Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Nabijecka z lidlu

Salam (Člen)
13.11.2007 16:33:49
Offline

Nabijecka z lidlu

Koupil sem dnes tuto nabijecku, co myslite, bude v poho nebo ji mam vratit

http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. … a_baterii_

Meloun (Člen)
13.11.2007 16:42:16
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Ty něco koupíš..pak se zeptáš,jestli je to OK..a když ne,tak to jdeš vrátit??surprisedsurprisedbigsmile

Tak trochu opačnej postup..smile1


PURE NAKED BIKE!
Salam (Člen)
13.11.2007 16:50:20
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

jo

ross (Člen)
13.11.2007 16:57:55
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

nejni tam napsanej rozsah nabíjeníidontknow


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Pšán (Člen)
13.11.2007 17:14:26
Offline

Re: Nabijecka z lidlu


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Milan (Člen)
13.11.2007 19:49:52
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Já bych řekl gut.Má ji kolega od loňska a dobrý.good


...chtěl bych se dožít obchvatu Náchoda...
vorel (Člen)
13.11.2007 20:59:08
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

já tam včera bral sněhulákoj mrkrv a taky v pohosmokin


řikám si hurikán
jiri50 (Člen)
14.11.2007 01:46:33
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

mam ji pres rok na dve moto a furt jde na normalni baterky. na gel nevim


jsem pomalejší - ale ne vždy
Salam (Člen)
14.11.2007 11:34:38
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

dneska sem ji zkousel multimetrem, nabijel sem autobaterii 45Ah, ve vsech rezimech(auto/moto/mraz) to nabijelo stejnym proudem i napeti bylo stejny, tak nevim no, asi dalsi shit z lidlu

gore (Člen)
14.11.2007 13:42:27
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

a co si cekal..páva idontknowheadshakesmokin

beerbeerbeerbeerbeerbeer


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
PALOUS (Člen)
14.11.2007 14:14:39
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

gore psal:

a co si cekal..páva idontknowheadshakesmokin

beerbeerbeerbeerbeerbeer

jistě páč sojky umím jágood


Jebat motorky :-)
Pajk (Člen)
15.11.2007 22:29:59
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Tak jsem ji koupil taky, sice nabíječku mám ale tahle maličkost řízená procesorem mi zajímala, neodolal jsem. Když jsem ji napojil na normální autobaterii přes ampérmetr, tak v prvním režimu dávala 0.8A v druhým 0.8A a ve třetím 3A. Za hoďku ukazovala ve všech třech režimech pouze 0.8A a kurnik, za další 2 hoďky pouze 0.08A a kurnik, ale pak mi to bylo jasný. Ona si bestie postupně ubírá což je dobrý, proto naměřim v určitou dobu ve všech režimech stejně, protože baterka v tu dobu už je dobitá třeba na 70 %. Když udělám odběr z baterky, tak nabíječka začne dávat to co píšou v manuálu, ale pouze na určitou dobu. Můj poznatek? Na žádný rychlý nabití velkokapacitních autobaterií přes noc to vžádným případě ten malej parchant nezvládne. Spíš na udržení kapacity a na dobíjení uzavřených bezúdržbových akumulátorů údajně včetně gelovýho obsahu moto, umí i pulzní nabíjení. Tam je dobrý to, že když je nabito,tak si sama postupně sníží proud až na udržovací. Tak že nemusím hlídat hodiny kdy mám odpojit abych to tam nepral a nezhonil baterku.

Filous (Člen)
16.11.2007 07:54:28
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

...já tomu teda moc nerozumim, bo proudi sou pro mě tag trochu záhadou, ale přesně jag Pajk mi to vysvjetloval čovek, co se prodejem baterek a nabíječek živí, páč sem k němu nabjech s eště vobyčejnější nabíječkou, co měli f Lídlu něgdy přet dvjema lety za 150,- vočí a kerou používam a chtěl vjedět, esi to můžu vůbec použít...tenkrát mi řek, že je to naprosto f pohodě a že mi to samý akorát f hesčí krabičce může prodat nejlevnějš za 1500,-...používam to i dyš sem tejden na horách a mrzne aš praští, tag to prostě švihnu na auto a necham to tam a nestaram se...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
16.11.2007 07:54:42
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

hele já si nejsem si jistej,ale já ju kupoval letos na jaře a žádný režimy tam tuším nemám,nebylo jich víc verzí?surprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Salam (Člen)
16.11.2007 14:43:19
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

byly dve, jedna za 200 a druha za 500smokin

Salam (Člen)
16.11.2007 14:45:41
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

jinak sem i tady rozpoutal diskusybigsmile
http://forum.motorkari.cz/viewtopic.php … 72&p=1

ross (Člen)
16.11.2007 16:07:10
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

já sem si počet tady vo baterkách a nabíječkách:

http://www.suzukibandit.cz/view.php?cis … 2006110002


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Geograf (Člen)
16.11.2007 16:46:49
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Sem si postavil tuhle nabíječku
http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ … atoru.html
a naprostá spokojenost. Vím přesně co a kdy mi leze do baterky, mám tam přepínač kterým volím nabíjecí proud 0,8 nebo 2A. Baterka může být připojená libovolně dlouho.
Sice je to SAMO-DOMO ale všechny Optimaty a Lidl-Troniky se můžou zahrabat hodně hluboko smokin


Kam nevidím, tam nepospíchám
fifa b 12 (Člen)
16.11.2007 21:07:28
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Salam psal:

Koupil sem dnes tuto nabijecku, co myslite, bude v poho nebo ji mam vratit

http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. … a_baterii_

asi sem slepej ja tam žadnou nabyječku nenašelbad


když ho miluješ neni co řešit bandit
nebo bmw  gs
vorel (Člen)
16.11.2007 21:35:03
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

asy uš tam je nová, levná


řikám si hurikán
Salam (Člen)
17.11.2007 18:31:57
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

no proste uz neni v nabidce, to se holt proste taky nekdy stava nobigsmile

Baltazar (Člen)
17.11.2007 18:49:23
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

fifa b 12 psal:
Salam psal:

Koupil sem dnes tuto nabijecku, co myslite, bude v poho nebo ji mam vratit

http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. … a_baterii_

asi sem slepej ja tam žadnou nabyječku nenašelbad

Tak někomu řekni a éon ti nabijebigsmile a ani za to nemusíš platitgood


The father of the little princess of the dawn
Salam (Člen)
17.11.2007 18:52:40
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Baltazar psal:
fifa b 12 psal:
Salam psal:

Koupil sem dnes tuto nabijecku, co myslite, bude v poho nebo ji mam vratit

http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. … a_baterii_

asi sem slepej ja tam žadnou nabyječku nenašelbad

Tak někomu řekni a éon ti nabijebigsmile a ani za to nemusíš platitgood

To ale vubec nebylo ftipnyheadshakesmile1

K.a.s.y.m. (Člen)
19.11.2007 08:52:11
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Geograf psal:

Sem si postavil tuhle nabíječku
http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ … atoru.html
a naprostá spokojenost. Vím přesně co a kdy mi leze do baterky, mám tam přepínač kterým volím nabíjecí proud 0,8 nebo 2A. Baterka může být připojená libovolně dlouho.
Sice je to SAMO-DOMO ale všechny Optimaty a Lidl-Troniky se můžou zahrabat hodně hluboko smokin

....čéče to je pěkný...good


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
fido (Člen)
19.11.2007 09:42:36
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

geograf: seš šikulagood na kolik tě to vyšlo...surprised


bla...blabla...!
K.a.s.y.m. (Člen)
19.11.2007 10:07:03
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Ted mi to kámoš spočítal na 2000,- to je furt půlka toho co koupíš na krámě.po asi pulhodinový debatě po ICQ mi poradil,že na dobíjeni by mi mělo stačit i tohle

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/dobijecka.JPG


v ceně asi 300 ..smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Salam (Člen)
19.11.2007 13:10:22
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

K.a.s.y.m. psal:

Ted mi to kámoš spočítal na 2000,- to je furt půlka toho co koupíš na krámě.po asi pulhodinový debatě po ICQ mi poradil,že na dobíjeni by mi mělo stačit i tohlehttp://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … ijecka.JPG
v ceně asi 300 ..smile1

jinak takhle nak bez ty zarovky funguvaly stary nabijecky a taky nabily

K.a.s.y.m. (Člen)
19.11.2007 13:13:30
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

ta žárovka je tam prý kvůli řízení těch 24V na 12V taky nevím jak jsem elektrikářskej antitalent.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Salam (Člen)
19.11.2007 16:32:07
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

K.a.s.y.m. psal:

ta žárovka je tam prý kvůli řízení těch 24V na 12V taky nevím jak jsem elektrikářskej antitalent.

jo ted sem si vsim ze to trafo ma na sekundaru 24V, tak ta zarovka je tam urco k tomu aby snizila napeti na baterii, je to vlastne napetovy delic, kdyby to trafo davalo 12V(prakticky o neco vic), tak by tam ta zarovka bejt vubec nemusela

Geograf (Člen)
19.11.2007 16:59:12
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Ta nabíječka mě vyšla na cca 400kč, většinu součástek sem měl doma i to trafo good
K té nabíječce s žárovkou - ta žárovka tam má funkci částečně napěťového deliče ale hlavně omezuje nabíjecí proud. Žárovka má tu vlastnost že se mění její odpor s teplotou (pro lajky - čím víc svítí, tím má větší odpor) Po připojení vybitého akumulátoru žárovka bude svítit naplno, postupem času jak se bude napětí na AKU zvyšovat tak bude svit žárovky slábnout.
Pokud byste použily trafo na 12V a usměrnily tak po připojení AKU by do ní šel velký proud, hrozilo by nafouknutí a roztržení, záleží jak silné by to trafo bylo. Nehledě na to že by se mohlo objevit na AKU napětí až 16V. Tohle děti doma nikdy nezkoušejte. ne headshake ne headshake ne headshake


Kam nevidím, tam nepospíchám
ross (Člen)
19.11.2007 19:41:58
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Geograf psal:

Ta nabíječka mě vyšla na cca 400kč, většinu součástek sem měl doma i to trafo good
K té nabíječce s žárovkou - ta žárovka tam má funkci částečně napěťového deliče ale hlavně omezuje nabíjecí proud. Žárovka má tu vlastnost že se mění její odpor s teplotou (pro lajky - čím víc svítí, tím má větší odpor) Po připojení vybitého akumulátoru žárovka bude svítit naplno, postupem času jak se bude napětí na AKU zvyšovat tak bude svit žárovky slábnout.
Pokud byste použily trafo na 12V a usměrnily tak po připojení AKU by do ní šel velký proud, hrozilo by nafouknutí a roztržení, záleží jak silné by to trafo bylo. Nehledě na to že by se mohlo objevit na AKU napětí až 16V. Tohle děti doma nikdy nezkoušejte. ne headshake ne headshake ne headshake

surprised kua tak to mi hlava nebere

a za kolik bys tu nabíječku sestavil, kdybys musel fšechno kaufnouf?


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Salam (Člen)
19.11.2007 20:00:12
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

jenom ten integrovanej obvod stoji 200Kc.... tak asi 1500Kc

ross (Člen)
19.11.2007 20:15:59
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Salam psal:

jenom ten integrovanej obvod stoji 200Kc.... tak asi 1500Kc

tak to zadám asi strojní manufaktuřeassbigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
fido (Člen)
19.11.2007 21:00:59
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

ross psal:
Salam psal:

jenom ten integrovanej obvod stoji 200Kc.... tak asi 1500Kc

tak to zadám asi strojní manufaktuřeassbigsmile

2xgoodsmokin


bla...blabla...!
osiris (Člen)
19.11.2007 21:09:25
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

...já vám teda nevím, proč zadávat něco za 1500 do výroby, když je to vyrobený smile1
http://www.optimate.cz/


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
fido (Člen)
19.11.2007 21:16:50
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

hmmmbigsmileidontknowMálo brouzdámsmile2

má to někdo doma todlencto?

rossátko....ruším, bo ty bys to asi dodal v krabici od margarinusmile1 a ne v tehleté úpravě.smokin


bla...blabla...!
PALOUS (Člen)
19.11.2007 21:26:52
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

fido psal:

hmmmbigsmileidontknowMálo brouzdámsmile2

má to někdo doma todlencto?

rossátko....ruším, bo ty bys to asi dodal v krabici od margarinusmile1 a ne v tehleté úpravě.smokin

Jj Newada a můžu ti říct že sem měl polomrtvou vlastně mrtvou baterku a tadle píčovina s tím nehlabadvobyč nabíječka ji rozběhlagoodbral bych to tak  možná zadarmo jenom na udržení kapacity jinak si to rozhodně nigdy nekoupímbadmůj názorbigsmile


Jebat motorky :-)
Salam (Člen)
19.11.2007 21:35:41
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

presne tak, tyhle nabijecky rizene mikroprocesorem sou tak maximalne na nabiti nevibity baterky, jak tam pripojis vybitou tak s ni ani nehne, natoz s autobateriibad postavte si tamtu a budete mit klidgood

Pajk (Člen)
19.11.2007 21:38:08
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Kurva chlapi, neblbněte a mazejte do Lídlu pro poslední kousky. Geograf má možná nabíječku dobrou, ale těžko vyrobí nějakou takovou další při dnešních cenách a volnýho času, že jo. To s tím zvonkovím trafem 24V ? Mám to po tatíkovi, dobrý tak na udržování a nebo lehký dobijení podle toho jakou tam máš hodnotu tý žárovky kerou reguluješ dodá vanej proud do baterky.Si myslím spousta práce za pár peněz a výsledek nikdy nebude tak jako T4X s procesorem za pětikilo.good

osiris (Člen)
19.11.2007 21:39:05
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

palousoj: mluvíš o accumate nebo optimate ? je v nich dost podstatnej rozdíl idontknow nebo dokonce o compactu surprised ? bigsmile
...optimate je svým výkonem spíš udržovačka než nabíječka, stejně jako compact


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
KOVAL (Člen)
19.11.2007 21:50:32
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

to že nejlepší na gelovky je normální nabíječka na auta sem řikal dlouho taky..
potom co sem odkouřil za jeden rok dvě gelovky normální nabíječkou na auta přišel čas si koupit Accumate..
poradí si to i s vybitou,případně silně zasířenou baterkou,dalo by se říct že vobčas i s baterkou před smrtí,stačí si přečíst návod,že ne vždy je to hned ale potřeba třeba tu polomrtvou baterku voživovat hodně dlouho..
JASNÝ JE ŽE MRTVOU BATERKU NEZACHRÁNÍ ŽÁDNÁ NABÍJEČKA.

Salam (Člen)
19.11.2007 21:53:42
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

jinak prej je dobra i tato nabijecka:
http://www.motobazar.biz/detail/univerz … y-motorky/

PALOUS (Člen)
19.11.2007 22:00:59
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

osiris psal:

palousoj: mluvíš o accumate nebo optimate ? je v nich dost podstatnej rozdíl idontknow nebo dokonce o compactu surprised ? bigsmile
...optimate je svým výkonem spíš udržovačka než nabíječka, stejně jako compact

Je to Michale přesně ta na obrázku co si tam dalgoodjak říkám udržovačka možná,ale nemět doma vobyč nabíječku  a jen tuhle tak bych tu baterku vyhodilbadvona mě furt ukazovala že je mrtvábad


Jebat motorky :-)
Salam (Člen)
19.11.2007 22:15:57
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

PALOUS psal:
osiris psal:

palousoj: mluvíš o accumate nebo optimate ? je v nich dost podstatnej rozdíl idontknow nebo dokonce o compactu surprised ? bigsmile
...optimate je svým výkonem spíš udržovačka než nabíječka, stejně jako compact

Je to Michale přesně ta na obrázku co si tam dalgoodjak říkám udržovačka možná,ale nemět doma vobyč nabíječku  a jen tuhle tak bych tu baterku vyhodilbadvona mě furt ukazovala že je mrtvábad

no proste tyto procesorovy nabijecky nedokazou dat takovej proud, aby nabyli uplne vybitou baterii, protoze vybita baterie ma malej odpor, tudiz je to moc velka zatez pro nabijecku a ta si radsi ani na to netroufne a nenabiji, to dokazou nabijeci invertory(taky mala velikost)...no jo ale ta cenasick

osiris (Člen)
19.11.2007 22:19:58
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

palousoj: nojo, ale na tý hlavní stránce to je právě ta optimate, musíš kliknout v levým menu na "sortiment" a pak dál na "nabíječky" a tam už jsou rozčleněný, no a tam je právě i ta accumate good (jako přímej odkaz to vložit nejde)
...jinak vzhledem jsou si optimate a accumate dost podobný


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pajk (Člen)
19.11.2007 22:32:20
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Jo, přesně tak, mrtvá patří do hrobu a znovu oživení se málo kdy povede nabíječkou na dlouhou dobu. Máme všichni dvě možnosti. Buď obyč. nabíječka a prát tam velký proudy, hlídat kdy připojit, odpojit abych ji nepřebil, sice je rychle nabitá, ale na životnosti jí to moc nepřidá. A nebo nabíjet řízeně s mikroprocesorem kterej si to vošéfuje.
Salam: ta nabíječka XS 3600 jak tak koukám bude prakticky jako ta z Lídlu s těma hodnotama, akorát ta cena je trošičku někde jinde.

Salam (Člen)
19.11.2007 22:43:40
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Pajk psal:

Jo, přesně tak, mrtvá patří do hrobu a znovu oživení se málo kdy povede nabíječkou na dlouhou dobu. Máme všichni dvě možnosti. Buď obyč. nabíječka a prát tam velký proudy, hlídat kdy připojit, odpojit abych ji nepřebil, sice je rychle nabitá, ale na životnosti jí to moc nepřidá. A nebo nabíjet řízeně s mikroprocesorem kterej si to vošéfuje.
Salam: ta nabíječka XS 3600 jak tak koukám bude prakticky jako ta z Lídlu s těma hodnotama, akorát ta cena je trošičku někde jinde.

ale tyto nabijecky sou snad s uP a stejne s vybitou baterkou si neporadi

Pajk (Člen)
19.11.2007 23:23:19
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

Salam nezlóób! Řekl jsem do hrobu. Buď jsem sklerotik a nechávám pořád rozsvícený světla a nebo nevím o funkci akumulátoru nic a snažím se ji oživit i když je to stará bréca vytlučená několikrát do mrtě a pak je to marný.

bery (Člen)
20.11.2007 07:56:26
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

takže jestli tomu sdobře rozumim, tak nejlepší je acumate? sem na tohle lůzr(sory lůzr ale už to nukdo nevodpáře)help


momentalně zavostalej
Salam (Člen)
20.11.2007 11:03:02
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

bery psal:

takže jestli tomu sdobře rozumim, tak nejlepší je acumate? sem na tohle lůzr(sory lůzr ale už to nukdo nevodpáře)help

ne nejlepsi je ta z lidlu, na motorkarich jsme to taky resili a dokonce ji nekdo meril na osciloskopu od pocatku nabijeciho cyklu a mnozi dosli k zaveru, ze je plne srovnatelna s nabijeckou kolem 1500Kc, kterou koupis normalne v obchodu.good

ross (Člen)
20.11.2007 18:06:50
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

ross psal:
Salam psal:

jenom ten integrovanej obvod stoji 200Kc.... tak asi 1500Kc

tak to zadám asi strojní manufaktuřeassbigsmile

nemyslel jsem, že to složím sám, jsem lama a ještě by mě to zabiloidontknow

strojní manufaktura=nějaká prvovýroba, která to pere do teho Lidluasssmokin


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
vorel (Člen)
20.11.2007 21:23:46
Offline

Re: Nabijecka z lidlu


řikám si hurikán
osiris (Člen)
20.11.2007 21:37:18
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

...uš vim, dyš je něgdo wogu blbej, tak mu nejni pomoci smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
vorel (Člen)
20.11.2007 21:40:21
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

v šiftu sem totiš dost dobrejsmokin


řikám si hurikán
osiris (Člen)
20.11.2007 21:48:13
Offline

Re: Nabijecka z lidlu

...motá se mně vedle vráteň smile2


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr