Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Nastříkání motoru

drakstr (Člen)
23.03.2015 16:50:00
Offline

Nastříkání motoru

Hoj potřeboval by jsem  poradit čim a jak na stříkat komplet motor aby se to někde neloupalo a na válcíh se tam barva nepekla helphelphelp je to to poslední co mě chybí udělat jinak bandit komplet v novym laku .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
VikecB12 (Člen)
23.03.2015 18:04:15
Offline

Re: Nastříkání motoru

Pořádně umyt,pokud možno precizně obrousit tak,jak cokoliv jinýho na auto/moto před lakem,fouknout popřípadě plničem,znova obrousit a hurá lakovat...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
23.03.2015 18:26:15
Offline

Re: Nastříkání motoru

...Osi ze mě dostane pupínky, ale já mladýmu na Rat bike motor umyl čističem na brzdy, stříknul základovkou ve spreji vot Dinitrolu a potom černym matem vot tý samý firmy, samože zas ve spreji a uš to jezdí štvrtou sezónu nebo jag dlouho a furt se to nechce voloupatbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
23.03.2015 18:46:40
Offline

Re: Nastříkání motoru

Filous psal:

...Osi ze mě dostane pupínky, ale já mladýmu na Rat bike motor umyl čističem na brzdy, stříknul základovkou ve spreji vot Dinitrolu a potom černym matem vot tý samý firmy, samože zas ve spreji a uš to jezdí štvrtou sezónu nebo jag dlouho a furt se to nechce voloupatbigsmile

kdyby jsi to natupoval štětcem bylo by to úplně jedno...k tý motorce by to šlo smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
23.03.2015 18:57:36
Offline

Re: Nastříkání motoru

...typičo surprisedhelpbigsmile ...jak první tak druhej bigsmile
...jestli to chceš mít aspoň trošku "normálně" udělaný, tak tam nedávej plnič a dej tam dvousložkovou barvu která vydrží aspoň vyšší teploty než standardních 80°C smile1
např. tohle (s uvedením poznámky, že to má bejt ve specifikaci na motory, která teda bývá o cca 50% dražší než ten základní model): http://www.komplex3.cz/eshop/chemie-bar … l_308.html
...jestli ale chceš jít tou cestoukráva, že ti to smeje dolu benzín, nebo olej a nebo že se ti to z valců oloupe teplem, tak to nastříkej čímkoliv viz předřečníci, aneb přidáme limetku, když není limetka, tak citron a když není ani citron, tak cibuli bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
drakstr (Člen)
23.03.2015 19:51:59
Offline

Re: Nastříkání motoru

osiris psal:

...typičo surprisedhelpbigsmile ...jak první tak druhej bigsmile
...jestli to chceš mít aspoň trošku "normálně" udělaný, tak tam nedávej plnič a dej tam dvousložkovou barvu která vydrží aspoň vyšší teploty než standardních 80°C smile1
např. tohle (s uvedením poznámky, že to má bejt ve specifikaci na motory, která teda bývá o cca 50% dražší než ten základní model): http://www.komplex3.cz/eshop/chemie-bar … l_308.html
...jestli ale chceš jít tou cestoukráva, že ti to smeje dolu benzín, nebo olej a nebo že se ti to z valců oloupe teplem, tak to nastříkej čímkoliv viz předřečníci, aneb přidáme limetku, když není limetka, tak citron a když není ani citron, tak cibuli bigsmile

Díky  Osi tak to máš tedy  na prodejně  a můžu si tam proto zajet ?  A odstim mě  bude namíchanej jak budu potřebovat ?


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
drakstr (Člen)
23.03.2015 20:04:36
Offline

Re: Nastříkání motoru

A stim očištěnim  sem přemýšlel to nechat na trvdo opískovat ,ale  je to drobek hardkore bigsmile  A jinak takle to zatim vypadá 

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3958_beeko.jpg

Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
Michal Dk (Člen)
23.03.2015 20:07:10
Offline

Re: Nastříkání motoru

Pískovat motor bez rozebíráníheadshake

Banditatom (Člen)
23.03.2015 20:40:17
Offline

Re: Nastříkání motoru

Tak na piskovani se rovnou vyser....sickjednou jsem udelal tuhle picovinu a uz nikdy....


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Dado (Člen)
23.03.2015 20:48:02
Offline

Re: Nastříkání motoru

osiris psal:

...typičo surprisedhelpbigsmile ...jak první tak druhej bigsmile
...jestli to chceš mít aspoň trošku "normálně" udělaný, tak tam nedávej plnič a dej tam dvousložkovou barvu která vydrží aspoň vyšší teploty než standardních 80°C smile1
např. tohle (s uvedením poznámky, že to má bejt ve specifikaci na motory, která teda bývá o cca 50% dražší než ten základní model): http://www.komplex3.cz/eshop/chemie-bar … l_308.html
...jestli ale chceš jít tou cestoukráva, že ti to smeje dolu benzín, nebo olej a nebo že se ti to z valců oloupe teplem, tak to nastříkej čímkoliv viz předřečníci, aneb přidáme limetku, když není limetka, tak citron a když není ani citron, tak cibuli bigsmile

Tím směrembigsmile


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
drakstr (Člen)
23.03.2015 22:01:29
Offline

Re: Nastříkání motoru

Banditatom psal:

Tak na piskovani se rovnou vyser....sickjednou jsem udelal tuhle picovinu a uz nikdy....

Čim jsi to nechal opískovat  křemičitim pískem , brokama nebo balotinou ?? Normálně  když se sundává barva  pro leštění tak se to pískuje  korundem a balotinou a pak  je ten  motor jako vyleštěnej je to uplně do hladka .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
Filous (Člen)
23.03.2015 23:11:09
Offline

Re: Nastříkání motoru

K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...Osi ze mě dostane pupínky, ale já mladýmu na Rat bike motor umyl čističem na brzdy, stříknul základovkou ve spreji vot Dinitrolu a potom černym matem vot tý samý firmy, samože zas ve spreji a uš to jezdí štvrtou sezónu nebo jag dlouho a furt se to nechce voloupatbigsmile

kdyby jsi to natupoval štětcem bylo by to úplně jedno...k tý motorce by to šlo smile1

...voe, štětcem je natupovanej ten zbytek mašinybigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
23.03.2015 23:12:26
Offline

Re: Nastříkání motoru

osiris psal:

...typičo surprisedhelpbigsmile ...jak první tak druhej bigsmile
...jestli to chceš mít aspoň trošku "normálně" udělaný, tak tam nedávej plnič a dej tam dvousložkovou barvu která vydrží aspoň vyšší teploty než standardních 80°C smile1
např. tohle (s uvedením poznámky, že to má bejt ve specifikaci na motory, která teda bývá o cca 50% dražší než ten základní model): http://www.komplex3.cz/eshop/chemie-bar … l_308.html
...jestli ale chceš jít tou cestoukráva, že ti to smeje dolu benzín, nebo olej a nebo že se ti to z valců oloupe teplem, tak to nastříkej čímkoliv viz předřečníci, aneb přidáme limetku, když není limetka, tak citron a když není ani citron, tak cibuli bigsmile

...já to říkal, já to řikalbigsmilebigsmilebigsmile ...čoveče, ale zatím se to nesmejvásurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
24.03.2015 00:13:50
Offline

Re: Nastříkání motoru

drakstrovi: jj, můžeš, když tam nebudu já, tak tam bude někdo jinej komu řekneš co jsem ti nasliboval za píčoviny bigsmile ...barva se v rámci možností vybrat dá (pastelová), v metalízách je to horší, nepočítej s tím, že v tom jde vyrobit tolik odstínů jako na kastle osobáků smile1
...jo a motor bych taky nepískoval, navíc ho jistě nemáš tak zničenej aby to bylo nutný

dadovi: přesně, tím směrem by se měl dát bigsmile

filousovi: tak si zpívej goodbigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
drakstr (Člen)
24.03.2015 00:26:09
Offline

Re: Nastříkání motoru

osiris psal:

drakstrovi: jj, můžeš, když tam nebudu já, tak tam bude někdo jinej komu řekneš co jsem ti nasliboval za píčoviny bigsmile ...barva se v rámci možností vybrat dá (pastelová), v metalízách je to horší, nepočítej s tím, že v tom jde vyrobit tolik odstínů jako na kastle osobáků smile1
...jo a motor bych taky nepískoval, navíc ho jistě nemáš tak zničenej aby to bylo nutný

dadovi: přesně, tím směrem by se měl dát bigsmile

filousovi: tak si zpívej goodbigsmile

bigsmile Pastelová nebude nutná chci jen ten odstín co je tam origo :D  možná


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
osiris (Člen)
24.03.2015 00:30:19
Offline

Re: Nastříkání motoru

...pastelovou myslím jako že nemetalickou smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Kelly01 (Člen)
24.03.2015 07:25:16
Offline

Re: Nastříkání motoru

Včetně deklů jsem to stříkával vobyčejnou matovkou od Motipu..
Jedině na dekly jsem stříkl základ na hliník ve spreji(bo jsem měl lešticí období) a mám to tak už několik let...


God Save The Queen!
drakstr (Člen)
27.03.2015 21:38:47
Offline

Re: Nastříkání motoru

Tak barva  se zadařila je nastříkáno  a zatim to schne a vypadá to super goodgood . Díky Osi za ten spešl  metalickej  odstín bigsmilebigsmile metla jak vyšitá .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
osiris (Člen)
27.03.2015 23:31:40
Offline

Re: Nastříkání motoru

...no tak goodsmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
barynek (Člen)
28.03.2015 10:39:53
Offline

Re: Nastříkání motoru

drakstr psal:

Tak barva  se zadařila je nastříkáno  a zatim to schne a vypadá to super goodgood . Díky Osi za ten spešl  metalickej  odstín bigsmilebigsmile metla jak vyšitá .

a foto tý nádhery?


Bandit 4EVER!!!
Honza (Člen)
28.03.2015 10:58:56
Offline

Re: Nastříkání motoru

http://agroseznam.cz/images_inzeraty/16935_1.jpg


evil


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
drakstr (Člen)
28.03.2015 13:50:27
Offline

Re: Nastříkání motoru

Na kolik foukáš gumy bigsmile


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
Banditatom (Člen)
28.03.2015 14:10:34
Offline

Re: Nastříkání motoru


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Honza (Člen)
28.03.2015 15:16:56
Offline

Re: Nastříkání motoru

drakstr psal:

Na kolik foukáš gumy bigsmile

Jak je psáno v návodu: předek - 1,75 - 2,25 atm, zadek 1 atm. To je použitelné pro většinu traktorů...  bigsmilebigsmilebigsmile


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
Honza (Člen)
28.03.2015 15:18:11
Offline

Re: Nastříkání motoru

Banditatom psal:

CO to zere?bigsmile

Vás ne! bigsmile Záleží jestli provádím hlubokou orbu, podmítám, obracím seno... bigsmile


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
drakstr (Člen)
29.03.2015 10:20:27
Offline

Re: Nastříkání motoru

barynek psal:
drakstr psal:

Tak barva  se zadařila je nastříkáno  a zatim to schne a vypadá to super goodgood . Díky Osi za ten spešl  metalickej  odstín bigsmilebigsmile metla jak vyšitá .

a foto tý nádhery?

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3958_11077864_10203539514240908_272477308_n.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3958_11106418_10203539512760871_710847844_n.jpg

Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
Antihero (Člen)
01.04.2015 21:51:25
Offline

Re: Nastříkání motoru

Hele Osi a čím se to vlastně meje před stříkáním?


There's a pie in the sky when you die.
Kelly01 (Člen)
02.04.2015 08:35:32
Offline

Re: Nastříkání motoru

Já to umyl čističem brzd za 4 pětkysmokin


God Save The Queen!
Filous (Člen)
02.04.2015 09:41:36
Offline

Re: Nastříkání motoru

Kelly01 psal:

Já to umyl čističem brzd za 4 pětkysmokin

...já takybigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
02.04.2015 09:42:00
Offline

Re: Nastříkání motoru

...a myslíš myje nebo odmašťuje před samotným stříkáním?
...odmašťovat před stříkáním nejlíp lakýrnickým čističem, jde o to, že ten má vyhovující dobu odtěkání (ne moc rychlou, jako třeba použil furaqt ten čistič brzd) na to, abys tam mastnotu jen nerozmazal, ale dostal pryč; ideálně pod tímhle čističem už brousit brusným rounem a potom znovu odmastit
...jinak prvotní mytí čímkoliv, jakkoliv, čím a jak jsi schopnej z toho dostat hrubej bordel


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Antihero (Člen)
02.04.2015 18:25:08
Offline

Re: Nastříkání motoru

Myslel sem odmašťuje před stříkáním vrchní barvou.
Hele a proč na ty dekly na motor plnič ne? Já sem teď dekly opravoval a ty tmely sou strašně porézní a navíc je tam dycky od kačírkubigsmile milion miniaturních dírek a škrábanečků který ten plnič pěkně pobere.
Ale je pravda, že mám vodníka. Ten tak netopí.


There's a pie in the sky when you die.
osiris (Člen)
02.04.2015 20:19:03
Offline

Re: Nastříkání motoru

...víka to snesou, ale válce a hlava u vzduchem chlazenýho motoru jsou na tom jinak ...představ si pak nepovedenej odlupující se "lak" škrábat dolů mezi všema žebrama

...jo a k tomu tmelu, nesmíš bejt škrt a koupit si ten nejlacinější šmejd smile1 a nebo pak musíš po plnícím tmelu ještě použít jemnej tmel


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Antihero (Člen)
02.04.2015 21:42:00
Offline

Re: Nastříkání motoru

Woe, škrt, co mi dali v šopu to mámbigsmile
Hele ještě takovej vodskok. Nový auta se teď stříkají nejakejma těma vodníma barvama?
Že sem teď viděl fungl nágl novou koktu a ten lak to bylo strašný, důlky jak na pomeranči, děs. Nový dodávky to samý. Je to tím nebo to už nestříkají roboti, ale pakistánci a ke konci šichty už nemůžousurprised.


There's a pie in the sky when you die.
SO 545 (Člen)
02.04.2015 21:48:11
Offline

Re: Nastříkání motoru

A to si nevidel trebars novy Jaguar... to je tiez obcas hnussick ale za ine peniaze ako O2.

Dodavky to je ina kategoria. Tam to maju v p.ci /rozpoctovo/ uz pri navrhu auta

osiris (Člen)
02.04.2015 22:02:47
Offline

Re: Nastříkání motoru

...to není materiálem, stříkaj to roboti furt, jen opravy po robotech dělaj lidi ...ale to už bylo dřív, že většina automobilek měla svoji specifickou strukturu povrchu (každá jinou), kterou dobrej lakýrník dokázal napodobit (když chtěl), např. takovej mercedes měl poměrně "hrubej" nástřik a když by jsi to při opravě slil nebo vyleštil, tak by to bylo jak pěst na oko ...nebo "motorky s duší" (všichni víme o který se jedná bigsmile) maj přes bajky o designu třeba proti japoncům taky hrubej povrch ...ale musí se rozlišovat běžná struktura stříkanýho povrchu a "pomeranč" jako takovej


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
SO 545 (Člen)
03.04.2015 12:17:21
Offline

Re: Nastříkání motoru

Dnes ani jedna automobilka /nebavim sa o premiovkach a kusovkach/ nelakuje na zrkadlo. Na hladko myslim.

Vsetko je viac ci menej pomaranc. A k tomu sa prisposobuju a vyrobcovia Farieb a lakov pre opravovne.

Len pre zaujimavost napr POLO od roku tusim 2010 nema na karoserii plnic.
Lakuje sa rovno na kataforezu. Je to aj vidiet ak vies co hladat.

Na skoleni len sucho skonstatovali /Nizsia cena - Setrime/

Najvacsi hnus co som mal moznost lakovat bola 02 LaK a to bol tak hnusny lak ze sa nedal napodobnit. Ze mal pomaranc OK ale bolo to sadnute ako keby to lakli lakom za 10e Liter. Vek ani nie pol roka.

Kazde cca 5 nove auto /u nas v dielni/ ma minimalne 2vrstvy farby a laku s fabriky...

Antihero (Člen)
03.04.2015 19:40:49
Offline

Re: Nastříkání motoru

Jo tak duše to je, ne hnusnej lakidontknowsem nevěděl
Tak já vo tom vím hovno, jen že sem teď pár oprav dělal (některý zkurvil) a tak se dívám kolem sebe a todle mě zaujalo.
Díky mistři.


There's a pie in the sky when you die.
drakstr (Člen)
03.04.2015 22:13:56
Offline

Re: Nastříkání motoru

Antihero psal:

Jo tak duše to je, ne hnusnej lakidontknowsem nevěděl
Tak já vo tom vím hovno, jen že sem teď pár oprav dělal (některý zkurvil) a tak se dívám kolem sebe a todle mě zaujalo.
Díky mistři.

Pod tu barvu  jsem nedával vubec nic nikde  a celej motor jsem obrousil krom deklu   ocelákem ve vrtačce nebo v přímí  brusce  :D podle toho kam jsem se potřeboval dostat nejhorší bylo asi vybrousit žebra docela pakárna  .  jinak jsem ten motor nejdřív omyl Carlsonem a vabkou , ale na to pozor  umí to rozežrat zinek na šroubech :D a hliník potom oxiduje . Ta barva zalila všechny pory  v pohodě  neni potřeba plnič .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr