Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Cukání motoru

wondruch (Nový člen)
08.06.2019 12:42:08
Offline

Cukání motoru

B12 mi začala zlobit, začlo to tím, že občas nenápadně vynechal motor, ale ani to necuklo, někdo by si toho možná ani nevšim, ale já jsem pořád ve střehu smile1 Potom se to začalo postupně zhoršovat, teď je to až na rozbití huby, motor se prakticky zastaví, hned se zas rozjede. Dělá to při různejch otáčkách, ale NIKDY pod 3 tis. To i když jedu  na pětku kolem toho kila, jen si vrčí a pohoda. Ale jakmile to jde přes 3,5 , tak to někdy jde až do 6 a pak škub, někdy už ve 4 tis. Dělá to jak při akceleraci tak při klidný jízdě. 

Kabrecy byly venku, rozebraný, vyčištěný sprejem na karbce, profoukaný trysky, žádná změna. Synchro podtaků (bbyly rozhodzený) udělaný, zas nic. Svíčky vyměnený - nový NGK, zas nic, pořád stejný, možná postupně i horší.

Zkontroloval jsem kabely, odpor je ok, nic jinýho změřit neumím. Mokrou rukou za chodu sem je vošahal, rádu jsem nedostalsmile1 neprobíjejí.   

Co teď? Servisák co k němu jezdím na mě hodil bobek, nejdřív v půlce srpna. 
Napadá někoho něco, co bych ještě mohl udělat sám?
Kupovat origo cívky a fajfky nebudu, zvedlo by to cenu motorky o půlkusmile2m leda koupit jetý, viděl jsem je v bazaru za 1200 i s fajfkama, to by se dalo.

Mour (Člen)
08.06.2019 12:51:47
Offline

Re: Cukání motoru

A přívod paliva si kontroloval? Jestli hadička není někde skripla nebo pricpana?

PS: dej si pořádnou registraci, jinak nikdo neví co máš za moto a odkad jsi.bigsmile

Filous (Člen)
08.06.2019 12:55:50
Offline

Re: Cukání motoru

...tipnul bych si na ulejvani svicek...jak vypadalo tesneni sedel jehlovyho ventilku??? ...byli v tele karburatoru natesno kdyz si to mel rozebrany??? ...bud mas problem v tom, ze se to uleje a nebo to z nakyho duvodu prestane na vokamzik palit...z elektrickejch veci zkonroluj konektory a kontakty cidla bocaku, spinace u spojky a chcipaku...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
08.06.2019 12:58:59
Offline

Re: Cukání motoru

...a nebo jak pise Mour, muzes mit skriplou hadicku odvzdusneni nadrze nebo podtlakovej privod ke kohoutu a jde ti tam paliva malo a nestiha se to krmit ve votackach...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
wondruch (Nový člen)
08.06.2019 15:10:55
Offline

Re: Cukání motoru

Díky za rychlý reakce. Těsnění sedel je ok. Hadičku podtlaku ke kohoutu jsem jednak kontoloval, jednak to dělá i při přepnutí na PRI. Benzínová haide je nová, čistá a nění skříplá. Všechny dfalší hadičky jsme přešel, žádná zjevná vada.

Kouknu na ten bočák, to by mohlo bej vono.

wondruch (Nový člen)
08.06.2019 16:13:59
Offline

Re: Cukání motoru

Tak ani ten bočák to není, chcípák taky ne. Spínač u spojky podle mě blokuje jen startér nebo ne?

Zkusil sem to vytočit na neutrál, dostane se to bez cukání na nějakejch 6000 otáček, a tam se to houpe +- 500 a blafe to do vejfuku. 

No vidím, že sám už s tím nic neudělám, holt budu muset sehnat někoho kdo se na to koukne.

Filous (Člen)
08.06.2019 16:50:46
Offline

Re: Cukání motoru

...mas pravdu, jsem blbej, spinac na spojce blokuje jen starterovej obvod...budes mit problem v dodavce paliva, takze karbce...idealni by byl ultrazvuk...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
wondruch (Nový člen)
08.06.2019 17:01:23
Offline

Re: Cukání motoru

Když karbce vyndám, tak ulrazkuk mi v servisák snad udělá, i když má jinak dílnu plnou, uvidím, v pondělí ho zkusím.

Zatím díky moc, a teď si du spravit náladu na pivofest od půlšestý hrajou Wohnouti smile1

4Fun.cz (Člen)
10.06.2019 13:52:10
Offline

Re: Cukání motoru

Co tahle chcípák na paravej větvi??idontknow Nemůže zlobit kontakt?


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
wondruch (Nový člen)
10.06.2019 22:17:07
Offline

Re: Cukání motoru

Tak VYŘEŠENO. Byl to nakonec načatej drátek u svorkovnice CDI. Holt jsem poslechl návod od fy Healtech a při instalaci Gipro použil jejich zas**nou spojku, která pak během tří měsíců přešmikla vodič, ale ne úplně, taže někdy signál šel dobře (volnoběh a do ca 3 tis. ot.) a pak už někdy jo a někdy ne, tak to cukalo, jak byla CDI zmatená. Zvenčí to vidět nebylo ani znát pohmatem, ten kablík v tý krabce docela držel (za izolaci).

Diagnostika proběhla tak, že jsem zahejbal se svazkem kabelů a zkusil nastartovat a ono nic (tan mizernej za***nej kontakt se konečně přerušil úplně). V tu ránu jsem byla doma. Podsedlový plast dolů, příjezd kamaráda elektrikáře a ... paráda, bandaska už mě nekope do koulí :)   

Tak díky všem za snahu pomoct a třeba tohle pomůže někomu, kdo si dá taky to Gipro podle návodu...bigsmile

Filous (Člen)
10.06.2019 22:24:48
Offline

Re: Cukání motoru

...no tak hura...proto tyhle rychlospojky uz dlouho nepouzivam, prestoze jich mam plnej suplik a radsi letuju, tohle je bud a neboidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr