Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Stáří oleje

kuclb (Člen)
08.11.2010 16:41:00
Offline

Stáří oleje

Zdravím a omlouvám se za blbý dotaz, ale chci se zeptat, když koupím olej teď navíc "do zásoby", bude ve stejném stavu např. i příští podzim? Nebo u něj proběhne nějaká degradace příměsí atd? Díky za odpověď

Petr (Člen)
08.11.2010 17:16:13
Offline

Re: Stáří oleje

Myslím, že pokud jej neotevřeš, bude bezezměny. Dle mě rok na olej v polici nemá vliv..
pletu se ??idontknow


tož tak..
kuclb (Člen)
08.11.2010 17:18:13
Offline

Re: Stáří oleje

Petr psal:

Myslím, že pokud jej neotevřeš, bude bezezměny. Dle mě rok na olej v polici nemá vliv..
pletu se ??idontknow

Můžu koupit levně litrovky Castrolu, ale olej mám už vyměněný, tak by to bylo na příští rok, případně ještě další rok. Ale nevím, jestli je to oukej, nebo ne...

osiris (Člen)
08.11.2010 17:45:18
Offline

Re: Stáří oleje

...neblbněte lidi smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Banditatom (Člen)
08.11.2010 17:46:45
Offline

Re: Stáří oleje

osiris psal:

...neblbněte lidi smile1

blíží se zima...smokinsmile1


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Kožak (Člen)
08.11.2010 17:50:19
Offline

Re: Stáří oleje

co kdyby byl za rok vo dvacku draší... přeciidontknowsmile1


MRDAT!!!
kuclb (Člen)
08.11.2010 18:23:16
Offline

Re: Stáří oleje

Kožak psal:

co kdyby byl za rok vo dvacku draší... přeciidontknowsmile1

Tak já nevím, no, Castrol za (u nás) 310,-, nebo za 70,-? Jasný, 240 na flašce není třeba až tak, ale pro mě je to dost...

kuclb (Člen)
08.11.2010 18:24:13
Offline

Re: Stáří oleje

Kožak psal:

co kdyby byl za rok vo dvacku draší... přeciidontknowsmile1

Tak já nevím, no, Castrol za (u nás) 310,-, nebo za 70,-? Jasný, 240 na flašce není třeba až tak, ale pro mě je to dost... Navíc ani nevím, jak to s tím olejem je, podle mě se s  ním nic neděje, ale nerozumím tomu...

david (Člen)
08.11.2010 18:26:16
Offline

Re: Stáří oleje

za tu cenu bych si vzal alespon na 3 sezony dopředu goodsmokinsmokin


livet är en kamp...
Banditatom (Člen)
08.11.2010 18:26:29
Offline

Re: Stáří oleje

kuclb psal:
Kožak psal:

co kdyby byl za rok vo dvacku draší... přeciidontknowsmile1

Tak já nevím, no, Castrol za (u nás) 310,-, nebo za 70,-? Jasný, 240 na flašce není třeba až tak, ale pro mě je to dost... Navíc ani nevím, jak to s tím olejem je, podle mě se s  ním nic neděje, ale nerozumím tomu...

každej olej stárne... spíš bych přemýšlel nad tou cenou olejesurprised


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
kuclb (Člen)
08.11.2010 18:29:31
Offline

Re: Stáří oleje

Banditatom psal:
kuclb psal:
Kožak psal:

co kdyby byl za rok vo dvacku draší... přeciidontknowsmile1

Tak já nevím, no, Castrol za (u nás) 310,-, nebo za 70,-? Jasný, 240 na flašce není třeba až tak, ale pro mě je to dost... Navíc ani nevím, jak to s tím olejem je, podle mě se s  ním nic neděje, ale nerozumím tomu...

každej olej stárne... spíš bych přemýšlel nad tou cenou olejesurprised

Cena je ok - v Reichu přímo z fabriky pro zaměstnance...
Ale díky aspoň za rozumné slovogood

K.a.s.y.m. (Člen)
08.11.2010 18:30:57
Offline

Re: Stáří oleje

Banditatom psal:
kuclb psal:
Kožak psal:

co kdyby byl za rok vo dvacku draší... přeciidontknowsmile1

Tak já nevím, no, Castrol za (u nás) 310,-, nebo za 70,-? Jasný, 240 na flašce není třeba až tak, ale pro mě je to dost... Navíc ani nevím, jak to s tím olejem je, podle mě se s  ním nic neděje, ale nerozumím tomu...

každej olej stárne... spíš bych přemýšlel nad tou cenou olejesurprised

stárne vzdušnou vlhkostí a kontaktem s jinejma látkama..když bude v zavřený a nenačatý flašce tak se prd stane..a i kdyby se stalo tak jen minimum..víš co je lidí co měněj olej v autě až po kilometrech a ne po roce a to ty km najedou třeba za pět a více let bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
08.11.2010 18:36:32
Offline

Re: Stáří oleje

K.a.s.y.m. psal:
Banditatom psal:
kuclb psal:


Tak já nevím, no, Castrol za (u nás) 310,-, nebo za 70,-? Jasný, 240 na flašce není třeba až tak, ale pro mě je to dost... Navíc ani nevím, jak to s tím olejem je, podle mě se s  ním nic neděje, ale nerozumím tomu...

každej olej stárne... spíš bych přemýšlel nad tou cenou olejesurprised

stárne vzdušnou vlhkostí a kontaktem s jinejma látkama..když bude v zavřený a nenačatý flašce tak se prd stane..a i kdyby se stalo tak jen minimum..víš co je lidí co měněj olej v autě až po kilometrech a ne po roce a to ty km najedou třeba za pět a více let bigsmile

To vím to je mi jasnýgood ale mě je podezřalá cena oleje v origo balenísurprisedidontknow


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Datel (Člen)
08.11.2010 18:51:13
Offline

Re: Stáří oleje

klidne si ho kup. jak tu psali kluci...kvalita oleje degraduje v motoru, ale ne v distribucnim baleni. samo ze by mel byt slusne uskladneny....tzn. ne na primem slunci a ne na mrazu nebo kde jsou velke vykyvy teplot.
good

kuclb (Člen)
09.11.2010 03:39:23
Offline

Re: Stáří oleje

Datel psal:

klidne si ho kup. jak tu psali kluci...kvalita oleje degraduje v motoru, ale ne v distribucnim baleni. samo ze by mel byt slusne uskladneny....tzn. ne na primem slunci a ne na mrazu nebo kde jsou velke vykyvy teplot.
good

Tak to je v pohodě, bude v garáži v domě... Takže tam nic takovýho nehrozí.. Díky za rady a info pánové.

Góťa (Člen)
09.11.2010 23:43:26
Offline

Re: Stáří oleje

Myslím, že právě na krabici od Castrolu píšou skladovatelnost v původním uzavřeném obalu 4 roky, ale nechce se mi jít dolů to ověřit....smokin


.... vono to ňák dopadne ....
Góťa (Člen)
09.11.2010 23:49:32
Offline

Re: Stáří oleje

Tak mi to nedalo... Ta trvanlivost je minimální, takže nakup klidně na čtyři roky dopředu. A kdyby Ti to chtěli prodat v sudu, tady by se odbyt určitě našel....evil


.... vono to ňák dopadne ....
kuclb (Člen)
10.11.2010 10:30:29
Offline

Re: Stáří oleje

Góťa psal:

Tak mi to nedalo... Ta trvanlivost je minimální, takže nakup klidně na čtyři roky dopředu. A kdyby Ti to chtěli prodat v sudu, tady by se odbyt určitě našel....evil

bigsmile To chápu, ale podle informací, co mám, tak za tuhle cenu mají nějaký "příděl". Takže já si beru těch 5 litříků a bratr zbytek do auta. Ale dík

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr