Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Kmitání řidítek

spidys (Člen)
07.08.2007 22:24:25
Offline

Kmitání řidítek

Rád bych se zeptal zde zkušených:
v rychlosti 50 - 70 km/h se mi rozkmitaj řidítka (B6N 2001) - špička kmitání je okolo 60km/h. Když zpomalim pod 50 nebo zrychlim nad 70 tak to zmizí.
Myslel jsem si, že je to přední pryží (i jak už mi tu někdo poradil), ale tu sem vyměnil a dělá to pořád. Leda že bych jí oskákal jen co sem vyjel.
Nevíte kde by moh bejt ještě problém? Je to nepříjemný hlavně do zatáček.

Rady typu: jezdi rychlejc jak 70 nebo pomalejc jak 50 si můžete ušetřit smile1

Ještě přední kolo je vyvážený na 0 takže ráfkem to taky neni.


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
osiris (Člen)
07.08.2007 22:31:20
Offline

Re: Kmitání řidítek

...nemáš vůli v krku řízení, nebo tam špatný (zadrhávajícíse už) ložiska?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
spidys (Člen)
07.08.2007 22:34:06
Offline

Re: Kmitání řidítek

Měl sem to u známýho v servízu a řikal, že ložiska v krku jsou ok a tlumiče jsou taky ok, vidle hnutý prej taky nejsou (to mi řikal na jaře - řidítka kmitaj od tý doby co sem to na jaře koupil)
Nebo jak poznám, že by se ty ložiska zadrhávaly nebo měly vůli - takhle když dávám levej a pravej rejd, tak to jde plynule a zvolna...


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
ydom (Člen)
07.08.2007 22:35:46
Offline

Re: Kmitání řidítek

nevěřím že je to vyvážený...nebo možná bylo a ztratil jsi závaží hned za servisem(vlastní zkušenost(ač z auta))....


Když nejezdím,tak tvořím...
osiris (Člen)
07.08.2007 22:37:06
Offline

Re: Kmitání řidítek

...odlehči př. kolo, zkus vůli dopředu-dozadu a volný otáčení


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
spidys (Člen)
07.08.2007 22:41:14
Offline

Re: Kmitání řidítek

To Ydom: To by to ale nekmitalo uplně ve stejnym rychlostnim rozsahu jako před tim...

To Osiris: Zkusim tu vůli (teda jestli něco poznám) a tlumičema (olej v tlumičích, pružiny) by to bejt nemohlo? Mám najeto 33tis. a nevim, jestli předchozí majitel něco takovýho dělal, případně jak poznám, že je potřeba to udělat - když se zhoupnu na přední brzdě, tak se vidlice propružej docela v pohodě bez známek, že by to někde dřelo. A olej nepouštěj


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
ydom (Člen)
07.08.2007 22:52:30
Offline

Re: Kmitání řidítek

spidys psal:

To Ydom: To by to ale nekmitalo uplně ve stejnym rychlostnim rozsahu jako před tim...

jasan..teda jestli jsi neztratil jediný závažíčko, který ti tam nalepilbigsmile..........


Když nejezdím,tak tvořím...
spidys (Člen)
07.08.2007 23:00:52
Offline

Re: Kmitání řidítek

Ještě ty závažíčka překontroluju, ale když sem to nedávno myl, tak tam byly.
A tim olejem v tlumičích, případně pružinama by to bejt mohlo?
Už nevim, kde hledat příčinu... smile2


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
osiris (Člen)
07.08.2007 23:08:07
Offline

Re: Kmitání řidítek

...olej ve vidlích co 2 - 3 roky


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
spidys (Člen)
07.08.2007 23:11:00
Offline

Re: Kmitání řidítek

a mohlo by to způsobovat i olej ve vidlích, případně pružiny? Dá se nějak poznat, že nadešel čas na výměnu?


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
ydom (Člen)
07.08.2007 23:23:24
Offline

Re: Kmitání řidítek

jestli ti to tam nalepil jako mě...to jest na zasraný kolo, ztratil jsi ho hned před servisem a pak jsi to umyl, tak ani nepoznáš jestli tam nějaký závažíčko bylo...někdy se s tím neserou a místo toho, aby ti tam frkly celý nový platíčko místo starýho, tak ti tam jen dolepí zbytek co ti schází a o kterej ti to hází.....no a ten se ti právě moh odlepit.....nevím jestli jsi měl spočítaný koliks tam měl, ale pořádně projdi ráfek a soustřeď se na místa kde by moh bej zbytek lepidla či pravidelnej obrys,ale i tak tam nemusí bejt vůbec nic,páč jestli jsi  to nalepil na zasranej ráfek,tak se ti to odtrhlo s tou špínou a prachem,no a zbytek si umyl...


Když nejezdím,tak tvořím...
osiris (Člen)
07.08.2007 23:32:49
Offline

Re: Kmitání řidítek

...co za gumaře ti tam nechá starý závaží surprised každá guma hází jinak a může ji i jinak nasadit pokud nemá značky pro ventil


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Mirek D (Člen)
08.08.2007 07:00:48
Offline

Re: Kmitání řidítek

Mě zhruba v těch kilometech co máš ložisko v hlavě řízení odešlo, tak se s tím taky smiř... .


Autobus je taky Suzuki... .
Koldan (Člen)
08.08.2007 07:41:01
Offline

Re: Kmitání řidítek

já mám jinej problém přední guma poskákaná jako sviň a řidítka sa ani nehnů,že by to ten tlumič tak fajnově vychytávalidontknowbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
spidys (Člen)
08.08.2007 07:50:40
Offline

Re: Kmitání řidítek

Jestli to bude nějaký ložisko v krku, tak se vymění, hlavně aby se zjistilo čím to je...

Nemůže to bejt i nějakym ložiskem v kole jako takovym?


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
misi (Člen)
08.08.2007 08:28:30
Offline

Re: Kmitání řidítek

jestli to nebude probržděnou přední gumou smile1smile1smile1
nešlajfoval si po předním ?bigsmile


Blu one.... old one
Honza B12 (Člen)
08.08.2007 09:15:42
Offline

Re: Kmitání řidítek

Pomocí nějakých dvou rovných latí zkontroluj, zda jsou obě kola přesně v ose. Kdysi jsem koupil moto, které bylo lehce hnuté v rámu a přesně takhle se to projevovalo. Vyměnil jsem všechno, co jsem mohl, než jsem to objevil.
Jinak se ale přikláním k mrtvým ložiskům v krku. Zkus jestli se to kmitání více projeví při jízdě se spolujezdcem, po přidání, ubrání, při konstantní rychlosti.

Ondráš (Člen)
08.08.2007 09:29:23
Offline

Re: Kmitání řidítek

Já když jsem to měl v servise, tak poznal že mám v piči ložisko v krku už když to tlačil do dílny.surprised
A já za celejch 13 tis km nic netušil...surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Monty Jack (Člen)
08.08.2007 10:42:46
Offline

Re: Kmitání řidítek

Ondráš psal:

Já když jsem to měl v servise, tak poznal že mám v piči ložisko v krku už když to tlačil do dílny.surprised
A já za celejch 13 tis km nic netušil...surprised

Jj, čím dražší servis, tím více závad o kterých majitel nemá tušení se objeví ...bigsmile


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Ondráš (Člen)
08.08.2007 10:44:29
Offline

Re: Kmitání řidítek

Monty Jack psal:
Ondráš psal:

Já když jsem to měl v servise, tak poznal že mám v piči ložisko v krku už když to tlačil do dílny.surprised
A já za celejch 13 tis km nic netušil...surprised

Jj, čím dražší servis, tím více závad o kterých majitel nemá tušení se objeví ...bigsmile

Ale v prdeli opravdu bylo.surprised Holt nějaké zkušenosti s opravou motorek má...


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
spidys (Člen)
08.08.2007 12:58:53
Offline

Re: Kmitání řidítek

Honza B12 psal:

Pomocí nějakých dvou rovných latí zkontroluj, zda jsou obě kola přesně v ose. Kdysi jsem koupil moto, které bylo lehce hnuté v rámu a přesně takhle se to projevovalo. Vyměnil jsem všechno, co jsem mohl, než jsem to objevil.
Jinak se ale přikláním k mrtvým ložiskům v krku. Zkus jestli se to kmitání více projeví při jízdě se spolujezdcem, po přidání, ubrání, při konstantní rychlosti.

No toho se jedinýho bojim, že by to mohlo bejt hnutý ale takhle motorky nevypadala, že by byla po nějaký opravě (bouračce), původní majitel se dušoval, že bouraná neni, ale to se dušuje každej.
Tobě taky kmitaly řidítka v takovýdle rychlosti?
Jinak je to při jízdě se spolujezdcem a při jízdě solo stejný beze změn.


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Honza B12 (Člen)
08.08.2007 14:39:22
Offline

Re: Kmitání řidítek

Mě kmitala při cca 80 km/h, ale pouze když jsem je pustil někde kolem stovky a brzdil motorem. v cca 60 km/h se zas uklidnila. Na Banditce se mi povedlo po míň šetrném dopadu ze zadního ve dvou asi je nějak víc "zalisovat" ložiska, ale stačilo dotáhnout nepatrně krk a bylo po problému. Zmíněný chvění se projevilo pouze při jízdě ve dvou s kuframa, po puštění řidítek.
Taky to může podporovat na placku sjetá zadní guma, ale pokud je jinak Banditka v poho, dotáhnul bych, nebo vyměnil ložiska v krku a mělo by to být dobrý. S tím dotažením opatrně, musí jít stále bez odporu, ale také bez vůlegood

spidys (Člen)
08.08.2007 14:41:16
Offline

Re: Kmitání řidítek

bojim bojim, jestli neni třeba něco hnutýho? Kéž by to byly jen ty ložiska smile2


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
fido (Člen)
08.08.2007 14:49:03
Offline

Re: Kmitání řidítek

Koldan psal:

já mám jinej problém přední guma poskákaná jako sviň a řidítka sa ani nehnů,že by to ten tlumič tak fajnově vychytávalidontknowbigsmile

...to bude vytrénovaným  svalstvem...bigsmile


bla...blabla...!
Lobo (Člen)
08.08.2007 15:00:04
Offline

Re: Kmitání řidítek

hele a co zavazicka v riditkach? ja je jednou sundal a hazelo to teda solidnesurprised
nemas tam naky tuzingkovy nebo tak neco?

spidys (Člen)
08.08.2007 15:51:22
Offline

Re: Kmitání řidítek

Lobo psal:

hele a co zavazicka v riditkach? ja je jednou sundal a hazelo to teda solidnesurprised
nemas tam naky tuzingkovy nebo tak neco?

Závažíčka jsou origo, takový ty černý - sice svěšený jak vocas (nějak se malinko ohejbaj v tom závitu), ale jinak držej


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
fido (Člen)
08.08.2007 15:58:14
Offline

Re: Kmitání řidítek

spidys psal:
Lobo psal:

hele a co zavazicka v riditkach? ja je jednou sundal a hazelo to teda solidnesurprised
nemas tam naky tuzingkovy nebo tak neco?

Závažíčka jsou origo, takový ty černý - sice svěšený jak vocas (nějak se malinko ohejbaj v tom závitu), ale jinak držej

myslíš zajisté vocas zvířete že ano..smile1surprised


bla...blabla...!
spidys (Člen)
08.08.2007 16:02:16
Offline

Re: Kmitání řidítek

fido psal:
spidys psal:
Lobo psal:

hele a co zavazicka v riditkach? ja je jednou sundal a hazelo to teda solidnesurprised
nemas tam naky tuzingkovy nebo tak neco?

Závažíčka jsou origo, takový ty černý - sice svěšený jak vocas (nějak se malinko ohejbaj v tom závitu), ale jinak držej

myslíš zajisté vocas zvířete že ano..smile1surprised

Jinej mě ani nenapad bigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
spidys (Člen)
08.08.2007 16:08:39
Offline

Re: Kmitání řidítek

Sem volal teď kámošovi do Suzuki v Praze na Hájích. Maj tam to měření rámu. Řikal, že by to změřili, až by byl čas, ale prej to stojí kolem 2tis.
Jinak mi neřek nic novýho čim by to mohlo bejt: pneu, ložiska v krku řízení, tlumiče

Tak mi řekněte co mám dělat smile2 smile2 smile2

Prosím jen o soucítíhodné odpovědi. Odpovědi typu: kup si kolo, choď pěšky jsou sice řešením, nicméně radši bych jezdil bez kmitajících řidítek a jinou motorku zatím kupovat taky nechci.

help help help


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Meloun (Člen)
08.08.2007 16:39:35
Offline

Re: Kmitání řidítek

Nezařil jsem kmitání řidítek ani na jízdě s šoustající (rozumněj mrdlající sesmile1) pryží,ohlýma vidlema,ložiskama skoro bez kuliček,zkrátka nikdy!surprised

Nenapálils někde díru?
To,že je to vyvážený je sice hezký,ale zkus si cvičně vyndat kolo a roztočit ho,jestli neni prasklá kostra gumy nebo ohnutej samotnej ráfek...


PURE NAKED BIKE!
spidys (Člen)
08.08.2007 16:51:12
Offline

Re: Kmitání řidítek

Meloun psal:

Nezařil jsem kmitání řidítek ani na jízdě s šoustající (rozumněj mrdlající sesmile1) pryží,ohlýma vidlema,ložiskama skoro bez kuliček,zkrátka nikdy!surprised

Nenapálils někde díru?
To,že je to vyvážený je sice hezký,ale zkus si cvičně vyndat kolo a roztočit ho,jestli neni prasklá kostra gumy nebo ohnutej samotnej ráfek...

Ne e, dírám se zatim zdárně vyhejbám, kmitání řidítek dělalo před i po výměně pryže, v pneuservisu známej řikal, že ráfek je v pohodě, takže kolo bych chtěl vyloučit...


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
spidys (Člen)
08.08.2007 16:56:01
Offline

Re: Kmitání řidítek

Kdyby nepomohla výměna ložisek a výměna oleje v tlumičích případně s pružinama, myslíte, že by to vyřešil tlumič řízení? Že by vyfiltroval takový kmitání? Při 60km/h je to docela dost. Sice bez držení řidítek se na motorce udržim, ale řidítka kmitaj o 106 (rozuměj: o sto šest)
Ještě pro upřesnění motorka, když jedu třeba 100 tak nikam netáhne, když pustim řidítka (a řidítka taky v týhle rychlosti nekmitaj)

To zas bude peněz bad

Kdyby tu byl někdo kdo se odborně hrabe v motocyklech týhle značky a byl by z Prahy nebo Středočeskýho kraje a moh bych mu to třeba přivézt ukázat, tak by to bylo super, už sem fakt bezradnej smile2


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Msudra (Člen)
08.08.2007 17:07:42
Offline

Re: Kmitání řidítek

kua to je nejakej posr.... rebus woe nebo co... taky nekdy cumim co to na me motyka zkousi:)zrovna vcera se mi uplne ztratil odpor v plynu... rikam si kua lanko v pussy..
tak to rozdelam a vono vsechno jak ma bejt tak to dam zase dohromady a uz to nedelaidontknow


gdo maže,ten jede...:)
Ondráš (Člen)
08.08.2007 17:22:12
Offline

Re: Kmitání řidítek

spidys psal:

Kdyby tu byl někdo kdo se odborně hrabe v motocyklech týhle značky a byl by z Prahy nebo Středočeskýho kraje a moh bych mu to třeba přivézt ukázat, tak by to bylo super, už sem fakt bezradnej smile2

Tak si zejtra udělej vejlet do MSB (http://www.msb.cz). Z Prahy to máš 20 km. Zeptat se můžeš. JSou tam od 10 do 18h.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr