Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Množství oleje v motoru

Tony (Člen)
29.04.2011 22:16:17
Offline

Množství oleje v motoru

Zdravím, opět mám možná blbý dotaz, ale dnes jsem měnil olej (i filtr) a v manuálu je že mám nalejt 3500ml nového oleje. Tak jsem tam nalil 3500ml ale už tři litry byly hodně nad rysku a teď nemám vidět vůbec hladinu oleje v kontrolním okénku. Kámoš mi říkal ať ho upustím, že když není mezi ryskama, tak se to kur*í. Mám ho teda upustit, když množství podle manuálu je 3500ml? Mám ho upustit aby byl mezi ryskama? Díky za odpovědi, pánovégoodgoodcool


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
osiris (Člen)
29.04.2011 23:48:14
Offline

Re: Množství oleje v motoru

...do suchýho motoru to bude sedět, ale ty ho tolik nevyždímeš, nicméně, že by jsi tím "větším množstvím" popravil motor (nebo ho enormně kurvil), se ti nestane
...je tady řeč o možná dvou deckách oleje, což v ploše bloku motoru není tak významnej nárůst; kdyby jsi po těch třech litrech jak píšeš natočil motor, tak by si něco z toho ještě nasál filtr
...tzn. chceš-li, odsaj, nebo odpust trochu oleje, pokud ale nechceš, svět se nezboří


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
richie (Člen)
30.04.2011 07:26:47
Offline

Re: Množství oleje v motoru

třeba Vekocoj motor schvalne preliva ;-) ... pro jizdu po zadnim good


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
Progear 650 (Člen)
30.04.2011 09:50:10
Offline

Re: Množství oleje v motoru

nechápu... když to pořádně vypustíš, tak se tam vejdou celé 4L a okénko je sice plné, ale jen tak tak... zkrátka si to vypustil špatně...

OSI: to co píšeš ty, čili suchej motor má náplň tuším 4,6L....


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Tony (Člen)
30.04.2011 10:48:03
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Aha, tak dík, jdu ho trochu upustit


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
osiris (Člen)
30.04.2011 12:09:12
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Progear 650 psal:

nechápu... když to pořádně vypustíš, tak se tam vejdou celé 4L a okénko je sice plné, ale jen tak tak... zkrátka si to vypustil špatně...

OSI: to co píšeš ty, čili suchej motor má náplň tuším 4,6L....

...je to klidně možný, nezkoumal, respektive neověřoval jsem hodnoty, chytil jsem se jich tak jak je podal a dál to rozved víceméně obecně


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
30.04.2011 12:16:40
Offline

Re: Množství oleje v motoru

harymu: ty vole bigsmile teď jsem se zamyslel, řek si že je to nějak moc a ověřil, mám dojem, že ses přehlíd a splet si to s rezervou

http://www.suzukibandit.cz/storage/200705222201_technicka%20data%20B650%202005.jpg

... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
30.04.2011 18:01:15
Offline

Re: Množství oleje v motoru

...při standartní výměně i s filtrem, tzn.nijak s motorem nepumpuju, leju do fšech SACS motorů 3,7l a sem na horní rysce...4l se tam vejdou a ničemu to neublíží, ale je to zbytečný...snat jen, že víš že pag nemusíš volej hlídat, pokud si něco veme...ale jináč si myslim, že je to zbytečný rozebírat, páč tušim, že se Tony někde vedle přiznal, že povolil jinej šroup neš vypoušťáksurprised

Osi:
...Harry měl nejspíš na mysli uplně suchej motor, tzn. po rozborce...to co je v manuálu s kerýho si sem dával údaje sou hodnoty pro uživatele, u kerýho se nepřetpokládá, že by půlil motor...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
30.04.2011 18:26:38
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Jo, je to tak. Díky za rady, olej jsem upustil k horní rysce a je to OKgood


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Filous (Člen)
30.04.2011 18:29:08
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Tony psal:

Jo, je to tak. Díky za rady, olej jsem upustil k horní rysce a je to OKgood

...jen si myslim, že ta tvoje výměna je tag na půlhovna, páč esis starej nevypustil a jen ho dolil novym, tag si mu moc nedopřálidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
30.04.2011 18:52:06
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Dost novýho mi zbylo, takže ten tam teď dám


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
sonyk (Člen)
30.04.2011 18:59:09
Offline

Re: Množství oleje v motoru

chce to masinu pak naklonit na predek a vytece toho jeste dost.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
osiris (Člen)
30.04.2011 19:52:58
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Filous psal:

Osi:
...Harry měl nejspíš na mysli uplně suchej motor, tzn. po rozborce...to co je v manuálu s kerýho si sem dával údaje sou hodnoty pro uživatele, u kerýho se nepřetpokládá, že by půlil motor...

...myslím, že se shodnem na tom, že rozdíl přes litr voleje, ať je motor suchej po rozborce nebo ne, je nesmysl, páč ten litr voleje je kurva množství voleje, který se tam prachsprostě v takovým množství nemá kde schovat
...dá se mluvit vo dvou, třech deckách max.


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Geograf (Člen)
01.05.2011 06:07:06
Offline

Re: Množství oleje v motoru

v manuálu jsou uvedeny 3 hodnoty množství oleje:
- pouze výměna oleje - 3,3L
- výměna filtru a oleje - 3,5L
- generální oprava - 4,6L

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/207_olej.png



taky se mě zdá nemožný že je tam někde schované další litr oleje surprised ale asi to tak bude


Kam nevidím, tam nepospíchám
VikecB12 (Člen)
01.05.2011 08:20:30
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Vždycky tam votočím 4L bandasku voleja a dál nic neřeším a vím že nemusím furt čučet do vokýnka a na konci intervalu mám pěkně pul vokna bez dolitísmokin


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Banditatom (Člen)
01.05.2011 11:05:40
Offline

Re: Množství oleje v motoru

VikecB12 psal:

Vždycky tam votočím 4L bandasku voleja a dál nic neřeším a vím že nemusím furt čučet do vokýnka a na konci intervalu mám pěkně pul vokna bez dolitísmokin

kolik ti to žere čovečesurprised


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
01.05.2011 11:09:12
Offline

Re: Množství oleje v motoru

osiris psal:
Filous psal:

Osi:
...Harry měl nejspíš na mysli uplně suchej motor, tzn. po rozborce...to co je v manuálu s kerýho si sem dával údaje sou hodnoty pro uživatele, u kerýho se nepřetpokládá, že by půlil motor...

...myslím, že se shodnem na tom, že rozdíl přes litr voleje, ať je motor suchej po rozborce nebo ne, je nesmysl, páč ten litr voleje je kurva množství voleje, který se tam prachsprostě v takovým množství nemá kde schovat
...dá se mluvit vo dvou, třech deckách max.

...myslim že f tomdle se neschodnemheadshakebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
01.05.2011 11:14:35
Offline

Re: Množství oleje v motoru

osiris psal:
Filous psal:

Osi:
...Harry měl nejspíš na mysli uplně suchej motor, tzn. po rozborce...to co je v manuálu s kerýho si sem dával údaje sou hodnoty pro uživatele, u kerýho se nepřetpokládá, že by půlil motor...

...myslím, že se shodnem na tom, že rozdíl přes litr voleje, ať je motor suchej po rozborce nebo ne, je nesmysl, páč ten litr voleje je kurva množství voleje, který se tam prachsprostě v takovým množství nemá kde schovat
...dá se mluvit vo dvou, třech deckách max.

osi já měl dole na autobusu chladič ,vanu , olej olejové vedení, oil filtr nalil jsem 5L a jsem v menší půlce okýnka takže naliju ještě cca 0.5Lsurprised podle manuálu se při výměně oleje i s filtrem do motoru vleze 4.6L hmm...


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
01.05.2011 11:22:58
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Filous psal:
osiris psal:
Filous psal:

Osi:
...Harry měl nejspíš na mysli uplně suchej motor, tzn. po rozborce...to co je v manuálu s kerýho si sem dával údaje sou hodnoty pro uživatele, u kerýho se nepřetpokládá, že by půlil motor...

...myslím, že se shodnem na tom, že rozdíl přes litr voleje, ať je motor suchej po rozborce nebo ne, je nesmysl, páč ten litr voleje je kurva množství voleje, který se tam prachsprostě v takovým množství nemá kde schovat
...dá se mluvit vo dvou, třech deckách max.

...myslim že f tomdle se neschodnemheadshakebigsmile

...co nadělám smile2bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Mour (Člen)
01.05.2011 11:56:51
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Hojte. Dostal sem (zdarma bigsmile) volej Motul 5100 15W50. Dát? surprised

Banditatom (Člen)
01.05.2011 12:02:56
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Mour psal:

Hojte. Dostal sem (zdarma bigsmile) volej Motul 5100 15W50. Dát? surprised

...nalej to do kamensmokin


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Mour (Člen)
01.05.2011 12:04:40
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Banditatom psal:
Mour psal:

Hojte. Dostal sem (zdarma bigsmile) volej Motul 5100 15W50. Dát? surprised

...nalej to do kamensmokin

bigsmile ..mám přibuzné na Prajzké bigsmile

Progear 650 (Člen)
01.05.2011 19:50:04
Offline

Re: Množství oleje v motoru

Geograf psal:

v manuálu jsou uvedeny 3 hodnoty množství oleje:
- pouze výměna oleje - 3,3L
- výměna filtru a oleje - 3,5L
- generální oprava - 4,6L

http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … 7_olej.png

taky se mě zdá nemožný že je tam někde schované další litr oleje surprised ale asi to tak bude

to je ono ! toto jsem myslel a psal... 4,6L když je celej motor suchej....good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr