Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » resuscitační maska

dockis (Člen)
26.06.2011 15:22:03
Offline

resuscitační maska

Hodně se toho poslední dobou nakecalo o tom, že resuscitační maska je v lékárničce zbytečná a bude zrušena. Takže vozit nebo nevozit?


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá i chaos.
Banditatom (Člen)
26.06.2011 16:45:15
Offline

Re: resuscitační maska

já ji vyhodil hnedkabigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
libac22 (Člen)
26.06.2011 17:26:27
Offline

Re: resuscitační maska

myslím že jí ještě nezušili ale nejsem si jistej idontknow


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
Mour (Člen)
26.06.2011 19:12:51
Offline

Re: resuscitační maska

Já mám zatavenou lékárnu ve folii, tak mě připadá pussy-vina roztrhnout a tu masku vyhodit. bigsmile

Banditatom (Člen)
26.06.2011 19:18:44
Offline

Re: resuscitační maska

Mour psal:

Já mám zatavenou lékárnu ve folii, tak mě připadá pussy-vina roztrhnout a tu masku vyhodit. bigsmile

paňmámě se to nevešlo pod sedlo tak jsem ji vzal a letěla do plastu no a solidárně jsem jí vyhodil i z autobusubigsmilebigsmilebigsmile... pač je uplně k hounu


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Mour (Člen)
26.06.2011 19:22:48
Offline

Re: resuscitační maska

Banditatom psal:
Mour psal:

Já mám zatavenou lékárnu ve folii, tak mě připadá pussy-vina roztrhnout a tu masku vyhodit. bigsmile

paňmámě se to nevešlo pod sedlo tak jsem ji vzal a letěla do plastu no a solidárně jsem jí vyhodil i z autobusubigsmilebigsmilebigsmile... pač je uplně k hounu

...co kdyby ses octnul na motorce zcela náhodou na maškarním bále? idontknowbigsmilebigsmile

Banditatom (Člen)
26.06.2011 19:56:07
Offline

Re: resuscitační maska

Mour psal:
Banditatom psal:
Mour psal:

Já mám zatavenou lékárnu ve folii, tak mě připadá pussy-vina roztrhnout a tu masku vyhodit. bigsmile

paňmámě se to nevešlo pod sedlo tak jsem ji vzal a letěla do plastu no a solidárně jsem jí vyhodil i z autobusubigsmilebigsmilebigsmile... pač je uplně k hounu

...co kdyby ses octnul na motorce zcela náhodou na maškarním bále? idontknowbigsmilebigsmile

idontknowbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
hlemejzd999 (Člen)
26.06.2011 22:03:57
Offline

Re: resuscitační maska

jaká resuscitační maska ? ..to jako chcete říct , že v tej malej lékárničce mám taky masku ? ...nebo jen roušku ?....


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Banditatom (Člen)
26.06.2011 22:05:59
Offline

Re: resuscitační maska

hlemejzd999 psal:

jaká resuscitační maska ? ..to jako chcete říct , že v tej malej lékárničce mám taky masku ? ...nebo jen roušku ?....

masku voebigsmile ale když v ní budeš jezdit budeš krutej frajerevilbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Koldan (Člen)
26.06.2011 23:11:01
Offline

Re: resuscitační maska

stě mě zas namíchli, já už na to pomalu zapomínal. Do piče co za šulína zkurvenýho si na tem zas nahrabalo? Pokud já jako neodborník přindu a mrknu na lékárničku, tag dyž budu chtět být aktivní, tag si zavolám záchranáře a optám sa ich, estli to splňuje výbavu k základní první pomoci. dyž ne, tag si opjět sfolám odborníky z prakse a optám sa ich co že jako by tam mělo byt a nechám je sestavit seznam. to bych pak dal do vyhlášky, že každý musí mnět. A ne že nechám jak debil něco navrhnůt, fšichni si to musí kůpit a pak přindů odborníci a řeknů, že je to celý na piču, že to neumí používat ani oni. Ten čurák co toto prosadil by měl ít sedětfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuck


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Sandman (Člen)
27.06.2011 01:38:24
Offline

Re: resuscitační maska

Ano, je nahovno. Podle nejnovějších postupů platných od roku 2010 již není potřeba provádět při nepřímé srdeční masáži vdechy, bohatě stačí kvalitně masírovat.Jako já ji vozím,ale nikdo by mě nepřinutil resuscitovat z huby do huby nějakého váguse. Navíc je ta maska nahovno, protože každý má jiný obličej, jiné velikosti. Navíc málokdo ví, jak tu masku správně držet na obličei. Zlatá resuscitační rouška.Ale hádej se pak s fízlem, který pussy ví a má jen ty svoje předpisy.


Motorkář je týpek tvrdej, na plechovky z výšky mrdej.
osiris (Člen)
27.06.2011 08:19:01
Offline

Re: resuscitační maska

Koldan psal:

stě mě zas namíchli, já už na to pomalu zapomínal. Do piče co za šulína zkurvenýho si na tem zas nahrabalo? Pokud já jako neodborník přindu a mrknu na lékárničku, tag dyž budu chtět být aktivní, tag si zavolám záchranáře a optám sa ich, estli to splňuje výbavu k základní první pomoci. dyž ne, tag si opjět sfolám odborníky z prakse a optám sa ich co že jako by tam mělo byt a nechám je sestavit seznam. to bych pak dal do vyhlášky, že každý musí mnět. A ne že nechám jak debil něco navrhnůt, fšichni si to musí kůpit a pak přindů odborníci a řeknů, že je to celý na piču, že to neumí používat ani oni. Ten čurák co toto prosadil by měl ít sedětfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuck

...to je trošku jinak, to když máš známýho na potřebnejch místech, tak se angažuje za zakomponování do zákona "něčeho" na čem ty pak slušně vyděláváš a tomu zůčastněnýmu známýmu odvádíš desátky bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
dockis (Člen)
27.06.2011 08:56:32
Offline

Re: resuscitační maska

Zaslal jsem dotaz na ministerstvo vnitra, tam by to mohli vědět. Pokud mi odpoví, zveřejním to tady.


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá i chaos.
LukinB6 (Člen)
27.06.2011 10:19:31
Offline

Re: resuscitační maska

Obávám se že ještě platí zákon o nových lékárničkách jejichž nedílnou součástí ta maska je. Proto ji vyhodit znamená nemít úplnou lékárnu a vystavujete se postihu od policie. Ale myslím že by snad přimhouřili oko.


GSX1250FA
dockis (Člen)
30.06.2011 13:56:38
Offline

Re: resuscitační maska

Slíbil jsem zveřejnit odpověď ministerstva vnitra. Tady je:
... K Vašemu dotazu Vám sdělujeme následující. V těchto dnech dojde k úpravě požadavků na výbavu autolékárničky, kdy již podle předběžných informací nebude nutná resuscitační maska. Jakmile tato úprava vstoupí v platnost (15 dnem po zveřejnění ve sbírce zákonů), tak policie od této doby nebude již vyžadovat resuscitační masku...


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá i chaos.
Geograf (Člen)
30.06.2011 17:23:58
Offline

Re: resuscitační maska

Loni v prosincu sem zjišťoval jak to s těma lékárnama vlastě je

Až do 30. září 2011 může být motolékárnička s obsahem dosud předepsaným, nebo podle vyhlášky ze srpna 2009 (s resuscitační rouškou), anebo podle zatím nejnovější vyhlášky (s resuscitační maskou),
od 1. října 2011 jen podle nejnovějších požadavků – viz níže (platí i pro starší motocykly).

Podle přechodného ustanovení k nové vyhlášce lze až do 30. září 2011 užívat u motocyklů (kategorie L) lékárničku podle vyhlášky č. 341/2002 Sb., ve znění účinném do 14. září 2009, popřípadě ve znění účinném od 14. září 2009 do dne 23. července 2010.

Nové motolékárničky budou povinné od 1.10.2011. Do této doby jsou platné motolékárničky staré - podle původní vyhlášky č. 341/2002 Sb. nebo novější - podle vyhlášky č. 283/2009 Sb.

Pokud vlastníte motolékárničku kompletovanou podle vyhlášky č. 283/2009 Sb., bude třeba ji k 1.10.2011 doplnit resuscitační maskou

-----------------------------------------------------------------
No takže zjednodušeně:
- motolékárničky podle vyhlášky č. 341/2002 Sb. platí do 30.9.2011, pak se nesmí používat
- motolékárničky podle vyhlášky č. 283/2009 Sb. platí do 30.9.2011, pak stačí vyhodit resuscitační roušku a nahradit jí resuscitační maskou (na obvazech a náplastech musí být uvedená ta savost a lepivost)
- od 1.10.2011 platí pouze nové motolékárničky podle vyhlášky č. 216/2010 Sb. s tímto obsahem:

Obvaz hotový s 1 polštářkem (šíře min. 8 cm, savost min. 800g/m2) - 1 ks
Obvaz hotový se 2 polštářky (šíře min. 8 cm, savost min. 800g/m2) - 1 ks
Šátek trojcípý z (netkaného) textilu (délka stran min. 960 x 1360 x 960 mm) -1 ks
Náplast s polštářkem (velikost 8cm x 4cm, min. lepivost 2,5 N/cm) - 3 ks
Obinadlo škrtící pryžové (60 x 1250 mm) - 1 ks
Maska resuscitační s výdechovou chlopní a filtrem schválená jako zdravotnický prostředek - 1 ks
Rukavice pryžové (latexové) chirurgické v obalu - 1 pár
Letáček o postupu při zvládání dopravní nehody - 1 ks

Takže pokud budete kupovat novou tak pouze s označením vyhlášky č. 216/2010 Sb.


Kam nevidím, tam nepospíchám
Sandman (Člen)
06.07.2011 23:20:14
Offline

Re: resuscitační maska

Geograf psal:

Loni v prosincu sem zjišťoval jak to s těma lékárnama vlastě je

Až do 30. září 2011 může být motolékárnička s obsahem dosud předepsaným, nebo podle vyhlášky ze srpna 2009 (s resuscitační rouškou), anebo podle zatím nejnovější vyhlášky (s resuscitační maskou),
od 1. října 2011 jen podle nejnovějších požadavků – viz níže (platí i pro starší motocykly).

Podle přechodného ustanovení k nové vyhlášce lze až do 30. září 2011 užívat u motocyklů (kategorie L) lékárničku podle vyhlášky č. 341/2002 Sb., ve znění účinném do 14. září 2009, popřípadě ve znění účinném od 14. září 2009 do dne 23. července 2010.

Nové motolékárničky budou povinné od 1.10.2011. Do této doby jsou platné motolékárničky staré - podle původní vyhlášky č. 341/2002 Sb. nebo novější - podle vyhlášky č. 283/2009 Sb.

Pokud vlastníte motolékárničku kompletovanou podle vyhlášky č. 283/2009 Sb., bude třeba ji k 1.10.2011 doplnit resuscitační maskou

-----------------------------------------------------------------
No takže zjednodušeně:
- motolékárničky podle vyhlášky č. 341/2002 Sb. platí do 30.9.2011, pak se nesmí používat
- motolékárničky podle vyhlášky č. 283/2009 Sb. platí do 30.9.2011, pak stačí vyhodit resuscitační roušku a nahradit jí resuscitační maskou (na obvazech a náplastech musí být uvedená ta savost a lepivost)
- od 1.10.2011 platí pouze nové motolékárničky podle vyhlášky č. 216/2010 Sb. s tímto obsahem:

Obvaz hotový s 1 polštářkem (šíře min. 8 cm, savost min. 800g/m2) - 1 ks
Obvaz hotový se 2 polštářky (šíře min. 8 cm, savost min. 800g/m2) - 1 ks
Šátek trojcípý z (netkaného) textilu (délka stran min. 960 x 1360 x 960 mm) -1 ks
Náplast s polštářkem (velikost 8cm x 4cm, min. lepivost 2,5 N/cm) - 3 ks
Obinadlo škrtící pryžové (60 x 1250 mm) - 1 ks
Maska resuscitační s výdechovou chlopní a filtrem schválená jako zdravotnický prostředek - 1 ks
Rukavice pryžové (latexové) chirurgické v obalu - 1 pár
Letáček o postupu při zvládání dopravní nehody - 1 ks

Takže pokud budete kupovat novou tak pouze s označením vyhlášky č. 216/2010 Sb.

No jak to tak čtu, asi se začnu zabývat prodejem lékárniček. Co rok to novinka, co rok to úpravy ve vybavenísurprised


Motorkář je týpek tvrdej, na plechovky z výšky mrdej.
Frodo89 (Člen)
07.07.2011 03:34:52
Offline

Re: resuscitační maska

Koldan psal:

stě mě zas namíchli, já už na to pomalu zapomínal. Do piče co za šulína zkurvenýho si na tem zas nahrabalo? Pokud já jako neodborník přindu a mrknu na lékárničku, tag dyž budu chtět být aktivní, tag si zavolám záchranáře a optám sa ich, estli to splňuje výbavu k základní první pomoci. dyž ne, tag si opjět sfolám odborníky z prakse a optám sa ich co že jako by tam mělo byt a nechám je sestavit seznam. to bych pak dal do vyhlášky, že každý musí mnět. A ne že nechám jak debil něco navrhnůt, fšichni si to musí kůpit a pak přindů odborníci a řeknů, že je to celý na piču, že to neumí používat ani oni. Ten čurák co toto prosadil by měl ít sedětfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuck

Koldan: Je to sice logicky jak to řikaš, ale co by tam pak za dva roky mohly měnit ?


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
redik27 (Člen)
07.07.2011 11:56:03
Offline

Re: resuscitační maska

Platnost od 19. července::

    Z povinné výbavy motocyklů a mopedů zmizí od poloviny července reflexní vesta.
    Co má být v autolékárně

        Obvaz s jedním polštářkem (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3x
        Obvaz se dvěma polštářky (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3x
        Trojcípý šátek z textilu (z netkaného textilu, délka stran nejméně 960x960x1 360 mm) 2x
        Náplast hladká cívka (minimální lepivost 7 N/25 mm) 1x
        Náplast s polštářkem (minimální lepivost 2,5 N/cm) 6x
        Škrticí obinadlo 1x
        Rouška plastová (tloušťka 0,05 mm) 1x
        Pryžové (latexové) chirurgické rukavice v obalu 1x
        Nůžky se sklonem, v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty, délka 15 cm 1x
        Izotermická fólie (rozměry min. 200x140 cm) 1x

    Zdroj: http://auto.idnes.cz/nova-zmena-v-autol … tomoto_fdv


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Kukii (Člen)
07.07.2011 12:01:49
Offline

Re: resuscitační maska

redik27 psal:

Platnost od 19. července::

    Z povinné výbavy motocyklů a mopedů zmizí od poloviny července reflexní vesta.
    Co má být v autolékárně

        Obvaz s jedním polštářkem (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3x
        Obvaz se dvěma polštářky (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3x
        Trojcípý šátek z textilu (z netkaného textilu, délka stran nejméně 960x960x1 360 mm) 2x
        Náplast hladká cívka (minimální lepivost 7 N/25 mm) 1x
        Náplast s polštářkem (minimální lepivost 2,5 N/cm) 6x
        Škrticí obinadlo 1x
        Rouška plastová (tloušťka 0,05 mm) 1x
        Pryžové (latexové) chirurgické rukavice v obalu 1x
        Nůžky se sklonem, v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty, délka 15 cm 1x
        Izotermická fólie (rozměry min. 200x140 cm) 1x

    Zdroj: http://auto.idnes.cz/nova-zmena-v-autol … tomoto_fdv

vesta v autolékárně? surprised se posrali ne... než dojdeš u auta dozadu k lékárně tak tě někdo žvejkne, pak už ti bude v lékárně k hovnu idontknow přemejšlej kokotama a vymejšlej pussysick


Život je boj-mašina je nej!!!
Mour (Člen)
07.07.2011 12:12:25
Offline

Re: resuscitační maska

Čtu tam dobře že u motorek zmizí z povinné výbavy reflexní vesta??? surprised, že bych zas moch vozit dešťovku pod sedlem bigsmile

barynek (Člen)
07.07.2011 12:32:50
Offline

Re: resuscitační maska

Mour psal:

Čtu tam dobře že u motorek zmizí z povinné výbavy reflexní vesta??? surprised, že bych zas moch vozit dešťovku pod sedlem bigsmile

jestli pojedeš do Alp, task se na deštovku vyass, tam musíš mít tu vestu tak jako tak


Bandit 4EVER!!!
VikecB12 (Člen)
07.07.2011 12:35:59
Offline

Re: resuscitační maska

Kukii psal:
redik27 psal:

Platnost od 19. července::

    Z povinné výbavy motocyklů a mopedů zmizí od poloviny července reflexní vesta.
    Co má být v autolékárně

        Obvaz s jedním polštářkem (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3x
        Obvaz se dvěma polštářky (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3x
        Trojcípý šátek z textilu (z netkaného textilu, délka stran nejméně 960x960x1 360 mm) 2x
        Náplast hladká cívka (minimální lepivost 7 N/25 mm) 1x
        Náplast s polštářkem (minimální lepivost 2,5 N/cm) 6x
        Škrticí obinadlo 1x
        Rouška plastová (tloušťka 0,05 mm) 1x
        Pryžové (latexové) chirurgické rukavice v obalu 1x
        Nůžky se sklonem, v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty, délka 15 cm 1x
        Izotermická fólie (rozměry min. 200x140 cm) 1x

    Zdroj: http://auto.idnes.cz/nova-zmena-v-autol … tomoto_fdv

vesta v autolékárně? surprised se posrali ne... než dojdeš u auta dozadu k lékárně tak tě někdo žvejkne, pak už ti bude v lékárně k hovnu idontknow přemejšlej kokotama a vymejšlej pussysick

Kde to čtešsurprised Navíc pokud si dobře vspomínám,tak vesta a lékárnička musí být na místě přístupném z místa řidiče,takže né v kufru,ale třeba pod sedadlem,nebo v boční přihrádce. Můj názor na vestu v autě je ten,že je dobrý kdyš je člověk vidět,třeba při výměně kola na dálnici,takže zamě good Navíc já su na vestu zvyklej,protože v německu mě bez vesty vůbec nepustí do továrny ny nakládku...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Mour (Člen)
07.07.2011 12:42:14
Offline

Re: resuscitační maska

barynek psal:
Mour psal:

Čtu tam dobře že u motorek zmizí z povinné výbavy reflexní vesta??? surprised, že bych zas moch vozit dešťovku pod sedlem bigsmile

jestli pojedeš do Alp, task se na deštovku vyass, tam musíš mít tu vestu tak jako tak

..co bych tam proboha dělal ? smile1

Kukii (Člen)
07.07.2011 13:01:37
Offline

Re: resuscitační maska

VikecB12 psal:
Kukii psal:
redik27 psal:

Platnost od 19. července::

    Z povinné výbavy motocyklů a mopedů zmizí od poloviny července reflexní vesta.
    Co má být v autolékárně

        Obvaz s jedním polštářkem (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3x
        Obvaz se dvěma polštářky (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3x
        Trojcípý šátek z textilu (z netkaného textilu, délka stran nejméně 960x960x1 360 mm) 2x
        Náplast hladká cívka (minimální lepivost 7 N/25 mm) 1x
        Náplast s polštářkem (minimální lepivost 2,5 N/cm) 6x
        Škrticí obinadlo 1x
        Rouška plastová (tloušťka 0,05 mm) 1x
        Pryžové (latexové) chirurgické rukavice v obalu 1x
        Nůžky se sklonem, v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty, délka 15 cm 1x
        Izotermická fólie (rozměry min. 200x140 cm) 1x

    Zdroj: http://auto.idnes.cz/nova-zmena-v-autol … tomoto_fdv

vesta v autolékárně? surprised se posrali ne... než dojdeš u auta dozadu k lékárně tak tě někdo žvejkne, pak už ti bude v lékárně k hovnu idontknow přemejšlej kokotama a vymejšlej pussysick

Kde to čtešsurprised Navíc pokud si dobře vspomínám,tak vesta a lékárnička musí být na místě přístupném z místa řidiče,takže né v kufru,ale třeba pod sedadlem,nebo v boční přihrádce. Můj názor na vestu v autě je ten,že je dobrý kdyš je člověk vidět,třeba při výměně kola na dálnici,takže zamě good Navíc já su na vestu zvyklej,protože v německu mě bez vesty vůbec nepustí do továrny ny nakládku...

však sem to nemyslela zle, vestu mám ve dveřích v příhrádce... mám napussy den a přečetla sem si to blbě redface proto ta horká odpověd. co se tyka vesty v motorce, radsi ji vozim, vejde se tam lehce a kdyz se fakt neco posere, tak sem aspon videt, ale ze bych v ni musela jezdit, to zas ne... idontknow


Život je boj-mašina je nej!!!
nicola.foxx (Člen)
07.07.2011 13:04:57
Offline

Re: resuscitační maska

Kukii psal:

ale ze bych v ni musela jezdit, to zas ne... idontknow

A pritom by ti tak sluselaevil Lehka je, krasne vzdusna a tak tedkonc v tomhle teple celkem idealni good


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
barynek (Člen)
07.07.2011 13:17:05
Offline

Re: resuscitační maska

Mour psal:
barynek psal:
Mour psal:

Čtu tam dobře že u motorek zmizí z povinné výbavy reflexní vesta??? surprised, že bych zas moch vozit dešťovku pod sedlem bigsmile

jestli pojedeš do Alp, task se na deštovku vyass, tam musíš mít tu vestu tak jako tak

..co bych tam proboha dělal ? smile1

copa já vim?idontknowsmile1


Bandit 4EVER!!!
Ondráš (Člen)
07.07.2011 13:30:34
Offline

Re: resuscitační maska

barynek psal:

copa já vim?idontknowsmile1

Byl na Čeladný. Už má vydovolenkováno.smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kukii (Člen)
07.07.2011 13:33:52
Offline

Re: resuscitační maska

nicola.foxx psal:
Kukii psal:

ale ze bych v ni musela jezdit, to zas ne... idontknow

A pritom by ti tak sluselaevil Lehka je, krasne vzdusna a tak tedkonc v tomhle teple celkem idealni good

stačí že se v sobotu budu prohánět v kratasech mezi ivancicema a brnem smile1


Život je boj-mašina je nej!!!
barynek (Člen)
07.07.2011 14:15:13
Offline

Re: resuscitační maska

Ondráš psal:
barynek psal:

copa já vim?idontknowsmile1

Byl na Čeladný. Už má vydovolenkováno.smokin

bigsmile


Bandit 4EVER!!!
Mour (Člen)
07.07.2011 14:18:40
Offline

Re: resuscitační maska

Ondráš psal:
barynek psal:

copa já vim?idontknowsmile1

Byl na Čeladný. Už má vydovolenkováno.smokin

Beskydy ...to sou hory, co? Čučels , že ? bigsmilebigsmile

Ondráš (Člen)
07.07.2011 15:04:08
Offline

Re: resuscitační maska

Mour psal:

Beskydy ...to sou hory, co? Čučels , že ? bigsmilebigsmile

Fajne jak cyp.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr