Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zvuk z motoru?

Krom (Člen)
19.08.2014 13:54:41
Offline

Zvuk z motoru?

Ahoj, dokážě někdo identifikovat tenhle cvakavý zvuk z motoru?
http://www.youtube.com/watch?v=3JmZNZB2b6s
Není to moje moto, ale začalo mi to dělat před servisem taky a po servise (rozvoďák v prdeli-výměna, ventily, napínák udajně v pohodě) nepozoruju zatím žádnou změnu.  idontknow
Možná to je normální, ale nemám srovnání s jiným banditem....

jioolk (Člen)
22.08.2014 10:29:34
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Tak to nam ta masina zni vlastne stejne. Takova kombinace siciho stroje a Dr. Zoidbrega bigsmile

Jetych mam circa 25k, rozvodak jeste puvodni, servis pravidelny.

Kdyby nahodou nekdo nevedl jak si predstavit toho Zoidberga, tak pod tim si predstavuju asi tento zvuk https://www.youtube.com/watch?v=k6JHaBVySTA

K.a.s.y.m. (Člen)
22.08.2014 11:03:22
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Chlapci chlapci.. Je to vzduchac a ten proste zni mnohem vic kovove a mechanicky nez vodniky kde to tlumi voda. Pokud z toho nejde vylozene kovove tvrdej zvuk tak to nereste smile1 rozvodak vydrzi pomalu 100 000 km. Je treba se ridit napinakem.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hlemejzd999 (Člen)
22.08.2014 11:45:46
Offline

Re: Zvuk z motoru?

mě se zdá, že vám sem asi natočim video s mojim zvukem a hned se uklidníte bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Banditatom (Člen)
22.08.2014 11:57:37
Offline

Re: Zvuk z motoru?

hlemejzd999 psal:

mě se zdá, že vám sem asi natočim video s mojim zvukem a hned se uklidníte bigsmile

...ťuk ťuk kdo tam?bigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Mour (Člen)
22.08.2014 12:11:51
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Banditatom psal:
hlemejzd999 psal:

mě se zdá, že vám sem asi natočim video s mojim zvukem a hned se uklidníte bigsmile

...ťuk ťuk kdo tam?bigsmile

...stará otvor ! bigsmile

Ondráš (Člen)
22.08.2014 12:31:10
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Mour psal:
Banditatom psal:
hlemejzd999 psal:

mě se zdá, že vám sem asi natočim video s mojim zvukem a hned se uklidníte bigsmile

...ťuk ťuk kdo tam?bigsmile

...stará otvor ! bigsmile

Otvor Ema... Počuješ ma...
smokinsmokinsmokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
22.08.2014 12:58:12
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Mour psal:
Banditatom psal:
hlemejzd999 psal:

mě se zdá, že vám sem asi natočim video s mojim zvukem a hned se uklidníte bigsmile

...ťuk ťuk kdo tam?bigsmile

...stará otvor ! bigsmile

Uz jsem slysel zpoustu pojmenovani ale aby se Otvoru rikala Stará to slysim prvne smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Mour (Člen)
22.08.2014 13:39:49
Offline

Re: Zvuk z motoru?

K.a.s.y.m. psal:
Mour psal:
Banditatom psal:


...ťuk ťuk kdo tam?bigsmile

...stará otvor ! bigsmile

Uz jsem slysel zpoustu pojmenovani ale aby se Otvoru rikala Stará to slysim prvne smile1

...ťulo, to má pokračování bigsmilebigsmile

hlemejzd999 (Člen)
22.08.2014 14:00:06
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Mour psal:
K.a.s.y.m. psal:
Mour psal:


...stará otvor ! bigsmile

Uz jsem slysel zpoustu pojmenovani ale aby se Otvoru rikala Stará to slysim prvne smile1

...ťulo, to má pokračování bigsmilebigsmile

a já sprostá som si kvoli těbe oholila nony aj tie dalsie veci


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Krom (Člen)
22.08.2014 23:12:15
Offline

Re: Zvuk z motoru?

jioolk psal:

Tak to nam ta masina zni vlastne stejne. Takova kombinace siciho stroje a Dr. Zoidbrega bigsmile

Jetych mam circa 25k, rozvodak jeste puvodni, servis pravidelny.

Kdyby nahodou nekdo nevedl jak si predstavit toho Zoidberga, tak pod tim si predstavuju asi tento zvuk https://www.youtube.com/watch?v=k6JHaBVySTA

Jsem rád že nejsem sám komu to tak zní a přirovnání sedí na jedničku good
jen mě znepokojuje že mi tam dříve ten "šicí stroj" byl slyšet víc v pozadí a ani sem o něm nevěděl. idontknow
Jsem si říkal jestli to nejsou nějaký podložky pod ventily či co by ten zvuk dělalo, kdybych ho tam slyšel od začátku tak to ani tak neřeším. headshake

4Fun.cz (Člen)
25.08.2014 00:12:41
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Ještě pomáhá koupit si laďák smokin


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
Frodo89 (Člen)
26.08.2014 17:40:50
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Krom psal:
jioolk psal:

Tak to nam ta masina zni vlastne stejne. Takova kombinace siciho stroje a Dr. Zoidbrega bigsmile

Jetych mam circa 25k, rozvodak jeste puvodni, servis pravidelny.

Kdyby nahodou nekdo nevedl jak si predstavit toho Zoidberga, tak pod tim si predstavuju asi tento zvuk https://www.youtube.com/watch?v=k6JHaBVySTA

Jsem rád že nejsem sám komu to tak zní a přirovnání sedí na jedničku good
jen mě znepokojuje že mi tam dříve ten "šicí stroj" byl slyšet víc v pozadí a ani sem o něm nevěděl. idontknow
Jsem si říkal jestli to nejsou nějaký podložky pod ventily či co by ten zvuk dělalo, kdybych ho tam slyšel od začátku tak to ani tak neřeším. headshake

Podložky pod ventily? u Bandita SACSe?? Zkus stium jezdit dyl... než přeskočí napínak rozvodáku zas o zub dál smile1 A vzimně koukni na vůle smile1

http://img.motorkari.cz/upload/images/denik/2012-01/72505.jpg

Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
tomasNJ (Člen)
26.08.2014 21:52:37
Offline

Re: Zvuk z motoru?

frodo... ten příspěvek si psal asi po nějakém dýchánku ne?asi toluenovém bigsmile

v zimněsurprisedsurprisedbigsmilesmile2
a stiumhelp (s tím)


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
hlemejzd999 (Člen)
26.08.2014 22:24:03
Offline

Re: Zvuk z motoru?

tomasNJ psal:

frodo... ten příspěvek si psal asi po nějakém dýchánku ne?asi toluenovém bigsmile

v zimněsurprisedsurprisedbigsmilesmile2
a stiumhelp (s tím)

nech ho béjt , von takle píše bigsmile, von je ten dyslektor češtiny bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
jioolk (Člen)
27.08.2014 10:37:26
Offline

Re: Zvuk z motoru?

hlemejzd999 psal:
tomasNJ psal:

frodo... ten příspěvek si psal asi po nějakém dýchánku ne?asi toluenovém bigsmile

v zimněsurprisedsurprisedbigsmilesmile2
a stiumhelp (s tím)

nech ho béjt , von takle píše bigsmile, von je ten dyslektor češtiny bigsmile

Dys me by stejne zajimalo co tim Frodo myslel, nejaky prekladatel? Zatim je to jak z posla z liptakova

Pane smrtko, vy se pořád jen smějete. Nemůžete nám prozradit čemu? - My nesmíme ani naznačovat…

K.a.s.y.m. (Člen)
27.08.2014 11:19:32
Offline

Re: Zvuk z motoru?

jioolk psal:
hlemejzd999 psal:
tomasNJ psal:

frodo... ten příspěvek si psal asi po nějakém dýchánku ne?asi toluenovém bigsmile

v zimněsurprisedsurprisedbigsmilesmile2
a stiumhelp (s tím)

nech ho béjt , von takle píše bigsmile, von je ten dyslektor češtiny bigsmile

Dys me by stejne zajimalo co tim Frodo myslel, nejaky prekladatel? Zatim je to jak z posla z liptakova

Pane smrtko, vy se pořád jen smějete. Nemůžete nám prozradit čemu? - My nesmíme ani naznačovat…

Chtel tim si naznacit ze u bandita se ventily nenastavuji podlozkami ale jsou tam na vahadlech stelovaci sroubky
Dalsi odstavec se tykal toho ze kdyz je rozvodak vytahany na pul vule mezi dvema zuby napinaku tak byva hlucnejsi. Tedy staci chvili jezdit aby se rozvodak vice natahl a napinak mohl poskocit na dalsi zub a zase to ztichne. A nebo mu pomoci rucne. Vyndat napinak a posunout na dalsi zub. Ja bych byl s timto opatrny bo jsem jednou napinak pretrh.. Nastesti ne neopravitelne bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
jioolk (Člen)
27.08.2014 12:19:04
Offline

Re: Zvuk z motoru?

K.a.s.y.m. psal:
jioolk psal:
hlemejzd999 psal:


nech ho béjt , von takle píše bigsmile, von je ten dyslektor češtiny bigsmile

Dys me by stejne zajimalo co tim Frodo myslel, nejaky prekladatel? Zatim je to jak z posla z liptakova

Pane smrtko, vy se pořád jen smějete. Nemůžete nám prozradit čemu? - My nesmíme ani naznačovat…

Chtel tim si naznacit ze u bandita se ventily nenastavuji podlozkami ale jsou tam na vahadlech stelovaci sroubky
Dalsi odstavec se tykal toho ze kdyz je rozvodak vytahany na pul vule mezi dvema zuby napinaku tak byva hlucnejsi. Tedy staci chvili jezdit aby se rozvodak vice natahl a napinak mohl poskocit na dalsi zub a zase to ztichne. A nebo mu pomoci rucne. Vyndat napinak a posunout na dalsi zub. Ja bych byl s timto opatrny bo jsem jednou napinak pretrh.. Nastesti ne neopravitelne bigsmile

Ze dekujou pekne, pambu ti to oplati na deckach good

K.a.s.y.m. (Člen)
27.08.2014 12:53:25
Offline

Re: Zvuk z motoru?

jioolk psal:
K.a.s.y.m. psal:
jioolk psal:


Dys me by stejne zajimalo co tim Frodo myslel, nejaky prekladatel? Zatim je to jak z posla z liptakova

Pane smrtko, vy se pořád jen smějete. Nemůžete nám prozradit čemu? - My nesmíme ani naznačovat…

Chtel tim si naznacit ze u bandita se ventily nenastavuji podlozkami ale jsou tam na vahadlech stelovaci sroubky
Dalsi odstavec se tykal toho ze kdyz je rozvodak vytahany na pul vule mezi dvema zuby napinaku tak byva hlucnejsi. Tedy staci chvili jezdit aby se rozvodak vice natahl a napinak mohl poskocit na dalsi zub a zase to ztichne. A nebo mu pomoci rucne. Vyndat napinak a posunout na dalsi zub. Ja bych byl s timto opatrny bo jsem jednou napinak pretrh.. Nastesti ne neopravitelne bigsmile

Ze dekujou pekne, pambu ti to oplati na deckach good

Ani ne tak na krase jako na mnozstvi. To uz jsem slysel.. Dekuji nechci bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Frodo89 (Člen)
27.08.2014 14:30:28
Offline

Re: Zvuk z motoru?

eddit:// Dane, spíš při flámu. Jinak Kasym to přeložil zcela správně, dlužím ti jedno beer za služby překladu redface

U klasického Bandita se SACSem by jsi podložky hledal zbytečně, neboť tam zatim nejsou.
Zkusil bych s tím jezdit o něco dele, než přeskočí napínak u rozvodového řetězu zas o jeden zub dál smile1 A v zimě koukl na vůle ventilu smile1
http://img.motorkari.cz/upload/images/d … /72505.jpg


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Krom (Člen)
27.08.2014 15:34:16
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Frodo89 psal:
Krom psal:
jioolk psal:

Tak to nam ta masina zni vlastne stejne. Takova kombinace siciho stroje a Dr. Zoidbrega bigsmile

Jetych mam circa 25k, rozvodak jeste puvodni, servis pravidelny.

Kdyby nahodou nekdo nevedl jak si predstavit toho Zoidberga, tak pod tim si predstavuju asi tento zvuk https://www.youtube.com/watch?v=k6JHaBVySTA

Jsem rád že nejsem sám komu to tak zní a přirovnání sedí na jedničku good
jen mě znepokojuje že mi tam dříve ten "šicí stroj" byl slyšet víc v pozadí a ani sem o něm nevěděl. idontknow
Jsem si říkal jestli to nejsou nějaký podložky pod ventily či co by ten zvuk dělalo, kdybych ho tam slyšel od začátku tak to ani tak neřeším. headshake

Podložky pod ventily? u Bandita SACSe?? Zkus stium jezdit dyl... než přeskočí napínak rozvodáku zas o zub dál smile1 A vzimně koukni na vůle smile1
http://img.motorkari.cz/upload/images/d … /72505.jpg

Ok, počkám a uvidím. Rozvoďák mám teď uplně nový, je možný že si musí sednout nějak? Jestli to je stejný jak se sekundárním řetězem tak ten se ze začátku když je nový taky vytáhne a pak je v pohodě. Jinak ventily jsou teď seřízený. good
A nebo mě ještě napadlo zda to nemůže dělat 100 oktanový benzín, pač to dělá cca od tý doby co sem ho tam nalil. Snad se stihnu zítra projet a uvidím zda to dělá i na 95ku.

Krom (Člen)
04.09.2014 19:16:12
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Tak jsem se byl projet a nastartuju v garáži a nic, stojím na světlech a neslyším nic. Pak jsem zastavil chcípl motor a po chvíli nastartoval a cvakalo to i při rozjezdu docela dost a během chvíle mi přišlo že to zase skoro není slyšet. Tak nevím idontknow

Filous (Člen)
04.09.2014 19:41:03
Offline

Re: Zvuk z motoru?

...míň poslouchat, víc jezditcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomasNJ (Člen)
04.09.2014 23:09:11
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Filous psal:

...míň poslouchat, víc jezditcool

a co dyž se to cvakátko uplně ucvakásurprisedco potomsurprised


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Mour (Člen)
05.09.2014 07:40:40
Offline

Re: Zvuk z motoru?

tomasNJ psal:
Filous psal:

...míň poslouchat, víc jezditcool

a co dyž se to cvakátko uplně ucvakásurprisedco potomsurprised

...co by? ...bude ucvakané idontknow

hlemejzd999 (Člen)
05.09.2014 08:14:38
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Mour psal:
tomasNJ psal:
Filous psal:

...míň poslouchat, víc jezditcool

a co dyž se to cvakátko uplně ucvakásurprisedco potomsurprised

...co by? ...bude ucvakané idontknow

pak si zalozis jiného vlákno smile1 , ... stejne když to tam ve fabrice  montujou a kompletujou , tak už je na tom cvakatku napsáno fixou ,, Forum'' .


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Mour (Člen)
05.09.2014 08:31:22
Offline

Re: Zvuk z motoru?

hlemejzd999 psal:
Mour psal:
tomasNJ psal:


a co dyž se to cvakátko uplně ucvakásurprisedco potomsurprised

...co by? ...bude ucvakané idontknow

pak si zalozis jiného vlákno smile1 , ... stejne když to tam ve fabrice  montujou a kompletujou , tak už je na tom cvakatku napsáno fixou ,, Forum'' .

...myslíš jako  www.suzukubandit/forum/technickaporadna … uruzUSB.cz ? bigsmilebigsmilebigsmile

Krom (Člen)
05.09.2014 11:10:34
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Prý by mohl tyhle zvuky dělat špatně vystavující napínák rozvodů. Někde na netu jsem našel že napínák ani tak neodchází po najetí km, ale stářím strácí svoje vystavovací schopnosti a zatuhává. A nevím jestli by mohl při přidřeném napínáku přeskočit rozvoďák, podle mě teoreticky ano.
Spíš mě zaráží že mi v servisu říkali že je v pohodě, ale bůh ví co tam dělá za lidi headshake
a třeba se to i špatně pozná, abych jim nekřivdil smile1

Krom (Člen)
08.09.2014 16:16:39
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Tak to bude na 99% napínák, prosím stačí vyměnit pružinu v něm a nebo ho dát celý nový? V servise prý maji i pružinu samostatnou surprised za 160,- a nebo celý kompletní napínák za 3000,- idontknow nevím zda ta pružina není jen dočasné řešení neodvratné výměny smile1 chci mít hlavně klid good
Nevím na co si u toho napínáku dát pozor, co se tam vše může posr... co myslíte nový či pružina?

VikecB12 (Člen)
08.09.2014 19:04:49
Offline

Re: Zvuk z motoru?

A že su tak smělej,jak přišels na to,že je něco napínáku?
Bandyt mě každej šil jak šicí stroj a dokud to není kovový ťukání někde vod kliky,nebo vahadel,tak nemá smysl cokoliv řešit.
Víc než napínák,nebo řetěz se vojíždí vodící lišty a ty málokoho napadne měnit,ale do rozvoďáku se sere každejidontknow
Ten motor stejně nikdy nestichne,musel by se z něho stat vodník a nesměl by mít nahoře vahadla...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Krom (Člen)
08.09.2014 19:33:19
Offline

Re: Zvuk z motoru?

VikecB12 psal:

A že su tak smělej,jak přišels na to,že je něco napínáku?
Bandyt mě každej šil jak šicí stroj a dokud to není kovový ťukání někde vod kliky,nebo vahadel,tak nemá smysl cokoliv řešit.
Víc než napínák,nebo řetěz se vojíždí vodící lišty a ty málokoho napadne měnit,ale do rozvoďáku se sere každejidontknow
Ten motor stejně nikdy nestichne,musel by se z něho stat vodník a nesměl by mít nahoře vahadla...

No ono to necvaka porad, ale hlavne kdyz se motor zahreje a vypne, napr kdyz zajedu treba k pumpe a nastartuju motor po cca 10 min stani tak to zacne cvakat fakt hodne( tlak oleje v motoru nestaci nejspis napnot retez a pruzina to neda) a po rozjezdu to cvaka s rostoucima otackama. Kdyz pak jedu a zastavim po trochu delsi chvili treba na semaforu tak to zase vubec nedela. (Tlak oleje je vetsi a stacil dopnout retez) pak mi z toho vypliva ze by mela byt chyba v pruzine. Jinak pred cca 800km mi tohle vubec nikdy nedelalo( jezdim sni už 6let ) a ted babo rad ;-)

Frodo89 (Člen)
08.09.2014 20:33:04
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Za mě jezdit a neřešit...


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
tomasNJ (Člen)
08.09.2014 20:41:39
Offline

Re: Zvuk z motoru?

tlak oleje vubec napínák netlačí... je tam jen pružina a rohatka...idontknow


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
K.a.s.y.m. (Člen)
08.09.2014 21:18:42
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Mour psal:
tomasNJ psal:
Filous psal:

...míň poslouchat, víc jezditcool

a co dyž se to cvakátko uplně ucvakásurprisedco potomsurprised

...co by? ...bude ucvakané idontknow

jo..třeba zlomená vahadla jako od kolegů slováků bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Krom (Člen)
09.09.2014 16:14:26
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Tak je to z5 v servisu tak snad na neco prijdou....... Napínak vlastne neni hydraulicky, jen s pruzinou, mas recht good

Krom (Člen)
11.09.2014 17:22:16
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Tak motorku mám doma a nakonec cvakání nejde z motoru ani z rozvoďáku, ale jde z alternátoru..... Tak nevím jestli mám být rád a nebo ne, ale motor je v pohodě a z toho mám radost bigsmile
Teď ještě zjistit co je s tím altíkem a co to bude stát smokin

Ivan37 (Člen)
26.05.2015 12:04:32
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Čaute banditismile1no múj bandit 600 tiež hrozne chrasťí bol som u mechanika zošteloval ventile rozvodák je ok povedal a stále to chrastísurprisedako viem že je to vzduchač a že je to normalné no ale bol som pozreť na ineho rk 2000 a bl som šoknutýsurprisedtichučký chod mal nechapal somhelp

Zufin (Člen)
26.05.2015 17:54:52
Offline

Re: Zvuk z motoru?

Mour psal:
Banditatom psal:
hlemejzd999 psal:

mě se zdá, že vám sem asi natočim video s mojim zvukem a hned se uklidníte bigsmile

...ťuk ťuk kdo tam?bigsmile

...stará otvor ! bigsmile

ťuk ťuk
kto tam?
to som ja,otvor
aký otvor?
otvor, do pi-e
otvor do p-če?smile1smile1

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr