale házím na to ass Prostě jak psal Meloun, povolím to tak, aby se to při zahřátí nevyšponovalo na krev a ass na to!


"Burn rubber, not your soul"
karlos100 (Člen)
30.06.2010 08:26:19
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Bombarďák psal:

... pánové díkas všem za možné i nemožné rady. Sám jsem z toho trotl do pussy Zkontroloval jsem vše, co jste říkali. Jediný co nemůžu nějak detailně zkontrolovat je ten centrál, na něj jsem hodil jen pouhý oko a "zdá" se být naprosto v pořádku. Ani při jízdě jsem s tím neměl problém, že by jako netlumil, nebo tak něco. Prostě roztažnost materiálu za tepla mi je tak nějak bližší, než smrsknutí idontknow Ale házím na to ass Prostě jak psal Meloun, povolím to tak, aby se to při zahřátí nevyšponovalo na krev a ass na to!

jak říkáš,trošku povol,vono se tomu hovno stane..
Taky jezdím s volnějším řetězem..
Mistr volnejch řetězů je šmoula-koumák,
jeho Karkulce trvale visíbigsmile jednou někdo vyprávěl,
že mu do něj zespoda kopnul a řetěz mu spadnul z rozetybigsmile
Ovšem šmoula to popírábigsmile tak nevim..


...a bude hůř!
Peka (Člen)
30.06.2010 09:47:24
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

rikate roztaznost teplem? a retez se smrsti?

no jestli to nebude tim ze se material roztahuje teplem a tudiz se roztahne pastorek rozeta, roztahne - prodlouzi se kyvka atd.. a pak mm k mm a je z toho napnuty retez idontknowidontknow ono pruves v cm retezu je zavisly na mm v prutahu.

proste po zahrati je mozne ze dojde ke zkraceni, a retez je tvrda pevna ocel a ta ma malou roztaznost, mensi jak hlinik co je motor a kyvka ...


B12 neni uz je autobus :)
Smoula.koumak (Člen)
30.06.2010 10:49:59
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

karlos100 psal:
Bombarďák psal:

... pánové díkas všem za možné i nemožné rady. Sám jsem z toho trotl do pussy Zkontroloval jsem vše, co jste říkali. Jediný co nemůžu nějak detailně zkontrolovat je ten centrál, na něj jsem hodil jen pouhý oko a "zdá" se být naprosto v pořádku. Ani při jízdě jsem s tím neměl problém, že by jako netlumil, nebo tak něco. Prostě roztažnost materiálu za tepla mi je tak nějak bližší, než smrsknutí idontknow Ale házím na to ass Prostě jak psal Meloun, povolím to tak, aby se to při zahřátí nevyšponovalo na krev a ass na to!

jak říkáš,trošku povol,vono se tomu hovno stane..
Taky jezdím s volnějším řetězem..
Mistr volnejch řetězů je šmoula-koumák,
jeho Karkulce trvale visíbigsmile jednou někdo vyprávěl,
že mu do něj zespoda kopnul a řetěz mu spadnul z rozetybigsmile
Ovšem šmoula to popírábigsmile tak nevim..

co to melešsurprisedfuckbigsmile
to ti vyprávěl Kojaksro, ten ale Karkuly za střízliva nikdá neviděl bigsmile
Naopak jsem zjistil, že prej dopínám zbytečně moc, pak se nepravidelně vytahá


Bandit v lese :-))
karlos100 (Člen)
30.06.2010 11:02:22
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Smoula.koumak psal:
karlos100 psal:
Bombarďák psal:

... pánové díkas všem za možné i nemožné rady. Sám jsem z toho trotl do pussy Zkontroloval jsem vše, co jste říkali. Jediný co nemůžu nějak detailně zkontrolovat je ten centrál, na něj jsem hodil jen pouhý oko a "zdá" se být naprosto v pořádku. Ani při jízdě jsem s tím neměl problém, že by jako netlumil, nebo tak něco. Prostě roztažnost materiálu za tepla mi je tak nějak bližší, než smrsknutí idontknow Ale házím na to ass Prostě jak psal Meloun, povolím to tak, aby se to při zahřátí nevyšponovalo na krev a ass na to!

jak říkáš,trošku povol,vono se tomu hovno stane..
Taky jezdím s volnějším řetězem..
Mistr volnejch řetězů je šmoula-koumák,
jeho Karkulce trvale visíbigsmile jednou někdo vyprávěl,
že mu do něj zespoda kopnul a řetěz mu spadnul z rozetybigsmile
Ovšem šmoula to popírábigsmile tak nevim..

co to melešsurprisedfuckbigsmile
to ti vyprávěl Kojaksro, ten ale Karkuly za střízliva nikdá neviděl bigsmile
Naopak jsem zjistil, že prej dopínám zbytečně moc, pak se nepravidelně vytahá

pravda,byl to kojaksrobigsmilebigsmilebigsmile
a co to povídáš,tys nikdá řetěz nedopínalbigsmile


...a bude hůř!
pavlikbary (Člen)
30.06.2010 11:02:58
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Peka psal:

rikate roztaznost teplem? a retez se smrsti?

no jestli to nebude tim ze se material roztahuje teplem a tudiz se roztahne pastorek rozeta, roztahne - prodlouzi se kyvka atd.. a pak mm k mm a je z toho napnuty retez idontknowidontknow ono pruves v cm retezu je zavisly na mm v prutahu.

proste po zahrati je mozne ze dojde ke zkraceni, a retez je tvrda pevna ocel a ta ma malou roztaznost, mensi jak hlinik co je motor a kyvka ...

goodgoodgood taky jsem to chtel napsat a muj kamarad kterej dela motyky hodne mi onehda doporucil serizovat retez v rozporu s navodem a na serizeni na ni nekoho posadit a pak serizovat a nikdy zadnej problemgoodgood a rekl bych ze to moc koumas od tam ta vule prece je ne?goodbigsmile

Peka (Člen)
30.06.2010 11:13:46
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

ja dopinam az kdyz to je hodne znat ze je volnej treba najedu aj 1000km a vic nez dopnu bigsmile


B12 neni uz je autobus :)
pavlikbary (Člen)
30.06.2010 11:18:59
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

ja mam na svym retezu (CZ 530) namotano cca 10000 dopinal jsem jednou a to byla spis kontrola nebylo co dopinat a stale je v perfektni kondici a cistim a mazu kazdejch  cca. 500 kmbigsmile

Jaster (Člen)
30.06.2010 12:32:22
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

za všechno můžou mimozemšťani. bigsmile

jinak já za celou dobu co mám bandita nemusel napínat řetěz, má pořád správnou vůli.


motto "Vem za heft a val"
HynekC (Člen)
30.06.2010 12:55:36
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

To bývá běžně u  řetězů (sice jsme se ve škole učili že se teplem železo roztahuje ale u řetězu to bývá naopak).Už několikrát sem se stim setkal(prodávam a servisuju motorový pily a u řetězu na pilu je to to samýsmile1

Lihy (Člen)
30.06.2010 13:09:55
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Bombarďák psal:
Koldan psal:

vopravdu nejni nepravidelně vytahanej? zkoušel jsi pootočit kolem a opět to kontrolovat?surprised

... no je to v prdeli. Tak jsem si připustil, že jsem zralej pro Chocholouška. Takže pánové, vytahný není - kontroloval jsem každej cenťák, řetězovka je zánovní, prostě vše nasvědčuje dlouhému a poklidnému životu, jenže .... Znovu jsem dneska přijel z projížďky a jaký nebylo překvápko - ZASE SE TA pussy DOTÁHLA! Sice ne tak na krev, ale dotažená každopádně je. A jak vychladne mašina, je to zase v normálu. Tož je to UFO! fuck

máš  ho přepnutej. Nastav větší vůli a budeš mít klid. Nevim čim to je, ale stalo se mi to taky (na prvních killerech sem místo ježdění na harmanci povoloval řeťězbigsmile)

Bombarďák (Člen)
30.06.2010 13:29:00
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Lihy psal:
Bombarďák psal:
Koldan psal:

vopravdu nejni nepravidelně vytahanej? zkoušel jsi pootočit kolem a opět to kontrolovat?surprised

... no je to v prdeli. Tak jsem si připustil, že jsem zralej pro Chocholouška. Takže pánové, vytahný není - kontroloval jsem každej cenťák, řetězovka je zánovní, prostě vše nasvědčuje dlouhému a poklidnému životu, jenže .... Znovu jsem dneska přijel z projížďky a jaký nebylo překvápko - ZASE SE TA pussy DOTÁHLA! Sice ne tak na krev, ale dotažená každopádně je. A jak vychladne mašina, je to zase v normálu. Tož je to UFO! fuck

máš  ho přepnutej. Nastav větší vůli a budeš mít klid. Nevim čim to je, ale stalo se mi to taky (na prvních killerech sem místo ježdění na harmanci povoloval řeťězbigsmile)

... jenže to bych mo musel za studena nastavit min. o 1,5 cm volnější a to se mi zdá už moc! Zase nechci, aby mi někde spadnul v zatáčce. Pořeším to tak, že mu maličko přidám - ne moc a ať se dotahuje jak se dotahuje. Divný ale je, jestli ta teplota, která tam na to působí je dostatečná k tomu, aby se všechno roztáhlo - teď myslím tu kyvku, pastorek atd. No nevím, beru fakta a ty jsou takový, že se mi řetěz napne a po vychladnutí zase povolí idontknow Ale moudrej z toho nikdy nebudu headshake


"Burn rubber, not your soul"
Ondráš (Člen)
30.06.2010 13:30:20
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

HynekC psal:

To bývá běžně u  řetězů (sice jsme se ve škole učili že se teplem železo roztahuje ale u řetězu to bývá naopak).

Bych teda spíš řekl, že řetěz a lišta maji jinou teplotní roztažnost, než že by se řetěz smršťoval.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
HynekC (Člen)
30.06.2010 14:30:51
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Ondráš psal:
HynekC psal:

To bývá běžně u  řetězů (sice jsme se ve škole učili že se teplem železo roztahuje ale u řetězu to bývá naopak).

Bych teda spíš řekl, že řetěz a lišta maji jinou teplotní roztažnost, než že by se řetěz smršťoval.help

máš pravdu,prostě ve finále(po zahřátí) je řetěz našponovanej na listěgood

Lihy (Člen)
30.06.2010 16:15:01
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

Bombarďák psal:
Lihy psal:
Bombarďák psal:


... no je to v prdeli. Tak jsem si připustil, že jsem zralej pro Chocholouška. Takže pánové, vytahný není - kontroloval jsem každej cenťák, řetězovka je zánovní, prostě vše nasvědčuje dlouhému a poklidnému životu, jenže .... Znovu jsem dneska přijel z projížďky a jaký nebylo překvápko - ZASE SE TA pussy DOTÁHLA! Sice ne tak na krev, ale dotažená každopádně je. A jak vychladne mašina, je to zase v normálu. Tož je to UFO! fuck

máš  ho přepnutej. Nastav větší vůli a budeš mít klid. Nevim čim to je, ale stalo se mi to taky (na prvních killerech sem místo ježdění na harmanci povoloval řeťězbigsmile)

... jenže to bych mo musel za studena nastavit min. o 1,5 cm volnější a to se mi zdá už moc! Zase nechci, aby mi někde spadnul v zatáčce. Pořeším to tak, že mu maličko přidám - ne moc a ať se dotahuje jak se dotahuje. Divný ale je, jestli ta teplota, která tam na to působí je dostatečná k tomu, aby se všechno roztáhlo - teď myslím tu kyvku, pastorek atd. No nevím, beru fakta a ty jsou takový, že se mi řetěz napne a po vychladnutí zase povolí idontknow Ale moudrej z toho nikdy nebudu headshake

Já to dělám tak, že postavim motorku na centrál a řetěz napnu tak aby se dal (silou) zepoda dotlačit na kyvku (jen se dotknout), takhle mi to bylo porazeno mechanikem a tak to tak dělám. No problem i když si někde skočim....

hans (Člen)
30.06.2010 19:35:51
Offline

Re: Samovolné napnutí sekundáru

já to napínám tak, aby když si na to sednu a drbnu nohou do řetězu, tak aby byl krapet volnej, ne našponovanej.....prostě plus mínus....good
a funguje to


Sapere Aude
www.gunlex.cz

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr