Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Karbece - otáčky

Sirdman (Člen)
18.06.2008 18:20:29
Offline

Karbece - otáčky

cau lidi, mel jsem u znamyho masinu na servis ve 24000km. Delal synchronizaci a bohatost karbecu. A od te doby kdyz pridam a hned uberu plyn,tak mi to chvilicku drzi otacky a pak teprve zacnou klesat.Predtim reagovali na pohyb plynu hned.V patek tam jedu, mate tip na co mrknout.help

ydom (Člen)
18.06.2008 18:48:05
Offline

Re: Karbece - otáčky

lanko, táhlo..


Když nejezdím,tak tvořím...
VikecB12 (Člen)
18.06.2008 22:51:30
Offline

Re: Karbece - otáčky

chudá směs.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
19.06.2008 09:49:28
Offline

Re: Karbece - otáčky

...jag řiká Vikec...skus mu přidat vo štvrt votáčky na bohatosti a myslim, že to bude lepčí...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Sirdman (Člen)
19.06.2008 18:46:38
Offline

Re: Karbece - otáčky

čoveče, spíš bych řekl bohata, kdyz to drzi otacky.idontknow ale jen tak strilim.

mr.BSE (Člen)
19.06.2008 18:47:30
Offline

Re: Karbece - otáčky

Sirdman psal:

čoveče, spíš bych řekl bohata, kdyz to drzi otacky.idontknow ale jen tak strilim.

strilis blbe smile1
Chuda - motorka se hreje, vysoky otacky, nebo pomalu padaj otacky.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
nevo7 (Člen)
26.06.2011 20:15:34
Offline

Re: Karbece - otáčky

S cim som sa dnes stretol prvykrat. Mam to uz 5 sezonu, na jesen stelovane karburatory. Vsetko OK. Natankoval som benzin /SK Slovnaft, ved neberiem tam prvykrat/ a  otacky na volnobehu su zrazu 2500. Nechapem. Neklesaju, stale drzia.

Uvidim este, ked miniem nadrz a skusim inu pumpu, ale to sa mi este nestalo nikdy. idontknowidontknow


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
nevo7 (Člen)
19.06.2015 18:52:21
Offline

Re: Karbece - otáčky

Čaute,

po naštartovaní /aj po stiahnutí sytiča, aj pri trochu zahriatej bez sytiča/ vybehnú otáčky na 3500-4000 ot. a držia sa. Keď pridám, pridá, a zas padnú na tu vysokú hodnotu. Keď zapchám nasávanie vzduchu, tak ju začína dusiť a otáčky padajú.
Moto stála vyše roka, teraz vymená rozvodovka, nastavené ventily, pretesnený motor, nové tesnenia pri výfukových zvodoch, vyliaty benzín a úplne čerstvý naliaty, voľnobežné otáčky na minime, bohatosť tie 2 otáčky späť, karburátor čistený pred tým rokom. Keď som pozrel sviečky boli bledé, ako chudobná zmes. Mám tomu pridať viac ako 2 točky?
Čím môžu byť tie vysoké otáčky? /synchronizáciu plánujem teraz, ale treba poladiť tie otáčky/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
corimec (Člen)
19.06.2015 19:53:22
Offline

Re: Karbece - otáčky

nevo7 psal:

Čaute,

po naštartovaní /aj po stiahnutí sytiča, aj pri trochu zahriatej bez sytiča/ vybehnú otáčky na 3500-4000 ot. a držia sa. Keď pridám, pridá, a zas padnú na tu vysokú hodnotu. Keď zapchám nasávanie vzduchu, tak ju začína dusiť a otáčky padajú.
Moto stála vyše roka, teraz vymená rozvodovka, nastavené ventily, pretesnený motor, nové tesnenia pri výfukových zvodoch, vyliaty benzín a úplne čerstvý naliaty, voľnobežné otáčky na minime, bohatosť tie 2 otáčky späť, karburátor čistený pred tým rokom. Keď som pozrel sviečky boli bledé, ako chudobná zmes. Mám tomu pridať viac ako 2 točky?
Čím môžu byť tie vysoké otáčky? /synchronizáciu plánujem teraz, ale treba poladiť tie otáčky/.

Musíš to rozjezdit,budou stuhlý membrány.

nevo7 (Člen)
19.06.2015 21:44:32
Offline

Re: Karbece - otáčky

Zatiaľ som jazdu neskúšal /zajtra skúsim, ale pri takých vysokých otáčkach zaradenie jednotky dostane šlehu/. Teraz som vyhodil karburátory, dal naspäť, čiže prešróbované úchyty karburátorov na oboch stranách /dúfam, že to nechyta falošný vzduch/, zvýšená bohatosť o 1/4 otáčky /čiže na 2 1/4/ a robí to to isté. Skôr sa ešte otáčky zvýšili na 5000 a stoja. Naštartujem /bez sytiča, kedže pred hodinkou či dvoma bežala/, otáčky v pohode 1500 asi 10 sekúnd a potom stúpajú.
Sviečky som pozrel a už boli čierne, čiže bohatosť budem musieť vrátiť niekde k dvojotočke. A stále platí, pripchám rukou nasávanie vzduchu, tak sa otáčky znížia kam chcem.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
kukin (Člen)
22.06.2015 08:32:38
Offline

Re: Karbece - otáčky

Zdar panove. Mam taky ted celkem potize s volnobehem. Startuji na sitic, vse ok, po kousku jizdy nebo pred zahajenim jizdy(zalezi jak dlouho mi trva priprava) sitic stahnu a otacky jsou ok, tak kolem 1100-1200, ale staci ujet cca 10-15km a jakmile zastavim tak otacky se drzi cca 2000-2500 coz me docela sere.. Zkousel jsem to i jakoby trochu protocit, ale nepomaha. Staci potom cca 10min nechat nenastartovane a pak jak to nastartuji tak to pekne drzi svych cca 1100. Nevite co s tim muze byt. Jinak jsem byl ted tlaky merit a v nizky otackach super a pri vyssich se to trochu lisilo. Diky


Suzuki Bandit S 600, 1998
nevo7 (Člen)
22.06.2015 14:49:11
Offline

Re: Karbece - otáčky

Tak nakoniec som to zas dnes pozeral na nete čo by mohlo spôsobiť vysoké otáčky /väčšinou odpovede pre autá/ a pohral som sa z myšlienkou plynu. Naštartoval som, zatlačil plyn proti pridávaniu a otáčky sa znížili. Čiže sa len rozhodilo lanko, keď som posledný mesiac skladal motor a karburátory boli na lankách vyhodené namiesto nádrže.
Už by to malo byť OK. Ešte poštelovať zmes, dal som 2a1/8 a stále bledé sviečky a naposledy zas pri 2a1/4 boli čierne. No uvidím.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
nevo7 (Člen)
22.06.2015 14:52:02
Offline

Re: Karbece - otáčky

Kukin: pozri si tiež to plynové lanko, či sa nejak nezasekáva, ale ak si tam neprehadzoval káble pod nádržou /ja som to mal komplet všetko dolu/, tak možno nie. Ja zas pri synchro som to mal lepšie pri otáčkach do 2000 /pri akkých vyšších si ty meral? lebo v manuály to je pri 1750 a aj niekde som to tak čítal, že len trošku pridané od voľnobehu/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
kukin (Člen)
22.06.2015 19:53:30
Offline

Re: Karbece - otáčky

No nadrz urcite dam dolu a kuknu ale pokud vim, tak jsem s lankem nedelal nic.. Jen nevim zas proc by to udelalo jak se to zahreje trochu a pak jak si to chvili spocne, tak je to ok uz zase smile2 Jinak jsem tlaky meril s kolegou nejak kolem tech 1500 - 2000ot a tlak byl vsude ok a az se to zacalo tocit vice do otacek tak potom tam uz nejaka odchylka byla, ale to mi tvrdil ze tam je to celkem ok bo jde uz dost benzinu a ze to tomu az tak nevadi..


Suzuki Bandit S 600, 1998

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr