Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk (Člen)
11.06.2011 12:06:35
Offline

Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Zdravim, dostal jsem zajimavou nabidku na tuto oktavii z roku 2007, akorat ze vubec nevim co tyhle 2.0 TDI PD motory. Jsou porovnatelne se staryma klasickyma TDI , nebo jsou to nejaky shitky? Diky


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
redik27 (Člen)
11.06.2011 12:39:52
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

určitě to bude nafťák bigsmile


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
sonyk (Člen)
11.06.2011 13:27:40
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

voe bigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
richie (Člen)
11.06.2011 14:23:09
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Nebrat smile1

Z domu teď šla 2007, 2.0 TDi, 103KW.... namotáno 120 000km, turbo pískalo, žrala olej, žrala chladící kapalinu, klima blbla, žralo to nějak podivně moc (na to že je to necharizmatickej chrochtl), a ještě blbly některý čidla... a taky se tam nějak podivně moc věci rozvrzalo, podivně to vevnitř křupalo atd.

Teď domů došlo to stejný, ale už s Common railem a je to takový lepší (ja vo tom piču vím, jen mě to tak příjde)

Ale na druhou stranu je těch 103KW hodně znát good

P.S. Naštěstí je to firemní, tak je nám to u prdele good


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
Zdenda (Člen)
11.06.2011 14:32:55
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Najeto 160,tis a 240tis, nic nepíská, olej nežere, s těžkou nohou dlouhodobej průměr 7,2, jediný co trochu chrastí je setrvák a snad se měnilo čidlo výfukových plynů nic víc.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
redik27 (Člen)
11.06.2011 14:47:26
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

zaleží co se trefí za kus


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
sonyk (Člen)
11.06.2011 16:32:09
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

dik za poznatky. procital jsem nejake diskuze a recenze a nevim co si myslet. nekteri nadavaji nekteri chvali. vesmes jako nedostatek sem se docetl ze praskaji hlavy a zere olej. ale ze to bylo spise u prvnich modelu kolem roku 2004 , 5.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Paladin86 (Člen)
11.06.2011 18:38:11
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Já bych radši vzal 1,9 TDi... O tom se řiká že je spolehlivější

sonyk (Člen)
11.06.2011 19:04:41
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

to jsem take cetl ale ten me nenabizeji. tak se prave ptam na tenhle typ. uvidime az to privezou


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
nety (Člen)
12.06.2011 08:55:47
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:

to jsem take cetl ale ten me nenabizeji. tak se prave ptam na tenhle typ. uvidime az to privezou

měli jsme ve firmě 2, obě turbo v pytli, protejká nafta kolem vstřiků, u obou už vařená hlava. A to vše je postihlo než najeli 200. Nástupce CR už má většinu neduhu ohledně vstřiků odstraněných. Ale není nad PD 1,9.


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
sonyk (Člen)
12.06.2011 09:25:55
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

nety psal:
sonyk psal:

to jsem take cetl ale ten me nenabizeji. tak se prave ptam na tenhle typ. uvidime az to privezou

měli jsme ve firmě 2, obě turbo v pytli, protejká nafta kolem vstřiků, u obou už vařená hlava. A to vše je postihlo než najeli 200. Nástupce CR už má většinu neduhu ohledně vstřiků odstraněných. Ale není nad PD 1,9.

a jakej rocnik jste meli?


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
nety (Člen)
12.06.2011 10:26:15
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:
nety psal:
sonyk psal:

to jsem take cetl ale ten me nenabizeji. tak se prave ptam na tenhle typ. uvidime az to privezou

měli jsme ve firmě 2, obě turbo v pytli, protejká nafta kolem vstřiků, u obou už vařená hlava. A to vše je postihlo než najeli 200. Nástupce CR už má většinu neduhu ohledně vstřiků odstraněných. Ale není nad PD 1,9.

a jakej rocnik jste meli?

jedna myslim konec 2005, druhá 2006. d roku 2008 jsou CR - tzn. u facelift modelu.


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
sonyk (Člen)
12.06.2011 11:03:56
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

ty jo. tohle je 2007 . cekam az to dovezou z it abych to videl a vedel o tom vice info. Podle toho co ctu bych take radeji 1.9 TDI PD. jeste si zavolam zname do skodovky at me zjisti poruchy tohodle motoru. Ja bych to auto hrozne rad ale pokud se opravdu takhle serou ty jednotky tak to si nemuzu dovolit.uz takhle je to auto docela drahe a jeste pak dat 70tisic za opravu hlavy to ne.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Paladin86 (Člen)
12.06.2011 11:24:35
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Bohužel to už nejni to co Octávky I, který v pohodě dávali půl milionu. Já bych ted asi šel do i30. good

nety (Člen)
12.06.2011 11:56:18
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:

ty jo. tohle je 2007 . cekam az to dovezou z it abych to videl a vedel o tom vice info. Podle toho co ctu bych take radeji 1.9 TDI PD. jeste si zavolam zname do skodovky at me zjisti poruchy tohodle motoru. Ja bych to auto hrozne rad ale pokud se opravdu takhle serou ty jednotky tak to si nemuzu dovolit.uz takhle je to auto docela drahe a jeste pak dat 70tisic za opravu hlavy to ne.

MAM DRUHOU 1,9tdi, PŘEDCHOZÍ 300TKM, TEĎ ZA 8MĚSÍCŮ 80TKM A ŽÁDNEJ TRABL.


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Zdenda (Člen)
12.06.2011 12:43:04
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

dvoulitrových tdi PD je více druhů, už jsem to sem psal a vysvětlovat to znova nebudu. U jednoho typu odcházeli vstřiky a hlavy bo vstřiky byly od Siemensu (nerepasovatelný) a hlava u tohodle typu byla rozvrtaná chladícíma kanálkama. Těhle aut jezdí tři prdele a aby to mohl někdo objektivně posuzovat, musel by mít od novýho auta aspoň tři kusy a to nikdo z vás neměl. Další věcí je, že klasickej čecháček nebo i firma se samozřejmě snaží ojebávat servis jak jen to jde a pak to podle toho vypadá. Co se týká ostatních značek, dneska díky fůře elektroniky, emisních norem a kdesi cosi se serou víceméně všechny značky a kdo tvrdí, že nikde není žádněj problém, tak je naivní nebo lže. U každý značky je něco. A co se týká veleslavnýho Hjundaje, proti kterýmu osobně teda nic nemám, tak kámoš po najetejch 60 tisících reklamoval vodní pumpun (která se de facto rozpustila) v rámci veleslavný 7letý záruky a řekli mu že to je běžný opotřebení.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
nety (Člen)
12.06.2011 13:11:15
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Zdenda psal:

dvoulitrových tdi PD je více druhů, už jsem to sem psal a vysvětlovat to znova nebudu. U jednoho typu odcházeli vstřiky a hlavy bo vstřiky byly od Siemensu (nerepasovatelný) a hlava u tohodle typu byla rozvrtaná chladícíma kanálkama. Těhle aut jezdí tři prdele a aby to mohl někdo objektivně posuzovat, musel by mít od novýho auta aspoň tři kusy a to nikdo z vás neměl. Další věcí je, že klasickej čecháček nebo i firma se samozřejmě snaží ojebávat servis jak jen to jde a pak to podle toho vypadá. Co se týká ostatních značek, dneska díky fůře elektroniky, emisních norem a kdesi cosi se serou víceméně všechny značky a kdo tvrdí, že nikde není žádněj problém, tak je naivní nebo lže. U každý značky je něco. A co se týká veleslavnýho Hjundaje, proti kterýmu osobně teda nic nemám, tak kámoš po najetejch 60 tisících reklamoval vodní pumpun (která se de facto rozpustila) v rámci veleslavný 7letý záruky a řekli mu že to je běžný opotřebení.

v něčem pravda, v nečem nesouhlas. Je pravda, že je více typů. Když budu brát, tak se Scoutem to byli 3 fungl nový auta jezdění jen do autorizovanýho servisu. A poruchovst motoricky proti 1,9 PD bez filtru veliká. Celý koncern přiznává, že 2.0 byl průser. Jedinný jakže tak povedený byl 2.0 TDI 8V, který je jen převrtanou variantou 1,9TDI s označením BMM, ale ten měl vždy filtr pevných částic a vštřiky elektromagnetická od Bosche. U 16V verzí záleží na vstřikvačích - jak je to Bosch, nebývá výraznější problém a jsou repasovatelný (v bmw sem to taky řešil a žádná darda), jak jsou to piezo vstřikovače Siemens - jistý problém. min. je-li přítomen filtr pevných částic. Takže není 2,0 TDI jako 2,0 TDI. A co se týče tý hlavy, měli technologický problém při odlévaní  že při tepelném namáhání vznikali drobné mikrotrhliny v materiálu.


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
nety (Člen)
12.06.2011 13:12:39
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

kurwa ten pravopis, už nebudu pít bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Zdenda (Člen)
12.06.2011 13:51:44
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

No jo já taky pěju na 2.0 8V samou chválu! A to nemám problém ani s DPF! 16V jsou problém i když někdo už prej i ty Siemens vstřiky umí dát do kupy. Co se týká hlavy tak teda já nevím co je na tom pravdy s materiálem ale co je fakt a je to ověřený, že díky 16V je ta palice rozvrtaná kanálkama (původem je z 8V) a proto rupe. Kluci co jí maji ale vyměněnou tak maji klid.smokin


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
nety (Člen)
12.06.2011 15:32:49
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Zdenda psal:

No jo já taky pěju na 2.0 8V samou chválu! A to nemám problém ani s DPF! 16V jsou problém i když někdo už prej i ty Siemens vstřiky umí dát do kupy. Co se týká hlavy tak teda já nevím co je na tom pravdy s materiálem ale co je fakt a je to ověřený, že díky 16V je ta palice rozvrtaná kanálkama (původem je z 8V) a proto rupe. Kluci co jí maji ale vyměněnou tak maji klid.smokin

tak tak, jak říkáš, věřim, že 8V v pohodě, rozhodně mnohem lepší než 16V, to je kasička. S těma trhlinama jim na to přišla DEKRA, tvrdili, že jak to schladne, zase se zatahnou, kdo ví. goodbigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
sonyk (Člen)
12.06.2011 19:26:27
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

zjistim konkretni typ motoru co tam je a pak poprosim o dalsi radu.

co se tyce octavie1 tak tam je ten motor bekonkurencni jenze za poradnou date minimalne 120 a je to 8 let stary. a kdyz me nabidnou tuhle 2007 za 170t kc tak je to za tu cenu dobry. hlavne je ta nova vetsi a to me vyhovuje ale prave ten agregat me strasi.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Marián (Člen)
12.06.2011 21:14:17
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

si kupte benzinak a nebudete tohle resitgood
jak nemate najezd nad 30tisic rocne, tak dyzl,jeste k tomu problemovej vubec nereste.smile1


...sam mezi jebkarema...
losmiros (Člen)
12.06.2011 22:19:10
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

ty dvoulitry nejsou zas tak spatny, ale drzel bych se toho co psal zdenda, asi nejak tak
jinak myslim ze BKD je dvoulitr s bosch vstrikama a bez DPF coz je ta lepci varianta. jinak DPF se da kuchnout, nebo sw ojebat ale stoji to 12 tis zhruba a spis bych to daval do dobrejch rukou jako je dieselpower nebo tdifun. vetsinou je 2.O prevrtana 1.9 ale ty siemensy si neberte, tusim jeden stoji 13 klacku...
to je muj nazor, pokrok at dobry nebo spatny nezastavime a pryc jsou klasicky td, he
ja osobne mam 1.9 rotacku poctivych 250 tis a do 5litru ok furt jak nova
holce jsem koupil 1.9PD, tak jsem zvedav a stejda ma od novoty PD 130 tis nalitano a zatim bez problemu
vstriky se daj pretesnit a neni to nic draheho...


on the road
Zdenda (Člen)
12.06.2011 23:45:22
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Hele já mám dpf na svym lidovim vozidle a při 230 s nim neni žádnej trabl ale nejezdim na úsporu. A vykastrovat to už jde fyzicky a softwarově za cca 6600 komplet, když už se to vysere.good


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Libor nx (Člen)
13.06.2011 07:13:27
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:

zjistim konkretni typ motoru co tam je a pak poprosim o dalsi radu.

co se tyce octavie1 tak tam je ten motor bekonkurencni jenze za poradnou date minimalne 120 a je to 8 let stary. a kdyz me nabidnou tuhle 2007 za 170t kc tak je to za tu cenu dobry. hlavne je ta nova vetsi a to me vyhovuje ale prave ten agregat me strasi.

hele tak si kup dvojkovou Octávku s 1.9 a máš klid.ten samý ročník co si psal koupíš tady taky kolem 170 tis  třeba tady http://www.tipcars.com/skoda-octavia/19 … 53972.html

nety (Člen)
13.06.2011 09:27:16
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Libor nx psal:
sonyk psal:

zjistim konkretni typ motoru co tam je a pak poprosim o dalsi radu.

co se tyce octavie1 tak tam je ten motor bekonkurencni jenze za poradnou date minimalne 120 a je to 8 let stary. a kdyz me nabidnou tuhle 2007 za 170t kc tak je to za tu cenu dobry. hlavne je ta nova vetsi a to me vyhovuje ale prave ten agregat me strasi.

hele tak si kup dvojkovou Octávku s 1.9 a máš klid.ten samý ročník co si psal koupíš tady taky kolem 170 tis  třeba tady http://www.tipcars.com/skoda-octavia/19 … 53972.html

má pravdu předsedo, a budeš spokojenej. Já mam teď dvojkouvou po faceliftu (2010), poslední 1,9tdi a spokojenej. Od září 80 tkm a max spokojenost.good


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Zdenda (Člen)
13.06.2011 12:59:29
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Ale ta 1,9 je lenoch kucí cool


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
zzzmrzlinar (Člen)
13.06.2011 13:35:58
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Zdenda psal:

Ale ta 1,9 je lenoch kucí cool

mno, tak lenoch je možná trochu přehnaný, no když je holt pán zvyklej na lepčí tak se nedá nic dělat. bigsmile ale myslím že v Ochcávii to v pohodě stačí, jo to v ňákým Touranu nebo starým Sharanovi to už ten motor ztrácí trochu dech, ale jak říkam v Ochcávce myslím stačí v poho.

mr.BSE (Člen)
13.06.2011 14:00:54
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

vem 1.9jtd, kterej je CR uz snad 14let a funguje. Narozdil od skodovkou "nove objevenyho" CR.
Me dycky fascinovali firmy, kteri z nevyhody (tady konkretne zaostalost) udelaj vyhodu a tahak bigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Meloun (Člen)
13.06.2011 15:52:17
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

mr.BSE psal:

vem 1.9jtd, kterej je CR uz snad 14let a funguje. Narozdil od skodovkou "nove objevenyho" CR.
Me dycky fascinovali firmy, kteri z nevyhody (tady konkretne zaostalost) udelaj vyhodu a tahak bigsmile

Otec si ten zázrak JTD pořídil..no náramně si pomohlsickevil
Je to usazený v Alfě 159 tuším..ten crosswagon..Klepe se na vonoběh volant, potažmo celej interier..hučí to podivně..nešly tam dávat kvalty kloudně (promazány táhla a jiný vehementy)..ten palubní kompjůtr ukazuje pořád nějaký chyby a nesmysly,ikdyž se nic neděje..atd atd..no a teď mu vesele při poctivejch 80 tisících rupnul rozvoďák-prej snad se vysral nějakej hydroštel nebo co to mlel ten opravář a praskly rozvody..idontknow

Pár let starý auto,ale chování(kromě brzd a podvozku) to má jak stará ford granadabigsmile
Když si to porovnám třeba s 12 let starou audi A6 s 2.5 šestihrnkem..nebe a dudy..


PURE NAKED BIKE!
mr.BSE (Člen)
13.06.2011 17:30:28
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

ja sem taky nepsal nic o 159 ;-) to je kapitola sama pro sebe. Jak rekl Marhionne "159 tak,jak se prodava, nemela nikdy opustit tovarnu a je to nejvetsi omyl v novodobe historii AR" . Ja bych,byt Sonykem, vzal Lybru 1.9jtd 85kw a neresim PD z boleslavi.

A6 mam taky rad ,resp. rad je potkavam v zatackovych usecich bigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
sonyk (Člen)
13.06.2011 17:50:14
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

italskou pomstu v podobe fiatu ci alfy a konkretne jtd nikdy. Otec dela ve fiatu v servisu a mam vse z prvni ruky.

Mrknu na inzeraty tedh 1.9 tdi pd ale moc tem prodejcum z bazaru neverim a narazit na auto od soukromnika je nekdy dost tezke. Chytrejsi budu az to dotahnou treba to bude hnuja bude vyreseno.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
nety (Člen)
13.06.2011 18:17:10
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Zdenda psal:

Ale ta 1,9 je lenoch kucí cool

ale dyť na to je dneska recept za pár korun - rozumnej chiptuning, ale od někoho, kdo se na to specializuje. Žádnej extrem a myslim že sem viděl ouplně nějakou eko verzi a šup - 93KW, a myslim zvýšení krouťáku cca 50 Nm. good


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
mr.BSE (Člen)
13.06.2011 18:36:05
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:

italskou pomstu v podobe fiatu ci alfy a konkretne jtd nikdy. Otec dela ve fiatu v servisu a mam vse z prvni ruky.

Mrknu na inzeraty tedh 1.9 tdi pd ale moc tem prodejcum z bazaru neverim a narazit na auto od soukromnika je nekdy dost tezke. Chytrejsi budu az to dotahnou treba to bude hnuja bude vyreseno.

já mám známýho v Agrotecu (koncern VW) a říká to stejný o TDi bigsmilebigsmilebigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Zdenda (Člen)
13.06.2011 18:48:49
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Mno sice se tu zase haní PD ale až na to že to byl na volnoběh traktor, tak ty motory svoje vodsloužili a to v takovým počtu jak na kusy tak na počet km, že se nějaký Alfě o takový cifře může jen zdát. Jinak nic proti Alfě, neměl jsem, nemůžu hodnotit. Myslim, že to ale taky nebude nějaká katastrofa. Mno a první 2.5 Tdi v A6 to taky nebyl zrovna bůhvíjakej držák, to si nebudem nalhávat. Pak ta vylepšená V6 Tdi 132 kw to už bylo o něčem jinym kapku.

1.9 není samozřejmě lenoch, to melu kokotiny, ale jak si člověk zvykne kapku na silnější tak je problém. Pár dní v 535d a člověk pak na ostatní ropy pohlíží kapku jinaksmile1


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
nety (Člen)
13.06.2011 18:58:26
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Zdenda psal:

Mno sice se tu zase haní PD ale až na to že to byl na volnoběh traktor, tak ty motory svoje vodsloužili a to v takovým počtu jak na kusy tak na počet km, že se nějaký Alfě o takový cifře může jen zdát. Jinak nic proti Alfě, neměl jsem, nemůžu hodnotit. Myslim, že to ale taky nebude nějaká katastrofa. Mno a první 2.5 Tdi v A6 to taky nebyl zrovna bůhvíjakej držák, to si nebudem nalhávat. Pak ta vylepšená V6 Tdi 132 kw to už bylo o něčem jinym kapku.

1.9 není samozřejmě lenoch, to melu kokotiny, ale jak si člověk zvykne kapku na silnější tak je problém. Pár dní v 535d a člověk pak na ostatní ropy pohlíží kapku jinaksmile1

jo 535Dgood a v lejčí 3 to musí bejt ještě větší masakr bigsmile hold příště bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Zdenda (Člen)
13.06.2011 19:04:37
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Já nevim jak to ty bukvice v bramboře udělali, ale jak obyč tak i tenhle má i líbivej zvuk ve vnitř, a to je to řaďák. Njn kdyby ty šmejdi pojišťovny nechtěli za HAV u těhle značek takový rakety...sick


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
sonyk (Člen)
13.06.2011 19:17:28
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

kuci ja ale nepotrebuju zavodni vuz bigsmile resim pomer: vybava/cena/spolehlivost/ekonom. provoz a hodne mista pro rodinu

kouknu jeste jak si stoji trh s tema 1.9 TDI PD


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
VikecB12 (Člen)
13.06.2011 20:12:40
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:

kuci ja ale nepotrebuju zavodni vuz bigsmile resim pomer: vybava/cena/spolehlivost/ekonom. provoz a hodne mista pro rodinu

kouknu jeste jak si stoji trh s tema 1.9 TDI PD

Tak řešíš cenu a zároveň se furt motáš kolem nejpředraženějšího vehikluidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
mr.BSE (Člen)
13.06.2011 20:23:04
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Zdenda psal:

Mno sice se tu zase haní PD ale až na to že to byl na volnoběh traktor, tak ty motory svoje vodsloužili a to v takovým počtu jak na kusy tak na počet km, že se nějaký Alfě o takový cifře může jen zdát. Jinak nic proti Alfě, neměl jsem, nemůžu hodnotit. Myslim, že to ale taky nebude nějaká katastrofa. Mno a první 2.5 Tdi v A6 to taky nebyl zrovna bůhvíjakej držák, to si nebudem nalhávat. Pak ta vylepšená V6 Tdi 132 kw to už bylo o něčem jinym kapku.

1.9 není samozřejmě lenoch, to melu kokotiny, ale jak si člověk zvykne kapku na silnější tak je problém. Pár dní v 535d a člověk pak na ostatní ropy pohlíží kapku jinaksmile1

Čéče nevím, vzhledem k tomu, že ty 1,9JTD jsou montovany do vseho co FIAT vlastní (tzn. ne jen do alfy - ani nevim jak se na ni zase prislo, ja sem s ni nezacal bigsmile ), tak je to taky pěknejch pár prodanejch kousků a spolehlivost bych neviděl horší než u TDi od VW. Viděl sem dost aut posranejch a dost jich taky najelo spousty km a bez trablu. A to jak u FIATU, tak u VW smile1

Se zbytkem souhlasím a podepisuju  smile1good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Petula (Člen)
13.06.2011 20:25:21
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:

ty jo. tohle je 2007 . cekam az to dovezou z it abych to videl a vedel o tom vice info. Podle toho co ctu bych take radeji 1.9 TDI PD. jeste si zavolam zname do skodovky at me zjisti poruchy tohodle motoru. Ja bych to auto hrozne rad ale pokud se opravdu takhle serou ty jednotky tak to si nemuzu dovolit.uz takhle je to auto docela drahe a jeste pak dat 70tisic za opravu hlavy to ne.

já měla už 4 auta, všecko 1.9 TDI (VW, Fabia, Octavia a teď A6) a motorově naprostá spokojenost, když se o ten motor člověk stará, nalítá fakt hodně..


Sny se plní tomu, kdo v ně věří.
sonyk (Člen)
13.06.2011 21:03:11
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Petula psal:
sonyk psal:

ty jo. tohle je 2007 . cekam az to dovezou z it abych to videl a vedel o tom vice info. Podle toho co ctu bych take radeji 1.9 TDI PD. jeste si zavolam zname do skodovky at me zjisti poruchy tohodle motoru. Ja bych to auto hrozne rad ale pokud se opravdu takhle serou ty jednotky tak to si nemuzu dovolit.uz takhle je to auto docela drahe a jeste pak dat 70tisic za opravu hlavy to ne.

já měla už 4 auta, všecko 1.9 TDI (VW, Fabia, Octavia a teď A6) a motorově naprostá spokojenost, když se o ten motor člověk stará, nalítá fakt hodně..

stare TDI nebo TDI PD. Stara TDI 1.9 81kW to je super motor. mame namotano v praci pres 600 t km a porad slape. zadne velke investice. ale tady se jedna o ten novy prave.

Pomalu si zacinam myslet ze dnes uz je celkem jedno kdo ato vyrabi pac jak tak procitam internetova fora a ptam se tak je to kus od kusu a je jedno jaka znacka. Osobne si nemyslim ze zrovna octavie je draha. jen je u me uzsi vyber. Nechci nic francouzkeho z toho jsem vylecen na dosmrti asi. Fordy se me nelibi, japonec az na konec a Fiat pro me neni spolehlive auto. VW je sice kvalita ale drahe takze pro me pripada v uvahu bud octa 1 nebo octa 2. ale jelikos za octu 1 chtej nesmysl radsi par priplatim za novejsi auto. a s oplem na me nechodte. bigsmile chtel jsem jen zjistit jake zavady maji majitele techto vozu. nakonec sem dnes zjistil ze spoluhrac ji ma a ma na ni navrkano 120 t km rok vyroby 2004 a jezdi bez problemu a se spotrebou kolem 6 litru. pak jsem volal znamemu te se taky bal koupit a uz na ni ma 300km. rikal jen ze po 120 t km mu zacla brat olej. doliva cca litr do vymeny. Tak fakt nevim. auto potrebuji ale nechci nic uspechat. asi hodim rec s dovozcem aby dotah peknou 1.9TDI PD protoze preci jen vice lidi ji chvali oproti 2.0. Naftu tankuju jen u OMW , shell, benzina. jine pumpy mijim obloukem i kdyz i na techto se muze stat cokoliv. bal bych se jen aut s long life olejem . protoze je lepsi menit po tech 15 t km a pak te praskajici hlavy. to je oprava co by me asi zabila bigsmile jeste navstivim znamou v zastoupeni skodovky aby me vytahla servisi na tehle autech jestli bude moc.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
VikecB12 (Člen)
13.06.2011 21:21:22
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:
Petula psal:
sonyk psal:

ty jo. tohle je 2007 . cekam az to dovezou z it abych to videl a vedel o tom vice info. Podle toho co ctu bych take radeji 1.9 TDI PD. jeste si zavolam zname do skodovky at me zjisti poruchy tohodle motoru. Ja bych to auto hrozne rad ale pokud se opravdu takhle serou ty jednotky tak to si nemuzu dovolit.uz takhle je to auto docela drahe a jeste pak dat 70tisic za opravu hlavy to ne.

já měla už 4 auta, všecko 1.9 TDI (VW, Fabia, Octavia a teď A6) a motorově naprostá spokojenost, když se o ten motor člověk stará, nalítá fakt hodně..

stare TDI nebo TDI PD. Stara TDI 1.9 81kW to je super motor. mame namotano v praci pres 600 t km a porad slape. zadne velke investice. ale tady se jedna o ten novy prave.

Pomalu si zacinam myslet ze dnes uz je celkem jedno kdo ato vyrabi pac jak tak procitam internetova fora a ptam se tak je to kus od kusu a je jedno jaka znacka. Osobne si nemyslim ze zrovna octavie je draha. jen je u me uzsi vyber. Nechci nic francouzkeho z toho jsem vylecen na dosmrti asi. Fordy se me nelibi, japonec az na konec a Fiat pro me neni spolehlive auto. VW je sice kvalita ale drahe takze pro me pripada v uvahu bud octa 1 nebo octa 2. ale jelikos za octu 1 chtej nesmysl radsi par priplatim za novejsi auto. a s oplem na me nechodte. bigsmile chtel jsem jen zjistit jake zavady maji majitele techto vozu. nakonec sem dnes zjistil ze spoluhrac ji ma a ma na ni navrkano 120 t km rok vyroby 2004 a jezdi bez problemu a se spotrebou kolem 6 litru. pak jsem volal znamemu te se taky bal koupit a uz na ni ma 300km. rikal jen ze po 120 t km mu zacla brat olej. doliva cca litr do vymeny. Tak fakt nevim. auto potrebuji ale nechci nic uspechat. asi hodim rec s dovozcem aby dotah peknou 1.9TDI PD protoze preci jen vice lidi ji chvali oproti 2.0. Naftu tankuju jen u OMW , shell, benzina. jine pumpy mijim obloukem i kdyz i na techto se muze stat cokoliv. bal bych se jen aut s long life olejem . protoze je lepsi menit po tech 15 t km a pak te praskajici hlavy. to je oprava co by me asi zabila bigsmile jeste navstivim znamou v zastoupeni skodovky aby me vytahla servisi na tehle autech jestli bude moc.

Task ten Japonec až nakonec je nejvěčí pičovina kerou kdo vyplodil,protože ty jejich auta sou proti evropskejm parádní a spolehlivost o hodně vyžší,věčinou aji svižně jezdijougood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kazan (Člen)
13.06.2011 21:33:39
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Nedělejte nic napůl a když tak. tak jedině BMWbigsmile
3l obsah/ 142KW/ zpracování good, spotřeba 6.2l/100kmgood a navíc tě to přežijegood


Nedovol,aby tě strach z prohry vyřadil ze hry!!
Zdenda (Člen)
13.06.2011 22:20:48
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

VikecB12 psal:
sonyk psal:
Petula psal:


já měla už 4 auta, všecko 1.9 TDI (VW, Fabia, Octavia a teď A6) a motorově naprostá spokojenost, když se o ten motor člověk stará, nalítá fakt hodně..

stare TDI nebo TDI PD. Stara TDI 1.9 81kW to je super motor. mame namotano v praci pres 600 t km a porad slape. zadne velke investice. ale tady se jedna o ten novy prave.

Pomalu si zacinam myslet ze dnes uz je celkem jedno kdo ato vyrabi pac jak tak procitam internetova fora a ptam se tak je to kus od kusu a je jedno jaka znacka. Osobne si nemyslim ze zrovna octavie je draha. jen je u me uzsi vyber. Nechci nic francouzkeho z toho jsem vylecen na dosmrti asi. Fordy se me nelibi, japonec az na konec a Fiat pro me neni spolehlive auto. VW je sice kvalita ale drahe takze pro me pripada v uvahu bud octa 1 nebo octa 2. ale jelikos za octu 1 chtej nesmysl radsi par priplatim za novejsi auto. a s oplem na me nechodte. bigsmile chtel jsem jen zjistit jake zavady maji majitele techto vozu. nakonec sem dnes zjistil ze spoluhrac ji ma a ma na ni navrkano 120 t km rok vyroby 2004 a jezdi bez problemu a se spotrebou kolem 6 litru. pak jsem volal znamemu te se taky bal koupit a uz na ni ma 300km. rikal jen ze po 120 t km mu zacla brat olej. doliva cca litr do vymeny. Tak fakt nevim. auto potrebuji ale nechci nic uspechat. asi hodim rec s dovozcem aby dotah peknou 1.9TDI PD protoze preci jen vice lidi ji chvali oproti 2.0. Naftu tankuju jen u OMW , shell, benzina. jine pumpy mijim obloukem i kdyz i na techto se muze stat cokoliv. bal bych se jen aut s long life olejem . protoze je lepsi menit po tech 15 t km a pak te praskajici hlavy. to je oprava co by me asi zabila bigsmile jeste navstivim znamou v zastoupeni skodovky aby me vytahla servisi na tehle autech jestli bude moc.

Task ten Japonec až nakonec je nejvěčí pičovina kerou kdo vyplodil,protože ty jejich auta sou proti evropskejm parádní a spolehlivost o hodně vyžší,věčinou aji svižně jezdijougood

Samo že to heslo je směšný ale jako milovník Subaru sem třeba koukal jak se jim sral ten jejich novej diesel. Ono ani u těch japonců už to neni žádná hitparáda dneska.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Inženýrek (Člen)
13.06.2011 22:34:19
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:
Petula psal:
sonyk psal:

ty jo. tohle je 2007 . cekam az to dovezou z it abych to videl a vedel o tom vice info. Podle toho co ctu bych take radeji 1.9 TDI PD. jeste si zavolam zname do skodovky at me zjisti poruchy tohodle motoru. Ja bych to auto hrozne rad ale pokud se opravdu takhle serou ty jednotky tak to si nemuzu dovolit.uz takhle je to auto docela drahe a jeste pak dat 70tisic za opravu hlavy to ne.

já měla už 4 auta, všecko 1.9 TDI (VW, Fabia, Octavia a teď A6) a motorově naprostá spokojenost, když se o ten motor člověk stará, nalítá fakt hodně..

stare TDI nebo TDI PD. Stara TDI 1.9 81kW to je super motor. mame namotano v praci pres 600 t km a porad slape. zadne velke investice. ale tady se jedna o ten novy prave.

Pomalu si zacinam myslet ze dnes uz je celkem jedno kdo ato vyrabi pac jak tak procitam internetova fora a ptam se tak je to kus od kusu a je jedno jaka znacka. Osobne si nemyslim ze zrovna octavie je draha. jen je u me uzsi vyber. Nechci nic francouzkeho z toho jsem vylecen na dosmrti asi. Fordy se me nelibi, japonec az na konec a Fiat pro me neni spolehlive auto. VW je sice kvalita ale drahe takze pro me pripada v uvahu bud octa 1 nebo octa 2. ale jelikos za octu 1 chtej nesmysl radsi par priplatim za novejsi auto. a s oplem na me nechodte. bigsmile chtel jsem jen zjistit jake zavady maji majitele techto vozu. nakonec sem dnes zjistil ze spoluhrac ji ma a ma na ni navrkano 120 t km rok vyroby 2004 a jezdi bez problemu a se spotrebou kolem 6 litru. pak jsem volal znamemu te se taky bal koupit a uz na ni ma 300km. rikal jen ze po 120 t km mu zacla brat olej. doliva cca litr do vymeny. Tak fakt nevim. auto potrebuji ale nechci nic uspechat. asi hodim rec s dovozcem aby dotah peknou 1.9TDI PD protoze preci jen vice lidi ji chvali oproti 2.0. Naftu tankuju jen u OMW , shell, benzina. jine pumpy mijim obloukem i kdyz i na techto se muze stat cokoliv. bal bych se jen aut s long life olejem . protoze je lepsi menit po tech 15 t km a pak te praskajici hlavy. to je oprava co by me asi zabila bigsmile jeste navstivim znamou v zastoupeni skodovky aby me vytahla servisi na tehle autech jestli bude moc.

Víš proč maj francouzský auta tak dlouhý manualy? Protože je vzadu pripsanej vlakovej a autobusovej jízdní řád.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Luk (Člen)
13.06.2011 23:22:12
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

VikecB12 psal:
sonyk psal:

kuci ja ale nepotrebuju zavodni vuz bigsmile resim pomer: vybava/cena/spolehlivost/ekonom. provoz a hodne mista pro rodinu

kouknu jeste jak si stoji trh s tema 1.9 TDI PD

Tak řešíš cenu a zároveň se furt motáš kolem nejpředraženějšího vehikluidontknow

mas bodgoodbigsmile
a ty kecy japonec nakonec,francouz, ital, opel...idontknow
dneska se sere vsecko, diktatem doby sou uspory nakladu a ekologie (rozumej kurvitka)
ojetina, a kor dyzl, je dycky sazka do loterie a zalezi na predchozi historiiass
Ale ver a vule tva te uzdravi.
Kup si vuz praveho arijskeho puvodu a muzes klidne spat.Snad.
Nebo si kup neco z nevyvolenych. Usetri tretinu ceny a tu si schovej na opravy, ktery prijdou (nebo taky ne)evil
Jsou to tvoje prachy, tak s nima delej co umissmile1


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
sonyk (Člen)
14.06.2011 07:49:45
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

to japonec na konec je mysleno tak ze starej je drahej na dily a novejsi je drahej pro me a krome novyho avensisu se me jine nelibi. Jinak mame na firme hiluxe a yarise a max spokojenost, az na tu porizovacku.

Ojetina je vzdy risk to je jasny. Audi bmw atd by se me libilo ale to je moc penez. Ale donutili jste me premyslet o benzinu smile1


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
nety (Člen)
14.06.2011 08:53:15
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

kazan psal:

Nedělejte nic napůl a když tak. tak jedině BMWbigsmile
3l obsah/ 142KW/ zpracování good, spotřeba 6.2l/100kmgood a navíc tě to přežijegood

přesně, 3 litr astmosfera Vanos, das ist saubere rasse bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
béšestka (Člen)
15.06.2011 17:30:39
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD


Prstořeza známej:-)
qwerty (Člen)
15.06.2011 18:17:35
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Paladin86 psal:

Bohužel to už nejni to co Octávky I, který v pohodě dávali půl milionu. Já bych ted asi šel do i30. good

znamy ji mnel v combi jako sluzebni. 120 000km a uz je pryc smile1
od vyroby mnel blbe dotazenou hadici na turbo, prisavalo to vzduch.
od vyroby mnelo spatne cidlo paliva > rikal ze cas od casu jak predjizdel kamion, tak se to rozlo na palubce  a omezilo otacky.
a ted pri 120 000km jak byl v brne na sluzebce , prisel ze nastartuje. Divny zvuk, zkusil znova zase a najednou rana jak kdyz spadne kov na zem (upadl starter a vzal sebou cast motoru).
Mneli to z nejake firmy (co vozovou flotilu). V servise jim rekli cenu opravy a oni ze uz ne , ze se to nema opravovat. Ze to auto uz stalo dost. Dostal funglovku Oktavku v TDI a je stastnej parchant.


WD club member.
Petula (Člen)
15.06.2011 20:18:21
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

to sonyk: teď mám audinu 1,9TDi 96kW a ma nalítáno 270tisíc, teď jsou nově dělaný rozvody a kamarád mi řikal, že na tom autě neshledal žádnej problém, je to rok 03 a jsem spokojená, i vyhřívaný sedadla to má smile1


Sny se plní tomu, kdo v ně věří.
Brkos (Člen)
15.06.2011 20:23:37
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Vždycky je to kus od kusu. Co jsem dělal v servisu škodovek, tak s dvoulitrama nebyl problém. A doma mám fábii 1.9TDI PD a sere se to jak může bigsmile

sonyk (Člen)
16.06.2011 11:15:23
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

zjistil jsem ze sef naseho ramcoveho partnera ji ma take, ma na ni 200tisic a zadby problem. Asi kus od kusu.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Banditatom (Člen)
16.06.2011 18:22:52
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

qwerty psal:
Paladin86 psal:

Bohužel to už nejni to co Octávky I, který v pohodě dávali půl milionu. Já bych ted asi šel do i30. good

znamy ji mnel v combi jako sluzebni. 120 000km a uz je pryc smile1
od vyroby mnel blbe dotazenou hadici na turbo, prisavalo to vzduch.
od vyroby mnelo spatne cidlo paliva > rikal ze cas od casu jak predjizdel kamion, tak se to rozlo na palubce  a omezilo otacky.
a ted pri 120 000km jak byl v brne na sluzebce , prisel ze nastartuje. Divny zvuk, zkusil znova zase a najednou rana jak kdyz spadne kov na zem (upadl starter a vzal sebou cast motoru).
Mneli to z nejake firmy (co vozovou flotilu). V servise jim rekli cenu opravy a oni ze uz ne , ze se to nema opravovat. Ze to auto uz stalo dost. Dostal funglovku Oktavku v TDI a je stastnej parchant.

270tis a no problémagood takže zřejmě byla holka dobře servisovaná s 4x tolik kmbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
sonyk (Člen)
05.07.2011 17:22:12
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

konecne sem tu oktavku dovalili.

Takze: vyroba 2007. puvod I a taxik.
najeto 158 000km. podle vin sem dohledal servis ve 140 000. v lednu 2011. lozisko na predku. cep rizeni a desticky. nedohledal sem ale rozvody a oleje.

je to kombi vybava rekl bych ta ambiente ale ta automat. klima.

Motor slape jako TDI PD. je v pohode cistej nikde nemastnej(neni umitej jen zaprasenej)

ze vnitr jen okopany vzadu.

Prekvapenim pro mne bylo to ale ze je DSG prevodovka.

Se servisem(rozvody, oleje, filtry, olej v dsg) prihlaseni a povinny by me vysla na  190 000kc. jeste je tam dira na strese jak meli ty pici italsky ceduli taky. a je kleplej predni naraznik( o cca 1xm dovnitr ohlej. trosku vylezly hrany svetel a je na nem prasklina asi 5cm) to me moc ale netrapi. Jen nevim co to DSG mam z toho strach a asi si jeste radsi pockam na nejakou peknou 14,9 TDI PD s manualem a klidne sedanem. Mam strah z toho ze to je prave italskej taxik.

Tak vam nevim co myslite?

forda a francouze nechci bigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Kelly01 (Člen)
05.07.2011 19:15:24
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Že za stejný prachy bys to koupil i tadybigsmile


God Save The Queen!
Zdenda (Člen)
05.07.2011 20:45:50
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Jestli to jsou poctivý km tak bych se nebál toho že to bylo tágo, bo oni potřebujou mít auto v cajku a nešetřej na kdejaký píčovině. U DSG může odejít mechanotronika ale to většinou tak kolem 250tis co jsem zaznamenal kolem sebe. Jinak to je vlastně mechanická převodovka nic víc.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
sonyk (Člen)
05.07.2011 21:44:09
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

kelly: prave a bez tech der a narazniku.

Btw necha se u starsi octavky cca rok 2002- 2005 zjistit nejakym napichnutim na pc v authorizovanem servisu ujete km?


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Kelly01 (Člen)
05.07.2011 21:58:30
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

V komfortce, tu mění málokdo....


God Save The Queen!
sonyk (Člen)
05.07.2011 22:13:30
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Kelly01 psal:

V komfortce, tu mění málokdo....

??


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Ice (Člen)
05.07.2011 23:01:31
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Nad ochcávkou jsme doma uvažovali taky... se stejným rozpočtem... porovnával jsem možnosti a nakonec jsme šli do C-MAXe od Fordu. Za 160t (lehce jsem majitele ještě zklepal) plná palba při najetých 160t, s tím, že do ní ještě nasypu nějaké kroupy (rozvody, brzdy a ost. provozní kapaliny), ale výbavou se škodovka nechytá ani z daleka... taky dovoz It. smokin


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
deny1234 (Člen)
05.07.2011 23:40:31
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

DSG  nebrat ,nak se mi to nechce dal rozepisovat , delam v sevisu , ale ja bych to s tou prevodofkou nebral sick

sonyk (Člen)
06.07.2011 09:42:42
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

c- max je pekne auto.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Banditatom (Člen)
06.07.2011 12:15:11
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:

c- max je pekne auto.

to sice jóó ale mám ti spočítat kolikrát byl kolega s tím vehementem v servisu ( porád motor porád vstřiky tdci)bigsmilebigsmilebigsmile

interiéééér: sicksicksicksick


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
sonyk (Člen)
06.07.2011 15:01:46
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Banditatom psal:
sonyk psal:

c- max je pekne auto.

to sice jóó ale mám ti spočítat kolikrát byl kolega s tím vehementem v servisu ( porád motor porád vstřiky tdci)bigsmilebigsmilebigsmile

interiéééér: sicksicksicksick

interier je veci vkusu bigsmile

co se tyce forda tak jsem psal :forda a francouze nechci bigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Zdenda (Člen)
06.07.2011 17:54:46
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

deny1234 psal:

DSG  nebrat ,nak se mi to nechce dal rozepisovat , delam v sevisu , ale ja bych to s tou prevodofkou nebral sick

A co konkrétně se sere a hlavně jakejm lidem? Co mám kolem sebe známí a maji auto od funglovky tak jsou ok. Většině co se to vysralo, tak to bylo dotažený vojetý z dovozu a podobně. Já jen že spousta čechů dokáže vodkurvit i jinak bezproblémovej haldex tim, že serou na výměnu oleje po 70 tisících.


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
sonyk (Člen)
06.07.2011 18:14:14
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Zdenda psal:
deny1234 psal:

DSG  nebrat ,nak se mi to nechce dal rozepisovat , delam v sevisu , ale ja bych to s tou prevodofkou nebral sick

A co konkrétně se sere a hlavně jakejm lidem? Co mám kolem sebe známí a maji auto od funglovky tak jsou ok. Většině co se to vysralo, tak to bylo dotažený vojetý z dovozu a podobně. Já jen že spousta čechů dokáže vodkurvit i jinak bezproblémovej haldex tim, že serou na výměnu oleje po 70 tisících.

tak nejak DSG mame v pasatu 2.0 TDI rok 2009 nevim presne kolik je tam km ale sef si chrochta a libuje.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Ice (Člen)
06.07.2011 23:40:33
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Tak ono to je hlavně o vkusu. Kdyby bylo nějaké ideální auto, nejezdí po cestách nic jiného krom něj. Někdo brblá nad francouzema, japončíkama nebo skopčákama, jinej je s nima spokojený... Prostě kup něco, co se ti líbí, má to slušnou výbavu a je to technicky zachovalé a pak už je to o štěstí a osudu, jestli se něco vysere...resp. jak brzo... Zkušenosti má každý jiné. smokin


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
corimec (Člen)
07.07.2011 12:01:39
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

sonyk psal:

kelly: prave a bez tech der a narazniku.

Btw necha se u starsi octavky cca rok 2002- 2005 zjistit nejakym napichnutim na pc v authorizovanem servisu ujete km?

Jestli chceš zjistit najeté km zajet na Marilu k Zelenkovi,napíchne ti to a zjistí přesný počet km +-5%,má na to nejakej program zjistí to podle počtu pracovníh cyklů klikového hřídele.

sonyk (Člen)
07.07.2011 14:00:18
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

jestli to takhle jde tak zelenku navstivim sef ho zna. Parkrat sme u nej melia auta. Diky


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Zdenda (Člen)
07.07.2011 23:02:02
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

corimec psal:
sonyk psal:

kelly: prave a bez tech der a narazniku.

Btw necha se u starsi octavky cca rok 2002- 2005 zjistit nejakym napichnutim na pc v authorizovanem servisu ujete km?

Jestli chceš zjistit najeté km zajet na Marilu k Zelenkovi,napíchne ti to a zjistí přesný počet km +-5%,má na to nejakej program zjistí to podle počtu pracovníh cyklů klikového hřídele.

To fakt jde jo? To jsem ještě nikde a nikdy neslyšel, tím nechci říct, že to nejni možný. Prosím o bližší infohelp


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Jurken (Nový člen)
02.09.2015 12:39:19
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Zdravím mám takový dotaz. Koupil jsem Oktávku 2.0TDI pd R.v.05 a všiml jsem si všiml že se mi začaly ozývat zvuky při 5 rychlostním stupni... 1,2,3,4 a 6 v pohodě...ale když řadím z 4 na 5 a poustím spojku tak to jakoby zabzucí ...poté když přidávám plyn tak ok,ale když na té 5ce pustím plyn tak slyším takové jakoby jemné houkání.. Je to převodovka? Kámoš říkal že to může být spojkové ložisko...ale to by přece nedělalo jen na 5ce né? Mám strach jezdím na 5ku abych něco ještě víc nedojebal bigsmile tak raději řadím ze 4 hned 6.

K.a.s.y.m. (Člen)
02.09.2015 14:16:29
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

Jurken psal:

Zdravím mám takový dotaz. Koupil jsem Oktávku 2.0TDI pd R.v.05 a všiml jsem si všiml že se mi začaly ozývat zvuky při 5 rychlostním stupni... 1,2,3,4 a 6 v pohodě...ale když řadím z 4 na 5 a poustím spojku tak to jakoby zabzucí ...poté když přidávám plyn tak ok,ale když na té 5ce pustím plyn tak slyším takové jakoby jemné houkání.. Je to převodovka? Kámoš říkal že to může být spojkové ložisko...ale to by přece nedělalo jen na 5ce né? Mám strach jezdím na 5ku abych něco ještě víc nedojebal bigsmile tak raději řadím ze 4 hned 6.

to je normální nemoc těhle převodovek.vymačkává se uložení ložiska který je z hliník.Spravý to kalená podložka za cca 200 plus práce a případně i olej který by ti měli vyměnit..neni to nic hroznýho,ale chce to udělat co nejdříve protože se to bude zhoršovat..tou podložkou to se dá v podstatě zastavit.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Jurken (Nový člen)
02.09.2015 20:02:26
Offline

Re: Dotaz na zkusenosti s Octavia 2 2.0TDI PD

A dělá běžně servis? Tu podložku koupím přimo na to nebo jak? Něco takové slyším prvně... Díky předem za odpověď.

K.a.s.y.m. psal:
Jurken psal:

Zdravím mám takový dotaz. Koupil jsem Oktávku 2.0TDI pd R.v.05 a všiml jsem si všiml že se mi začaly ozývat zvuky při 5 rychlostním stupni... 1,2,3,4 a 6 v pohodě...ale když řadím z 4 na 5 a poustím spojku tak to jakoby zabzucí ...poté když přidávám plyn tak ok,ale když na té 5ce pustím plyn tak slyším takové jakoby jemné houkání.. Je to převodovka? Kámoš říkal že to může být spojkové ložisko...ale to by přece nedělalo jen na 5ce né? Mám strach jezdím na 5ku abych něco ještě víc nedojebal bigsmile tak raději řadím ze 4 hned 6.

to je normální nemoc těhle převodovek.vymačkává se uložení ložiska který je z hliník.Spravý to kalená podložka za cca 200 plus práce a případně i olej který by ti měli vyměnit..neni to nic hroznýho,ale chce to udělat co nejdříve protože se to bude zhoršovat..tou podložkou to se dá v podstatě zastavit.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr