Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Přední vidle

Pepo (Člen)
04.02.2009 11:48:32
Offline

Přední vidle

nazdar banditi, potředoval bych raduhelp jak na přední vidle. Potřebuju je rozdelat, vymenit gufera a olej. Hledal jsem to i v manualu, ale anglicky to není moje řeč smile1
nemáte to někdo v češtině, nebo pár dobrých rad... Jak na tohelp


...Koně moje hyjéé...
Lukas_118 (Člen)
04.02.2009 11:59:35
Offline

Re: Přední vidle

Pepo psal:

nazdar banditi, potředoval bych raduhelp jak na přední vidle. Potřebuju je rozdelat, vymenit gufera a olej. Hledal jsem to i v manualu, ale anglicky to není moje řeč smile1
nemáte to někdo v češtině, nebo pár dobrých rad... Jak na tohelp

Použij Hledat, už to tu párkrát bylo  good

http://www.alpha-sports.com/spst/1999%20GSF600S/25.gif

Live to ride & ride to live.
K.a.s.y.m. (Člen)
04.02.2009 12:31:30
Offline

Re: Přední vidle

uplně jednoduše.
Jinak tady je návod i s obrázkama..sice na SV,ale tam jsou uplně stejný vidle
http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … _gufer.pdf

Jen tak pro zajímavost uplně to samí máš i v servisnim manuálu nevim na co potřebuješ znát řeč když tam jsou obrázky.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
04.02.2009 12:40:35
Offline

Re: Přední vidle

jo jinak oleje tam přijde 512ml


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
barynek (Člen)
04.02.2009 12:49:20
Offline

Re: Přední vidle

K.a.s.y.m. psal:

jo jinak oleje tam přijde 512ml

ono asi zalezi od kusu, mě se tam ten půl litr nevešel.. do jedný jsem napasoval něco přes 400ml a do druhý necelých 400ml, a zase prát tam mermomocí tu danou dávku.. já vim, že pan Suzuki to vyrábí a tak ví (klanícísesmajlíkkmanuálusuzuki) bigsmile, ale tuto je moje zkušenost..


Bandit 4EVER!!!
Ondráš (Člen)
04.02.2009 12:59:47
Offline

Re: Přední vidle

2 Kasym: Když budu měnit jen pružiny a olej, tak nemusím rozebírat to gufero, nebo jo?help

Jen vyndám ty staré pružiny, povolím v brejlích, vyleju olej, vrátim do brejlí, naleju olej, dám nové pružiny a dotáhu. Je to tak?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Pepo (Člen)
04.02.2009 13:09:40
Offline

Re: Přední vidle

chlapi diky za radygood , jdu nato smile1 a jaký druh oleje mam nalet? (myslim tim pokudmožno presne názevsmile1 Ď )


...Koně moje hyjéé...
K.a.s.y.m. (Člen)
04.02.2009 13:17:13
Offline

Re: Přední vidle

Ondráš psal:

2 Kasym: Když budu měnit jen pružiny a olej, tak nemusím rozebírat to gufero, nebo jo?help

Jen vyndám ty staré pružiny, povolím v brejlích, vyleju olej, vrátim do brejlí, naleju olej, dám nové pružiny a dotáhu. Je to tak?help

goodgoodgood


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
04.02.2009 13:19:18
Offline

Re: Přední vidle

Pepo psal:

chlapi diky za radygood , jdu nato smile1 a jaký druh oleje mam nalet? (myslim tim pokudmožno presne názevsmile1 Ď )

máš to napsaný v obou příručkách...lidi vy jste tak líný to je hrozný.
od výrobce 10W
můžeš dát i 15W bude to trošku tužší.
nebo tam klidně nalej i hydraulickej taky se ass stane


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
XJelen (Člen)
04.02.2009 13:37:02
Offline

Re: Přední vidle

jenom k tomu oleji...ty ml jsou strašně zavádějící, to je udanej objem pokud to máš všechno úplně bez oleje, to znamená všechno do sucha (což by asi při kompletní rozborce mělo bejt). Lepší je se řídit hladinkou, ale nevím kolik je u originálu, dával jsem progesifky a tam byl Luftkammer udanejsmile1


Strýcfajtr !!!
Ondráš (Člen)
04.02.2009 14:13:11
Offline

Re: Přední vidle

XJelen psal:

dával jsem progesifky a tam byl Luftkammer udanejsmile1

Kolik prosím?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
XJelen (Člen)
04.02.2009 14:31:42
Offline

Re: Přední vidle

Ondráš psal:
XJelen psal:

dával jsem progesifky a tam byl Luftkammer udanejsmile1

Kolik prosím?help

hele tady psali 145mm http://www.wirth-federn.de/product_info … 2000-.html a za 20 evropskejch maj na to takovej forichtung http://www.wirth-federn.de/product_info … l-Set.html kterej jsem samosebou pěkně napodobil good


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
04.02.2009 14:59:30
Offline

Re: Přední vidle

XJelen psal:
Ondráš psal:
XJelen psal:

dával jsem progesifky a tam byl Luftkammer udanejsmile1

Kolik prosím?help

hele tady psali 145mm http://www.wirth-federn.de/product_info … 2000-.html a za 20 evropskejch maj na to takovej forichtung http://www.wirth-federn.de/product_info … l-Set.html kterej jsem samosebou pěkně napodobil good

...máme tedle přípravek f dílně, šikovná vjecičkagood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
04.02.2009 15:19:19
Offline

Re: Přední vidle

Předpokládám, že ten Luftněco je, že zaboříš tu tyčku do vidlici a hladina musí být 145mm pod horním okrajem. Je to tak?

Neumim šprechtit německy...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Pepo (Člen)
04.02.2009 15:24:13
Offline

Re: Přední vidle

no to je pravda že sem líný nekde moc vyhledavat, udajesmile2 ale nejsem liny se zeptat
bigsmile

no tak už to mam rozdelane a mam problem, ten spodní šroubek, co tam drží tu trubku
aby šel ten tlumič rozdelat cely, tak nejde vyšroubovat, protáčí se vevnitřsmile2 je tam videt vevnitř ten dil co de protáčí a nejspiš tam na povolení potrebuju nejaky spešl bazmek...
jde to udelat nejak jinak??? pokud chci vymenit jen gufero, tak to mužu udelat i prez tu trubku... když to je rozdelane nemam tam vevnitř nic kontrolovat??


...Koně moje hyjéé...
Filous (Člen)
04.02.2009 15:29:07
Offline

Re: Přední vidle

Pepo psal:

no to je pravda že sem líný nekde moc vyhledavat, udajesmile2 ale nejsem liny se zeptat
bigsmile

no tak už to mam rozdelane a mam problem, ten spodní šroubek, co tam drží tu trubku
aby šel ten tlumič rozdelat cely, tak nejde vyšroubovat, protáčí se vevnitřsmile2 je tam videt vevnitř ten dil co de protáčí a nejspiš tam na povolení potrebuju nejaky spešl bazmek...
jde to udelat nejak jinak??? pokud chci vymenit jen gufero, tak to mužu udelat i prez tu trubku... když to je rozdelane nemam tam vevnitř nic kontrolovat??

...když to chceš rozhodit celý, stačí když strčíš péro spátky, jednou rukou na něj zatlačíš a druhou povolíš zajišťovací imbus...kdybys to nezvládal sám, sežeň si někoho, kdo ti na něj přitlačí...chytni si to vodorovně za trupku do svěráku...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
04.02.2009 15:32:58
Offline

Re: Přední vidle

Filous psal:
Pepo psal:

no to je pravda že sem líný nekde moc vyhledavat, udajesmile2 ale nejsem liny se zeptat
bigsmile

no tak už to mam rozdelane a mam problem, ten spodní šroubek, co tam drží tu trubku
aby šel ten tlumič rozdelat cely, tak nejde vyšroubovat, protáčí se vevnitřsmile2 je tam videt vevnitř ten dil co de protáčí a nejspiš tam na povolení potrebuju nejaky spešl bazmek...
jde to udelat nejak jinak??? pokud chci vymenit jen gufero, tak to mužu udelat i prez tu trubku... když to je rozdelane nemam tam vevnitř nic kontrolovat??

...když to chceš rozhodit celý, stačí když strčíš péro spátky, jednou rukou na něj zatlačíš a druhou povolíš zajišťovací imbus...kdybys to nezvládal sám, sežeň si někoho, kdo ti na něj přitlačí...chytni si to vodorovně za trupku do svěráku...

to a když ani to nepomůž je potřeba vzít tak dvacítku 4HR nebo kulatinu na konci udělat trochu kužel a prostě ho tam vrazim trošku naklepnout pak jednou rukou povolovat imbus a druhou držet tu tyč..nebo si vzít někoho k tomu.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
04.02.2009 15:45:53
Offline

Re: Přední vidle

...votoč koště a dej ho násadou dovnitř ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
04.02.2009 15:46:12
Offline

Re: Přední vidle

Ondráš psal:

Předpokládám, že ten Luftněco je, že zaboříš tu tyčku do vidlici a hladina musí být 145mm pod horním okrajem. Je to tak?

Neumim šprechtit německy...help

Na tý trubičce nastavíš těch 145mm, naplníš tu vidli, necháš sednout, a při stlačeným stavu tam šoupneš tu trubičku tak aby se ti opřel ten kroužek o hranu trubky. Pak tou stříkačkou odsáváš olej dokud to jde, jak si cucne luft, máš tam 145mmgood jednoduchý, ale geniální.

Kasymoj - druhou stranou smetáku to jde takysmile1


Strýcfajtr !!!
K.a.s.y.m. (Člen)
04.02.2009 15:48:31
Offline

Re: Přední vidle

XJelen psal:
Ondráš psal:

Předpokládám, že ten Luftněco je, že zaboříš tu tyčku do vidlici a hladina musí být 145mm pod horním okrajem. Je to tak?

Neumim šprechtit německy...help

Na tý trubičce nastavíš těch 145mm, naplníš tu vidli, necháš sednout, a při stlačeným stavu tam šoupneš tu trubičku tak aby se ti opřel ten kroužek o hranu trubky. Pak tou stříkačkou odsáváš olej dokud to jde, jak si cucne luft, máš tam 145mmgood jednoduchý, ale geniální.

Kasymoj - druhou stranou smetáku to jde takysmile1

Dobrá dobrá ukecali jste mě bigsmile já to dělal tim 4HR protože byl blíž po rucesmile1 a hlavně když to někdo předtim dělal tak to kurevsky utáhnul.smile2


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
04.02.2009 16:33:35
Offline

Re: Přední vidle

K.a.s.y.m. psal:

........Dobrá dobrá ukecali jste mě bigsmile

...a zkusíme to ještě s tímhle bigsmile

K.a.s.y.m. psal:

jo jinak oleje tam přijde 512ml

...suzuki píše pro šestku od 01 506ml pro kanadu a 510ml pro ostatní trh
...haynes udává pro šestku 522 pro americkej a 521 pro ostatní smile1


ps: a pak se s tím ser co nejpřesnějc bigsmile
pps: prostě půllitr a kapku z vrchu ze starýho sedlýho cool


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
04.02.2009 16:46:57
Offline

Re: Přední vidle

XJelen psal:

Na tý trubičce nastavíš těch 145mm, naplníš tu vidli, necháš sednout, a při stlačeným stavu tam šoupneš tu trubičku tak aby se ti opřel ten kroužek o hranu trubky. Pak tou stříkačkou odsáváš olej dokud to jde, jak si cucne luft, máš tam 145mmgood jednoduchý, ale geniální.

Kasymoj - druhou stranou smetáku to jde takysmile1

Ještě jeden blbej. Stlačený stav je nadoraz, že si na to sednu a nebo nějak jinak?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
04.02.2009 17:06:21
Offline

Re: Přední vidle

osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:

........Dobrá dobrá ukecali jste mě bigsmile

...a zkusíme to ještě s tímhle bigsmile

K.a.s.y.m. psal:

jo jinak oleje tam přijde 512ml

...suzuki píše pro šestku od 01 506ml pro kanadu a 510ml pro ostatní trh
...haynes udává pro šestku 522 pro americkej a 521 pro ostatní smile1


ps: a pak se s tím ser co nejpřesnějc bigsmile
pps: prostě půllitr a kapku z vrchu ze starýho sedlýho cool

No můj postup je takovej ,že naleju půl litru oleje 10W a delejvám to medovinou co mám na zahuštování hydraulikého oleje a většinou zkusim hladinu měřit.
sem píšu tenhle postup proto,že ho udává výrobce a ne každej by tem můj třeba schvalovalbigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hans (Člen)
04.02.2009 17:32:22
Offline

Re: Přední vidle

barynek psal:
K.a.s.y.m. psal:

jo jinak oleje tam přijde 512ml

ono asi zalezi od kusu, mě se tam ten půl litr nevešel.. do jedný jsem napasoval něco přes 400ml a do druhý necelých 400ml, a zase prát tam mermomocí tu danou dávku.. já vim, že pan Suzuki to vyrábí a tak ví (klanícísesmajlíkkmanuálusuzuki) bigsmile, ale tuto je moje zkušenost..

protože jsi to určitě nevypumpoval....jen tak to nechat vytect je špatně.....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
XJelen (Člen)
04.02.2009 18:42:53
Offline

Re: Přední vidle

Ondráš psal:

Ještě jeden blbej. Stlačený stav je nadoraz, že si na to sednu a nebo nějak jinak?help

neboj spadne to samo a nemusíš na nic sedat, je to bez pružiny (sem zapoměl napsat), takže žádnej odpor, jenom tu trubku zasuneš nadoraz do kluzáku.


Strýcfajtr !!!
Ondráš (Člen)
04.02.2009 18:55:19
Offline

Re: Přední vidle

XJelen psal:

neboj spadne to samo a nemusíš na nic sedat, je to bez pružiny (sem zapoměl napsat), takže žádnej odpor, jenom tu trubku zasuneš nadoraz do kluzáku.

Super. Tak snad už vím všechno... Až si to příští týden od Kojaka přivezu, tak se na to doma vrhnem. Dík moc.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kelly01 (Člen)
04.02.2009 19:22:50
Offline

Re: Přední vidle

Já neřeším trubičky,a vsadím se že rozdíl 2 mm nepoznámbigsmile

Zahnu cokoliv co najdu v dílně,zaháknu za trubku a liju než se olej dotkne..

Neznám debila co by tohle dokázal pokazitsmokin


God Save The Queen!
Pepo (Člen)
05.02.2009 17:23:15
Offline

Re: Přední vidle

ahoj, tak už jsem tady zasesmile1... už jsem se dival na 3 e shopy a nemužu najit ty gufera do vidlice tech rozmerů co mám já (41 53 8/10,5       prachovky br 4935e) patří tam něco jiného nebo jenom neumím hledat???idontknow


...Koně moje hyjéé...
K.a.s.y.m. (Člen)
06.02.2009 07:31:54
Offline

Re: Přední vidle

http://www.motoskaut.cz/zbozi-gufera-pr … -1281.html
třeba tady ale dají sehnat i levnější


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Tomas600N (Člen)
08.02.2009 11:06:09
Offline

Re: Přední vidle

se chcu zeptat na jednu věchelp
vyměnil sem gufera,nalel olej,jebnul tam pružinu,podložku,trubičku mno jenže....jak včil? tlumič sem uplně vytahl na maximum a zašrouboval jenže tam zustane vzduch ne? nevadi to? když sem s nim pružil,tak bylo slyšet sem tam takovy probublavaci zvuk,tak nevim esi sem ten tlumič před zašroubovanim neměl zmačknout aby byla hladina oleje co nejvyš,jenže nevim esi bych pak tu pružinu stlačil,abych to zašroubovalidontknow

hans (Člen)
08.02.2009 11:11:19
Offline

Re: Přední vidle

Tomas600N psal:

se chcu zeptat na jednu věchelp
vyměnil sem gufera,nalel olej,jebnul tam pružinu,podložku,trubičku mno jenže....jak včil? tlumič sem uplně vytahl na maximum a zašrouboval jenže tam zustane vzduch ne? nevadi to? když sem s nim pružil,tak bylo slyšet sem tam takovy probublavaci zvuk,tak nevim esi sem ten tlumič před zašroubovanim neměl zmačknout aby byla hladina oleje co nejvyš,jenže nevim esi bych pak tu pružinu stlačil,abych to zašroubovalidontknow

to bublání bude asi to, jak ti ten volej vtejká do těch různejch prostorů v tlumiči......já to jen dolil, zašroubobal, žádný sraní a funguje to good


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Filous (Člen)
08.02.2009 11:54:36
Offline

Re: Přední vidle

Tomas600N psal:

se chcu zeptat na jednu věchelp
vyměnil sem gufera,nalel olej,jebnul tam pružinu,podložku,trubičku mno jenže....jak včil? tlumič sem uplně vytahl na maximum a zašrouboval jenže tam zustane vzduch ne? nevadi to? když sem s nim pružil,tak bylo slyšet sem tam takovy probublavaci zvuk,tak nevim esi sem ten tlumič před zašroubovanim neměl zmačknout aby byla hladina oleje co nejvyš,jenže nevim esi bych pak tu pružinu stlačil,abych to zašroubovalidontknow

...máš to správně, ta vzduchová kapsa tam musí bejt...a to bublání je taky normální...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
08.02.2009 11:56:14
Offline

Re: Přední vidle

Filous psal:
Tomas600N psal:

se chcu zeptat na jednu věchelp
vyměnil sem gufera,nalel olej,jebnul tam pružinu,podložku,trubičku mno jenže....jak včil? tlumič sem uplně vytahl na maximum a zašrouboval jenže tam zustane vzduch ne? nevadi to? když sem s nim pružil,tak bylo slyšet sem tam takovy probublavaci zvuk,tak nevim esi sem ten tlumič před zašroubovanim neměl zmačknout aby byla hladina oleje co nejvyš,jenže nevim esi bych pak tu pružinu stlačil,abych to zašroubovalidontknow

...máš to správně, ta vzduchová kapsa tam musí bejt...a to bublání je taky normální...

...eště něco...dyš tam leješ volej, tag bys to po nalití cca půlky měl napumpovat, aby se ten volej dostal fšude a pag dolejt po správnou hladinu...dyš to nenapuimpuješ, budeš tam mít toho voleje vo chlup míň...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tomas600N (Člen)
08.02.2009 12:08:17
Offline

Re: Přední vidle

Filous psal:
Filous psal:
Tomas600N psal:

se chcu zeptat na jednu věchelp
vyměnil sem gufera,nalel olej,jebnul tam pružinu,podložku,trubičku mno jenže....jak včil? tlumič sem uplně vytahl na maximum a zašrouboval jenže tam zustane vzduch ne? nevadi to? když sem s nim pružil,tak bylo slyšet sem tam takovy probublavaci zvuk,tak nevim esi sem ten tlumič před zašroubovanim neměl zmačknout aby byla hladina oleje co nejvyš,jenže nevim esi bych pak tu pružinu stlačil,abych to zašroubovalidontknow

...máš to správně, ta vzduchová kapsa tam musí bejt...a to bublání je taky normální...

...eště něco...dyš tam leješ volej, tag bys to po nalití cca půlky měl napumpovat, aby se ten volej dostal fšude a pag dolejt po správnou hladinu...dyš to nenapuimpuješ, budeš tam mít toho voleje vo chlup míň...

mno...spravnou hladinu...idontknowtu ja asi nijak nepoznam,nalel sem tam toho tolik kolik se piše

Filous (Člen)
08.02.2009 12:20:30
Offline

Re: Přední vidle

Tomas600N psal:
Filous psal:
Filous psal:


...máš to správně, ta vzduchová kapsa tam musí bejt...a to bublání je taky normální...

...eště něco...dyš tam leješ volej, tag bys to po nalití cca půlky měl napumpovat, aby se ten volej dostal fšude a pag dolejt po správnou hladinu...dyš to nenapuimpuješ, budeš tam mít toho voleje vo chlup míň...

mno...spravnou hladinu...idontknowtu ja asi nijak nepoznam,nalel sem tam toho tolik kolik se piše

...esis to měl rozebraný komplet a vylitý do sucha, tag je to dobře...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tomas600N (Člen)
09.02.2009 18:52:15
Offline

Re: Přední vidle

dalši věchelp
teď sem s tim pobihal po garaži a zkoušel jak to pruži,a zda se mi že to ma nějaky kratši chod,když sem zabrzdil tak se to jen tak lehce zasunulo a vysunulo,sice je fakt že sem dal hustši olej 15W misto 10,páč to bylo jak houpaci kuň,a taky sem jel pomaličku,takže to asi nemělo co tlumit,jen si řikam esi tomu něco nechybiidontknowtřeba malo olejehelp

Filous (Člen)
10.02.2009 08:27:33
Offline

Re: Přední vidle

Tomas600N psal:

dalši věchelp
teď sem s tim pobihal po garaži a zkoušel jak to pruži,a zda se mi že to ma nějaky kratši chod,když sem zabrzdil tak se to jen tak lehce zasunulo a vysunulo,sice je fakt že sem dal hustši olej 15W misto 10,páč to bylo jak houpaci kuň,a taky sem jel pomaličku,takže to asi nemělo co tlumit,jen si řikam esi tomu něco nechybiidontknowtřeba malo olejehelp

...nestresuj...počkej aš se svezeš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr