Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » EGR (eko systém)

jilek02 (Nový člen)
07.01.2019 20:51:02
Offline

EGR (eko systém)

Ahoj Bandití komunito smile1

Zjistil jsem u své Bandasky 1200, že jsem měl jinak zapojenou součástku (Secondari air pair valve solenoid EGR) než znázorňuje schéma viz foto. Přepojil jsem 2 hadice dle schématu.
Ještě jsem neměl možnost moto zatím projet.

Chci se zeptat Vás odborníků. Jaký vliv má tento eko bazmek na chod motoru ? Popř. vliv zapojení ?
Vyžaduje to nějakou údržbu ?
U naftových aut EGR ventil způsobuje patálie a vyžaduje čištění, popř bývá majiteli zaslepen...
Díky za odpovědi

jilek02 (Nový člen)
07.01.2019 20:55:02
Offline

Re: EGR (eko systém)

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/5840_screenshot_20190102-113511_chrome.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/5840_screenshot_20181228-203754_word.jpg
corimec (Člen)
07.01.2019 21:19:04
Offline

Re: EGR (eko systém)

Profil nevyplněnějidontknowco  s nim?Zkoušel jsi tlačítko hledat?Jinak ta věc je k hovnu a k ničemu nepomáhá ani neškodí.Hawk,domluvil jsem.

Americkej (Člen)
07.01.2019 21:25:58
Offline

Re: EGR (eko systém)

Egr je nahánění vejfukovejch spalin zpátky do motoru. Takže něco jako žrát svý vlastní hovna, jen pro echt labužníky.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
jilek02 (Nový člen)
07.01.2019 22:01:45
Offline

Re: EGR (eko systém)

To víš, že jsem zkoušel hledat, jinak bych se neptal. Zatim sem se nic nedozvěděl bad

Banditatom (Člen)
07.01.2019 22:07:54
Offline

Re: EGR (eko systém)

Neni to egr ale pair.... Prisavani cisteho vzduchu do vyfuku proste redeni emisi a je to uplne k hovnu a na chodu motoru to nepoznas.treba po odstraneni u gsx se ma lehce snizit cukani motoru pri nizky otackach-nepoznal jsem to.....

Americkej: kdyz si k tomu das jeste hrnet tepleho mleka....


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
corimec (Člen)
08.01.2019 06:57:05
Offline

Re: EGR (eko systém)

Samočištění výfukových plynů.

corimec (Člen)
08.01.2019 09:29:53
Offline

Re: EGR (eko systém)

Ještě k tvému dotazu ohledne jinak připojenych hadic,tak to taky na nic nemá vliv.To vim zvlastní zkušenosti.Jinak někdo to vyhazuje uplně pryč,kvuli přístupu k víku.Stačí zaslepit ty otvory vepředu,díru v airboxu a hadičku od palivovýho kohoutu strčit do podtlaku na karburaci.To je tušim všeidontknow

Ondráš (Člen)
08.01.2019 11:11:44
Offline

Re: EGR (eko systém)

Americkej psal:

Egr je nahánění vejfukovejch spalin zpátky do motoru. Takže něco jako žrát svý vlastní hovna, jen pro echt labužníky.

Jen pro fajnsmekry...smokin
https://www.youtube.com/watch?v=vqhTY7kk3bQ


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
08.01.2019 13:57:14
Offline

Re: EGR (eko systém)

Odpojit a vyhodit na motoru a airboxu zaslepit..stejne to jen prekazi pri sundavani ventiloveho vika


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
olda7905 (Člen)
26.01.2019 15:27:58
Offline

Re: EGR (eko systém)

Kdysi jsem to řešil u M800. Různými způsoby (u mě bylo elektronické ovládání ventilu přes solenoid) to dávkuje vzduch z airboxu za výfukové ventily tak, aby došlo k "dopálení" výfukové směsi ve svodech. Normálně se to zaslepovalo a prodávaly se na to i zaslepovací sady. Ta, byly chromové trubičky vedle válců a po demontáži bylo ppotřeba na válce dát záslepky. Defacto se celý ten systém demontoval a pokud se chtěl demotovat i solenoid, musel se místo něho připájet odpor, aby to neházelo chybovou hlášku. Jestli je to u bandita řízeno podtlakem atd. nevím, ale provozně je to k hovnu. Takže v klidu odstranit. Napsal jsem aspoň 1 příspěvek, abyste mě nesmazali registraci.

Filous (Člen)
26.01.2019 17:59:35
Offline

Re: EGR (eko systém)

olda7905 psal:

Kdysi jsem to řešil u M800. Různými způsoby (u mě bylo elektronické ovládání ventilu přes solenoid) to dávkuje vzduch z airboxu za výfukové ventily tak, aby došlo k "dopálení" výfukové směsi ve svodech. Normálně se to zaslepovalo a prodávaly se na to i zaslepovací sady. Ta, byly chromové trubičky vedle válců a po demontáži bylo ppotřeba na válce dát záslepky. Defacto se celý ten systém demontoval a pokud se chtěl demotovat i solenoid, musel se místo něho připájet odpor, aby to neházelo chybovou hlášku. Jestli je to u bandita řízeno podtlakem atd. nevím, ale provozně je to k hovnu. Takže v klidu odstranit. Napsal jsem aspoň 1 příspěvek, abyste mě nesmazali registraci.

...u Bandita zadny elektronicky vovladani nejni, tagze to staci vyhazet a zaslepit, ale jinacgood...a registraci ti nigdo mazat nebudecool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
26.01.2019 21:49:43
Offline

Re: EGR (eko systém)

Mažu jen účty, který nedotáhnou registraci v nějakém rozumném čase. Pokud se alespoň jednou přihlásíš, profil ti nebude smazaný.
Pak ještě mažu podezřelý mailový adresy.
Zbytek se nechává ikdyž nenapíšeš ani jeden příspěvek.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
olda7905 (Člen)
27.01.2019 07:17:17
Offline

Re: EGR (eko systém)

Díval jsem se a je to jak jsem psal alternativně. Ten rozdělovací ventil je u B 1200 ovládán podtlakem karburátoru. Tzn. ideální je demontovat komplet, zbavit se mechanicky celého vedení vč. trubiček na válcích a místo nich dát záslepky s těsněním. Pokud se chtěl systém jen deaktivovat a nechtěly se odstraňovat trubičky, tak do gumových hadic za tím ventilem se dávaly něco jako špičky, ze kterých se odpalují golfové míčky. Tady by to muselo být 4x.
https://www.partsdepot.cz/originalni-di … 2005/9438/

záslepky
https://www.ebay.com/itm/Suzuki-GSF1200 … mp;vxp=mtr

corimec (Člen)
27.01.2019 08:17:46
Offline

Re: EGR (eko systém)

Tak to jsem neměl nejmenší tušenísurprisedže i tohle se dá koupitbigsmile

pepa (Člen)
27.01.2019 09:12:06
Offline

Re: EGR (eko systém)

OLDO nedá se sehnat sada záslepek na GSX 1400?

díky.


olda7905 psal:

Díval jsem se a je to jak jsem psal alternativně. Ten rozdělovací ventil je u B 1200 ovládán podtlakem karburátoru. Tzn. ideální je demontovat komplet, zbavit se mechanicky celého vedení vč. trubiček na válcích a místo nich dát záslepky s těsněním. Pokud se chtěl systém jen deaktivovat a nechtěly se odstraňovat trubičky, tak do gumových hadic za tím ventilem se dávaly něco jako špičky, ze kterých se odpalují golfové míčky. Tady by to muselo být 4x.
https://www.partsdepot.cz/originalni-di … 2005/9438/

záslepky
https://www.ebay.com/itm/Suzuki-GSF1200 … mp;vxp=mtr


GSX 1400 K7
Banditatom (Člen)
27.01.2019 09:29:12
Offline

Re: EGR (eko systém)

pepa psal:

OLDO nedá se sehnat sada záslepek na GSX 1400?

díky.


olda7905 psal:

Díval jsem se a je to jak jsem psal alternativně. Ten rozdělovací ventil je u B 1200 ovládán podtlakem karburátoru. Tzn. ideální je demontovat komplet, zbavit se mechanicky celého vedení vč. trubiček na válcích a místo nich dát záslepky s těsněním. Pokud se chtěl systém jen deaktivovat a nechtěly se odstraňovat trubičky, tak do gumových hadic za tím ventilem se dávaly něco jako špičky, ze kterých se odpalují golfové míčky. Tady by to muselo být 4x.
https://www.partsdepot.cz/originalni-di … 2005/9438/

záslepky
https://www.ebay.com/itm/Suzuki-GSF1200 … mp;vxp=mtr

Na gsx staci ocelova kulickabigsmile nebo hlinik plech cca 5x5cm pilnik a vrtacka a za cca hodinu je hotovogood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
pepa (Člen)
27.01.2019 09:37:55
Offline

Re: EGR (eko systém)

nestačí jen zaslepit ty vývody co jsou na víku motoru? nebo se tam musí dát ta "plechová záslepka" ???


GSX 1400 K7
olda7905 (Člen)
27.01.2019 10:17:43
Offline

Re: EGR (eko systém)

Samozřejmě stačí pouze zneprůchodnit sytém, bez nutnosti demontáže. Ale záleží na motorce, jestli to vadí funkci nebo uživatel požaduje odstranit ten trubičkový a hadičkový brajgl. U M800, kde jsem to řešil, to při fungování Pair jakoby docela dost pitomě blafalo při deceleraci. Prostě takový debilní blum blum blum. Kdyby to aspoň střílelo do laufu, nebo to dávalo jiný zvuky, ale fakt to bylo pitomý. Motor byl chromový, tak bylo nejjednodušší koupit z ebay sadu na odstranění a jen namontovat. Byl tam špunt na airbox, odpor na ovládání solenoidu a 2 chromový záslepky i se šroubky. Šlo i o estetiku, tak se mi to nechtělo šmrdlat někde na ponku.
na gsxo
https://www.ebay.com/itm/PAIR-Valve-Eli … :rk:1:pf:0

corimec (Člen)
27.01.2019 10:45:35
Offline

Re: EGR (eko systém)

Je jen otázkou času,kdy nějakej píčus v evropskym parlamentu dostane myšlenku,že by nebylo špatný kdyby daňový poplatník přispíval za měření emisí na motorce a pak to budete zase montovat zpátky.

K.a.s.y.m. (Člen)
27.01.2019 11:43:56
Offline

Re: EGR (eko systém)

No hlavni duvod proc se to demontuje je to ze to dost prekazi pri kontrole ventilu.na motor to funkcne nema zadny vliv at uz to tam je nebo neni.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
pepa (Člen)
27.01.2019 12:46:34
Offline

Re: EGR (eko systém)

a kam s tou kuličkou? ucpat hadičku od airboxu? nebo jinam?


Banditatom psal:
pepa psal:

OLDO nedá se sehnat sada záslepek na GSX 1400?

díky.


olda7905 psal:

Díval jsem se a je to jak jsem psal alternativně. Ten rozdělovací ventil je u B 1200 ovládán podtlakem karburátoru. Tzn. ideální je demontovat komplet, zbavit se mechanicky celého vedení vč. trubiček na válcích a místo nich dát záslepky s těsněním. Pokud se chtěl systém jen deaktivovat a nechtěly se odstraňovat trubičky, tak do gumových hadic za tím ventilem se dávaly něco jako špičky, ze kterých se odpalují golfové míčky. Tady by to muselo být 4x.
https://www.partsdepot.cz/originalni-di … 2005/9438/

záslepky
https://www.ebay.com/itm/Suzuki-GSF1200 … mp;vxp=mtr

Na gsx staci ocelova kulickabigsmile nebo hlinik plech cca 5x5cm pilnik a vrtacka a za cca hodinu je hotovogood


GSX 1400 K7
olda7905 (Člen)
27.01.2019 13:00:03
Offline

Re: EGR (eko systém)

Podle mě by se měly ucpat ty hadice k jednotlivým válcům, než je to napojeno do kovových trubiček + vývod z airboxu.
Nicméně pokud to komplet mechanicky neodstraníš, tak nevím, proč to vůbec deaktivovat. I na té M800 to vedlo přes ventildekly. Třeba na staré XJ900 je to slušnej hadičkovej komplex pod nádrží.
Pokud Ti to funkčně nedělá problémy, tak bych to neřešil. Pokud odstranit, tak bych to zase odstranil komplet. Každopádně bys měl mít jistotu, že při deaktivaci to je to opravdu dobře pozaslepovaný, což při totální demontáží máš. Když se dělaly na XJ900 ventily, tak jen tento brajgl rozebrat a pospojovat byl zybtečnej vopruz.
https://www.partsdepot.cz/originalni-di … 0S/351491/

pepa (Člen)
27.01.2019 13:14:18
Offline

Re: EGR (eko systém)

jde mi o to, že bych ty hadice a ten bazmek vyndal, na hlavě bych nechal ty dva "domečky" a jen jezacpal + bych zacpal vývod od airboxu a k podtlakům...nemusel bych kupovat  ty dvě kostky...ale jen 4 záslepky.


GSX 1400 K7
olda7905 (Člen)
27.01.2019 16:26:12
Offline

Re: EGR (eko systém)

Jak jsem psal, jak to zacpeš a co vykucháš je na tobě.
Tzn. zacpat vstupy do krytek na válcích bude taky OK.

tomasNJ (Člen)
27.01.2019 17:30:24
Offline

Re: EGR (eko systém)

pepa psal:

a kam s tou kuličkou? ucpat hadičku od airboxu? nebo jinam?

vyšroubuješ svíčku, hodíš tu kuličku dovniř a svičku zašroubuješ zpět, počet kuliček se liší podle počtu válcu, uměra je přímá, 4 válce-4kuličky, pak to nastartuješ a už te nějaký pair system nemusí zajímat good


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
pepa (Člen)
27.01.2019 18:49:39
Offline

Re: EGR (eko systém)

konečně nějaká fundovaná odpověď bigsmile


GSX 1400 K7
Zajoch (Člen)
22.02.2019 12:34:28
Offline

Re: EGR (eko systém)

Hoši, budu si nechávat na vodě dělat záslepky... cca 4mm plech, možná lakované, možná zinek. Podle ohlasu i nerez, ale tenčí.
Otázka zní, měl by tady někdo zájem? Výrobní cena bude málo a záslepky na podtlak a filtrbox taky dodám.
Když budu vědět přibližný počet, dodám cenovou relaci a domluvíme se na jistotu. :)

huskyb12 (Administrator)
22.02.2019 12:55:01
Offline

Re: EGR (eko systém)

Zajoch psal:

Hoši, budu si nechávat na vodě dělat záslepky... cca 4mm plech, možná lakované, možná zinek. Podle ohlasu i nerez, ale tenčí.
Otázka zní, měl by tady někdo zájem? Výrobní cena bude málo a záslepky na podtlak a filtrbox taky dodám.
Když budu vědět přibližný počet, dodám cenovou relaci a domluvíme se na jistotu. :)

good

Problém bude v tom, že většina už to v regále má ...


ale di, Ty brepto ...
Zajoch (Člen)
22.02.2019 13:50:34
Offline

Re: EGR (eko systém)

huskyb12 psal:

Problém bude v tom, že většina už to v regále má ...

Neříkám nic. Nechávám dělat pro sebe a kamaráda, tak spíš kdyby náhodou... :D Je mi celkem jedno jestli budu dělat dvě, nebo 4 sady. good

huskyb12 (Administrator)
22.02.2019 14:09:44
Offline

Re: EGR (eko systém)

Zajoch psal:
huskyb12 psal:

Problém bude v tom, že většina už to v regále má ...

Neříkám nic. Nechávám dělat pro sebe a kamaráda, tak spíš kdyby náhodou... :D Je mi celkem jedno jestli budu dělat dvě, nebo 4 sady. good

Jasný a klobouk dolů, ostatni většinou jenom kecaj :)


ale di, Ty brepto ...
Zajoch (Člen)
18.03.2019 20:25:52
Offline

Re: EGR (eko systém)

Tak kdyby náhodou někdo něco, tak už mám pár sad na vodě i se záslepkama na filtrbox a těsněním. :)
Nakonec nerez. Až to budu mít v ruce, hodím fotky na bazar. evil

Libor46 (Člen)
27.07.2019 14:20:21
Offline

Re: EGR (eko systém)

Ahoj bando,
  nemáte náhodou ještě někdo záslepky?
Mám to zaslepené zatím jen na hadicích a je s
tím jen trabl...
Díky


Bandit pičo!
Filous (Člen)
27.07.2019 18:05:56
Offline

Re: EGR (eko systém)

....urez trubky, zavar diry a mas hotovo.


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
27.07.2019 18:31:50
Offline

Re: EGR (eko systém)

....a esi nemas svarecku, tak urez trubky, rizni tam zavit, nasroubuj sroub a taky vyreseno.


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
27.07.2019 18:34:09
Offline

Re: EGR (eko systém)

...a esi nemas ani zavitnik, tag urez truby centak od priruby, zmackni ten zbytek trubky ve sveraku, z druhy strany tam naser motorovej tmel a zase vyreseno...trochu na prasaka, ale vyreseno.


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
27.07.2019 18:37:06
Offline

Re: EGR (eko systém)

...a jestli nemáš ani svěrák, tak tam dej cibuli smile1 ...že jo filipe bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
27.07.2019 19:48:36
Offline

Re: EGR (eko systém)

bigsmilegood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Libor46 (Člen)
28.07.2019 07:40:33
Offline

Re: EGR (eko systém)

Vyřezat závit? To není špatný nápad... Jako prozatímní nouzovka to nebude vůbec špatné.
Díky za typ good


Bandit pičo!
Riko (Člen)
19.09.2019 22:59:29
Offline

Re: EGR (eko systém)

Minulej týden jsem absolvoval s B12 po 7 letech STK. To že se kontroluje nějakej ten pátek přísnějš vím a je to aj dobře. Technik měl čas, bylo nás tam málo. Kontroloval standart světla brzdy pneu pičoviny, když mě začal přeměřávat metrem motorku trochu jsem se divil, zlatej hřeb však byla kontrola zda mám zapojený všecky hadice pod nádržú. Netuším esi to byla jeho súkromá iniciativa, hlavně mě v tu cvhvílu nedošlo se zeptat, kerý hadice hledá. Napadlo mě to až pak esi nehledal odpojený ty ty ekologický hovadiny PAIR. Těžko včíl říct, sere mě že jsem se nezeptal. Jsem línej na to to demontovat, takže je to tam v celý svý zrůdnosti. To je přece hovadina aby je to zajímalo ne?


Je to černé a klepe to na dveře. Co to je? Naše růžová budoucnost.
K.a.s.y.m. (Člen)
20.09.2019 06:16:39
Offline

Re: EGR (eko systém)

Tak ve sve podstate neni..nesmis na vozidle udelat upravu ve ke zvyseni hlucnosti a emisi at uz teda hlukovych nebo tech co lezou z vyfuku..coz odpojenim PAIR udelas.Na druhou stranu kdyz to demontujes komplet cely a nic mu tam nebude pripadat nezapojeny tak asi nejspis pozna taky prd.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
corimec (Člen)
20.09.2019 07:51:02
Offline

Re: EGR (eko systém)

Je to jenom o člověku na kterého narazíš.Chytráků je mnoho a jsou všude.

osiris (Člen)
20.09.2019 10:09:16
Offline

Re: EGR (eko systém)

K.a.s.y.m. psal:

Tak ve sve podstate neni..nesmis na vozidle udelat upravu ve ke zvyseni hlucnosti a emisi at uz teda hlukovych nebo tech co lezou z vyfuku..coz odpojenim PAIR udelas.Na druhou stranu kdyz to demontujes komplet cely a nic mu tam nebude pripadat nezapojeny tak asi nejspis pozna taky prd.

...za předpokladu, že ten model motorky sám nevlastní, nebo nevlastnil a neví přesně po čem jít, jako se mně to stalo u čtyřkolky, ale prošel jsem smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
20.09.2019 10:43:53
Offline

Re: EGR (eko systém)

osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:

Tak ve sve podstate neni..nesmis na vozidle udelat upravu ve ke zvyseni hlucnosti a emisi at uz teda hlukovych nebo tech co lezou z vyfuku..coz odpojenim PAIR udelas.Na druhou stranu kdyz to demontujes komplet cely a nic mu tam nebude pripadat nezapojeny tak asi nejspis pozna taky prd.

...za předpokladu, že ten model motorky sám nevlastní, nebo nevlastnil a neví přesně po čem jít, jako se mně to stalo u čtyřkolky, ale prošel jsem smile1

To souhlas👍 zase na druhou stranu lidi co delaji na STK a jezdi na motorkach k nim byvaji znacne benevolentni co se tyka uprav ktere vylozene netlucou do oci.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Libor46 (Člen)
20.09.2019 11:33:27
Offline

Re: EGR (eko systém)

K.a.s.y.m. psal:
osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:

Tak ve sve podstate neni..nesmis na vozidle udelat upravu ve ke zvyseni hlucnosti a emisi at uz teda hlukovych nebo tech co lezou z vyfuku..coz odpojenim PAIR udelas.Na druhou stranu kdyz to demontujes komplet cely a nic mu tam nebude pripadat nezapojeny tak asi nejspis pozna taky prd.

...za předpokladu, že ten model motorky sám nevlastní, nebo nevlastnil a neví přesně po čem jít, jako se mně to stalo u čtyřkolky, ale prošel jsem smile1

To souhlas👍 zase na druhou stranu lidi co delaji na STK a jezdi na motorkach k nim byvaji znacne benevolentni co se tyka uprav ktere vylozene netlucou do oci.

Souhlas, v Otrokovicích super chlap. Sice to byla tehdá jen evidencka, když jsem Banďoura dovezl, ale pristavil jsem ho tam i s kapesnikem pod motorem, protože z něj chcal olej. Pokecali jsme, dal mi další ubrousek, mrkli se na VINko atd. Ještě mi nabídl, že mi dá nové těsnění pod víko a můžu si ho vystrihnout. No kapr jak sviňa to byl...
Příště tam jedu zas, i když to nemám hned u prdele.
Třeba mi projde i ten ilegálně legalizovaný výfuk bigsmile


Bandit pičo!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr