Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Kufry a vyfuk - prekazi

lip (Člen)
14.11.2011 20:32:13
Offline

Kufry a vyfuk - prekazi

Ahoj,

tak jsem si dal předčasně vánoční dárek a konečně pořídil boční kufry.
Bohužel při vyzkoušení jsem narazil na menší problém. Soudruzi v Japonsku někde udělali chybu idontknow a výfuk jde příliš vysoko, takže tam pravý kufr nevyjde.
Potřeboval bych ted konec výfuku snížít tak  2 až 3 cm.
Vymýšlím tedy, jak to nejlépe vyřešit. Napadá mě buď nechat vyrobit nějakou spojku a vrazit ji mezi stupačku a tu objímku nebo zkusit někde sehnat objímku s delším úchytem.
Předpokládám, že ten výfuk samotný půjde trochu ohnout tak, aby šel o kousek níže.

Neřešili jste něco podobného? Nějaké návrhy?

Další věc je, že ten kufr pak překrývá ten výfuk několik cm na konci. Bojím se, že by mi to mohlo propálit ten kufr. Chci tam nalepit nějakou tepelně odolnou fólii. Má to smysl?

A když už jsme u kufrů, zjistil jsem, že mi na plotně chybí jeden gumový špunt (viz 3. foto). Netuší někdo, jestli se to dá někde sehnat? Je vysoký asi 8 až 9 mm.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/2701_kufry_1.jpg



http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/2701_kufry_2.jpg



http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/2701_kufry_3.jpg



Díky.

Monty (Člen)
14.11.2011 20:48:39
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Gumový dorazy jsem koupil tady.
http://www.yshop.cz/z126-gumovy-doraz-4ks+dp135928/


Když všechno zklame, je třeba přečíst si návod.
lip (Člen)
14.11.2011 20:51:35
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Monty psal:

Gumový dorazy jsem koupil tady.
http://www.yshop.cz/z126-gumovy-doraz-4ks+dp135928/

Díky!!!
To jsou přesně ony.
Já je hledám na netu jako vůl a nenapadlo mě kouknout tady.

Bedřich (Člen)
14.11.2011 23:57:14
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Hele nějaký zkušenosti s tím mám, taky jsem to řešil.... a docel dlouho.... někde je tady o tom vlákno, ale sám jsem ho nenašel...

mám to asi takhle:
http://img.motorkari.cz/upload/images/d … .jpg?92577
což je lepší varianta (držáky SW Motech). Kufr se ti nepropálí o "pláště" výfuku když tam jsou  mezi alespoň 3 cm. Propálí se ti od spalin co jdou  ven (tak to mám já.)  Ty tam máš ty PLX, je to tak? To bude asi ještě horší...

Já bych to koleno/trubko u té spony pootočil, tím se ti dostane výfuk do větší roviny s vozovkou a pak jen doděláš prodloužení držáku od stupny... do úpravy držáků kufru bych nešel....

Řešil jsem to moc, ve finále jsem se na to vybod, nalepil jsem ze spodu folii (ta částečně ochrání teplo od pláště). tam kde to fouká přím z výfuku to nevydrží vůbec nic, vše steče jak jarní sníh... do kufru, kde to na něj nevíc fouká, dávám co nejvíce oblečení co odvádí teplo a věř, že je kurva teplý až do polovinybigsmile


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Bedřich (Člen)
15.11.2011 00:00:32
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

hele QuincyMax to taky řešil...

jinak ty čudlíky si taky budu kupovat, můžu se tam cesou z práce stavit. Stačí mi dvě....

kurvy, taky je futr někde hledám a to jsem je už lepil snad vším a vždy se časem vytrhnou..


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
lip (Člen)
15.11.2011 01:48:13
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Díky za info.
Je to ten origo nosič. S ním hýbat nebudu. Zkusím prvně, jak moc půjde ohnout ta příruba.
Ty máš ten výfuk mnohem kratší.
U mě stačí pokrýt snad tak posledních 7 cm. Doufám, že většina plynů půjde spíše za než na kufr. Asi budu muset jezdit o to rychleji a nezastavovat smile1
Máš nějakou detailnější fotku toho uchycení výfuku?
A nějaký tip na dobrou fólii?
Ty špunty jsem si už včera objednal, takže doufám, že je taky rychle nepoztrácím.

Petr J. (Člen)
15.11.2011 10:11:42
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

to lip: rovnou tam řeš nějaký deflektor...jinak bych se bál, že ten plast fakt nevydrží

VikecB12 (Člen)
15.11.2011 10:39:27
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Mám trubkovej nosič givi,výfuk joši,kufry maxia a pohoda. Kufr bývá tak zespoda dost horkej,tak sem to vyřešil tak,že kdyš pojedu s bočníma kuframa někam dál,tak do laufu strčím tu tlumící vložku vobráceně,takže mě trčí z výfuku ven a tím mě ho vo nějakejch 12cm prodlužuje,ten výfuk samozřejměbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Mour (Člen)
15.11.2011 10:40:58
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Můj názor je, že všechny ty potíže působí laďák, mám pocit, že svírá jiný úhel než origo. Dřív něž bych začal podkládat, řezat a podobně, bych dal vše zpět do originálu. A taky bych řek, že tak velký kufry sou na velký cestování a to by mě za chvílu z laďáku jeblo.

Gorky (Člen)
15.11.2011 10:41:53
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Fakt se ty špunty tak moc trhají? Já přišel o dva asi za měsíc a měl jsem stihomana, že mi je někdo krade, protože mi přijdou že jentak nevypadnou. Jelikož se mi pak plotna začala do kufru vyrejvat tak jsem nalepil na ní nějaký bazmeky, ale není to ono a furt se odlepujou. Snad je seženu někde v Plzni.

bolek009 (Člen)
15.11.2011 15:23:41
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Mour psal:

Můj názor je, že všechny ty potíže působí laďák, mám pocit, že svírá jiný úhel než origo. Dřív něž bych začal podkládat, řezat a podobně, bych dal vše zpět do originálu. A taky bych řek, že tak velký kufry sou na velký cestování a to by mě za chvílu z laďáku jeblo.

good


GSF1250SA K7
Banditatom (Člen)
15.11.2011 15:47:13
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

hele viděl jsi na duchonce zdenka a jeho bandita? viděl!!! no tak co špekuluješbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
pepa (Člen)
15.11.2011 16:16:42
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

nešlo by jen pootočit tím mezisvodem, tím by se koncofka víc srovnala (nebyla by tak ze šikma) ale asi nee co idontknow


GSX 1400 K7
lip (Člen)
15.11.2011 19:25:34
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Banditatom psal:

hele viděl jsi na duchonce zdenka a jeho bandita? viděl!!! no tak co špekuluješbigsmilebigsmilebigsmile

Právě jeho výsledku se chci vyhnout ...

lip (Člen)
15.11.2011 19:32:02
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Originál bych tam rád zkusil, ale bohužel ho prostě nemám. Co jsem se tak ale díval na fotky, tak o tolik delší zase není (ale tak dvakrát těžší). Jinak stejně má zvuk jako originál (a to bez hom. vložky). S tímhle se yoshi moc nevytáhla.

Ten mezisvod tam vypadá nasazený docela na pevno, ale zkusím použít větší sílu. bigsmile

S tím deflektorem si právě nejsem jistý, jestli bude stačil nějaká ta hrubší tepelně odolná fólie, nebo se zkusit podívat po něčem bytelnějším.

Bedřich (Člen)
15.11.2011 23:05:50
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

já tam mám nějakou pásku co se omotávají komínový trubky u kotle....

Origo lauf to fakt nezachrání, je dlouhý a tlustý. Taky to tady nědko řešil..


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
PFremer (Člen)
16.11.2011 07:12:23
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Originál komín je v pohodě, sice je velkej jako kráva, je ale dost za kufrem, takže nou trabl.

Taky jsem chtěl laďáček vod pana yošiho, bál jsem se ale toho náklonu a toho vyustění (výfuku splodin), tak lasera a jsem spokojenejgood


Raději na dvou kolech jezdit, než se nechat tlačit...
QuincyMax (Člen)
19.11.2011 20:39:21
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Mám origo lauf, držáky SW-MOTECH a kufry GIVI 45l. Vejde se to, funguje to, zplodiny na to nefoukají. Ale rezignoval jsem kvůli tomu na laďák, protože jsem nenašel 100% řešení....

SuJazuwaki (Člen)
20.11.2011 17:42:44
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi


SuJazuwaki
Bedřich (Člen)
21.11.2011 16:50:33
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

a neprší ti tam takhle?
bigsmile


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
VikecB12 (Člen)
21.11.2011 22:34:59
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Mám givi,mám joši a nemám problémsmokin


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Mour (Člen)
22.11.2011 07:59:45
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

VikecB12 psal:

Mám givi,mám joši a nemám problémsmokin

...máš štěstí bigsmile

Lihy (Člen)
22.11.2011 10:06:07
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

VikecB12 psal:

Mám givi,mám joši a nemám problémsmokin

já zas nechápu co má co společnýho vejfuk a kufry? Dyk tydle věci jsou na normální motorce tak daleko od sebe, že neni šance aby se jakkoli dostaly do kontaktusurprised
bigsmile

Filous (Člen)
22.11.2011 10:33:19
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Lihy psal:
VikecB12 psal:

Mám givi,mám joši a nemám problémsmokin

já zas nechápu co má co společnýho vejfuk a kufry? Dyk tydle věci jsou na normální motorce tak daleko od sebe, že neni šance aby se jakkoli dostaly do kontaktusurprised
bigsmile

...máš to špatně, určitě si chtěl napsat "...na nenormální motorce" ...ne???bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
lip (Člen)
29.11.2011 20:24:17
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Tak jsem si s tím zkoušel trochu hrát.
S tím mezisvodem se nedá vůbec hnout.
Nevím, jestli je vůbec sundávací, ale proč by tam jinak byly ty pružinky?
Netuší někdo, jestli to má jít?

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/2701_p1060462.jpg



Jinak asi nejjednodušší cesta je sehnat jinou (delší) objímku.
Když se to o kousek posune, tak to vypadá, že to vyjde ideálně (viz foto).
Nemáte někdo nějakou zkušenost nebo ideálně kontakt na někoho, kdo by takovou objímku byl schopen vyrobit? Nejlépe v Brně a okolí.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/2701_p1060471.jpg



Díky.

Koldan (Člen)
29.11.2011 20:44:58
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

to frkni na pásovinu, hoť tam dva zlatý šruby a bude to čananégood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Petr J. (Člen)
29.11.2011 22:11:52
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

to Lip: kousek od Brna Ti sídlí Pokorný - http://www.rptuning.cz/kontakt/clanek.p … 8&id=8

VikecB12 (Člen)
29.11.2011 22:19:22
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

Nebo v Nosislavi RAASgood Uměli by kdyštak udělat jinak tvarovanej ten mezisvod,aby mohlo zustat to puvodní uchycení koncovky...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Bedřich (Člen)
30.11.2011 00:52:58
Offline

Re: Kufry a vyfuk - prekazi

ser na obímku, dej tam mezi kus a je to (pásovina plech)...good


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr