Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Pístní kroužky

tom-hudec (Člen)
02.05.2014 19:15:38
Offline

Pístní kroužky

Ahoj lidi,
nemáte někdo zkušenosti s malými tlaky ve válcích?
pravý dva 8-9(podle manuálu nic moc, ale nad minimem) a levý dva okolo 4... :(
Mám takový pocit, že seřídit popřípadě zabrousit ventily nepomůže... zkusím, ale nevěřím tomu...

Popřípadě, kde se sehnat nový pístní kroužky? origo jsou celkem pálka... Díky

K.a.s.y.m. (Člen)
02.05.2014 20:08:44
Offline

Re: Pístní kroužky

Ja se obavam ze jine nez origo nesezenes. Kontaktuj Kojak s.r.o.  A sezene.
Na rovinu. Kdyz uz budes mit sundanou hlavu kvuli ventilum a kupovat tesneni udelal bych i ty krouzky.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
tom-hudec (Člen)
02.05.2014 21:48:06
Offline

Re: Pístní kroužky

No,
zatím je budu jen seřizovat, zbytek plánuju na zimu...
ale ať hledám, jak hledám, Kojak s.r.o. nemůžu nikde najít... :(

osiris (Člen)
02.05.2014 22:28:54
Offline

Re: Pístní kroužky

tom-hudec psal:

.......ale ať hledám, jak hledám, Kojak s.r.o. nemůžu nikde najít... :(

http://www.suzukibandit.cz/openforum/userlist.php ...kojaksro


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
03.05.2014 17:39:09
Offline

Re: Pístní kroužky

...jiný kroužky než origo neseženeš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
03.05.2014 19:52:17
Offline

Re: Pístní kroužky

Napřet bych udělal starej známej test,kdy se do válce střikne trochu oleje a pak se měří tlaky. Pokud tlak vzroste,je to vydechlý na kroužkách,pokud nevzroste,je problém jinde
A měřil bych to s "plným plynem",kvuli eliminaci rozhašené synchro klapek.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
tom-hudec (Člen)
04.05.2014 12:02:32
Offline

Re: Pístní kroužky

to už jsem udělal, stouplo to ze 4 na 12 barů

VikecB12 (Člen)
04.05.2014 13:02:54
Offline

Re: Pístní kroužky

Hm,tak by to asi stálo za to,ty válce sundat a překroužkovat to,zabrousit ventily a poskládat. Ovšem nevím,jestli to překroužkování není řešení na sezonu-dvě...
Nemám s tím u bandita žádnou zkušenost,co to vydrží. Překroužkovával sem zatím jen toho mojeho starýho baworáka,ale tam je nicasil,takže se válce v podstatě neopotřebovávají,takže to s novejma kroužkama funguje. Zatím...bigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
04.05.2014 19:52:28
Offline

Re: Pístní kroužky

tom-hudec psal:

to už jsem udělal, stouplo to ze 4 na 12 barů

jestli chceš věcnou a rychlou radu zavolej Filousovi má s tim asi nejvíc zkušeností z nás všech co sem choděj.Navíc ten servis i dělá.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
04.05.2014 20:04:14
Offline

Re: Pístní kroužky

...válce budou na 99% dobrý, eště sem neměl na stole Bandasku, kerá by měla vybjehlý válce, dycky to byli jen kroušky...a vyměnit je i dyš budou f servisní toleranci ...jinag eště doplnim, že bych udělal rovnou i gufera ventilů...samože taky votkarbonovat písty a hlavu...mrkni třeba hír:

http://filousb12.rajce.idnes.cz/Lihy_B12/


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lihy (Člen)
05.05.2014 18:03:08
Offline

Re: Pístní kroužky

Filous psal:

...válce budou na 99% dobrý, eště sem neměl na stole Bandasku, kerá by měla vybjehlý válce, dycky to byli jen kroušky...a vyměnit je i dyš budou f servisní toleranci ...jinag eště doplnim, že bych udělal rovnou i gufera ventilů...samože taky votkarbonovat písty a hlavu...mrkni třeba hír:

http://filousb12.rajce.idnes.cz/Lihy_B12/

ještě bych doplnil... udělat i spodek bo jinak je dost pravděpodobný, že se zanedlouho začne ozývat malej permoníček s kladívkem, kterej dost rychle poroste....

hlemejzd999 (Člen)
05.05.2014 18:26:05
Offline

Re: Pístní kroužky

Lihy psal:
Filous psal:

...válce budou na 99% dobrý, eště sem neměl na stole Bandasku, kerá by měla vybjehlý válce, dycky to byli jen kroušky...a vyměnit je i dyš budou f servisní toleranci ...jinag eště doplnim, že bych udělal rovnou i gufera ventilů...samože taky votkarbonovat písty a hlavu...mrkni třeba hír:

http://filousb12.rajce.idnes.cz/Lihy_B12/

ještě bych doplnil... udělat i spodek bo jinak je dost pravděpodobný, že se zanedlouho začne ozývat malej permoníček s kladívkem, kterej dost rychle poroste....

jako myslis , jak tuka tu pisnicku pisnicku „ šála lála lá “ ?


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Filous (Člen)
05.05.2014 18:27:45
Offline

Re: Pístní kroužky

Lihy psal:
Filous psal:

...válce budou na 99% dobrý, eště sem neměl na stole Bandasku, kerá by měla vybjehlý válce, dycky to byli jen kroušky...a vyměnit je i dyš budou f servisní toleranci ...jinag eště doplnim, že bych udělal rovnou i gufera ventilů...samože taky votkarbonovat písty a hlavu...mrkni třeba hír:

http://filousb12.rajce.idnes.cz/Lihy_B12/

ještě bych doplnil... udělat i spodek bo jinak je dost pravděpodobný, že se zanedlouho začne ozývat malej permoníček s kladívkem, kterej dost rychle poroste....

...Fijalka měla tydle příznaky??? ...žes neřikalssurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lihy (Člen)
05.05.2014 19:20:01
Offline

Re: Pístní kroužky

Filous psal:
Lihy psal:
Filous psal:

...válce budou na 99% dobrý, eště sem neměl na stole Bandasku, kerá by měla vybjehlý válce, dycky to byli jen kroušky...a vyměnit je i dyš budou f servisní toleranci ...jinag eště doplnim, že bych udělal rovnou i gufera ventilů...samože taky votkarbonovat písty a hlavu...mrkni třeba hír:

http://filousb12.rajce.idnes.cz/Lihy_B12/

ještě bych doplnil... udělat i spodek bo jinak je dost pravděpodobný, že se zanedlouho začne ozývat malej permoníček s kladívkem, kterej dost rychle poroste....

...Fijalka měla tydle příznaky??? ...žes neřikalssurprised

jojo, ze začátku sem to považoval za zvuky z plechovek kolem bylo to slyšet jen když jsem stál nějakou chvíli na semaforech....no pak už to bylo evidentní, že nerachtaj jiný auta...třeba to nebylo ono, ale ruku do ohně bych za to nedal....začlo to asi 14 dní před tim než si jí odvezli.... Bavil sem se pak o tom s Pepínem a poudal, že to tak bejvá. Je jasný, že motor se opotřebovává jako celek a když najednou dostane zase zdravej vršek, tak to spodek za krátkej čas odsere i když při demontáži ještě vypadal zdravej....

osiris (Člen)
05.05.2014 19:54:16
Offline

Re: Pístní kroužky

...ale dyť jo, to tak bejvá, že když uděláš jen vršek, kterej tím pádem dostane tlaky, tak jde srát spodek (je jedno jestli motorka, osobák, náklaďák...)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Kelly01 (Člen)
05.05.2014 19:56:30
Offline

Re: Pístní kroužky

Jedesurprised

Jedegood

Neřešit a jezditgood


God Save The Queen!
Filous (Člen)
07.05.2014 08:55:40
Offline

Re: Pístní kroužky

osiris psal:

...ale dyť jo, to tak bejvá, že když uděláš jen vršek, kterej tím pádem dostane tlaky, tak jde srát spodek (je jedno jestli motorka, osobák, náklaďák...)

...vobecně to tag bejvá, ale Bandasek  a Autobusů sem překrouškoval několik a nigdo se mi nevrátil s drblym spodkem, Lihy je první gdo s tym teť přišel...tym pádem sem přišel vo iluze, že Sůzy na todle netrpjej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Libor nx (Člen)
07.05.2014 09:43:17
Offline

Re: Pístní kroužky

Filous psal:
osiris psal:

...ale dyť jo, to tak bejvá, že když uděláš jen vršek, kterej tím pádem dostane tlaky, tak jde srát spodek (je jedno jestli motorka, osobák, náklaďák...)

...vobecně to tag bejvá, ale Bandasek  a Autobusů sem překrouškoval několik a nigdo se mi nevrátil s drblym spodkem, Lihy je první gdo s tym teť přišel...tym pádem sem přišel vo iluze, že Sůzy na todle netrpjej...

Á sakrasurprised help bigsmile

Filous (Člen)
07.05.2014 12:09:23
Offline

Re: Pístní kroužky

Libor nx psal:
Filous psal:
osiris psal:

...ale dyť jo, to tak bejvá, že když uděláš jen vršek, kterej tím pádem dostane tlaky, tak jde srát spodek (je jedno jestli motorka, osobák, náklaďák...)

...vobecně to tag bejvá, ale Bandasek  a Autobusů sem překrouškoval několik a nigdo se mi nevrátil s drblym spodkem, Lihy je první gdo s tym teť přišel...tym pádem sem přišel vo iluze, že Sůzy na todle netrpjej...

Á sakrasurprised help bigsmile

...ááá, potrefená husabigsmile ...nebujcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tom-hudec (Člen)
07.05.2014 19:01:55
Offline

Re: Pístní kroužky

Ahoj lidi,
mockrát děkuju za rady... :)

To Filous:
ty by jsi mi to přetěsnil a překrouškoval? a cca kolik by jsi za to chtěl?
našel jsem tuhle sadu s pístem i krožkama... ale nevím, jestli to stojí za to...,
jinak dodavatel našeho zákazníka (u autokelly) by mi je sehnal za 1000 za sadu na píst...

Co si o tom myslíš?

Díky moc :)

tom-hudec (Člen)
07.05.2014 19:02:59
Offline

Re: Pístní kroužky

tom-hudec psal:

Ahoj lidi,
mockrát děkuju za rady... :)

To Filous:
ty by jsi mi to přetěsnil a překrouškoval? a cca kolik by jsi za to chtěl?
našel jsem tuhle sadu s pístem i krožkama... ale nevím, jestli to stojí za to...,
jinak dodavatel našeho zákazníka (u autokelly) by mi je sehnal za 1000 za sadu na píst...

Co si o tom myslíš?

Díky moc :)

odkaz na ten píst s kroužkama
http://www.ebay.com/itm/NOS-Suzuki-GSX- … 3cd0eaa33c

Filous (Člen)
07.05.2014 19:24:43
Offline

Re: Pístní kroužky

tom-hudec psal:
tom-hudec psal:

Ahoj lidi,
mockrát děkuju za rady... :)

To Filous:
ty by jsi mi to přetěsnil a překrouškoval? a cca kolik by jsi za to chtěl?
našel jsem tuhle sadu s pístem i krožkama... ale nevím, jestli to stojí za to...,
jinak dodavatel našeho zákazníka (u autokelly) by mi je sehnal za 1000 za sadu na píst...

Co si o tom myslíš?

Díky moc :)

odkaz na ten píst s kroužkama
http://www.ebay.com/itm/NOS-Suzuki-GSX- … 3cd0eaa33c

...s tema dílama bych já trabl neměl, bo je to origo parts, ale šéf z toho nadšenej nebude...ale asi by to šlo...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Krleš (Člen)
08.05.2014 15:43:48
Offline

Re: Pístní kroužky

Máte štěstí, že jdu zrovna kolem. bigsmile Kdysi, když jsem si dělal taky repasi vrchu hlavy, tak jsem si objednal na svoji B6 1996 sadu kroužků na celý motor. Bohužel písty, které jsem měl v motoru byly z novějšího modelu a ten má tloušťky mezi prvním a druhým kroužkem otočené oproti starší verzi, takže nešly použít a já musel objednávat další sadu 4ks. Každopádně mám celou sadu doma, takže kdyby jsi měl zájem, tak se můžem domluvit.
  Jinak k tomu pístu cos házel odkaz, nejsem si na 100% jistý, ale nevíš jestli jde o původní rozměr pístu? Jelikož na partsdepot je několik označení pro tyhle sady a podle mě celá sada je vždycky už pouze na výbrus. Poslední 3 čísla u tady té tvojí sady je -050 a pak se ještě dělá -100. Ale jak píšu, tohle si jenom myslím a nemám to podložené a nechce se mi ani teďka koukat do manuálu. Tak jako tak na tom ebayi píšou, že mají jenom 2 sady a ne 4. bigsmile

Krleš (Člen)
08.05.2014 15:47:01
Offline

Re: Pístní kroužky

Teď jsem ještě kouknul na ten ebay a je tam napsané 0,5mm, což by měl být rozměr o který je ten píst širší. Takže pak už jedině nechat válce vyhonovat nebo použít jinou technologii, páč se v tady tom moc neorientuju čím vším je to možné udělat.

tom-hudec (Člen)
08.05.2014 16:55:27
Offline

Re: Pístní kroužky

Krleš psal:

Máte štěstí, že jdu zrovna kolem. bigsmile Kdysi, když jsem si dělal taky repasi vrchu hlavy, tak jsem si objednal na svoji B6 1996 sadu kroužků na celý motor. Bohužel písty, které jsem měl v motoru byly z novějšího modelu a ten má tloušťky mezi prvním a druhým kroužkem otočené oproti starší verzi, takže nešly použít a já musel objednávat další sadu 4ks. Každopádně mám celou sadu doma, takže kdyby jsi měl zájem, tak se můžem domluvit.
  Jinak k tomu pístu cos házel odkaz, nejsem si na 100% jistý, ale nevíš jestli jde o původní rozměr pístu? Jelikož na partsdepot je několik označení pro tyhle sady a podle mě celá sada je vždycky už pouze na výbrus. Poslední 3 čísla u tady té tvojí sady je -050 a pak se ještě dělá -100. Ale jak píšu, tohle si jenom myslím a nemám to podložené a nechce se mi ani teďka koukat do manuálu. Tak jako tak na tom ebayi píšou, že mají jenom 2 sady a ne 4. bigsmile

Ahoj, heleď, ty pístní kroužky, co ti zbyly, jsou přímo na můj typ? GN77B?
a kolik by jsi za ně chtěl?

Krleš (Člen)
08.05.2014 17:31:45
Offline

Re: Pístní kroužky

No jsou 100% na model 95-99, ale radši na ně kouknu ještě až budu doma podle objednávacího čísla, takže někdy o víkendu. Koukal jsem a cenovka je teďka nějakých 1400,-/ks za nový, jestli vezmeš všechny 4, tak ti je dám za 3000,- všechny.
  Být tebou, tak se na to teď vyseru, přes zimu to rozkopnu (pokud to teda nechceš řešit teď) kouknu jaké tam ty písty máš, abys nedopadnul jako já. I přesto, že mi číslo motoru sedělo, tak písty prostě byly jinačí, kdo co s tím dělal přede mnou netuším, ale písty prostě byly z novějšího modelu (stejný píst, jen jinačí tloušťky mezi prvním a druhým kroužkem). Popřípadě kdybys je chtěl i potom, tak není problém, pochybuju, že je krom tebe někdo koupí bigsmile mám je doma asi už 6 let bigsmile

tom-hudec (Člen)
09.05.2014 17:02:44
Offline

Re: Pístní kroužky

Krleš psal:

No jsou 100% na model 95-99, ale radši na ně kouknu ještě až budu doma podle objednávacího čísla, takže někdy o víkendu. Koukal jsem a cenovka je teďka nějakých 1400,-/ks za nový, jestli vezmeš všechny 4, tak ti je dám za 3000,- všechny.
  Být tebou, tak se na to teď vyseru, přes zimu to rozkopnu (pokud to teda nechceš řešit teď) kouknu jaké tam ty písty máš, abys nedopadnul jako já. I přesto, že mi číslo motoru sedělo, tak písty prostě byly jinačí, kdo co s tím dělal přede mnou netuším, ale písty prostě byly z novějšího modelu (stejný píst, jen jinačí tloušťky mezi prvním a druhým kroužkem). Popřípadě kdybys je chtěl i potom, tak není problém, pochybuju, že je krom tebe někdo koupí bigsmile mám je doma asi už 6 let bigsmile

To zní jako ideální návrh :) mám v plánu to udělat přez zimu :)
budu na to myslet a pokud by to byly ony kroužky který hledám, určitě bych je od tebe vzal :)... kdyby náhodou nějaká změna, dej mi prosím vědět : tom-hudec@seznam.cz

Díky moc :) a ať ti slouží stroj jak má ;)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr