Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » problém s řetězovkou ?

libac22 (Člen)
15.05.2012 17:41:03
Offline

problém s řetězovkou ?

zdarec , potřeboval bych poradit ale myslím že to bude řetězovka v pussy
na neutrál je klid ale zařadím jakoukoliv rychlost a po přidání a ubrání plynu jsou slyšet takové kovové rány ... idontknow
za jízdy to tak hrozný není ...
díky za rady good


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
Filous (Člen)
15.05.2012 17:42:19
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

...nerozumim dotazusurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
corimec (Člen)
15.05.2012 17:42:23
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Zkus utáhnout šrouby na rozetě.

libac22 (Člen)
15.05.2012 17:44:39
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

zkoušeno na stojanu ... chapala ? smile1


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
libac22 (Člen)
15.05.2012 17:47:03
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

corimec psal:

Zkus utáhnout šrouby na rozetě.

ty jsou na krev ...


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
Filous (Člen)
15.05.2012 17:52:39
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

...jo tág...no na stojanu to dycky dělá strašnej bordel, tagže to řeš, aš ti to bude dělat na kolech...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
libac22 (Člen)
15.05.2012 17:58:54
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Filous psal:

...jo tág...no na stojanu to dycky dělá strašnej bordel, tagže to řeš, aš ti to bude dělat na kolech...

to už trošku dělá ... dám video ... ale jináč by to byla řetězovka žejo ?


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
libac22 (Člen)
15.05.2012 18:15:15
Offline

Re: problém s řetězovkou ?


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
osiris (Člen)
15.05.2012 18:35:36
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

...utáhni ho smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
libac22 (Člen)
15.05.2012 18:41:14
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

osiris psal:

...utáhni ho smile1

myslíš ? no zdá se mi akorát ale zkusit ho mužu ještě přitáhnout ...


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
Filous (Člen)
15.05.2012 18:45:21
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

...neřek bych že je povolenej, spíš se nehejbou články tag jag by měli...každopádně nejzdravjejší uš nebude...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
libac22 (Člen)
15.05.2012 19:02:09
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

no řetěz natáhlej a je to stejný ... a namazanej je taky ...
zejtra ho sundám a když to bude dělat i bez něj tak mám asi problém idontknow


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
Koldan (Člen)
15.05.2012 19:21:46
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

vypadá to jako by to nedosedalo na zuby, zkusto bez motoru. normálně jen otáčej kolem, uvidíš, jestli to přeskakuje nebo ne. nemáš vyosené kolo? že by to šlo zekša na zuby?


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
libac22 (Člen)
15.05.2012 19:25:52
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Koldan psal:

vypadá to jako by to nedosedalo na zuby, zkusto bez motoru. normálně jen otáčej kolem, uvidíš, jestli to přeskakuje nebo ne. nemáš vyosené kolo? že by to šlo zekša na zuby?

když s tím točím tak to vypadá že to dosedá plynule ... doufám že bude jen kolečko v pussy ale rozeta je docela v cajku ...


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
zzzmrzlinar (Člen)
15.05.2012 21:52:36
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

řetěz mi dělá úplně to samý, akurát ještě víc a jsou to zatuhlý články, alespoń u mě, už jsem u kožaka vobjednal novej

Pajk (Člen)
15.05.2012 22:05:17
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Jak sem koukal na to video, tak se mi zdá, že to mlátí u pastorku. Teď neřeším vůbec stav řetězovky, ale to pravidelný cvakání je dle mého názoru tím, jak to není v tahu, a projeví se běžná vůle u vnitř na zubech hřídele co je na ní pastorek. Sem tam, jako pedlovky. Pokud si přidal trochu plyn, tak se to zmírnilo. Navíc na centrálu je ten řetěz víc vyvěšenej než při zatížení na kolech, to bude mít na to taky vliv, bych to takhle řek.

Pšán (Člen)
15.05.2012 23:30:41
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Pajk psal:

Jak sem koukal na to video, tak se mi zdá, že to mlátí u pastorku. Teď neřeším vůbec stav řetězovky, ale to pravidelný cvakání je dle mého názoru tím, jak to není v tahu, a projeví se běžná vůle u vnitř na zubech hřídele co je na ní pastorek. Sem tam, jako pedlovky. Pokud si přidal trochu plyn, tak se to zmírnilo. Navíc na centrálu je ten řetěz víc vyvěšenej než při zatížení na kolech, to bude mít na to taky vliv, bych to takhle řek.

..good..takhle na volnoběh ti to bude kopat pokaždé..i mi to dělá keta co se ještě pořádně neproběhla(skoro nová)..max.,jak bylo napsáno,máš některé články,co se hůře lámou..a to právě je znát na pastorku kvůlivá jeho podstatně menším průměru než je rozeta..
..pokud máš ketu správně napnutou,tak snad víš,jak poznat,že je v cíli..
..nejsi tu první den..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
hlemejzd999 (Člen)
16.05.2012 06:43:32
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Pšán psal:
Pajk psal:

Jak sem koukal na to video, tak se mi zdá, že to mlátí u pastorku. Teď neřeším vůbec stav řetězovky, ale to pravidelný cvakání je dle mého názoru tím, jak to není v tahu, a projeví se běžná vůle u vnitř na zubech hřídele co je na ní pastorek. Sem tam, jako pedlovky. Pokud si přidal trochu plyn, tak se to zmírnilo. Navíc na centrálu je ten řetěz víc vyvěšenej než při zatížení na kolech, to bude mít na to taky vliv, bych to takhle řek.

..good..takhle na volnoběh ti to bude kopat pokaždé..i mi to dělá keta co se ještě pořádně neproběhla(skoro nová)..max.,jak bylo napsáno,máš některé články,co se hůře lámou..a to právě je znát na pastorku kvůlivá jeho podstatně menším průměru než je rozeta..
..pokud máš ketu správně napnutou,tak snad víš,jak poznat,že je v cíli..
..nejsi tu první den..

přesně good ...když sem dal novou řetězovku , tak mi to na zadním stojanu dělalo přesně to samý...normálně se to točilo a v jednom místě ten řetěz  jakoby nadskočil, ale nebylo to po jedné otáčce...spíš několik otáček ...asi jak je volnej na stojanu ,když je kolo ve vzduchu ..
čuměl jsem na to jako vrána - zkusil jsem dávat  kvalty od jedničky do šestky a s vyššíma otáčkama se to zklidnilo ...
jen sem se modlil ,aby mi to neodjelo ze stojanu bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
libac22 (Člen)
16.05.2012 07:34:39
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

no ale vono to udělá někdy i za jízdy po ubrání plynu ...
v taho to neudělá nikdy
řetěz by natáhnout ještě šel ale předchozí majitel se vo něj absolutně nestaral , po koupi byl jak cikám u moooře bigsmile černej a vobalenej bordelem no mazec...
a tím pádem si myslím že řetězovka to bude mít zpočítaný smile2

no mrknu na to ale asi koupím novou ...

a z toho plyne otázka ...bigsmile jakou značku kladný ohlsy jsou na DID


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
Kelly01 (Člen)
16.05.2012 09:22:09
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Neřeš, to mi dělá i za jízdybigsmile


God Save The Queen!
libac22 (Člen)
16.05.2012 11:50:43
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

no tak jsem to měl sundaný řetězovka 95% ok
když jsem to zkusil bez řetězu tak to dálo taky ale mín ... idontknow
tak bud nějaká vule motoru a ještě mě napadla spojka , nemůžou bejt v řiti lamely ?
ale to je asi blbost  help


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
Billy (Člen)
18.05.2012 13:21:43
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

libac22 psal:

no tak jsem to měl sundaný řetězovka 95% ok
když jsem to zkusil bez řetězu tak to dálo taky ale mín ... idontknow
tak bud nějaká vule motoru a ještě mě napadla spojka , nemůžou bejt v řiti lamely ?
ale to je asi blbost  help

taky me pripada ze se nenarovnaj clanky po vyjeti za sekundarnim koleckem ( ozubeny kolo na motoru) proste je to zatuhly ty clanky tak to tahle kope. Mrkni jeste na predni ozubeny kolo jestli neni jak cirkula ( vymlety zuby ve tvaru pile ). Nevim kolik mas na tom nalitano a pokud uz ti z teho nekde leze oranzovej prach a nebo mas rozpraskany tesnici krouzky ktery uvidis znatelne kdyz se na ten retez vohnes. Pripadne pokud je tak v pici tak vymenit za novou sadu. Popripade je nepravidelne taky vytahanej


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
libac22 (Člen)
18.05.2012 19:18:04
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Billy psal:
libac22 psal:

no tak jsem to měl sundaný řetězovka 95% ok
když jsem to zkusil bez řetězu tak to dálo taky ale mín ... idontknow
tak bud nějaká vule motoru a ještě mě napadla spojka , nemůžou bejt v řiti lamely ?
ale to je asi blbost  help

taky me pripada ze se nenarovnaj clanky po vyjeti za sekundarnim koleckem ( ozubeny kolo na motoru) proste je to zatuhly ty clanky tak to tahle kope. Mrkni jeste na predni ozubeny kolo jestli neni jak cirkula ( vymlety zuby ve tvaru pile ). Nevim kolik mas na tom nalitano a pokud uz ti z teho nekde leze oranzovej prach a nebo mas rozpraskany tesnici krouzky ktery uvidis znatelne kdyz se na ten retez vohnes. Pripadne pokud je tak v pici tak vymenit za novou sadu. Popripade je nepravidelne taky vytahanej

no to sekundární kolečko je na 95% ok a když dočím kolem naprázdno tak to nedělá , řetěz běží jak po másle ... good jediný co mě napadá nějaká vule někde idontknow
ale asi to seru , nevím no smile2


Nikdy neříkej , že něco nejde , protože se najde blbec , který neví , že to nejde a UDĚLÁ TO !!!
Billy (Člen)
21.05.2012 07:24:18
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

ja mel origo retezovku taky tak vytahanou nerovnomerne a delala podobny zvuky. Jeden rok sem najezdil hodne km porad v desti a docela se odpravil cca po 20 tis km.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
yebat (Člen)
05.04.2016 18:21:12
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Nechci zakládat nový téma...
Dneska jsem čistil prostor u primárního kolečka. A měl jsem povolenou matku co ho drží...
Tak jsem to dotáh, ale přijde mi, že tam něco chybí.
Nebo nechybí?
Viz foto:

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3618_20160405_164845.jpg
Filous (Člen)
05.04.2016 19:40:31
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

...nechybí ti tam nic, ale příde mi to celý hyčmo jag dyš máš strzenej zavitsurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
yebat (Člen)
05.04.2016 19:47:55
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

To asi bude dělat ta fotka, závit byl ok. Akorát je mi divný, jak se to mohlo povolit... ozubený kolečko mělo na tom ''tisícihranu'' vůli do stran tak 2mm... ještě že jsem to šel čistit a všimnul si toho...surprisedidontknow

Filous (Člen)
05.04.2016 22:07:36
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

....matku dej na lepidlo a musi to bejt okgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tom jr. (Člen)
05.04.2016 22:23:47
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

jestli mělo kolečko na tom tisícihranu 2mm vůli tak to nebude moc OK headshake ... v lepšim případě bude vojebanej tisícihran na kolečku jak to bylo povolený.

Teď když nad tim tak přemejšlim tak tu vůli si asi myslel jako do strany a ne ve směru otáčení co? surprised bigsmile

yebat (Člen)
06.04.2016 00:42:49
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

jo, do strany...
A tisícihran kupodivu vojebanej nebyl...
good

Filous (Člen)
06.04.2016 07:58:37
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

yebat psal:

jo, do strany...
A tisícihran kupodivu vojebanej nebyl...
good

...hřídel se nevojebe, ta je podstatně tvrdší než kolečko, spíš bejvá vječinou trabl f tom, že jag kolečko mlátí do matice, skurví se závit a to je dost problém, tagže buť rát, žes na to přišel fčas...dyby bylo vomrdaný vosazení na kolečku, pravděpodobně se ti to povolí zas a to i přes lepidlo, kontroluj to...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
06.04.2016 09:21:47
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Tom jr. psal:

jestli mělo kolečko na tom tisícihranu 2mm vůli tak to nebude moc OK headshake ... v lepšim případě bude vojebanej tisícihran na kolečku jak to bylo povolený.

Teď když nad tim tak přemejšlim tak tu vůli si asi myslel jako do strany a ne ve směru otáčení co? surprised bigsmile

Tome, treba na CBR je kolecko na tom tisicihranu volne porad a nic se nedeje smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Tom jr. (Člen)
06.04.2016 11:27:05
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Progear 650 psal:
Tom jr. psal:

jestli mělo kolečko na tom tisícihranu 2mm vůli tak to nebude moc OK headshake ... v lepšim případě bude vojebanej tisícihran na kolečku jak to bylo povolený.

Teď když nad tim tak přemejšlim tak tu vůli si asi myslel jako do strany a ne ve směru otáčení co? surprised bigsmile

Tome, treba na CBR je kolecko na tom tisicihranu volne porad a nic se nedeje smile1

je to prostě rozbitý už z fabriky si chtěl říct bigsmile redface

VikecB12 (Člen)
06.04.2016 11:33:25
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Tohle ma nejlip vyřešený stary Suzuki DR. Pěkně bez velké matky,jen přez zajištovací podložku šestkama šroubkama přímo do kolečka a fetriggood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Billy (Člen)
06.04.2016 12:16:38
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

VikecB12 psal:

Tohle ma nejlip vyřešený stary Suzuki DR. Pěkně bez velké matky,jen přez zajištovací podložku šestkama šroubkama přímo do kolečka a fetriggood

Videl sem to tak i malyho Monstra, akorat to kolecko se na tom tisicihranu kyvle dos stran, coz se me jako takhle zas moc nelibi idontknow, mozna to u vsech takhle jistenej kolecek nedela.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Filous (Člen)
06.04.2016 12:32:05
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

...Yamaha to taky tag dělávala...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomasNJ (Člen)
06.04.2016 15:51:18
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Filous psal:
yebat psal:

jo, do strany...
A tisícihran kupodivu vojebanej nebyl...
good

...hřídel se nevojebe, ta je podstatně tvrdší než kolečko, spíš bejvá vječinou trabl f tom, že jag kolečko mlátí do matice, skurví se závit a to je dost problém, tagže buť rát, žes na to přišel fčas...dyby bylo vomrdaný vosazení na kolečku, pravděpodobně se ti to povolí zas a to i přes lepidlo, kontroluj to...

znám milion případů gdy měkčí materiál vyjebe v tvrdém matroši hromadu neplech...


jeden za všechny... silonové futro na svisláku u škocny...futro jak nové a kalený svislák uplně v pičibigsmile a tak je to vždy


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
K.a.s.y.m. (Člen)
06.04.2016 18:55:55
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

tomasNJ psal:
Filous psal:
yebat psal:

jo, do strany...
A tisícihran kupodivu vojebanej nebyl...
good

...hřídel se nevojebe, ta je podstatně tvrdší než kolečko, spíš bejvá vječinou trabl f tom, že jag kolečko mlátí do matice, skurví se závit a to je dost problém, tagže buť rát, žes na to přišel fčas...dyby bylo vomrdaný vosazení na kolečku, pravděpodobně se ti to povolí zas a to i přes lepidlo, kontroluj to...

znám milion případů gdy měkčí materiál vyjebe v tvrdém matroši hromadu neplech...
to je jen zanedbavanym mazáním bigsmile

jeden za všechny... silonové futro na svisláku u škocny...futro jak nové a kalený svislák uplně v pičibigsmile a tak je to vždy


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
StrangerPetr (Člen)
07.06.2021 12:40:57
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Nacpu to sem, ať nezakládám nové téma.
O víkendu mi začala bandaska cvakat, jako na videu.
Bohužel se teď nedostanu do garáže, abych laboroval, tak se jen optám, co by to mohlo být. Je to lupání které je slyšet při otáčení kolem na stojanu, nebo když motorku tlačím, jak dopředu, tak dozadu.
Řetěz už nebyl úplný Jura, ale byl ok, před 500km ho v servisu (údajně) kontrolovali, napnuli, vyčistili a namazali.
Týpek pod videem píše, že byl moc napnutý řetěz. Je fakt, že to začalo dělat po víkendové cestě ve dvou.
Jde mi o to, jestli se připravovat na výměnu řetězu a kol (s čím jsem stejně počítal) nebo - a to je důvod co mi nedá spát - mám počítat s vyndáním a půlením motoru (ložisko převodovky)

https://m.youtube.com/watch?v=k5xwgr8-X … e=youtu.be

K.a.s.y.m. (Člen)
07.06.2021 12:59:47
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Na video koukat nebudu,ale pokud tu lupe pri oteceni kola na centralnim stojanu nebo tlaceni bude podle zkusenosti moc napnuty retez. Kontrola je velmi jednoducha..postavis motorku na BOCNI stojan a vykyv retezu nahoru a dolu musi delat 4-5 centimetru.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
StrangerPetr (Člen)
07.06.2021 13:50:13
Offline

Re: problém s řetězovkou ?

Díky, na tu řetězovku kouknu, ty základy znam good
Jen nevím na co jsem myslel, že jsem to nezkontroloval a věřil servisu.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr