Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Výměna chladící kapaliny.

Góťa (Člen)
18.10.2010 19:01:22
Offline

Výměna chladící kapaliny.

Předem sory, jestli to tu už někdo řešil (divil bych se, kdyby ne...), ale nemůžu nic najít a taky o spěchá. Myslel jsem si, že si vyměním Fridex, po dvou  letech. Vypustil jsem to ze spodní hadice pod motorem (ta, co je ke kraji - jde do spodku chladiče), pak po odpojení malý hadičky od víčka vypustil expanzní nádobku. Nalil jsem tam asi 1,2 l čistýho fridexu, půl litru směsi do expančky a sotva dvě deci vody. Pak už to bylo plný a ne a ne to tam natýct. Po jednom kilometru jízdy běžel větrák jak zběsilej, motor teplej a chladič studenej. Zkoušel jsem povolit všechny hadice, co jsou někde vejš, ale pořád tam nejmíň třičtvrtě litru chybí - aspoň v manuálu píšou 3 litry.... Nechápu, jak mi taková jednoduchá věc nemůže jít a ještě mám hrachy, jestli se něco neposralo, když byl ten chladič studenej (a zřejmě prázdnej) a motor ohřátej.....smile2helphelphelp


.... vono to ňák dopadne ....
zdenek 1 (Člen)
18.10.2010 19:07:16
Offline

Re: Výměna chladící kapaliny.

Tak to normálně pomalinku dolij ! chladiči se nemá co stát....


když to jede,je to OK
Góťa (Člen)
18.10.2010 19:11:19
Offline

Re: Výměna chladící kapaliny.

Já už to dolejvám od dvou hodin; nateče tam tak maximálně malej panák. A dva vytečou, když zkusím pomačkat hadice.... Proč běží větrák, když je chladič ledovej a jenom boky trochu vlahý... Bojím se o těsnění pod palicí, nebo o vložky, aby se to nedostatkem vody a teplem nezkroutilo.idontknow


.... vono to ňák dopadne ....
K.a.s.y.m. (Člen)
18.10.2010 19:13:41
Offline

Re: Výměna chladící kapaliny.

no máš v tom vzduchbigsmile
Nevim jak je to vodníkovy ale pokud je tam termostat..měl by bejt..neni u něj odvzdušnovací šroub??může vypadat jako ten na brzdách..mělo by to bejt někde na nejvyšším místě motoru


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Góťa (Člen)
18.10.2010 19:23:47
Offline

Re: Výměna chladící kapaliny.

K.a.s.y.m. psal:

no máš v tom vzduchbigsmile
Nevim jak je to vodníkovy ale pokud je tam termostat..měl by bejt..neni u něj odvzdušnovací šroub??může vypadat jako ten na brzdách..mělo by to bejt někde na nejvyšším místě motoru

Termostat je nad hlavou. Je na něm to nalívací víčko. Malá hadička z vršku chladiče, která jde do toho termostatu je plná,  a proti  z term. to taky teče. Ale proč tedy běží věták a chladič je ledovej...? Jinak vše ukazuje, že by to mělo bejt plný...badsmile2 Že já si nenechal starou olejovou dvandusmile2smile2smile2


.... vono to ňák dopadne ....
K.a.s.y.m. (Člen)
18.10.2010 19:26:31
Offline

Re: Výměna chladící kapaliny.

Góťa psal:
K.a.s.y.m. psal:

no máš v tom vzduchbigsmile
Nevim jak je to vodníkovy ale pokud je tam termostat..měl by bejt..neni u něj odvzdušnovací šroub??může vypadat jako ten na brzdách..mělo by to bejt někde na nejvyšším místě motoru

Termostat je nad hlavou. Je na něm to nalívací víčko. Malá hadička z vršku chladiče, která jde do toho termostatu je plná,  a proti  z term. to taky teče. Ale proč tedy běží věták a chladič je ledovej...? Jinak vše ukazuje, že by to mělo bejt plný...badsmile2 Že já si nenechal starou olejovou dvandusmile2smile2smile2

no protože v místě kde se snímač na větrák se ti drží přehřátej vzduch a čidlo reaguje na teplotu.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
zdenek 1 (Člen)
18.10.2010 19:28:07
Offline

Re: Výměna chladící kapaliny.

Jsi tak zběžně pamatuji,že pod sedadlem jsem měl takovou nádobku na výšku hladiny !(min/max)  kudma to dolíváš ?? Já bych třeba vyzkoušel motku nastartovat,a po zahřátí  bych přez tutu nádobku pomalinku nalíval již namíchanou "ohřátou" kapalinu dokud by to nebylo plné.....


když to jede,je to OK
Góťa (Člen)
18.10.2010 19:32:08
Offline

Re: Výměna chladící kapaliny.

zdenek 1 psal:

Jsi tak zběžně pamatuji,že pod sedadlem jsem měl takovou nádobku na výšku hladiny !(min/max)  kudma to dolíváš ?? Já bych třeba vyzkoušel motku nastartovat,a po zahřátí  bych přez tutu nádobku pomalinku nalíval již namíchanou "ohřátou" kapalinu dokud by to nebylo plné.....

Tu jsem dolil, ještě před prvním nastartováním, ale tam se to ani nehlo. Vede z toho jen malá hadička pod nalívací víčko. Akorát, když jsem to otvíral (víčko) natlakovaný, šlo to do tý nádobky a přepadem pod motku, ale chybějící kapalinu to jako klasická expazní nádobka nedoplnilofuck


.... vono to ňák dopadne ....
Góťa (Člen)
18.10.2010 20:40:18
Offline

Re: Výměna chladící kapaliny.

Tak nakonec se tam po několika hodinách povedlo dolít ještě trochu vody a po změření vypuštěný kapaliny (2,5l) jsem si řek, že by to mělo stačit a s odhodláním, že to prostě nějak dopadne, jsem to protáh. Větrák  vypl a chladič se konečně zahřál. Počkám, až to schladne, případně to doleju a jebu na to. Dělám to na chodníku před barákem a už na to nevidím a jsem zmrzlej. Nechápu, proč s tím bylo takový sraní. Jestli jsem měl kašlat na studenej chladič a jet, dokud se to nechytne...?idontknow Jinak díky za snahu...good


.... vono to ňák dopadne ....
Filous (Člen)
19.10.2010 08:19:57
Offline

Re: Výměna chladící kapaliny.

Góťa psal:

Tak nakonec se tam po několika hodinách povedlo dolít ještě trochu vody a po změření vypuštěný kapaliny (2,5l) jsem si řek, že by to mělo stačit a s odhodláním, že to prostě nějak dopadne, jsem to protáh. Větrák  vypl a chladič se konečně zahřál. Počkám, až to schladne, případně to doleju a jebu na to. Dělám to na chodníku před barákem a už na to nevidím a jsem zmrzlej. Nechápu, proč s tím bylo takový sraní. Jestli jsem měl kašlat na studenej chladič a jet, dokud se to nechytne...?idontknow Jinak díky za snahu...good

...přesně tag, měls to normálně projet, to že sepnul větrák nevadí, v systému se ti ohřeje voda, otevře se termostat, celej okruh začne normálně cirkulovat a vyžene vzduch, pak to doleješ, tzn. přes nalejvací víčko do plna, expanzku na max a fertig...motor neuvaříš s menčim mnošstvim vody a navíc na to projetí stačí 5km...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr