Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » napínání řetězu (nejde napnout?)

dreamerCZ (Člen)
28.08.2016 22:03:14
Offline

napínání řetězu (nejde napnout?)

Včera jsem zjistil, že má řetěz vůli jako prase. Mám tu motorku měsíc, od kámoše. První měsíc euforie, tak na nějaký kontroly nebyl čas ;)
No a dnes jsem se jal tak nějak údržbovat. Teda řetěz už jsem za těch cca 1200 čistil a mazal, to zas ne že bych na to sral úplně ;)  ale na vůli jsem tak nějak pozapoměl.
No a dneska povolim levou  matici, zatím vše OK, kroutím těma štelovacíma imbusama a když jsem byl jakž tak spokojenej jal jsem se utahovat. Dotáhnul jsem momenťakem a samozřejmě zjistil, že se mi to trochu hnulo, tak jsem to chtěl znovu povolit a tady nastupuje problém. Trochu jsem povolil, natolik, že když to napravo nedržím, tak se to protáčí celý a pak se mi to nějak kouslo a já teď nejsem schopnej to povolit. Nějaký rady co s tím?

Editoval osiris (29.08.2016 08:38:43)

yebat (Člen)
28.08.2016 23:07:29
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

Trochu jsem povolil, natolik, že když to napravo nedržím, tak se to protáčí celý a pak se mi to nějak kouslo a já teď nejsem schopnej to povolit.

Četl jsi to po sobě?

surprisedbigsmile

huskyb12 (Administrator)
28.08.2016 23:11:26
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

Kopni do kola, vono to povolí :)


ale di, Ty brepto ...
dreamerCZ (Člen)
28.08.2016 23:37:50
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

yebat psal:

Trochu jsem povolil, natolik, že když to napravo nedržím, tak se to protáčí celý a pak se mi to nějak kouslo a já teď nejsem schopnej to povolit.

Četl jsi to po sobě?

surprisedbigsmile

Jo, ono to takle možná nedává smysl :D. Tak jinak. Je to povolený natolik, že celou osou můžu točit, ale pokud vpravo držím klíčem tak ať rvu naproti sebevíc nemůžu najednou tu matici povolit.

vendous (Člen)
29.08.2016 08:08:14
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

nemáš ji tam na křivo


Smrt je ze všeho to poslední.
Progear 650 (Člen)
29.08.2016 08:47:44
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

A já když to tak čtu, tak to radši nech napnout někoho, kdo to zvládne...


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
dreamerCZ (Člen)
29.08.2016 10:20:40
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

No na Srromkovi jsem napínal a bylo to cajk. Zas úplně levej snad nejsem. Tady prostě jen nevím co to, proč to, jak to? Ani jsem tu matici neměl sundanou, že bych ji pak třeba nasadil přes závit nebo tak něco. Ach jo.

hlemejzd999 (Člen)
29.08.2016 13:12:38
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

a když tu osu přidržíš klíčem , tak tu matku na druhej straně klíčem nepovolíš ?


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
29.08.2016 13:14:49
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

nebo teda jestli už to máš povolený, tak to zas našteluj šroubama a  přitáhni, ne ? ..nebo to nejde utáhnout ? surprised
to je sen tohleto


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
dreamerCZ (Člen)
29.08.2016 13:25:13
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

hlemejzd999 psal:

a když tu osu přidržíš klíčem , tak tu matku na druhej straně klíčem nepovolíš ?

No právě. Už vlastně od prvního povolení se to vzápětí kousne. Ale už jsem objevil příčinu :( Nevím kdo s tím co dělal před tím, ale jsou tam stržený asi dvě tři otáčky závitu. Nakonec jsem to sundal, po lítém boji. Takže jdu objednat novou osu a matici :(

Radek-Ban (Člen)
29.08.2016 14:18:22
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

dreamerCZ psal:
hlemejzd999 psal:

a když tu osu přidržíš klíčem , tak tu matku na druhej straně klíčem nepovolíš ?

No právě. Už vlastně od prvního povolení se to vzápětí kousne. Ale už jsem objevil příčinu :( Nevím kdo s tím co dělal před tím, ale jsou tam stržený asi dvě tři otáčky závitu. Nakonec jsem to sundal, po lítém boji. Takže jdu objednat novou osu a matici :(

taky se mě to stalo akorát s tim rozdílem že jsem to povolil a před koncem se to kouslo a nešlo to ani na jednu stranu sick podívej se po starší ose nová bude stát pul motorky cool


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
dreamerCZ (Člen)
29.08.2016 14:34:26
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

Radek-Ban psal:
dreamerCZ psal:
hlemejzd999 psal:

a když tu osu přidržíš klíčem , tak tu matku na druhej straně klíčem nepovolíš ?

No právě. Už vlastně od prvního povolení se to vzápětí kousne. Ale už jsem objevil příčinu :( Nevím kdo s tím co dělal před tím, ale jsou tam stržený asi dvě tři otáčky závitu. Nakonec jsem to sundal, po lítém boji. Takže jdu objednat novou osu a matici :(

taky se mě to stalo akorát s tim rozdílem že jsem to povolil a před koncem se to kouslo a nešlo to ani na jednu stranu sick podívej se po starší ose nová bude stát pul motorky cool

No už jsem koukal. Nová dva a půl litru a matice 4 kila :(

hlemejzd999 (Člen)
29.08.2016 14:50:51
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

dreamerCZ psal:
hlemejzd999 psal:

a když tu osu přidržíš klíčem , tak tu matku na druhej straně klíčem nepovolíš ?

No právě. Už vlastně od prvního povolení se to vzápětí kousne. Ale už jsem objevil příčinu :( Nevím kdo s tím co dělal před tím, ale jsou tam stržený asi dvě tři otáčky závitu. Nakonec jsem to sundal, po lítém boji. Takže jdu objednat novou osu a matici :(

To teda musel zkurvit ten tvůj kamos,co to od něj mas ,nebo ted ty bigsmile
Dorval to tak hodně ,az protocil závit ...některý lidi maj moc dlouhý trubky v garazi  a v rukách hovno cit


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
vendous (Člen)
29.08.2016 14:55:09
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

proto sem si koupil momenťák bigsmile


Smrt je ze všeho to poslední.
dreamerCZ (Člen)
29.08.2016 15:19:05
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

vendous psal:

proto sem si koupil momenťák bigsmile

Však já si ho předevčírem kvůli tomu pořídil taky :)

Radek-Ban (Člen)
29.08.2016 15:42:12
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

hlemejzd999 psal:
dreamerCZ psal:
hlemejzd999 psal:

a když tu osu přidržíš klíčem , tak tu matku na druhej straně klíčem nepovolíš ?

No právě. Už vlastně od prvního povolení se to vzápětí kousne. Ale už jsem objevil příčinu :( Nevím kdo s tím co dělal před tím, ale jsou tam stržený asi dvě tři otáčky závitu. Nakonec jsem to sundal, po lítém boji. Takže jdu objednat novou osu a matici :(

To teda musel zkurvit ten tvůj kamos,co to od něj mas ,nebo ted ty bigsmile
Dorval to tak hodně ,az protocil závit ...některý lidi maj moc dlouhý trubky v garazi  a v rukách hovno cit

Momenták ti na takovou věc nepomůže..stane se že v závitu je bordel a kousne se ti ta pružinová podložka v matici a je to ... kola jsem dělal u Štěpána s momentem a kouslo se to stejně....


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
XJelen (Člen)
29.08.2016 18:06:05
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

Radek-Ban psal:
hlemejzd999 psal:
dreamerCZ psal:

No právě. Už vlastně od prvního povolení se to vzápětí kousne. Ale už jsem objevil příčinu :( Nevím kdo s tím co dělal před tím, ale jsou tam stržený asi dvě tři otáčky závitu. Nakonec jsem to sundal, po lítém boji. Takže jdu objednat novou osu a matici :(

To teda musel zkurvit ten tvůj kamos,co to od něj mas ,nebo ted ty bigsmile
Dorval to tak hodně ,az protocil závit ...některý lidi maj moc dlouhý trubky v garazi  a v rukách hovno cit

Momenták ti na takovou věc nepomůže..stane se že v závitu je bordel a kousne se ti ta pružinová podložka v matici a je to ... kola jsem dělal u Štěpána s momentem a kouslo se to stejně....

tyhle pružinový matice musej bejt furt namazaný, většinou je problém, že to někdo vyčistí dokonale a pak ty ocelový péra kousnou ten dural a je po piči. Na závoďáku mám místo toho korunkovou matici se závlačkou, bo se tam sundavá kolo i několikrát za den.


Strýcfajtr !!!
dreamerCZ (Člen)
06.09.2016 14:05:01
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

Tak osa je doma. Prosím ještě o radu čím jí namazat?

dreamerCZ (Člen)
06.09.2016 14:28:45
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

dreamerCZ psal:

Tak osa je doma. Prosím ještě o radu čím jí namazat?

Teda esli je to vůbec nutný.

osiris (Člen)
06.09.2016 14:43:39
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

dreamerCZ psal:
dreamerCZ psal:

Tak osa je doma. Prosím ještě o radu čím jí namazat?

Teda esli je to vůbec nutný.

...čímkoliv


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
06.09.2016 16:24:54
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

osiris psal:
dreamerCZ psal:
dreamerCZ psal:

Tak osa je doma. Prosím ještě o radu čím jí namazat?

Teda esli je to vůbec nutný.

...čímkoliv

no rostlinej olej bych z dlouhodobýho hlediska nedoporučil bigsmile  bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
06.09.2016 16:35:11
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

K.a.s.y.m. psal:
osiris psal:
dreamerCZ psal:


Teda esli je to vůbec nutný.

...čímkoliv

no rostlinej olej bych z dlouhodobýho hlediska nedoporučil bigsmile  bigsmile

...no tak já chtěl naopak původně připsat, že klidně třeba i sádlem; i když extrém, ale co by ne bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
06.09.2016 17:09:57
Offline

Re: napínání řetězu (nejde napnout?)

osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:
osiris psal:


...čímkoliv

no rostlinej olej bych z dlouhodobýho hlediska nedoporučil bigsmile  bigsmile

...no tak já chtěl naopak původně připsat, že klidně třeba i sádlem; i když extrém, ale co by ne bigsmile

naopak, zde bych nebál použít i třeba Ramu, zde opravdu ne good


Strýcfajtr !!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr