Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zadní tlumič

fhert (Nový člen)
02.10.2008 12:14:43
Offline

Zadní tlumič

Zdravim. Vím, že už to tady proběhlo stokrát, ale chci měnit tlumení jak na zadku tak na předku. Předek mám jasno progresivní pružiny. Zadek chci nejlépe jinej centrál. Potřeboval bych radu jakej popřípadě kde se dá sehnat. Našel jsem zde, že jde použít z RF a GSXR. Víte někdo jaký roky a jak to funguje popřípadě jaké je třeba provést úpravy?  Nebo je lepší poohlédnout se třeba po Wilbersu nebo něčem takovém. Dík.smokin

hans (Člen)
03.10.2008 17:14:00
Offline

Re: Zadní tlumič

gsxr 1100 r.v 1995.....musíš ho dát předkem dozadu (jinak by sis moh poškodit průtočák o rám) a tak o 2 mm srazit tu  hranu, která leží jakoby na držáku kostí, jinak neprovlíkneš tím držíkem a tlumičem šroub). nádobku od tlumiče pak můžeš chytit třeba pod sedlem....jinak normál... znatelně se ti pak zvedne prdel smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Petr J. (Člen)
03.10.2008 17:24:38
Offline

Re: Zadní tlumič

alternativní řešení....

http://motoride.sk/?ID=1854

hans (Člen)
03.10.2008 17:25:25
Offline

Re: Zadní tlumič

tady v tom místě by se ti mohl opřít průtočák o rám

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/hans/tlumic.jpg



a tady je vidět rochu ta hrana

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/hans/hrana.jpg




a jestli se mi sem ty fotky nevložej, tak budu nasranej bigsmile
a mimochodem, krom zvednutýho zadku je z toho po jízdní stránce jiná motorka good

a když už jsme u těch rad, nevíte někdo rozteč mezi šroubama od koncovky vejfuku u B12 98?? jsem mimo garáž a z hlavy si to nepamatuju bad


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Michal Dk (Člen)
03.10.2008 18:03:05
Offline

Re: Zadní tlumič

Ze středu na střed 84 mm.

hans (Člen)
03.10.2008 18:48:44
Offline

Re: Zadní tlumič

Michal Dk psal:

Ze středu na střed 84 mm.

hmmt, a já měl za to, že 85...
dík


Sapere Aude
www.gunlex.cz
hans (Člen)
03.10.2008 19:15:50
Offline

Re: Zadní tlumič

a ta vstupní díra má jakej průměr?? helphelphelpredfaceredfaceredface


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Michal Dk (Člen)
03.10.2008 19:29:20
Offline

Re: Zadní tlumič

Vnitřek díra je 66mm a pak tam je osazení rozšíření na 76 mm jako rantl.

Michal Dk (Člen)
03.10.2008 19:34:29
Offline

Re: Zadní tlumič

Jo hele je to měřený obyč.posuvkou takže na setiny tak nekoukám řekl bych že možná ta díra bude 65,8.Ber to s rezervou.

Brejn (Člen)
04.10.2008 11:07:15
Offline

Re: Zadní tlumič

Nevim jestli to pomuze, ja jsem menil central na bandourovi 600 z roku 98 a daval se tam z b12 z roku 03 a vse ok, jen ten novejsi je delsi, takze mam zvedlej zadek, ale jinak bezproblemu. To ze je to pak uplne jina motka na ovladatelnost je pravda, ale jen k lepsimu, takto houpatko se s timhle neda srovnavat, vyslo me to na 4 fialovy fousaty pany.


Co hoří, to bouchá, co létá, to padá.
hans (Člen)
04.10.2008 12:57:12
Offline

Re: Zadní tlumič

Michal Dk psal:

Jo hele je to měřený obyč.posuvkou takže na setiny tak nekoukám řekl bych že možná ta díra bude 65,8.Ber to s rezervou.

centimetr hovno míra....nějak to nabastlím bigsmile


Sapere Aude
www.gunlex.cz
fhert (Nový člen)
04.10.2008 14:58:24
Offline

Re: Zadní tlumič

Díkes kluci. Něco s tim snad vymyslim. Kdyžtak se zas obrátim.good

Michal Dk (Člen)
24.12.2008 12:46:52
Offline

Re: Zadní tlumič

Pasuje i z gsx-r 1000 r.v. 2003 dával jsem ho a pasuje bez úprav.

huskyb12 (Administrator)
24.12.2008 13:58:05
Offline

Re: Zadní tlumič

Ahoj,
zasílam Ti, jak jsme se telefonicky domlouvali, cenovou nabídku na zadní tlumič pro Suzuki Bandit 1200, typ GV75A (model 1996-2000). Níže uvádím všechny varianty, které jsme schopni zajistit :

: Wilbers - model 640 - umožňuje nastavení útlumu odskoku, mechanicky je možné nastavit předpětí pružiny; dodává se dle přání s modrou nebo černou pružinou. Cena je 11 583Kč s DPH

              - model 641 - oproti modelu 640 umoňuje navíc nastavení pomalé a rychlé komprese. Cena je 17 523Kč s DPH

- na oba výše uvedené modely je možné namontovat hydraulické nastavení předpětí pružiny. Cena tohoto doplňku je stanovena na 5 373Kč s DPH



: Bitubo - model XZE01 - výbavou porovnatelný s modelem 640 od Wilbers. Umožňuje nastavení útlumu odskoku a mechanické nastavení předpětí pružiny; dodává se v černém provedení těla s červenou pružinou. Cena je 12 285Kč s DPH



: Öhlins - model S46HR1C1S - výbavou porovnatelný s modelem 641 od Wilbers. Umožňuje nastavení útlumu odskoku, komprese a již v základu nabízí hydraulické nastavení předpětí pružiny. Cena je 29 403Kč s DPH



S pozdravem
Jiří Rameš - společnost Jan Halbich
(+420) 724 74906
www.halbich.cz


ale di, Ty brepto ...
nety (Člen)
03.01.2009 19:26:21
Offline

Re: Zadní tlumič

TO MICHAL DK - A KAM SE TAM VEJDE TA VYROVNÁVACÍ NADRŽKA, TO JE TAM NA TO MÍSTO? nemáš detail foto??? Díkes good


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Michal Dk (Člen)
03.01.2009 20:23:40
Offline

Re: Zadní tlumič

nety psal:

TO MICHAL DK - A KAM SE TAM VEJDE TA VYROVNÁVACÍ NADRŽKA, TO JE TAM NA TO MÍSTO? nemáš detail foto??? Díkes good

Místo na to je úplně akorát,ta baňka vyjde vedle vzduchovýho filtru a plastu baterie(zadního blatníku)Musel bych ti to zítra nafotit a poslat emilem.Jo já mám r.v.99 ty tam máš z boku ten černej plast mě tam je vidět (vedle zadní brzdový nádržky)Po namontování a prozatimním nastavení na střed,musím odskoušet asi to bude tvrdý,se to zvedlo tak že když to dám na centrál jsou obě kola na zemi.

nety (Člen)
03.01.2009 20:36:49
Offline

Re: Zadní tlumič

mě jde o tom, estli tam dostanu ten na foto... je to gsx-r 750 rok 02. Estli nee, za 1000 si ho postavim na poličku.bigsmile

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/nety/central.JPG

    estli nejde obrázek, prosím osi spas mě.idontknow

Editoval osiris (03.01.2009 20:48:38)


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
KOVAL (Člen)
03.01.2009 20:47:03
Offline

Re: Zadní tlumič

čoveče Michale a jak si to tam dostal ten centrál z gsxr1 03?surprised
páč já to tam jednou montoval do starýho modelu a musel jsem uplně předělat přepákování a to tak že hodně a ještě k tomu místo centrálního stojanu aby to tam vůbec šlosurprised
a jako teda Filous do závo ďáku dělal to samý a tu samou ůpravu jako jásurprised
jak si to tam teda dostal?surprisedsurprisedsurprised
jinak do novějšího modelu to zadělat jde,protože to má origo delší tlumič,sice knopově ale jde takže i ten z gsxr750-01 je možný dát do b12-01,ale zvedne se trošku prdel

Michal Dk (Člen)
03.01.2009 20:55:37
Offline

Re: Zadní tlumič

Teď jsem to byl vyfotit ale fotky sem neumím.Normálně jsem ho rozdělal vytáhnul spodem orig a zase stejně nandal ten z gsx-r.Vedle kostí je pružina těsně ale nic nikde neškrtá ani nic nevadí.Vopravdu jsem nic neupravoval.

nety (Člen)
03.01.2009 21:00:52
Offline

Re: Zadní tlumič

takže tam KOVALE ten na fotce dostanu? Kuwa, že bych poprvé nevyhodil prachy oknem??? Díky, to je zpráva dne. Takže za 1000 to mam o level vejš... asi... bigsmileidontknow


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
KOVAL (Člen)
03.01.2009 21:20:09
Offline

Re: Zadní tlumič

nety-jo,jen ten tlumič bez toho vrchního držáku k rámu a bez kolíbky a přepákování
akorát budeš trochu laborovat s baterkou a kastlikem abys to tam dostal,ale nakonec to tam dostaneš

michal-čoveče wogo to seš teda kouzelník a já to fuck nechápu teda woesurprised,sme na tebe krátký tedaredface a nebo máš ty kujóne nějakej jinej tlumič a né ten co řikášsmile1

K.a.s.y.m. (Člen)
03.01.2009 21:27:54
Offline

Re: Zadní tlumič

teda jak to tu čtu tak sem buď fakt turista a nebo mám bandasku po GO protože mě Bandit podvozkově vyhovuje a nikdy jsem fakt ani nepřemejšlel o nějakym upgradeheadshakeheadshake


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
03.01.2009 21:31:40
Offline

Re: Zadní tlumič

hans psal:

gsxr 1100 r.v 1995.....musíš ho dát předkem dozadu (jinak by sis moh poškodit průtočák o rám) a tak o 2 mm srazit tu  hranu, která leží jakoby na držáku kostí, jinak neprovlíkneš tím držíkem a tlumičem šroub). nádobku od tlumiče pak můžeš chytit třeba pod sedlem....jinak normál... znatelně se ti pak zvedne prdel smile1

měl bych na tebe dotaz..jednou jsi tu psal,že jsi ho musel doplnit...kudy jsi ho plnil ať nad tím nemusím moc laborovat...dík


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
nety (Člen)
03.01.2009 21:46:15
Offline

Re: Zadní tlumič

mě to taky stačí, ale mam roupy, tak budu na jaře tunit... a pač tam mam ještě joši, tak ho budu mít na benzíně už vo pul metru delšího bigsmile Jak laborovat Kovale, bude flexa tuning, mam se na to duševně připravit?


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
KOVAL (Člen)
03.01.2009 22:18:42
Offline

Re: Zadní tlumič

u tvýho modelu bys to mněl zvládnout bez flexy..

fouká se to ventilkem a dusíkem..

Michal Dk (Člen)
03.01.2009 23:16:39
Offline

Re: Zadní tlumič

http://michaldk.rajce.idnes.cz/Nova_slo … G_1143.jpg

Editoval osiris (03.01.2009 23:46:02)

KOVAL (Člen)
04.01.2009 00:04:23
Offline

Re: Zadní tlumič

jasný,vidim červený péro a černej tlumič takže gsxr 1000 K01-K02..
čoveče a že to na ten hlavní stojan nejde ani postavit?
a že to je vysoký jako kráva že z toho skoro ani nedostaneš na zem?
a že se ti brutálně láme řetěz přes kyvku?
evil
páč jinak to u starýho modelu neni možný
evil

nety (Člen)
04.01.2009 08:37:57
Offline

Re: Zadní tlumič

A na modelu 01- tuty smrtelný problémy nejsou? Páč estli jo, tak se na to ass a za ten litr co sem ho koupil, pujde na policku.bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Michal Dk (Člen)
04.01.2009 09:25:22
Offline

Re: Zadní tlumič

KOVAL psal:

jasný,vidim červený péro a černej tlumič takže gsxr 1000 K01-K02..
čoveče a že to na ten hlavní stojan nejde ani postavit?
a že to je vysoký jako kráva že z toho skoro ani nedostaneš na zem?
a že se ti brutálně láme řetěz přes kyvku?
evil
páč jinak to u starýho modelu neni možný
evil

Už nahoře jsem psal že když to dám na centrál jsou obě kola téměř na zemi je tam asi 1 cm (zadní má 7 tis.)
Je to vyšší když na to sednu mám paty na zemi dřív mírně pokrčená kolena teď narovnaná.
Ohledně lámání přes kyvku ještě doplním foto a přesně to změřím ale zatím když položím rovnej plocháč po řetězu od rozety k přednímu kolečku kyvka ho zvedá  na předním kolečku asi o 4 mm na bočním stojanu

Michal Dk (Člen)
08.01.2009 16:16:53
Offline

Re: Zadní tlumič

KOVAL psal:

jasný,vidim červený péro a černej tlumič takže gsxr 1000 K01-K02..
čoveče a že to na ten hlavní stojan nejde ani postavit?
a že to je vysoký jako kráva že z toho skoro ani nedostaneš na zem?
a že se ti brutálně láme řetěz přes kyvku?
evil
páč jinak to u starýho modelu neni možný
evil

Je to možný a je to tam nic se neláme po drobný úpravě.Ne víc než na origo tlumičigoodTeď rozměrově stejný jako originalevil

osiris (Člen)
08.01.2009 16:48:52
Offline

Re: Zadní tlumič

...holt v dk sou šikovný smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Honza B12 (Člen)
08.01.2009 23:22:31
Offline

Re: Zadní tlumič

RF 900 bez úprav a navíc zvedne zadek o cca 3 cm good

nety (Člen)
24.01.2009 10:30:27
Offline

Re: Zadní tlumič

co se čim štěluje na tom centrálu z gsx-r? Jeden šroubek nahoře, jeden dole... sem zmatenidontknow


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
osiris (Člen)
24.01.2009 11:49:22
Offline

Re: Zadní tlumič

...obecně odskok a útlum, čili rychlost roztažení a stalačení


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hans (Člen)
24.01.2009 13:10:59
Offline

Re: Zadní tlumič

nety psal:

co se čim štěluje na tom centrálu z gsx-r? Jeden šroubek nahoře, jeden dole... sem zmatenidontknow

nastav všechno na půlku a pak zkoušej good


Sapere Aude
www.gunlex.cz
nety (Člen)
24.01.2009 13:12:20
Offline

Re: Zadní tlumič

a kuwa.. to bude lazení.good


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
hans (Člen)
24.01.2009 13:12:22
Offline

Re: Zadní tlumič

K.a.s.y.m. psal:
hans psal:

gsxr 1100 r.v 1995.....musíš ho dát předkem dozadu (jinak by sis moh poškodit průtočák o rám) a tak o 2 mm srazit tu  hranu, která leží jakoby na držáku kostí, jinak neprovlíkneš tím držíkem a tlumičem šroub). nádobku od tlumiče pak můžeš chytit třeba pod sedlem....jinak normál... znatelně se ti pak zvedne prdel smile1

měl bych na tebe dotaz..jednou jsi tu psal,že jsi ho musel doplnit...kudy jsi ho plnil ať nad tím nemusím moc laborovat...dík

pozdě ale přeci....máš to na emilovi...


Sapere Aude
www.gunlex.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
24.01.2009 13:14:18
Offline

Re: Zadní tlumič

hans psal:
K.a.s.y.m. psal:
hans psal:

gsxr 1100 r.v 1995.....musíš ho dát předkem dozadu (jinak by sis moh poškodit průtočák o rám) a tak o 2 mm srazit tu  hranu, která leží jakoby na držáku kostí, jinak neprovlíkneš tím držíkem a tlumičem šroub). nádobku od tlumiče pak můžeš chytit třeba pod sedlem....jinak normál... znatelně se ti pak zvedne prdel smile1

měl bych na tebe dotaz..jednou jsi tu psal,že jsi ho musel doplnit...kudy jsi ho plnil ať nad tím nemusím moc laborovat...dík

pozdě ale přeci....máš to na emilovi...

dík


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
KOVAL (Člen)
24.01.2009 17:29:40
Offline

Re: Zadní tlumič

no kudy by to plnil,přece tim ventilkem s čepičkou co tam je ,nésmile1
a jinak hlavně né vzduchem,bo to pude dopussy,takže dusíkem,nebo aspoň tou směsí dusíku co maj v pneuservisech..
a tlak 12-15 atmosfér..

nety (Člen)
24.01.2009 19:27:24
Offline

Re: Zadní tlumič

a jéje...to je složitý...


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
hans (Člen)
25.01.2009 10:52:06
Offline

Re: Zadní tlumič

KOVAL psal:

no kudy by to plnil,přece tim ventilkem s čepičkou co tam je ,nésmile1
a jinak hlavně né vzduchem,bo to pude dopussy,takže dusíkem,nebo aspoň tou směsí dusíku co maj v pneuservisech..
a tlak 12-15 atmosfér..

vzduch a 7-8 atm naprosto stačí co se jízdních vlastností týče....good
odjezdil jsem na tom půl sezony....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
nety (Člen)
25.01.2009 11:33:38
Offline

Re: Zadní tlumič

kuwa, to tam ještě něco budu foukat? tak to ho fakt asi vystavim na poličku.bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
VikecB12 (Člen)
25.01.2009 11:45:24
Offline

Re: Zadní tlumič

nety psal:

kuwa, to tam ještě něco budu foukat? tak to ho fakt asi vystavim na poličku.bigsmile

Nešil,pokud ten tlumič nerozdělávals,nebo nevypustil ten plyn,tak s nim nic dělat nemusíš. Namontuj a užívejgoodsmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
nety (Člen)
25.01.2009 11:56:12
Offline

Re: Zadní tlumič

a jo... já už chtěl pomalu prodat tlumič i motorkou bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
KOVAL (Člen)
25.01.2009 17:58:05
Offline

Re: Zadní tlumič

však já neřikám že to napumpovaný vzduchem nebude fungovat,ale když tam má bejt NITROGEN GAS jak na tom píšou,tak tam snad má bejt né..
důvodů to má jistě několik,minimálně dva vo kterejch vim jsou že teoreticky při tom jak se ten tlumič zahřejvá tak ten dusík je teoreticky stabilnější a druhej je ten že ta membrána vevnitř,ten gumovej pytlik,tak ten když bude naplNěnej vzduchem tak prostě schnije a spuchří a tlumič můžeš zahodit  do pussy..
a to se vyplatí ho naplnit vzduchemgood..
a těch 12-15 v něm má vopravdu bejt..

hans (Člen)
26.01.2009 10:25:41
Offline

Re: Zadní tlumič

KOVAL psal:

však já neřikám že to napumpovaný vzduchem nebude fungovat,ale když tam má bejt NITROGEN GAS jak na tom píšou,tak tam snad má bejt né..
důvodů to má jistě několik,minimálně dva vo kterejch vim jsou že teoreticky při tom jak se ten tlumič zahřejvá tak ten dusík je teoreticky stabilnější a druhej je ten že ta membrána vevnitř,ten gumovej pytlik,tak ten když bude naplNěnej vzduchem tak prostě schnije a spuchří a tlumič můžeš zahodit  do pussy..
a to se vyplatí ho naplnit vzduchemgood..
a těch 12-15 v něm má vopravdu bejt..

já taky neříkám, že to tak nemá být, jen že to co se týče jízdních vlatností stačí...good
ale s tím dusíkem to beztak zkusím, páč když je to zdarma tak proč ne redface


Sapere Aude
www.gunlex.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
26.01.2009 10:32:43
Offline

Re: Zadní tlumič

bych to stejně foukal dusíkem bo nevim kdo má doma běžně kompresor kterej tlačí 10 amt. bigsmile
doplnit olejem ho musim protože při kreši se povolila hadice od tý nádobky a dost toho vyteklo.
tož tak.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hans (Člen)
26.01.2009 10:57:24
Offline

Re: Zadní tlumič

K.a.s.y.m. psal:

bych to stejně foukal dusíkem bo nevim kdo má doma běžně kompresor kterej tlačí 10 amt. bigsmile
doplnit olejem ho musim protože při kreši se povolila hadice od tý nádobky a dost toho vyteklo.
tož tak.

na lehčí doplnění stačí hydraulika, jestli nemáš tlumičák...bigsmile
já tam právě natlačil max 8 atm, ale stačí to good


Sapere Aude
www.gunlex.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
26.01.2009 12:05:31
Offline

Re: Zadní tlumič

hans psal:
K.a.s.y.m. psal:

bych to stejně foukal dusíkem bo nevim kdo má doma běžně kompresor kterej tlačí 10 amt. bigsmile
doplnit olejem ho musim protože při kreši se povolila hadice od tý nádobky a dost toho vyteklo.
tož tak.

na lehčí doplnění stačí hydraulika, jestli nemáš tlumičák...bigsmile
já tam právě natlačil max 8 atm, ale stačí to good

s těmahle olejema nemám problém na sháněníevil


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
08.03.2009 13:42:02
Offline

Re: Zadní tlumič

Kucí,přehazoval někdo zadní tlumič z novýho modelu B12ky(01-vejš) na starej model B12ky?(do 00) Co sem na to tak čučel,tak vypadají stejně,akorát ten novej je vo chlup delší,tak by akorát trochu přizvedl zadek. Ten starej je měkej jak blatosmile2 Nechce se mě to na zkoušku přehazovat z jedné motorky na druhou,jenom abych to zkusil,kdyš to tady třeba někdo dělal...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Kelly01 (Člen)
08.03.2009 13:50:08
Offline

Re: Zadní tlumič

mění se akorát to ůčko na spodu..
aspoň u Ohlinsu jobigsmile


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
08.03.2009 16:38:16
Offline

Re: Zadní tlumič

Kelly01 psal:

mění se akorát to ůčko na spodu..
aspoň u Ohlinsu jobigsmile

No a ty ůčka se budou lišit jenom délkou,aby to odpovídalo délce tlumiče origo starej/novej model. Asi... No uvidíme.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Ondráš (Člen)
08.03.2009 16:49:08
Offline

Re: Zadní tlumič

VikecB12 psal:

Kucí,přehazoval někdo zadní tlumič z novýho modelu B12ky(01-vejš) na starej model B12ky?(do 00) Co sem na to tak čučel,tak vypadají stejně,akorát ten novej je vo chlup delší,tak by akorát trochu přizvedl zadek. Ten starej je měkej jak blatosmile2 Nechce se mě to na zkoušku přehazovat z jedné motorky na druhou,jenom abych to zkusil,kdyš to tady třeba někdo dělal...

Progear říkal, že je to moc tvrdý, že tam musí dát něco ze 125ky. bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
08.03.2009 18:20:30
Offline

Re: Zadní tlumič

Ondráš psal:
VikecB12 psal:

Kucí,přehazoval někdo zadní tlumič z novýho modelu B12ky(01-vejš) na starej model B12ky?(do 00) Co sem na to tak čučel,tak vypadají stejně,akorát ten novej je vo chlup delší,tak by akorát trochu přizvedl zadek. Ten starej je měkej jak blatosmile2 Nechce se mě to na zkoušku přehazovat z jedné motorky na druhou,jenom abych to zkusil,kdyš to tady třeba někdo dělal...

Progear říkal, že je to moc tvrdý, že tam musí dát něco ze 125ky. bigsmile

Kdybys nekecal...bigsmile Říkal sem, že s kostma je to ok, ale u toho co mám já je centrál v poho i tak, ale to bude hlavně tim ze je relativne novej bych rekl....smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Billy (Člen)
09.03.2009 07:33:29
Offline

Re: Zadní tlumič

relativne 30 kilama bych rek bigsmile


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Progear 650 (Člen)
09.03.2009 08:07:19
Offline

Re: Zadní tlumič

Billy psal:

relativne 30 kilama bych rek bigsmile

náhodou.... mám už 65...bigsmile a navíc dost jezdim s batohem...smile1
Vikec: chceš snad kosti??smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
VikecB12 (Člen)
09.03.2009 13:35:40
Offline

Re: Zadní tlumič

Progear 650 psal:
Billy psal:

relativne 30 kilama bych rek bigsmile

náhodou.... mám už 65...bigsmile a navíc dost jezdim s batohem...smile1
Vikec: chceš snad kosti??smile1

Kosti už tam mám,nechal mě je Ross z jeho B6good Zvedlo se to,ale je to prostě měký kdyš jedeš ve dvou. Sólo to není tak hrozný,ale voproti mojí K6 je to kurva rozdílsmile2 Ted nemám love,tak bude muset centrál chvílu počkat,stejně na tom starým béčku bude jezdit převážně mladá,tak pod ní se to tak houpat nebudesmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Progear 650 (Člen)
09.03.2009 16:04:26
Offline

Re: Zadní tlumič

VikecB12 psal:
Progear 650 psal:
Billy psal:

relativne 30 kilama bych rek bigsmile

náhodou.... mám už 65...bigsmile a navíc dost jezdim s batohem...smile1
Vikec: chceš snad kosti??smile1

Kosti už tam mám,nechal mě je Ross z jeho B6good Zvedlo se to,ale je to prostě měký kdyš jedeš ve dvou. Sólo to není tak hrozný,ale voproti mojí K6 je to kurva rozdílsmile2 Ted nemám love,tak bude muset centrál chvílu počkat,stejně na tom starým béčku bude jezdit převážně mladá,tak pod ní se to tak houpat nebudesmile1

Jestli nevypadá jako Ty, tak určitě nesmile1 Jí to bude stacit bohate, tak bych to neresil...good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
VikecB12 (Člen)
09.03.2009 16:20:08
Offline

Re: Zadní tlumič

Progear 650 psal:
VikecB12 psal:
Progear 650 psal:


náhodou.... mám už 65...bigsmile a navíc dost jezdim s batohem...smile1
Vikec: chceš snad kosti??smile1

Kosti už tam mám,nechal mě je Ross z jeho B6good Zvedlo se to,ale je to prostě měký kdyš jedeš ve dvou. Sólo to není tak hrozný,ale voproti mojí K6 je to kurva rozdílsmile2 Ted nemám love,tak bude muset centrál chvílu počkat,stejně na tom starým béčku bude jezdit převážně mladá,tak pod ní se to tak houpat nebudesmile1

Jestli nevypadá jako Ty, tak určitě nesmile1 Jí to bude stacit bohate, tak bych to neresil...good

No jak já rozhodně nevypadásickbigsmilebigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Progear 650 (Člen)
09.03.2009 16:28:29
Offline

Re: Zadní tlumič

Vikec: Ty se snad sám sobě nelíbíš???coolbigsmileevilsmokin


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
pavel dolínek (Člen)
10.03.2009 15:05:27
Offline

Re: Zadní tlumič

VikecB12 psal:
Progear 650 psal:
Billy psal:

relativne 30 kilama bych rek bigsmile

náhodou.... mám už 65...bigsmile a navíc dost jezdim s batohem...smile1
Vikec: chceš snad kosti??smile1

Kosti už tam mám,nechal mě je Ross z jeho B6good Zvedlo se to,ale je to prostě měký kdyš jedeš ve dvou. Sólo to není tak hrozný,ale voproti mojí K6 je to kurva rozdílsmile2 Ted nemám love,tak bude muset centrál chvílu počkat,stejně na tom starým béčku bude jezdit převážně mladá,tak pod ní se to tak houpat nebudesmile1

nacpal sem tam tlumic vod pana wilberse a cekam na jaro,jinak ten samej tlumic tam pasuje z baltazarovyho bavora 1200GS


"una storia italiana"
VikecB12 (Člen)
11.03.2009 12:46:52
Offline

Re: Zadní tlumič

pavel dolínek psal:
VikecB12 psal:
Progear 650 psal:


náhodou.... mám už 65...bigsmile a navíc dost jezdim s batohem...smile1
Vikec: chceš snad kosti??smile1

Kosti už tam mám,nechal mě je Ross z jeho B6good Zvedlo se to,ale je to prostě měký kdyš jedeš ve dvou. Sólo to není tak hrozný,ale voproti mojí K6 je to kurva rozdílsmile2 Ted nemám love,tak bude muset centrál chvílu počkat,stejně na tom starým béčku bude jezdit převážně mladá,tak pod ní se to tak houpat nebudesmile1

nacpal sem tam tlumic vod pana wilberse a cekam na jaro,jinak ten samej tlumic tam pasuje z baltazarovyho bavora 1200GS

Taky mě už napadlo,koupit si wilbersa,toho nacpat na moji K6 a ten co bych vot tam vytáhl,tak dat na starej modelsmile1 Ale kde na to má člověk furt brat lovepussysmile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Kelly01 (Člen)
11.03.2009 12:49:18
Offline

Re: Zadní tlumič

nežersmile1


God Save The Queen!
Michal Dk (Člen)
13.03.2009 11:43:17
Offline

Re: Zadní tlumič

Michal Dk psal:
KOVAL psal:

jasný,vidim červený péro a černej tlumič takže gsxr 1000 K01-K02..
čoveče a že to na ten hlavní stojan nejde ani postavit?
a že to je vysoký jako kráva že z toho skoro ani nedostaneš na zem?
a že se ti brutálně láme řetěz přes kyvku?
evil
páč jinak to u starýho modelu neni možný
evil

Je to možný a je to tam nic se neláme po drobný úpravě.Ne víc než na origo tlumičigoodTeď rozměrově stejný jako originalevil

Jen pro pořádek odzkoušeno v neděli v provozu a naprosto bez problémů.good

Honza.DK (Člen)
19.03.2009 18:40:38
Offline

Re: Zadní tlumič

čau chlapi....mám B6 r.v.01, jak se nastavuje zadní tlumič teda jestli to jde....při jízdě s batůžkem dřu o plast který je mezi podsedlovkou a kolem helphelp

Meloun (Člen)
19.03.2009 18:51:11
Offline

Re: Zadní tlumič

Honza.DK psal:

čau chlapi....mám B6 r.v.01, jak se nastavuje zadní tlumič teda jestli to jde....při jízdě s batůžkem dřu o plast který je mezi podsedlovkou a kolem helphelp

Čoveče..kolik váží nebožka??
Nebo lépe-kolik máte dohromady?
Šteluje se tam pouze předpětí..a to ti k tomu,abys nebyl na dorazech nepomůže..
Spíš bude v pussy unavená pružina,sežeň si z B12 a máš klidgood


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
19.03.2009 19:16:31
Offline

Re: Zadní tlumič

...útlum ten na tohle nemá vliv (ten ostatně na b6 ani není), ale když zvětší předpětí, tak to je to co potřebuje aby netahal prdel po zemi smile1

...potřebuješ na to klíč podobnej hadicovýmu a votočíš tím prstencem nad pružinou

http://www.gumex.cz/zbozi/big/0706.jpg


http://eisenbach.com/ae/parts/87_Rear_Cushion_Lever_(Shock).gif

... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
19.03.2009 19:24:11
Offline

Re: Zadní tlumič

osiris psal:

...útlum ten na tohle nemá vliv (ten ostatně na b6 ani není), ale když zvětší předpětí, tak to je to co potřebuje aby netahal prdel po zemi smile1

...potřebuješ na to klíč podobnej hadicovýmu a votočíš tím prstencem nad pružinou
http://www.gumex.cz/zbozi/big/0706.jpg
http://eisenbach.com/ae/parts/87_Rear_C … Shock).gif

No moment..tím ale ztvrdne prdel jen pocitově..princip stejnej jako podložky do vidlí..jen to nemá tak jemnej nástup,ale tvrdost pružiny bude při největším stlačení pořád stejná..
Teda za předpokladu,že jde na dorazy..


PURE NAKED BIKE!
Ondráš (Člen)
19.03.2009 19:33:03
Offline

Re: Zadní tlumič

Uff...
Asi budu nepopulární, ale trochu fyziky...
F=k x

F je síla potřebná pro stlačení pružiny o délku x. Písmeno k značí tuhost pružiny.

Pokud dáme podložky, tak se vzorec změní na:
F=k (x+d)
, kde d je tloušťka podložek.

Z toho dostáváme, že abysme stlačili pružinu  o stejnou délku, budeme potřebovat větší sílu. Vše samozřejmě za předpokladu, že tuhost je v celém průběhu konstatní (což znamená, že jsem pod mezí úměrnosti). Tož tak.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Meloun (Člen)
19.03.2009 19:53:17
Offline

Re: Zadní tlumič

Ondráš psal:

Uff...
Asi budu nepopulární, ale trochu fyziky...
F=k x

F je síla potřebná pro stlačení pružiny o délku x. Písmeno k značí tuhost pružiny.

Pokud dáme podložky, tak se vzorec změní na:
F=k (x+d)
, kde d je tloušťka podložek.

Z toho dostáváme, že abysme stlačili pružinu  o stejnou délku, budeme potřebovat větší sílu. Vše samozřejmě za předpokladu, že tuhost je v celém průběhu konstatní (což znamená, že jsem pod mezí úměrnosti). Tož tak.

No jasný..ale přece nemůže pružina stvrdnout tím,že už je předem o nějakou dýlku stlačená..smile1


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
19.03.2009 20:31:24
Offline

Re: Zadní tlumič

Meloun psal:
osiris psal:

...útlum ten na tohle nemá vliv (ten ostatně na b6 ani není), ale když zvětší předpětí, tak to je to co potřebuje aby netahal prdel po zemi smile1

...potřebuješ na to klíč podobnej hadicovýmu a votočíš tím prstencem nad pružinou
http://www.gumex.cz/zbozi/big/0706.jpg
http://eisenbach.com/ae/parts/87_Rear_C … Shock).gif

No moment..tím ale ztvrdne prdel jen pocitově..princip stejnej jako podložky do vidlí..jen to nemá tak jemnej nástup,ale tvrdost pružiny bude při největším stlačení pořád stejná..
Teda za předpokladu,že jde na dorazy..

...tvoje domněnka by platila kdyby jel na dorazu pořád, což nebude ten případ; do míst co se dostává teď se s přitvrzenou pružinou dostane úměrně pozdějc


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
19.03.2009 20:34:24
Offline

Re: Zadní tlumič

osiris psal:
Meloun psal:
osiris psal:

...útlum ten na tohle nemá vliv (ten ostatně na b6 ani není), ale když zvětší předpětí, tak to je to co potřebuje aby netahal prdel po zemi smile1

...potřebuješ na to klíč podobnej hadicovýmu a votočíš tím prstencem nad pružinou
http://www.gumex.cz/zbozi/big/0706.jpg
http://eisenbach.com/ae/parts/87_Rear_C … Shock).gif

No moment..tím ale ztvrdne prdel jen pocitově..princip stejnej jako podložky do vidlí..jen to nemá tak jemnej nástup,ale tvrdost pružiny bude při největším stlačení pořád stejná..
Teda za předpokladu,že jde na dorazy..

...tvoje domněnka by platila kdyby jel na dorazu pořád, což nebude ten případ; do míst co se dostává teď se s přitvrzenou pružinou dostane úměrně pozdějc

No jasný..měl jsem za to,že jde na dorazy..redfacegood

Ale teď mi neni jasný,vo co že to drhne..dyk jsem na šestce dorazoval ve dvou na hrbech taky,ale že bych drhnul plast se mi nezdá..idontknow


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
19.03.2009 20:38:52
Offline

Re: Zadní tlumič

...tipnul bych nejspíš jinou výplň podsedlovky, nebo vyšší gumu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
20.03.2009 10:32:29
Offline

Re: Zadní tlumič

Ondráš psal:

Uff...
Asi budu nepopulární, ale trochu fyziky...
F=k x

F je síla potřebná pro stlačení pružiny o délku x. Písmeno k značí tuhost pružiny.

Pokud dáme podložky, tak se vzorec změní na:
F=k (x+d)
, kde d je tloušťka podložek.

Z toho dostáváme, že abysme stlačili pružinu  o stejnou délku, budeme potřebovat větší sílu. Vše samozřejmě za předpokladu, že tuhost je v celém průběhu konstatní (což znamená, že jsem pod mezí úměrnosti). Tož tak.

2 meloun: Jak píšu. Tuhost je konstatní. Ta se nezmění. Změní se síla potřebná pro stlačení.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Honza.DK (Člen)
20.03.2009 17:41:38
Offline

Re: Zadní tlumič

vše je tak jak má být guma 160/60 17 a výplň taky origo...jo a dohromady moc nevážíme

Michal Dk (Člen)
20.03.2009 18:34:06
Offline

Re: Zadní tlumič

Honza.DK psal:

vše je tak jak má být guma 160/60 17 a výplň taky origo...jo a dohromady moc nevážíme

Už si to zkoušel přitvrdit otočením prstence na tlumiči jak ti radil Osi..

Honza.DK (Člen)
27.03.2009 18:12:22
Offline

Re: Zadní tlumič

jo jo zkoušel je to ůplně nadoraz...tak je asi tlumič vpussy

osiris (Člen)
27.03.2009 18:14:19
Offline

Re: Zadní tlumič

...jen abys to neměl na druhou stranu (k dorazu)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Michal Dk (Člen)
27.03.2009 18:50:07
Offline

Re: Zadní tlumič

Honza.DK psal:

jo jo zkoušel je to ůplně nadoraz...tak je asi tlumič vpussy

To by musela bejt unavená pružina, tlumič na to nemá vliv,to se mě nezdá a nebo to někdo snižoval delšíma kostma.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr