Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » hrozně se "cuká" v zatáčkách

barynek (Člen)
25.07.2008 10:13:38
Offline

hrozně se "cuká" v zatáčkách

Zdarec, prosím zde přítomné znalce o názorsmile1
B12S 03 se mi začíná strašně kroutit v zatáčkách. Cítím, že se mi to rozvlní a začíná to jako by cukat, vše při rychlostech kolem 140 vejš. Problém je, že to nikdy nedělala a stopa byla v zákrutě jistá. Je pravda, že musím vyměnit řetez, ale to už dýl a bylo to předtím v pohodě. Gumou bych neřekl že to je, bo je ještě v plný síle. Jeden týpek měl taky podobnej problém a bylo to ložisku v krku. Tak a ted banditpussy raďhelp


Bandit 4EVER!!!
Filous (Člen)
25.07.2008 10:17:51
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

barynek psal:

Zdarec, prosím zde přítomné znalce o názorsmile1
B12S 03 se mi začíná strašně kroutit v zatáčkách. Cítím, že se mi to rozvlní a začíná to jako by cukat, vše při rychlostech kolem 140 vejš. Problém je, že to nikdy nedělala a stopa byla v zákrutě jistá. Je pravda, že musím vyměnit řetez, ale to už dýl a bylo to předtím v pohodě. Gumou bych neřekl že to je, bo je ještě v plný síle. Jeden týpek měl taky podobnej problém a bylo to ložisku v krku. Tak a ted banditpussy raďhelp

...první co udělej, že dotáhni řízení na předepsanej moment, tj. 45 Nm mínus štvrt votáčky spodní matici a 65 Nm tu vrchní chromovanou na brejlích...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
barynek (Člen)
25.07.2008 10:28:27
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Filous psal:
barynek psal:

Zdarec, prosím zde přítomné znalce o názorsmile1
B12S 03 se mi začíná strašně kroutit v zatáčkách. Cítím, že se mi to rozvlní a začíná to jako by cukat, vše při rychlostech kolem 140 vejš. Problém je, že to nikdy nedělala a stopa byla v zákrutě jistá. Je pravda, že musím vyměnit řetez, ale to už dýl a bylo to předtím v pohodě. Gumou bych neřekl že to je, bo je ještě v plný síle. Jeden týpek měl taky podobnej problém a bylo to ložisku v krku. Tak a ted banditpussy raďhelp

...první co udělej, že dotáhni řízení na předepsanej moment, tj. 45 Nm mínus štvrt votáčky spodní matici a 65 Nm tu vrchní chromovanou na brejlích...

Ok, v sobotu to spáchámgood Tohle by mělo pomoct teda stopro, nebo je ještě jiná varianta? Nalítáno má necelých 25t. tak si myslím, že by to nemělo byjt uplně v ass...idontknow


Bandit 4EVER!!!
Kelly01 (Člen)
25.07.2008 11:32:45
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Filous,jakám klíčem tu zubatou matku utahuješ na správný momentsurprised

Takový trubkáč na který nasadím momenťák nemám,ty josurprised


God Save The Queen!
osiris (Člen)
25.07.2008 11:56:44
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

...suzuki ho má, woe surprised smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
25.07.2008 12:23:43
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

nebo ty přiblblý kuličkový ložiska vyměň rovnou za kuželíky a máš pokoj...i ty obyč ZKL který tam bohatě stačí stojej asi 200 dohromady.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
25.07.2008 12:30:21
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Kelly01 psal:

Filous,jakám klíčem tu zubatou matku utahuješ na správný momentsurprised

Takový trubkáč na který nasadím momenťák nemám,ty josurprised

...jag píše Vosirisbigsmile ...je to přípravek se štyrma výstupkama ve tvaru kříže a z druhý strany štvercová díra na ráčnu...nechávali sme to dělat, páč za origo by sis koupil f Práglu barákbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
barynek (Člen)
25.07.2008 12:39:49
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

K.a.s.y.m. psal:

nebo ty přiblblý kuličkový ložiska vyměň rovnou za kuželíky a máš pokoj...i ty obyč ZKL který tam bohatě stačí stojej asi 200 dohromady.

to jako jasná věc že mě dvě kila nepoass ale myslim si že po 25t. musí být ještě v richtigu. Uvidim co udělá to utažení. Když ne tak dam někomu vydělat, no


Bandit 4EVER!!!
Filous (Člen)
25.07.2008 12:45:43
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

barynek psal:
K.a.s.y.m. psal:

nebo ty přiblblý kuličkový ložiska vyměň rovnou za kuželíky a máš pokoj...i ty obyč ZKL který tam bohatě stačí stojej asi 200 dohromady.

to jako jasná věc že mě dvě kila nepoass ale myslim si že po 25t. musí být ještě v richtigu. Uvidim co udělá to utažení. Když ne tak dam někomu vydělat, no

...můžou bejt f pussy ...Vosiris by moch vyprávjet, jag vypadali ty jehosmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
barynek (Člen)
25.07.2008 12:48:52
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

2 Filous - no je pravda že řídítka jdou až nějak lehce do starn, tak se uvidí, jestli budeš v Sosnový tak si tě tam odchytnu a poptám na pár věcígood


Bandit 4EVER!!!
Filous (Člen)
25.07.2008 12:49:30
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

...no a jináč i ten řetěs na to může mít vlif a dyš sem naposlet poslouchal f Sosnový, co ti to vyluzuje za zvuky, tag bych řek, že ten řetěs uš je třikrát po smrti a dyby moch, tag ti nafackujebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
25.07.2008 13:08:31
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Filous psal:
barynek psal:
K.a.s.y.m. psal:

nebo ty přiblblý kuličkový ložiska vyměň rovnou za kuželíky a máš pokoj...i ty obyč ZKL který tam bohatě stačí stojej asi 200 dohromady.

to jako jasná věc že mě dvě kila nepoass ale myslim si že po 25t. musí být ještě v richtigu. Uvidim co udělá to utažení. Když ne tak dam někomu vydělat, no

...můžou bejt f pussy ...Vosiris by moch vyprávjet, jag vypadali ty jehosmile2

...no rezatý jak liška, po vosumnácti tisících smile1  kua ale moc sme je dotáhli, musel sem je pak vo kousek povolit


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
25.07.2008 13:37:01
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

osiris psal:
Filous psal:
barynek psal:


to jako jasná věc že mě dvě kila nepoass ale myslim si že po 25t. musí být ještě v richtigu. Uvidim co udělá to utažení. Když ne tak dam někomu vydělat, no

...můžou bejt f pussy ...Vosiris by moch vyprávjet, jag vypadali ty jehosmile2

...no rezatý jak liška, po vosumnácti tisících smile1  kua ale moc sme je dotáhli, musel sem je pak vo kousek povolit

...jako ty nový???surprised ...byli dotahovaný momenťákem dle manuáluidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
25.07.2008 13:49:39
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

...bylo to moc smile2


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Marián (Člen)
25.07.2008 15:04:58
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

se nediv,ze se ti to krouti,kdyz sis koupil takovou mrdku...bigsmile


...sam mezi jebkarema...
barynek (Člen)
25.07.2008 18:23:43
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Filous psal:

...no a jináč i ten řetěs na to může mít vlif a dyš sem naposlet poslouchal f Sosnový, co ti to vyluzuje za zvuky, tag bych řek, že ten řetěs uš je třikrát po smrti a dyby moch, tag ti nafackujebigsmile

jo, je pravda že ten řetez chtěl dotáhnout, ale už je tam od zejtra novej (jako by se stalo). Když byl dotaženej tak jezdil v pohodě, no uvidíme. Jinak doufam, že to nevezmeš za ten řetezredface, ANI NIKDO JINEJ TADY, případně kdyby chtěl zastoupitfuckbigsmilebigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
Michal Dk (Člen)
25.07.2008 18:24:19
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

V zatáčkách nebrzdibigsmile nebude se škubatgood

barynek (Člen)
25.07.2008 18:46:15
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Michal Dk psal:

V zatáčkách nebrzdibigsmile nebude se škubatgood

dík, ale to nedělámheadshake


Bandit 4EVER!!!
nety (Člen)
27.07.2008 14:21:11
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Kura co bys chtel od ty tvoji babicky?bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Miras (Člen)
27.07.2008 19:02:57
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Mě se začíná podvozek v zatáčkách zhoršovat vždy když kvůli gumě, špatně sjetá, totálně sjetá apod.

barynek (Člen)
27.07.2008 19:10:09
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

nety psal:

Kura co bys chtel od ty tvoji babicky?bigsmile

ty by ses mohl přidatass
nehřeje to tam moc na tom Jihu?bigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
27.07.2008 22:32:35
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

máš to nakokot bigsmile


Ne asi
barynek (Člen)
27.07.2008 23:19:35
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

luig psal:

máš to nakokot bigsmile

fuckasssmokin


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
06.08.2008 17:35:52
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

takže mám nové poznatky. Ten krk jak říkal Filous potřeboval dotáhnout. Díky. Ale objevil se nový problémsmile2, který ukazuje na přítomnost toho cukání. Zadní ložisko je v ass. Na obou stranách to má vůli jak prasesmile2 A teď co s tím? Hádam, že se musí vyměnit, že nějakym způsobem to dotáhnou tnejdeidontknow Kde dneska, resp. zítra seženu ložisko/a do zadního kola B12S K3 a jaký to má označení??helphelphelp
Díky


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
06.08.2008 17:49:26
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Zapomněl jsem - v okolí HK, tak do 50km max. Díky


Bandit 4EVER!!!
Rum-cajs (Člen)
06.08.2008 17:52:00
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

barynek psal:

takže mám nové poznatky. Ten krk jak říkal Filous potřeboval dotáhnout. Díky. Ale objevil se nový problémsmile2, který ukazuje na přítomnost toho cukání. Zadní ložisko je v ass. Na obou stranách to má vůli jak prasesmile2 A teď co s tím? Hádam, že se musí vyměnit, že nějakym způsobem to dotáhnou tnejdeidontknow Kde dneska, resp. zítra seženu ložisko/a do zadního kola B12S K3 a jaký to má označení??helphelphelp
Díky

typ: http://www.elit.cz/Upload/Documents/Lo% … ka_kol.xls

kde: elit, nebo jakejkoliv distributor treba SKF, v usti mas treba ADOZ, nebo LOGUP http://www.skf.com/portal/skf_cz/home/d … mp;lang=cs

Meloun (Člen)
06.08.2008 17:52:40
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

barynek psal:

Zapomněl jsem - v okolí HK, tak do 50km max. Díky

Tak to vytáhni a naběhni do první ložiskárny,co uvidíš..o zbytek už se postará vyškolený personál..evil


PURE NAKED BIKE!
Rum-cajs (Člen)
06.08.2008 18:02:40
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

tak oprava, je-li pan z hradecka, taxe podivej na www.skf.cz a najdi si svyho dystributora

mely by to bejt vsecko skladovy polozky, jednorady kulickovy loziska s kontaktnim tesnenim. U SKF to bude mit priponu 2RS1, 2RSH nebo 2RSL. Fungovat bude vsechno dobre, cena bude asi trochu vetsi pro 2RSH a 2RSL. 2RSL je low-friction, ale to nema pro tuhle aplikaci smysl. Nenech si vnutit 2Z!

barynek (Člen)
06.08.2008 18:05:00
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Rum-cajs psal:
barynek psal:

takže mám nové poznatky. Ten krk jak říkal Filous potřeboval dotáhnout. Díky. Ale objevil se nový problémsmile2, který ukazuje na přítomnost toho cukání. Zadní ložisko je v ass. Na obou stranách to má vůli jak prasesmile2 A teď co s tím? Hádam, že se musí vyměnit, že nějakym způsobem to dotáhnou tnejdeidontknow Kde dneska, resp. zítra seženu ložisko/a do zadního kola B12S K3 a jaký to má označení??helphelphelp
Díky

typ: http://www.elit.cz/Upload/Documents/Lo% … ka_kol.xls

kde: elit, nebo jakejkoliv distributor treba SKF, v usti mas treba ADOZ, nebo LOGUP http://www.skf.com/portal/skf_cz/home/d … mp;lang=cs

předpokládam že ložisko je stejný jak u starejch nebo novejch modelů, že? Páč v tom seznamu je jen starej model smile2


Bandit 4EVER!!!
Rum-cajs (Člen)
06.08.2008 18:08:53
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

ajokuňa, to jsem přehlíd že je to jen do 01. Hele tak to srry to musiš vyčkat na místní znalce, teda jestli chceš dopredu bez demontaze vedet co tam je...
i kdyz v nejaky suzukarne by to asi taky prozradili, pocitam ze ksefty s loziskama je nezivej

barynek (Člen)
06.08.2008 18:14:19
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

no to asi ne, ale uvidíme. Jdu votravovat Filouse po telefonuredface


Bandit 4EVER!!!
osiris (Člen)
06.08.2008 18:21:01
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

20x47x14


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
barynek (Člen)
06.08.2008 18:30:55
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

osiris psal:

20x47x14

Díky óóó velikýgood


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
06.08.2008 18:33:08
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

barynek psal:
osiris psal:

20x47x14

Díky óóó velikýgood

tzn. že starej a novej model maj stejný ložiska, neb úplně stejný rozměr jsem našel do modelovýho roku 01


Bandit 4EVER!!!
martingsx (Člen)
06.08.2008 18:39:13
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

To tě teda vopustily docela brzo bad

barynek (Člen)
06.08.2008 18:43:01
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

martingsx psal:

To tě teda vopustily docela brzo bad

no čoveče proč tomu tak je to teda nevim, ale je to tak...smile2 kolik by měli vydržet cca? když je 25000 málo?idontknow


Bandit 4EVER!!!
Rum-cajs (Člen)
06.08.2008 18:53:04
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

barynek psal:
martingsx psal:

To tě teda vopustily docela brzo bad

no čoveče proč tomu tak je to teda nevim, ale je to tak...smile2 kolik by měli vydržet cca? když je 25000 málo?idontknow

imho neco spatne s montazi nebo souvisejicima dilama, aby zdechly ciste jen provozem po 25000 je nesmysl.

barynek (Člen)
06.08.2008 22:10:22
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

související díly třeba řetěz?idontknow


Bandit 4EVER!!!
martingsx (Člen)
07.08.2008 07:10:14
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Tipoval bych nad 50 tis určitě.
A to jsi vzal za kolo a vůle byla poznat nebo jsi to poznal přímo na ložiskách až když jsi shodil koleso dolů?

Rum-cajs (Člen)
07.08.2008 08:50:02
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

barynek psal:

související díly třeba řetěz?idontknow

spíš uložení v kole, hřídel (ohnutej, mimo toleranci..). Řetěz jedině kdyby byl přepnutej. Ber mě ale s rezervou, špekuluju z pozice znalce ložisek, kolo u motyky jsem ještě nerozebíral.

Tohle bejvaj častý příčiny poruch (další velká "rodina" se týká špatnýho mazání, ale to tady nepadá do úvahy, teda pokud nemáš z nějakejch předchozích demontáží zničený těsnění).

Jinak že by takovýhle ložisko odešlo na únavu, to určitě ne po 25k

barynek (Člen)
07.08.2008 22:10:35
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

martingsx psal:

Tipoval bych nad 50 tis určitě.
A to jsi vzal za kolo a vůle byla poznat nebo jsi to poznal přímo na ložiskách až když jsi shodil koleso dolů?

přezouval jsem a zjistili jsme to při tom, pak jsem odnesl kolo známýmu co mi to dával do kupy a najednou zjistim že je ložisko v pussybad


Bandit 4EVER!!!
Rum-cajs (Člen)
08.08.2008 13:18:46
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

barynek psal:
martingsx psal:

Tipoval bych nad 50 tis určitě.
A to jsi vzal za kolo a vůle byla poznat nebo jsi to poznal přímo na ložiskách až když jsi shodil koleso dolů?

přezouval jsem a zjistili jsme to při tom, pak jsem odnesl kolo známýmu co mi to dával do kupy a najednou zjistim že je ložisko v pussybad

čo také si mám predstaviť pod slovom ..v pussy ??

K.a.s.y.m. (Člen)
08.08.2008 13:51:35
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

že by ti třeba při brždění cvakali řidítka?nebo když máš motorku na centrálu tak chytneš za vidlici a zkusíš pohybem dopředu a dozadu jestli není vůle....při zkoušení ,že na tom sedíš zamáčkneš přední brzku a zahoupeš s motorku bacha...to cvakání a ta vůle muže být v kotoučích tak je potřeba se dívat kde se to hejbe.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
luig (Člen)
09.08.2008 07:57:01
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Treba to ze kdyz za nej vemes tak je tam vule jak prase.


Ne asi
barynek (Člen)
09.08.2008 18:52:08
Offline

Re: hrozně se "cuká" v zatáčkách

Jen tak na okraj,sam jsem to nepoznal.typek co mi tedka servisoval becko tak rikal ze je po smrti a ten co vyvazoval tak to poznal taky bo mu to hazelo az az


Bandit 4EVER!!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr