Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Banditem -> FZ6 N

Paja_77 (Člen)
29.04.2007 12:47:52
Offline

Banditem -> FZ6 N

Nazdar borci.

Doufám, že mě nebudete kamenovat za zradu kultovního naháče, ale už s tím nic nenadělám. Yamaha mě holt dostala ;-) S těžkým srdcem se budu loučit se svým Banditem , ale změna je život.

Během 3 týdnu bych chtěl koupit fungl novou Yamahu FZ6 N, model 2006,tedy 57kW.

Jste někdo majitelem téhle motky nebo máte zkušenosti s jejím odškrcení na plnohodnotnou 72kW verzi? Všude kde jsem se ptal (i u dealerů) mi bylo řečeno, že to je otázka několika minut a cca. 500 Kč. Jde prý pouze o nějaké mechanické omezení. Ale raději chci ještě sebrat další názory. Jinak jsou to prý naprosto identické motory - tj. ve srovnání s novým modelem S2 (72kW).

Druhý dotaz je, zda má smysl zajíždět tuto motorku na 57kW a potom (kdy ?) si ji nechat odškrtit na plný výkon, nebo je to jedno. Osobně si myslím, že by to mělo být úplně fuk.

Poslední dotaz je zda nevíte kde se dá na tuhle motku sehnat centrální stojánek za rozumné peníze. Centr se totiž dává standardně až na Fazera, N-ko má jen "policajta". Origo stojí asi nějaké 4,5 tisíce, což se mi dávat nechce :P 

Předem díky za odpovědi a nezatracujte mne prosím.

V nejbližší době tedy bude můj Bandit na prodej, pokud byste měl někdo zájem ozvěte se. Dohoda jistá.

Pavel


Better safe than sorry!
Murdoc (Člen)
29.04.2007 13:17:16
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Kamoš to má taky Fazera a to odškrcení je mechanický a je to jenom takovej plíšek na karburátorech ,ktrej odděláš,je z boku na dvouch šroubkách takže v poho smile1

Paja_77 (Člen)
29.04.2007 13:43:32
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Murdoc psal:

Kamoš to má taky Fazera a to odškrcení je mechanický a je to jenom takovej plíšek na karburátorech ,ktrej odděláš,je z boku na dvouch šroubkách takže v poho smile1

OK. doufám že, ses jen přepsal, protože tahle motka je stříkačka, takže karburátory bych hledal těžce ;-)


Better safe than sorry!
marcoo (Člen)
29.04.2007 14:58:28
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

čoveče,nemá to místo central stojanu katalizátor podle normy euro3 ? Já to tak u mašiny mám a ještě jsem neviděl na fz6 n stojan.Teda centrál.

fido (Člen)
29.04.2007 15:10:58
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

bigsmileidontknow Já se rozhodoval mezi FZ6 a Banďourem a vyhrál Bandit. Mě se prostě ty nový tvary nelíběj, já jsem na klasiku. Každej má co chce..ať ti slouží..


bla...blabla...!
Fik-B6S (Člen)
29.04.2007 15:39:11
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Fazera jsem chtěl taky ale za ty prachy co bych za něj dal jsem měl o dost mladší B6 a nebo stejnej ročník B12 tak to B6 vyhralagood


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
marcoo (Člen)
29.04.2007 18:50:38
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

goodje pravda že na obrázku vypadá jinak než ve skutečnosti.na fotkách se mi nelíbyla vůbec ale ve zkutečnosti je to kráska.Akorát ale zbytečně vyhodíš prachy za značku.Nic víc.Banďour je prostě klasika.

Paja_77 (Člen)
29.04.2007 18:53:26
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

marcoo psal:

čoveče,nemá to místo central stojanu katalizátor podle normy euro3 ? Já to tak u mašiny mám a ještě jsem neviděl na fz6 n stojan.Teda centrál.

Hele když na fazeru je normálně centrál tak na FZ6 musí jít taky a už jsem ji v nějakých inzerátech na stojanu viděl. I dealer říkal, že prostě na FZ6 se standardně nedává a musí se přikoupit za 4,5 litru.

Ad výše. Myslím, že 164900 (pouze doporučená cena, já mám od dealera 7,5 litru slevu) je za novou motku úplně super- navíc když se dá z ní jednodušše udělat 72kW verze. No nekupte to. Nevyplatí se to vůbec kupovat z bazaru, protože nějaký rozdíl 20.000 už nehraje roli a člověk má novou motku a má tak plně pod kontrolou co kupuje vč. záruky.


Better safe than sorry!
Murdoc (Člen)
29.04.2007 19:48:57
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Paja_77 psal:
Murdoc psal:

Kamoš to má taky Fazera a to odškrcení je mechanický a je to jenom takovej plíšek na karburátorech ,ktrej odděláš,je z boku na dvouch šroubkách takže v poho smile1

OK. doufám že, ses jen přepsal, protože tahle motka je stříkačka, takže karburátory bych hledal těžce ;-)

Tak co já vim co tam je smile1 ale prostě tam je plíšek ,jenom taková zarážka

Zdenda (Člen)
29.04.2007 19:49:09
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

fido psal:

bigsmileidontknow Já se rozhodoval mezi FZ6 a Banďourem a vyhrál Bandit. Mě se prostě ty nový tvary nelíběj, já jsem na klasiku. Každej má co chce..ať ti slouží..

JJ taky jsem na něj koukal a taky se mi povrchu nelíbí. Ale o tom to je, každýmu se líbí něco jinýho. Spíš nechápu přechod ze 6tky na šestku. Tak hodně zdravejch kmgood


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Paja_77 (Člen)
30.04.2007 07:03:48
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Zdenda psal:
fido psal:

bigsmileidontknow Já se rozhodoval mezi FZ6 a Banďourem a vyhrál Bandit. Mě se prostě ty nový tvary nelíběj, já jsem na klasiku. Každej má co chce..ať ti slouží..

JJ taky jsem na něj koukal a taky se mi povrchu nelíbí. Ale o tom to je, každýmu se líbí něco jinýho. Spíš nechápu přechod ze 6tky na šestku. Tak hodně zdravejch kmgood

Já jsem se 6tkou naprosto spokojený. Pro mé využití opravdu nepotřebuji nic silnějšího. Navíc oproti Banditovi, tahle bude mít 98k a to bude zase o větší hukot. Každopádně Vám díky za reakce. Bandit zůstane navždy moji první "silnou" motorkou, která je navíc jedním z nejkrásnějších strojů, co jsem viděl. Ale vývoj jde dopředu a chci něco nového. Nový vodní Bandit už bohužel není onosick


Better safe than sorry!
osiris (Člen)
30.04.2007 07:44:40
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

...no ty seš keckasmile1 - a jinej vodovod je vono, viď
...prostě řekni chci jinou a hotovo, bez toho mazání medu kolem huby good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Paja_77 (Člen)
30.04.2007 09:31:11
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

osiris psal:

...no ty seš keckasmile1 - a jinej vodovod je vono, viď
...prostě řekni chci jinou a hotovo, bez toho mazání medu kolem huby good

Já nemám problém s vodovodem u Bandita. Ale zkrátka nový bandiťácký motor se soudruhům z Japonska dle mého názoru moc napovedl a i design trošku zaostal za vývojem. Hlavně ale utrpěl ten motor, protože to bylo vlastně to nejkrásnější na Banditovi. Yamaha mi prostě padla do oka a když ji miluješ, není co řešit.bigsmile


Better safe than sorry!
Ondráš (Člen)
30.04.2007 09:42:21
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Podle mě to Nko vypadá jak kdyby mělo názor... To světlo je na sick
Nevím co kdo na tom UFO dizajnu vidí, ale je to vaše věc... Klidně si to kupte.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Berny10 (Nový člen)
30.04.2007 21:07:51
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Nic proti YA.ale bandaska je bandaskagood


Když to jede tak se jede :-))
Ondráš (Člen)
01.05.2007 13:04:23
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Ondráš psal:

Podle mě to Nko vypadá jak kdyby mělo názor... To světlo je na sick
Nevím co kdo na tom UFO dizajnu vidí, ale je to vaše věc... Klidně si to kupte.help

ne názor, ale nádorbigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Paja_77 (Člen)
01.05.2007 16:22:41
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Tak všechno je jinak. Včera mi to potvrdili nezávisle dva dealeři Yamahy. Otevření z 57kW na 72kW není vůbec tak snadné a nese to sebou investici cca 15.000 Kč do nové řídící jednotky . Odstranění té zarážky na klapce či plynu pouze malinko pozmění průběh výkonové křivky, ale rozhodně nepřidá 20kobyl. Takové to jednoduché uškrcení se dělá pouze z 57kW na 25kW a naopak.

Docela mě to zarazilo, protože vždycky všichni říkali, že to není problém a je to jednoduché, ale nikdo to nedělal, respektive netestoval skutečný výkon motoru. Takže čára přes rozpočet.


Better safe than sorry!
Paja_77 (Člen)
01.05.2007 16:23:36
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Ono, když jsem se nad tím laicky zamyslel, tak je to asi logické, že to nejde z 57kW na 72kW. Pokud by to byla jen nějaká zarážka nebo přiškrcená klapka, tak by byl přeci výkon stále stejný, akorát by ta motorka nejela tak rychle. Ale rozhodně by tomu 20 kobyl nepřidalo.


Better safe than sorry!
Paja_77 (Člen)
01.05.2007 16:28:11
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Ondráš psal:
Ondráš psal:

Podle mě to Nko vypadá jak kdyby mělo názor... To světlo je na sick
Nevím co kdo na tom UFO dizajnu vidí, ale je to vaše věc... Klidně si to kupte.help

ne názor, ale nádorbigsmile

Taky názor smile1 Ale pokud by měl takhle vypadat nádor, tak by se proti tomu léky nehledalysmile1

Jo je to věc každýho, co se mu líbí. Rozhodně nikomu nevnucuji, že je to super krásná motka. Já se do ní zkrátka zabouchnul na první pohled. Akorát teď budu asi muset trochu přitlačit kvůli té 100k verzi, protože přecházet na jinou 6 o stejném výkonu by asi nebylo moc rozumné. Ale větší obsah nechci a tak se mi jeví 100k šestka jako ideální řešení.smile1


Better safe than sorry!
osiris (Člen)
01.05.2007 19:29:28
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

...tak sis na všechno vodpověděl a je to
...na jahaha fóru by sis vo tom možná pokecal víc smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Paja_77 (Člen)
01.05.2007 20:02:07
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

osiris psal:

...tak sis na všechno vodpověděl a je to
...na jahaha fóru by sis vo tom možná pokecal víc smile1

smile1 smile1


Better safe than sorry!
fido (Člen)
02.05.2007 09:34:48
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Přesně, a už jsme ti to rozhodnutí pochválili...byls ještě na motorkářích?bigsmileMožná bys měl.smile1


bla...blabla...!
Petr J. (Člen)
02.05.2007 09:44:59
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

to Paja:
- stojan - např. Motech
- zajíždět otevřenou

losmiros (Člen)
02.05.2007 10:20:50
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

a proč si nekoupíš GSR???? výkonově stejný a kombinace černé se stříbrným zbytkem je bez konkurence.

požadavky 600 a 100konu splňuje a navíc je to suzuki

akorát ta cena -- ale kdyby to bylo na podzim, kdy čas jsou prachy, tak by to bylo určo za miň než 190 a nějaká sleva z dýlera by určo taky šla.
GSR budu mít půjčený 8. v Brně, tak jsem zvědav

suzuki je suzuki


on the road
fido (Člen)
02.05.2007 10:25:25
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

http://www.krata.cz/index.php/content/view/273/60/

good Ano...a pro info Poláci srovnávali GSR vs. FZ6, je to tam i s videema..idontknow


bla...blabla...!
losmiros (Člen)
02.05.2007 15:53:42
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

no tak...


on the road
Pšán (Člen)
02.05.2007 17:07:09
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

..test fajný..fajně napsane..good
..název inter.stránkybigsmile..tohle mohlo napadnout jen polákabigsmile


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Paja_77 (Člen)
02.05.2007 19:46:39
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Test dobrý, každá motorka má svý. Zajímalo by mě srovnání GSR s FZ6_S2, tedy modelem roku 2007, která má mnoho úprav od motoru po zadní kyvku. Pánové nebudete tomu věřit, ale já nakonec jdu no tohoto nového modelu S2 za úžasnou cenu. Dealer se fakt pochlapil a raději nebudu říkat kolik mě bude stát good

Tak ať Vám to lítá.smile1


Better safe than sorry!
Pšán (Člen)
02.05.2007 20:28:31
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Paja_77 psal:

Tak všechno je jinak. Včera mi to potvrdili nezávisle dva dealeři Yamahy. Otevření z 57kW na 72kW není vůbec tak snadné a nese to sebou investici cca 15.000 Kč do nové řídící jednotky . Odstranění té zarážky na klapce či plynu pouze malinko pozmění průběh výkonové křivky, ale rozhodně nepřidá 20kobyl. Takové to jednoduché uškrcení se dělá pouze z 57kW na 25kW a naopak.

Docela mě to zarazilo, protože vždycky všichni říkali, že to není problém a je to jednoduché, ale nikdo to nedělal, respektive netestoval skutečný výkon motoru. Takže čára přes rozpočet.

To Paja:
..koukám,že to otevření je celkem pálka..každopádně než to necháš otevřít,tak si opiš cokoliv se dá z té říd.jednotky(čísla,označení a já nevím co tam ještě bude)..píšu to proto,že na sv03 a výše stačí k otevření odpojit dva drátky z jednotky..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
mirek (Nový člen)
02.05.2007 23:23:38
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Ahoj bandouri tak b6 uz je zaplatpambu v riti,a misto ni fz6,opet dalsi bomba v rade
pouzitelnych motorek,jak mi tady nakej jouda radil at dam bocni kolecka tak jsem to
skusil a porad to je jen druhorada zastarala sracka pro holky nebo zatvrdly bandouraky mejte se tu pekne a pa pa kolky.

osiris (Člen)
02.05.2007 23:40:53
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

mirek psal:

...tak b6 uz je zaplatpambu v riti.....jak mi tady nakej jouda radil at dam bocni kolecka...... zastarala sracka pro holky nebo zatvrdly bandouraky ...

...tak ti dam jeste jednu, ze znamosti ....na noc si ber obklad ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Paja_77 (Člen)
03.05.2007 09:06:11
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Petr J. psal:

to Paja:
- stojan - např. Motech
- zajíždět otevřenou

Máš na Motech nějaký kontakt?


Better safe than sorry!
inkvizitorr (Administrator)
03.05.2007 09:47:49
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

mirek psal:

Ahoj bandouri tak b6 uz je zaplatpambu v riti,a misto ni fz6,opet dalsi bomba v rade
pouzitelnych motorek,jak mi tady nakej jouda radil at dam bocni kolecka tak jsem to
skusil a porad to je jen druhorada zastarala sracka pro holky nebo zatvrdly bandouraky mejte se tu pekne a pa pa kolky.

prej fz6 a bomba bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile ty musíš bejt ale chudák bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


doba je temná...
Petr J. (Člen)
03.05.2007 10:11:29
Offline
Petr J. (Člen)
03.05.2007 10:14:01
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

FZ6 oproti B6 vážně jede o něco lépe, je lehčí, lepší podvozek, brzdy.......ale bomba? to vskutu ne......

Paja_77 (Člen)
03.05.2007 10:46:57
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Petr J. psal:

http://www.evron.cz/eshop/vypisvyrobku.php?jazyk=1&idecko=47227&id_kategorie=31&id_podkategorie=115&id_podkategorie2=0&domena=hzmoto

No jo, ale tam mají pouze stojany do dílny, ale já chci klasickej střeďák na motku.


Better safe than sorry!
Petr J. (Člen)
03.05.2007 11:02:29
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

buď jsi slepej, nebo hloupej......

Motech FZ6 hlavní stojan....2 802,00 Kč  / ks  (s DPH)

Paja_77 (Člen)
03.05.2007 11:06:00
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Petr J. psal:

buď jsi slepej, nebo hloupej......

Motech FZ6 hlavní stojan....2 802,00 Kč  / ks  (s DPH)

Hele. nežeň to do extrému, jo?!!!smile1

Už jsem to našel. Já se díval jen na odkaz stojany a ne přímo na odkaz SW-motech. Tak díky ty chytrolíne good


Better safe than sorry!
Koldan (Člen)
03.05.2007 19:56:58
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Petr J. psal:

buď jsi slepej, nebo hloupej......

Motech FZ6 hlavní stojan....2 802,00 Kč  / ks  (s DPH)

dobře ti tak,měls držet hubu,to máš za radubigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Paja_77 (Člen)
04.05.2007 11:05:20
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Koldan psal:
Petr J. psal:

buď jsi slepej, nebo hloupej......

Motech FZ6 hlavní stojan....2 802,00 Kč  / ks  (s DPH)

dobře ti tak,měls držet hubu,to máš za radubigsmile

Za radu nebo zradu? bigsmile


Better safe than sorry!
Petr J. (Člen)
04.05.2007 12:18:05
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

to Koldan: ponaučení pro příště bigsmile

fido (Člen)
04.05.2007 18:23:47
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Paja_77 psal:
Koldan psal:
Petr J. psal:

buď jsi slepej, nebo hloupej......

Motech FZ6 hlavní stojan....2 802,00 Kč  / ks  (s DPH)

dobře ti tak,měls držet hubu,to máš za radubigsmile

Za radu nebo zradu? bigsmile

Jakou zradu, určitě tvé příspěvky ale vyvolávají dojem jakéhosi chlubení - alibismu - šťouralství...takže tak. Já myslím, že když si já koupím Horneta, nebudu to obšírně řešit na těchto stránkách, ale vyhledám si ty správnésurprised. idontknow Kde koupit stojánek. Pokud je to pouze míněno jako žádost o radu ..OK, ale to ten pocit nebudilo..


bla...blabla...!
Paja_77 (Člen)
05.05.2007 00:33:58
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

fido psal:
Paja_77 psal:
Koldan psal:


dobře ti tak,měls držet hubu,to máš za radubigsmile

Za radu nebo zradu? bigsmile

Jakou zradu, určitě tvé příspěvky ale vyvolávají dojem jakéhosi chlubení - alibismu - šťouralství...takže tak. Já myslím, že když si já koupím Horneta, nebudu to obšírně řešit na těchto stránkách, ale vyhledám si ty správnésurprised. idontknow Kde koupit stojánek. Pokud je to pouze míněno jako žádost o radu ..OK, ale to ten pocit nebudilo..

Promiň, nevím kde si nabyl takového dojmu, ale si úplně mimo. Snad jen ses trefil do toho, že jsem na věci někdy pedant a puntičkář což asi nemá daleko od šťouralství.

Bandiťácké stránky mi připadají ty správné nejen proto, že stále ještě bandita mám a nikdy na něj nezanevřu, ale i proto, že ze zkušenosti vím, že jsou tu oproti jiným fórům skutečně zapálení motorkáři, který poradí nejen o Banditech.

A tu zmínku o radě/zradě jsem si asi špatně vyložil, ale příspěk už nejde smazat - myslel jsem, že se naráží na můj odchod od Bandasky na FZ6. Ale to jsem byl zřejmě mimo zase já.


Better safe than sorry!
fido (Člen)
05.05.2007 02:49:41
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

...já pevně doufám, že zatím mimo nejsemsurprisedgoodbeer


bla...blabla...!
milanz (Člen)
13.05.2007 14:45:10
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

ja som tiez vyberal medzi banditom a FZ6, ale vyhral jednoznacne bandit po tom, co som na sa previezol na oboch strojoch. Vzhlad bol sice na tej yamahe futuristickejsi, ale klasika je klasika, a ta ma do seba nieco viac ako fazer. No a na druhej strane ten posed na fazery je vazne na pussy bigsmile

uvazujem nad tym, ze si kupim k banditu novu gsx-r 600, ale viac-menej iba na zrazy.

bandit je v mojich ociach na bezne jazdenie najidealnejsia masina good


ked uz do pekla, tak na bielom koni !
fido (Člen)
13.05.2007 16:41:25
Offline

Re: Banditem -> FZ6 N

Svezl jsem se na Hornetu i FZS, i FZ6, nejvíc mě oslovil FZS, až na to škubání do řetězu u těchto motorek při nízké rychlosti. Vybral jsem Bandasku, protože je to klasická motorka, která si na nic nehraje a pro moje potřeby dostačuje, ale to už jsem tady řekl, ať si každý jezdí na čem chce.idontknow Já nehaním žádnoý model žádné značky, prudí mě akorát chytristika a frajeřina určitých rádoby motorkářů, který jezdí od pumpy k pumpě a mají ramena přes celý záda..bad


bla...blabla...!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr