Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » ram B6 a ram B12 ?

Baron (Člen)
12.03.2008 10:20:26
Offline

ram B6 a ram B12 ?

helpCelkem by me zajimalo, ciste ze zvedavosti, zda je ram z B6 pouzit do B12. A jaky to ma na nej vliv pokud je tam tezsi motor, jestli to neovlivnuje krouceni atd. A kdyz uz jsem u toho, tak by se zeptal zkusenejsich jak to je s kroucenim ramu u Bandaka, zda je to opravdu tak strasny. Dikez vsem .. ! Zdar good


moto je srdecni zalezitost
Meloun (Člen)
12.03.2008 10:29:26
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Rám na 12ce má navíc nějaký výstuhy a motor je chycenej na silentblokách..
Kroutí se to jak děvka!!surprised
Jednou jsem projel zatáčku a z těch rovných trubek,co ti vedou pod nádrží jsem měl kulatý jak na starým modelu!surprisedevil
Krám jeden-nechtěl bych to už ani zadarmo!assbigsmile


PURE NAKED BIKE!
Baron (Člen)
12.03.2008 10:31:32
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

d.. prdele ! To mi nedelas radost.. kua ! Ja Bandaka moc chcu. A tohle je vec ktera me trapi. Sakra ! :) idontknow


moto je srdecni zalezitost
Filous (Člen)
12.03.2008 10:35:04
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

...kup si Fejzra a budeš spokojenej, to je nejlepčí motorka f celym kosmosusurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
ross (Člen)
12.03.2008 10:36:03
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Zase máš výhodu, že tím kroucením kopíruješ terénidontknow


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
K.a.s.y.m. (Člen)
12.03.2008 10:43:08
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Baron psal:

helpCelkem by me zajimalo, ciste ze zvedavosti, zda je ram z B6 pouzit do B12. A jaky to ma na nej vliv pokud je tam tezsi motor, jestli to neovlivnuje krouceni atd. A kdyz uz jsem u toho, tak by se zeptal zkusenejsich jak to je s kroucenim ramu u Bandaka, zda je to opravdu tak strasny. Dikez vsem .. ! Zdar good

jestli presedas z Jawy nebo MZ nebo něčeho podobnýho tak to bude tak rok hodně tuhá motorka smile1smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
sonyk (Člen)
12.03.2008 10:50:36
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Jezdil sem MZ 150 presel na B6 a nejak me to netrapi, motorka pohodova, na nejakou extra strelbu to neni ale cestovanicko pekny, uz jinou motku nechci


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
vOjTaB6 (Člen)
12.03.2008 10:55:45
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Posledně se mi trupky zkroutily tag, že sem to cejtil až u palců na nohou, ale to sem zvracel přet hospodou...bigsmile

A teď vážně:
1) každej trubkovej rám se trochu kroutí, ale nepředstavuj si to tak, že by to bylo vidět, to je hovadina
2) kolik z těch, co ti radilo před náma na tom někdy jelo dál, než kolem chalupy? Jestli ti radil nějakej "jediněeRjednapičovole" tak na jeho rady rovnou zapomeň, páč o tom nemá ani páru.
3)rám kterej se aspoň malinko nekroutí (tj. je absolutně tuhej) je kravina a byl by nepoužitelnej
4) to kroucení nepoznáš, pokud se zrovna nemenuješ Bayliss.

Bandit je pro ty, co maj rádi klasický motorky, jestli je tvým prvořadým přáním jezdit jak po kolejích(ikdyž to nepoznáš a nevyužiješ), tak jdi do tý eRjedna, ale i ta se kroutí, páč musí...


Bandit rulezz!!!
Meloun (Člen)
12.03.2008 10:57:40
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Baron:

Zajdi se někdy mrknout na nějakýho bandita a sundej si nádrž...podívej se,co tam je za smotanici trubek...evil
Jestli ti někdo tvrdí,že se to kroutí,tak je buď zhejčkanej nějakejma deltaboxama nebo se zkrátka bojí toho,že se mu motorka v táhlý zatáčce malinko zavlní!
Všechno je to o podvozku,kterej je cestovně měkčí..je to ale cestovní motorka..
Takže vyhoď zadní centrál,dopředu progresivky a myslím,že pokud umíš jezdit a nebojíš se..můžeš se klidně pustit do honičky se zmrzlinářemagood
Jediná nevýhoda je ta hmotnost...což ale mě třeba vyhovuje,ptotože aspoň vím,že sedim na kusu mašiny a ne třeba oproti starýmu Fazeru..to je jak stopětadvácasick


PURE NAKED BIKE!
hans (Člen)
12.03.2008 11:00:36
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

svatá pravda meloun good


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Baron (Člen)
12.03.2008 11:44:11
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

huf smile1 ! mno to jsem chtel slyset ! :) good  no ne ! ale ted vazne! nejsem zadnej krutej jezdec tudiz myslim ze z pocatku nejaky krouceni nepoznam a budu furt vysmatej jak decko na kolobezce s lizatkem prilepenym na xichte, nicmene jsem si rikal ze casem to asi zacnu rozpoznavat... ted se mozna precenuju, ale co kdyby naaaahodu bigsmile Kazdopadne me Bandit dost laka svym vzhledem a to roky 00 a 01 pac ty novy nejak nemusim. nejradeji bych sel do B12. Mno dost dlouho jsem hledal nejakou motku na kterou bych usetril a nevypadal na ni jak na kole, jelikoz mam tech 196 zentimeteru. Kazdopadne vsem dik za info....
Btw. To Filous... Fazer-a nejak nemusim, taky jsem o nem uvazoval, ale ta kapotaz mi tam nejak vadi. Jinak paradni stroj + vykon good


moto je srdecni zalezitost
hans (Člen)
12.03.2008 12:02:23
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

do B12 klidně jdi, ale tušim, že zrovna tyhle roky 01 nebo 02 maj prý nějaký mouchy....
možná to jsou jiný roky, ale to už se snad někdo znalej chytí...


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Filous (Člen)
12.03.2008 12:13:20
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Baron psal:

huf smile1 ! mno to jsem chtel slyset ! :) good  no ne ! ale ted vazne! nejsem zadnej krutej jezdec tudiz myslim ze z pocatku nejaky krouceni nepoznam a budu furt vysmatej jak decko na kolobezce s lizatkem prilepenym na xichte, nicmene jsem si rikal ze casem to asi zacnu rozpoznavat... ted se mozna precenuju, ale co kdyby naaaahodu bigsmile Kazdopadne me Bandit dost laka svym vzhledem a to roky 00 a 01 pac ty novy nejak nemusim. nejradeji bych sel do B12. Mno dost dlouho jsem hledal nejakou motku na kterou bych usetril a nevypadal na ni jak na kole, jelikoz mam tech 196 zentimeteru. Kazdopadne vsem dik za info....
Btw. To Filous... Fazer-a nejak nemusim, taky jsem o nem uvazoval, ale ta kapotaz mi tam nejak vadi. Jinak paradni stroj + vykon good

...ale to děláš chybu, páč Fázer je nejlepčí f celym kosmosu, to tady ví každej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
butrus (Člen)
12.03.2008 12:13:44
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

vOjTaB6 psal:

Posledně se mi trupky zkroutily tag, že sem to cejtil až u palců na nohou, ale to sem zvracel přet hospodou...bigsmile

A teď vážně:
1) každej trubkovej rám se trochu kroutí, ale nepředstavuj si to tak, že by to bylo vidět, to je hovadina
2) kolik z těch, co ti radilo před náma na tom někdy jelo dál, než kolem chalupy? Jestli ti radil nějakej "jediněeRjednapičovole" tak na jeho rady rovnou zapomeň, páč o tom nemá ani páru.
3)rám kterej se aspoň malinko nekroutí (tj. je absolutně tuhej) je kravina a byl by nepoužitelnej
4) to kroucení nepoznáš, pokud se zrovna nemenuješ Bayliss.

Bandit je pro ty, co maj rádi klasický motorky, jestli je tvým prvořadým přáním jezdit jak po kolejích(ikdyž to nepoznáš a nevyužiješ), tak jdi do tý eRjedna, ale i ta se kroutí, páč musí...

toto je kvalitni nazor - HLAS good

Baron (Člen)
12.03.2008 12:14:06
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

to Hans; koukal jsem na tvou bandasku v profilu, nice uprava cece ! congrat good super stitek a lampy... fakt parada ! cool


moto je srdecni zalezitost
hans (Člen)
12.03.2008 13:57:37
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Baron psal:

to Hans; koukal jsem na tvou bandasku v profilu, nice uprava cece ! congrat good super stitek a lampy... fakt parada ! cool

no mojí zásluhou to neni...už jsem to tak koupil cool
sám ale ještě přemýšlím, jestli se mi to má líbit nebo ne.....zatim to vypadá že jo smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Koldan (Člen)
15.03.2008 23:25:56
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

kroutí se,je koncepčně zastaralej a stejně se mi měnit nechce, jiné naháče mě nelákajass


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
hans (Člen)
16.03.2008 12:25:28
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

když už jsme u toho kroucení....
včera jsem konečně protáh trochu víc dvanáctku a zjistil jsem, že se to mele fakt jak sviňa...mnohem víc než šestka.
nejhorší je to ve dvou, to stačí i malej drbanec nebo díra v asfaltu. ale i když jedu sám trochu rychlejc a naklopim mírnou zatáčku, tak mám co dělat, abych se na tom udržel.....
zkoušeli jsme hejbat s centrálem. už je na 4ce, předpětí (jestli to teda říkám správně) je na 3 zubu odshora. když to hodím na ten nejvyšší, je možný, že se to trochu ještě spraví??
i když s tím zkouším jen tak zapumpovat, tak je cejtit, že to nemá žádnej odpor.
jinak centrál prej vypadá dobře, takže je možný, že by to bylo ještě krkem (přetaženej, nebo pnojí??? předek je krapet vojetej do špice....help

že se to kroutí vim a je mi to fekál, ale tohle je už nějak moc si myslim....smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Baron (Člen)
16.03.2008 12:52:21
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

hm hm... toz praaaave ! :) ted jsem videl celkem gud nabidku na prodej hondy VTR :) tak me to tak nejak laka.. :) zas ale ten bandour vypada fajne ! tak kua uz nevim


moto je srdecni zalezitost
hans (Člen)
16.03.2008 12:59:07
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Baron psal:

hm hm... toz praaaave ! :) ted jsem videl celkem gud nabidku na prodej hondy VTR :) tak me to tak nejak laka.. :) zas ale ten bandour vypada fajne ! tak kua uz nevim

když to nebudeš mít rozesraný jako já, tak to bude v poho...good


Sapere Aude
www.gunlex.cz
osiris (Člen)
16.03.2008 14:16:08
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

...kristova noho nechte toho s tím ukrutným kroucením vy pseudozávodníci smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Baltazar (Člen)
16.03.2008 15:08:45
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Baron psal:

huf smile1 ! mno to jsem chtel slyset ! :) good  no ne ! ale ted vazne! nejsem zadnej krutej jezdec tudiz myslim ze z pocatku nejaky krouceni nepoznam a budu furt vysmatej jak decko na kolobezce s lizatkem prilepenym na xichte, nicmene jsem si rikal ze casem to asi zacnu rozpoznavat... ted se mozna precenuju, ale co kdyby naaaahodu bigsmile Kazdopadne me Bandit dost laka svym vzhledem a to roky 00 a 01 pac ty novy nejak nemusim. nejradeji bych sel do B12. Mno dost dlouho jsem hledal nejakou motku na kterou bych usetril a nevypadal na ni jak na kole, jelikoz mam tech 196 zentimeteru. Kazdopadne vsem dik za info....
Btw. To Filous... Fazer-a nejak nemusim, taky jsem o nem uvazoval, ale ta kapotaz mi tam nejak vadi. Jinak paradni stroj + vykon good

mám 197 kup si něco jinýho většího bo to budeš muset po čase vyměnit jako jáidontknow


The father of the little princess of the dawn
maňas (Člen)
16.03.2008 15:42:41
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

to tady popisujete,jak kdyby ten rám byl z plastelýny,podle mího pokud neste extra jezdci,že z okruhu přijedete s probroušeným kolenem,tak to nemůžete asi poznat,nebo mě někdo hodlá tvrdit,že v zatáčce při normální jízdě se trubka která je kovová vohne a na rovině se sama narovná,no tak to sem vyděšenej,v tom případě to znamená,že konstruktér byl kokot,kterej neměl ani sedum tříd základkysurprised

samo berte to s rezervoubigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
hans (Člen)
16.03.2008 17:00:16
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

osiris psal:

...kristova noho nechte toho s tím ukrutným kroucením vy pseudozávodníci smile1

no závodník zrovna nejsem, ale poznám ten rozdíl mezi tim co mi dělala šestka a co dělá 12ka....
jinak bych se tak blbě neptal...smile1
takže bych jen rád věděl, jestli na to "kroucení" může např. ten krk mít taky vliv...
já myslím, že si rozumíme, ne??
good


Sapere Aude
www.gunlex.cz
osiris (Člen)
16.03.2008 17:43:15
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

...tlumiče, krk i gumy ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
martingsx (Člen)
16.03.2008 21:30:11
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Podstatně větší vliv na stabilitu jízdy má stav pneu a stav respektiva únava pružin a tlumiče. Rám bandita není nějakej extrém proti jinek trubkáčům.
Jinak fejzr pokud vím má v plný polní přes 230 kg takže taky pěknej cvalda.

Koldan (Člen)
16.03.2008 21:37:13
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

To hans: tak to co popisuješ rozhodně není rámem.Aby ti mašina tancovala při turistice to není samo sebou. Takže gumy,krk, centrál anebo je trefená. Boha jeho furt řešit rám, pokud na banditu nedáš stupačku,tak jsi pořád hluboce pod jeho parametry a i když ji dáš,tak máš pořád rezervu 20 % (u mašiny,ne u tvých jízdních schopností,případně gum). Mimochodem,zadek mám na 6 předpětí a tuším 2 útlumu,takže ta 4 předpětí je na trošku sportovnější jízdu málo.
TO Baron:neřeš to,pokud jsi měl před tím jen nějaké MZ budeš uchcávat tak jako tak a jezdců,které by vopravdu omezoval rám bandita, případně jeho parametry je tady možná 10.


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
ABik (Člen)
16.03.2008 21:40:05
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

surprised Jak to tak čtu, tak už na bandita nesednu idontknow Nechcete toho mého někdo? help

bigsmile

Nejsem teda asi moc střelec, ale o čem je tady řeč? Mám nastaveno natvrdo vpředu i vzadu, jezdím sám a žádné superkroucení teda nevnímám. Hoši, buď si zkuste zkontrolovat tlak v pneu a stav tlumičů nebo si kupte nějakou zmrzlinu goodbigsmilesmile1

Kelly01 (Člen)
16.03.2008 21:45:17
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Až se rozjezdíš tak zjistíš že s tímhle rámem není problém dát i "válec"evil


God Save The Queen!
ABik (Člen)
16.03.2008 21:59:08
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Kelly01 psal:

Až se rozjezdíš tak zjistíš že s tímhle rámem není problém dát i "válec"evil

TZN. za každou druhou zatáčkou ze strachu zastavíš a dáš "válec" (rozuměj cigaretku) good

VikecB12 (Člen)
16.03.2008 22:13:33
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Kdyby se vobčas trochu nezhoupl v točce když ho držím fest "pod krkem" tak by to byla nuda. Takhle má aspoň člověk pocit že jede jak hovado a že z něho vyžvejkne fšechno co v něm jegood Ale že by to bylo při běžným ježdění nějak cítit bych neřekl.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
16.03.2008 22:16:58
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

abikoj: tak zkus někdy přidat plyn redface bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
ABik (Člen)
16.03.2008 22:22:39
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

osiris psal:

abikoj: tak zkus někdy přidat plyn redface bigsmile

šmejde fuckbigsmile
Dnes při vaření jsem plyn asi dvakrát přidal a nic se nekroutilo. Max maso na pánvi bigsmile

ross (Člen)
16.03.2008 22:24:05
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

osiris psal:

abikoj: tak zkus někdy přidat plyn redface bigsmile

jakej plyn? nějaká nová informace

to je ta dutá věc na pravé straně řídítek?idontknowbigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
osiris (Člen)
16.03.2008 22:26:10
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

ABik psal:
osiris psal:

abikoj: tak zkus někdy přidat plyn redface bigsmile

šmejde fuckbigsmile
Dnes při vaření jsem plyn asi dvakrát přidal a nic se nekroutilo. Max maso na pánvi bigsmile

...ty woe, tam navopak s tím plynem prrrrrrrrr bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Baron (Člen)
17.03.2008 16:05:56
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Baron psal:

prdele.. ja uz se korutim tim jak nemam motku v garazi bigsmile doufam ze jeste v dubnu neco sezenu peknyho ! mno hold chcechtaky budou az takhle pozde smile2

kua pisu jak debil ..oprava

prdele.. ja uz se kroutim tim jak nemam motku v garazi doufam ze jeste v dubnu neco sezenu peknyho ! mno hold chechtaky budou az takhle pozde


moto je srdecni zalezitost
hans (Člen)
17.03.2008 20:15:27
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Koldan psal:

To hans: tak to co popisuješ rozhodně není rámem.Aby ti mašina tancovala při turistice to není samo sebou. Takže gumy,krk, centrál anebo je trefená. Boha jeho furt řešit rám, pokud na banditu nedáš stupačku,tak jsi pořád hluboce pod jeho parametry a i když ji dáš,tak máš pořád rezervu 20 % (u mašiny,ne u tvých jízdních schopností,případně gum). Mimochodem,zadek mám na 6 předpětí a tuším 2 útlumu,takže ta 4 předpětí je na trošku sportovnější jízdu málo.
TO Baron:neřeš to,pokud jsi měl před tím jen nějaké MZ budeš uchcávat tak jako tak a jezdců,které by vopravdu omezoval rám bandita, případně jeho parametry je tady možná 10.

abych to nenapsal nějak blbě, pač se mi to furt plete a jsem čolek, takže spodek centrálu, to černý kolečko smile1 mám na 4ce (což je max, ne?) a nahoře (tedy asi předpětí smile1) je to tušim na druhym nebo třetím zubu odshora....když zahoupu mašinou na místě, tak je znát, že to jde dolu dost lehce. takže když hodim aspoň na max to předpětí, bude to nějak znát?? (k mašině se dostanu až za dýl, takže jen trocha teorie napřed).....gumou by to teor mohlo být, předek je krapet na prd a krk budu moct vyzkoušet taky až za dlouho (ale stejně poznám pendrek bigsmile )....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
VikecB12 (Člen)
17.03.2008 21:17:35
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

Tak třeba já to mám fšechno na nejtvrdšígood Ale taky hlavně kvůli mé figuřebigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Koldan (Člen)
18.03.2008 12:40:38
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

hans psal:
Koldan psal:

To hans: tak to co popisuješ rozhodně není rámem.Aby ti mašina tancovala při turistice to není samo sebou. Takže gumy,krk, centrál anebo je trefená. Boha jeho furt řešit rám, pokud na banditu nedáš stupačku,tak jsi pořád hluboce pod jeho parametry a i když ji dáš,tak máš pořád rezervu 20 % (u mašiny,ne u tvých jízdních schopností,případně gum). Mimochodem,zadek mám na 6 předpětí a tuším 2 útlumu,takže ta 4 předpětí je na trošku sportovnější jízdu málo.
TO Baron:neřeš to,pokud jsi měl před tím jen nějaké MZ budeš uchcávat tak jako tak a jezdců,které by vopravdu omezoval rám bandita, případně jeho parametry je tady možná 10.

abych to nenapsal nějak blbě, pač se mi to furt plete a jsem čolek, takže spodek centrálu, to černý kolečko smile1 mám na 4ce (což je max, ne?) a nahoře (tedy asi předpětí smile1) je to tušim na druhym nebo třetím zubu odshora....když zahoupu mašinou na místě, tak je znát, že to jde dolu dost lehce. takže když hodim aspoň na max to předpětí, bude to nějak znát?? (k mašině se dostanu až za dýl, takže jen trocha teorie napřed).....gumou by to teor mohlo být, předek je krapet na prd a krk budu moct vyzkoušet taky až za dlouho (ale stejně poznám pendrek bigsmile )....

s velkou pravděpodobností to bude hlavně o té gumě. Jináč jak jsi napsal,zkus to přitvrdit právě na tom předpětí. Ale i tak,nidko ti univerzální radu nedá,je to o tom jak jezdíš,jak na tom sedíš, atd. takže každý si to nastavuje jinak,každému pasuje něco jinýho. Ale jestli to máš na pátém stupni ze sedmi a jsi chlapisko a ještě jezdíš s přítulkou,vůbec bych se nebál to hodit na 6


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
hans (Člen)
18.03.2008 13:35:56
Offline

Re: ram B6 a ram B12 ?

no s 85 kg chlapisko zrovna nejsem smile1, ale rozhodně to předpětí zkusim ještě poštelovat....
hlavně doufám, že není v pussy centrál....bad


Sapere Aude
www.gunlex.cz

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr