Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Rozteč kolíků na rozvoďáku

Vladko (Člen)
15.03.2008 11:51:02
Offline

Rozteč kolíků na rozvoďáku

čau bandiťáci, měl bych na vás prosbu. Můj napínák na rozvoďák je skoro na doraz. Moto má najeto něco kolem 32 000 km. Nejni mi to jasný a je mi to i divný, že by byl rozvoďák tak rychle K.O. Proto jsem sundal víko a teď na něj koukám se šuplerou v ruce. Četl jsem manuál a nikde jsem tam něco podobnýho nenašel - jako rozteč kolíků atd. Prosím, nevěděl by to někdo z vás a nebo nemá někdo doma novej - těsně před výměnou a nezměřil by mi to. Chci si ověřit, jestli je tak moc vytahanej, jak ukazuje napínák. Díky.

Kelly01 (Člen)
15.03.2008 12:12:41
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

V manuálu to být musí..
Stejně už tam musíš át novej,tak rozdíl poznáš..
pro radost si  vyfoť napínák teď a po výměně..


God Save The Queen!
Vladko (Člen)
15.03.2008 12:16:49
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

Kelly01 psal:

V manuálu to být musí..
Stejně už tam musíš át novej,tak rozdíl poznáš..
pro radost si  vyfoť napínák teď a po výměně..

........... teda já jsem trotl, koukám do toho manuálu a nic. Právě já jsem se chtěl tímhle přesvědčit, jestli je opravdu nutnej novej, jelikož jsem tady pročetl diskuze ohledně napínáku a jak jsem z toho odvodil, tak každý to má na jiný drážce, takže je to dosti diskutabilní. Zase se mi nezdá ta ujetá vzdálenost. Mašina má poctivejch cca 32 000 a že by byl rozvoďák K.O.? No možný je všechno, ale rád bych si to radši prověřil.

Kelly01 (Člen)
15.03.2008 12:25:27
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

jednou je venku..
Neřešit..
Šup tam novejgood


God Save The Queen!
Hachlblaubachtr (Člen)
15.03.2008 21:17:17
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

Napínák na doraz tak není co řešit,je zbytečný měřit rozteč čepů stejně nebude po celém obvodě stejná a je to nepřesné,určitě bych ho vyměnil,musí to být taky trochu slyšet.ne?

Hachlblaubachtr (Člen)
15.03.2008 21:26:11
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

Jo a 30 000 je asi tak normální co se týká životnosti aspoň co jsem měl Kawku tak tam dělal po třiceti slušnej kravál a po výměně to byl šepot růží.Spíš je na místě otázka jestli nýtovat či půlit motor.

Billy (Člen)
16.03.2008 13:27:01
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

Proc kua pulit motor ? Protahne pres starej


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Vladko (Člen)
16.03.2008 14:19:38
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

................ no právě to je jedna záhada za druhou. Motor jde nádherně, žádnej rachot prostě nic. Proto mě to zaráží. Nicméně jsem rozhodnut ho koupit. Stejnak by mě to asi čekalo příští rok. Výměna bude klasická přes ten starej - protáhnout a pak snýtovat. Někde jsem tu četl že to nejtujete na koleně - je to vhodný, a nebo je lepší to nechat udělat "odborníka" a nebo koupit nejtovací kleště? idontknow

K.a.s.y.m. (Člen)
17.03.2008 07:15:19
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

klasika...kleště na trhací nejty bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


p.s.neber mě vážně jinak si vyděláš smile1smile1smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Antihero (Člen)
17.03.2008 11:29:52
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

...je na to spešl přípravek, podobnej jako na sekundární řetěz.
...Řešil sem stejný dilema, jít do toho kladivem a dulčikem, nebo to nechat udělat?
nakonec sem to nechal udělat...
...když sem po nějaké době dělal ventily, zjistil sem, že ty nýty v "servisu" stejně rozmlátili kladivem...


....tak si vyber.surprised


There's a pie in the sky when you die.
osiris (Člen)
17.03.2008 12:08:06
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

...vám to říkám furt nevěřící tomášové bigsmile v servisu to roztemujou stejně jako ty doma


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Bombarďák (Člen)
17.03.2008 12:43:06
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

osiris psal:

...vám to říkám furt nevěřící tomášové bigsmile v servisu to roztemujou stejně jako ty doma

jj, to už jsem tu taky někde četl, že kdosi si myslí že to bude mít echt super ze značkového servisu a ve finále na to i oni vemou starý dobrý kladivo smile1 . No uvidím, při rozklepávání hliníkových nejtků jsem nebyl na škole tak špatnej bigsmile


"Burn rubber, not your soul"
Maroš (Člen)
17.03.2008 12:46:18
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

osiris psal:

...vám to říkám furt nevěřící tomášové bigsmile v servisu to roztemujou stejně jako ty doma

tak tak, svatá pravda

Maroš (Člen)
17.03.2008 12:47:24
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

..... jinak taky mě to asi čeká, preferujete nějakou značku těch řetězů, nebo klasika - nechat to objednat u Suzuki???? Je cena stejná?

Antihero (Člen)
17.03.2008 14:55:59
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

...v suzuki ti prodají DID+speciální suzučí přirážka.
...tak si kup DID kdekoli jinde a máš to za 1800 a jistotu,, že je tam to stejný jako dyž to sjelo z linky.


There's a pie in the sky when you die.
Banditatom (Člen)
17.03.2008 14:58:47
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

mě muj mechoš sehnal rozvod montovaný do prvovýroby za 1130kčsmokin


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Kelly01 (Člen)
17.03.2008 15:16:33
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

Aby se s toho neposralssmokinsmile1


God Save The Queen!
Banditatom (Člen)
17.03.2008 16:15:12
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

Kelly01 psal:

Aby se s toho neposralssmokinsmile1

voebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Bedřich (Člen)
17.03.2008 22:18:42
Offline

Re: Rozteč kolíků na rozvoďáku

Vladko psal:

čau bandiťáci, měl bych na vás prosbu. Můj napínák na rozvoďák je skoro na doraz. Moto má najeto něco kolem 32 000 km. Nejni mi to jasný a je mi to i divný, že by byl rozvoďák tak rychle K.O. Proto jsem sundal víko a teď na něj koukám se šuplerou v ruce. Četl jsem manuál a nikde jsem tam něco podobnýho nenašel - jako rozteč kolíků atd. Prosím, nevěděl by to někdo z vás a nebo nemá někdo doma novej - těsně před výměnou a nezměřil by mi to. Chci si ověřit, jestli je tak moc vytahanej, jak ukazuje napínák. Díky.

Já jsem to nedávno řešil taky a ten návod jsem prolez celej a tam to opravdu není. Na sekundár ano, ale primár ne. Filoušu taky nepomoh....


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr