Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » tvorba netových stránek

Koldan (Člen)
30.09.2013 21:36:33
Offline

tvorba netových stránek

je tu někdo kdo se tím profesionálně zabývá, tvoří stránky pro firmy, má představu kolik to může stát a jak dlouho trvá vytvoření takových běžných stránek bez netového obchodu? potřeboval bych něco zkonzultovathelp


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kelly01 (Člen)
01.10.2013 06:53:43
Offline

Re: tvorba netových stránek

To mne zajímá také, a ještě můžete přihodit cenu s obchodem např. na úrovni jako má Kojaksro vč paušální ceny za údržbu(provoz).


God Save The Queen!
tachec (Člen)
01.10.2013 08:16:47
Offline

Re: tvorba netových stránek

Teoreticky to nemusí stát nic bigsmile

Stačí si najít nějaký Open Source produkt (klasika: napsaný třeba v PHP, nad MySQL databází), pro něj většinou existuje i spousta šablon, takže si vybereš tu co se ti nejvíc líbí, zaměníš v ní obrázky tématicky podle toho co prodáváš a nový shop je na světě.

Pak je otázka, kde to budeš provozovat - jestli na vlastním HW někde doma (za předpokladu, že máš rozumně rychlou a stabilní konektivitu a nevadí ti doma stále běžící PC zálohované pořádnou UPSkou) nebo někde na nějakém placeném či free (tam ale mohou být nějaká omezení) web hostingu, případně VPS.

Ještě bych neměl zapomenout na zaregistrování vlastní domény.

Jinak webdesign tě vyjde tak od 5.000Kč (to berou většinou studenti co to mají jako přivýdělek) výše.

Nedávno jsme za poměrně jednoduchý webdesign dali 20.000Kč a to jsem to musel ještě naskriptovat, protože od nich to bylo fakt nepoužitelné...

Pozor taky na to, co objednáváš - spousta firem ti udělá za 5.000Kč grafický návrh, ale to je jen obrázek jak bude vypadak úvodní stránka a za převedení do validního HTML kódu pak klidně vysolíš tu samou částku a pořád budeš mít jen úvodní stránku, ale ne kompletně nastylovaný web (tabulky, seznamy a další věci co človek pak potřebuje).


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
Ondráš (Člen)
01.10.2013 09:42:42
Offline

Re: tvorba netových stránek

Koldan psal:

je tu někdo kdo se tím profesionálně zabývá, tvoří stránky pro firmy, má představu kolik to může stát a jak dlouho trvá vytvoření takových běžných stránek bez netového obchodu? potřeboval bych něco zkonzultovathelp

Jde ti o cenu? Zaplať studenta 2. ročníku VŠ (do 150-200kč/h) a sedři z něj kůži (tak to třeba dělá IBM).

Pokud se jedná o statické stránky (nemění se obsah, žádné vyhledávání, jakákoliv změna vyžaduje zásah do kódu), tak Ti dám půldenní školení a můžeš to dělat z nějakých šablon sám (šablony třeba zde http://www.freewebsitetemplates.com/). Fakt! Je to pak podobný jako když vyplňuješ formulář pro sociálku nebo finančák (nejde to z patra, ale časem se to naučíš). U dynamickejch (e-shopy, vyhledávání...) to už taková prdel není. Tam záleží co všechno chceš umět.

Firemní si představuješ asi jako něco takového, ne? http://www.legend.cz/
To je více méně statická věc. Když nebudeš uvažovat vyhledávání a klientskou sekci, tak kompletně.

Pokud nemáš nějaké speciální přání co by to mělo umět, tak píchni inzerát někam na nástěnku VŠ nebo klidně zkusit i nějaký gympl či průmyslovku. Mohl by ses s cenou dostat ještě níž a některý kluci (holky) jsou už na střední fakt šikovný. Je v tomhle oboru přetlak, tak si můžeš vybírat.

Jinak jak psal Tachec.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Zdenák (Člen)
01.10.2013 10:10:43
Offline

Re: tvorba netových stránek

No já sem svoje první (a zatím poslední) stránky postavil jako Eshop na http://www.webareal.cz/
ještě existuje třeba http://www.eshop-rychle.cz/

Vypadá to tak nějak : www.bufik.com

Nikdy sem před tím nic neprogramoval, je to jednoduchý , jen vkládáš obrázky a texty
a pak produkty a ceny smile1 (čumíš kdo tam kdy leze a podle čeho tě našel a jak dlouho tam byl a tak....)

No a finnančně je to 178 Kč měsíčně za eshop a za doménu tuším 150 Kč / rok
Ale pokud bych odmylslel ten Eshop tak těch 178 měsíčně je zbytečných.

Jen takový poznatek amatéra...


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
Koldan (Člen)
01.10.2013 10:55:56
Offline

Re: tvorba netových stránek

potřebuji vědět dvě věci:
odhadovaná cena v řádu tisíců (10,20,30? u běžných netových stránek. nic extra, prostě stránky, kde zájemce najde info o firmě, reference, kontakty, graficky zpracované nějak zajímavě, občas nějaké videjko, galerie, poptávková kalkulačka či formulář

jak dlouho trvá takové stránky vytvořit, průměrně. je mi jasné, že je to o intenzitě komunikace apod. ale dá se to zvládnout třeba za měsíc?

jináč to, že zajít na VUT nebo střední šklu, zadat to tam nejlepšímu studentovi, či se domluvit se školou a dát jim třeba nějaké love na učební pomůcky a nechat to zadat někomu jako ročníkový projekt mě napadlo taky.good


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Banditatom (Člen)
01.10.2013 11:04:51
Offline

Re: tvorba netových stránek

otvíráš busines?bigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
tachec (Člen)
01.10.2013 11:59:06
Offline

Re: tvorba netových stránek

Koldan psal:

potřebuji vědět dvě věci:
odhadovaná cena v řádu tisíců (10,20,30? u běžných netových stránek. nic extra, prostě stránky, kde zájemce najde info o firmě, reference, kontakty, graficky zpracované nějak zajímavě, občas nějaké videjko, galerie, poptávková kalkulačka či formulář

jak dlouho trvá takové stránky vytvořit, průměrně. je mi jasné, že je to o intenzitě komunikace apod. ale dá se to zvládnout třeba za měsíc?

jináč to, že zajít na VUT nebo střední šklu, zadat to tam nejlepšímu studentovi, či se domluvit se školou a dát jim třeba nějaké love na učební pomůcky a nechat to zadat někomu jako ročníkový projekt mě napadlo taky.good

Pořád z toho nevyplývá, jestli to bude statické nebo dynamické.

Pokud si to necháš jednorázově udělat a pak se v tom nebudeš chtít nějak extra vrtat (mít tam v budoucnu shop a podobně), tak by ti na tohle málem stačil jednoduchý statický web.

Jakmile si tam budeš chtít sám přidávat fotky/videa do galerie, případně měnit obsah a nebudeš se chtít vrtat přímo v kódu, tak budeš potřebovat nějaký redakční systém (zase se může využít něco hotového co je zdarma).
Tady ale může být pak problém v tom, že tě spousta firem nanutí do svého redakčního systému a budou za něj chtít platit měsíčně nějaké výpalné, takže i když udělají počáteční design poměrně levně, tak finální provoz stránek se pak prodraží.

Myslím si, že 20.000 Kč by ti na vytvoření jednoduchého firemního webu mělo stačit (pokud si ale budeš vymýšlet a budeš tam chtít mít hodně profi fotek, tak počítej s tím, že za to taky zaplatíš a celková cena bude jinde). Co bude měsíčně stát další provoz webu už je zase na diskuzi.

Pokud to není tajné, tak napiš co to má být za firemní prezentaci (tzn. v jakém oboru firma působí) a zase se dá lépe poradit.

Vytvoření designu stránek pro autosalón bude asi výrazně dražší než vytvoření designu pro zednickou firmu o jednom člověku idontknow


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
Borák (Člen)
01.10.2013 12:05:26
Offline

Re: tvorba netových stránek

bratránek se tim živý
zkus ho http://www.creation.cz/ řekni že si vod Boráka smokin


...nikdo nevojebe Ježíše...
Koldan (Člen)
01.10.2013 19:57:44
Offline

Re: tvorba netových stránek

tachec psal:
Koldan psal:

potřebuji vědět dvě věci:
odhadovaná cena v řádu tisíců (10,20,30? u běžných netových stránek. nic extra, prostě stránky, kde zájemce najde info o firmě, reference, kontakty, graficky zpracované nějak zajímavě, občas nějaké videjko, galerie, poptávková kalkulačka či formulář

jak dlouho trvá takové stránky vytvořit, průměrně. je mi jasné, že je to o intenzitě komunikace apod. ale dá se to zvládnout třeba za měsíc?

jináč to, že zajít na VUT nebo střední šklu, zadat to tam nejlepšímu studentovi, či se domluvit se školou a dát jim třeba nějaké love na učební pomůcky a nechat to zadat někomu jako ročníkový projekt mě napadlo taky.good

Pořád z toho nevyplývá, jestli to bude statické nebo dynamické.

Pokud si to necháš jednorázově udělat a pak se v tom nebudeš chtít nějak extra vrtat (mít tam v budoucnu shop a podobně), tak by ti na tohle málem stačil jednoduchý statický web.

Jakmile si tam budeš chtít sám přidávat fotky/videa do galerie, případně měnit obsah a nebudeš se chtít vrtat přímo v kódu, tak budeš potřebovat nějaký redakční systém (zase se může využít něco hotového co je zdarma).
Tady ale může být pak problém v tom, že tě spousta firem nanutí do svého redakčního systému a budou za něj chtít platit měsíčně nějaké výpalné, takže i když udělají počáteční design poměrně levně, tak finální provoz stránek se pak prodraží.

Myslím si, že 20.000 Kč by ti na vytvoření jednoduchého firemního webu mělo stačit (pokud si ale budeš vymýšlet a budeš tam chtít mít hodně profi fotek, tak počítej s tím, že za to taky zaplatíš a celková cena bude jinde). Co bude měsíčně stát další provoz webu už je zase na diskuzi.

Pokud to není tajné, tak napiš co to má být za firemní prezentaci (tzn. v jakém oboru firma působí) a zase se dá lépe poradit.

Vytvoření designu stránek pro autosalón bude asi výrazně dražší než vytvoření designu pro zednickou firmu o jednom člověku idontknow

tak jasný, že tam bude docházet i k úpravám, jako přidávání aktualit, úprava informací apod. jináč fotky v galerii taky, ale vlastní, žádné umění od fotografa. tyto opravy již sami, bez cizí pomoci. takže obecně de říct, že za 40 000 budou suprčuprmaxiskvělé stránky nej na světě?evil


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
huskyb12 (Administrator)
01.10.2013 21:12:40
Offline

Re: tvorba netových stránek

Koldan psal:

tak jasný, že tam bude docházet i k úpravám, jako přidávání aktualit, úprava informací apod. jináč fotky v galerii taky, ale vlastní, žádné umění od fotografa. tyto opravy již sami, bez cizí pomoci. takže obecně de říct, že za 40 000 budou suprčuprmaxiskvělé stránky nej na světě?evil

co jančíš bro, víš kolik bude muset udělat dortů, že to dá štyrycetvoe klacků ? :)


ale di, Ty brepto ...
PALOUS (Člen)
02.10.2013 07:27:00
Offline

Re: tvorba netových stránek

huskyb12 psal:
Koldan psal:

tak jasný, že tam bude docházet i k úpravám, jako přidávání aktualit, úprava informací apod. jináč fotky v galerii taky, ale vlastní, žádné umění od fotografa. tyto opravy již sami, bez cizí pomoci. takže obecně de říct, že za 40 000 budou suprčuprmaxiskvělé stránky nej na světě?evil

co jančíš bro, víš kolik bude muset udělat dortů, že to dá štyrycetvoe klacků ? :)

Se pleteš, víš kolik zbude betonu v miksu? smile1 bych ho tip na plácání zámkofky na dvorku bigsmile


Jebat motorky :-)
Koldan (Člen)
02.10.2013 07:27:22
Offline

Re: tvorba netových stránek

huskyb12 psal:
Koldan psal:

tak jasný, že tam bude docházet i k úpravám, jako přidávání aktualit, úprava informací apod. jináč fotky v galerii taky, ale vlastní, žádné umění od fotografa. tyto opravy již sami, bez cizí pomoci. takže obecně de říct, že za 40 000 budou suprčuprmaxiskvělé stránky nej na světě?evil

co jančíš bro, víš kolik bude muset udělat dortů, že to dá štyrycetvoe klacků ? :)

nesmysl, to není pro Cukrářku, dorty už dělá jen pro mě, i když je má jak ze žurnálu, neviděláš na tom, lidi by chtěěli suprčupr dort, ale víc jak pětikilo je jim líto dát, takže na něass


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kelly01 (Člen)
02.10.2013 08:01:05
Offline

Re: tvorba netových stránek

Budeš míchat beton na dvorku a prodávat jako "Medvídkův domácí beton" surprised


God Save The Queen!
Banditatom (Člen)
03.10.2013 16:42:17
Offline

Re: tvorba netových stránek

Kelly01 psal:

Budeš míchat beton na dvorku a prodávat jako "Medvídkův domácí beton" surprised

bigsmilebigsmilebigsmile domácí betón


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
4Fun.cz (Člen)
03.10.2013 20:10:14
Offline

Re: tvorba netových stránek

No ale zasej, zalívat stodoly betonem, bude taky asi dobrý kšeft né?bigsmile -je to teď trendy.....


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
Banditatom (Člen)
03.10.2013 21:28:04
Offline

Re: tvorba netových stránek

4Fun.cz psal:

No ale zasej, zalívat stodoly betonem, bude taky asi dobrý kšeft né?bigsmile -je to teď trendy.....

kam míříš pičulindo?bigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
OndraSustr (Nový člen)
03.02.2019 14:27:22
Offline

Re: tvorba netových stránek

Zdravím... zajít za studakem aby ti udělal stránku může být taky pekný risk :D nevis totiý nikdy do čeho jdeš.. v tomhlr pžípadě si myslím že je lepší jít do nějaké agentury v tvém okolí ;)... já jsem například spolupracoval na webovkách s touto agenturou https://xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx/, ceny jsou individuální podle rozsahu, stačí se snimi domluvit :)

edit: první příspěvek reklama, nevyplněnej profil, spamer = ban

Editoval Moderator (03.02.2019 14:45:30)

hlemejzd999 (Člen)
03.02.2019 14:41:03
Offline

Re: tvorba netových stránek

ty pussy, tolik let to tu čekalo na tuhle vodpověď ale nakonec ses dočkal bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
corimec (Člen)
03.02.2019 16:50:10
Offline

Re: tvorba netových stránek

tak to kloboukbigsmile

hans (Člen)
04.02.2019 21:58:29
Offline

Re: tvorba netových stránek

chudák Ondra, takový práce mu to muselo dát to vlákno najít a fšechno stejně k piči....smokin


Sapere Aude
www.gunlex.cz
VikecB12 (Člen)
05.02.2019 07:13:48
Offline

Re: tvorba netových stránek

Ste na ty nováčky hrozně zlíbigsmilebigsmile Novej bandiťák a chudák lapne první den banánabigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr