Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Odpory pro LED blinkry

redik27 (Člen)
25.06.2009 12:18:42
Offline

Odpory pro LED blinkry

Zdar, mám led blinkry a musím dát odpory. Kolik musím dát odporů tohoto typu?
http://motobazar.miramoto.cz/motorky/mo … 090/11490/


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
bluemanik (Člen)
25.06.2009 12:33:11
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

Není tam napsaná hodnota toho odporu. Takže kolik jich tam přijde asi nikdo neporadí.

Mour (Člen)
25.06.2009 13:02:41
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

...minimálně 1 ks surprisedidontknowbigsmile

Peka (Člen)
25.06.2009 13:20:30
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

no to vypada co blinkr to odpor ne?


B12 neni uz je autobus :)
bluemanik (Člen)
25.06.2009 15:52:42
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

Je potřeba omezit proud prochazející LED diodou na +- 20mA (dle typu). Tedy R=U/I=13V/0,02A=650ohm. Takže třeba tady: http://www.gme.cz/cz/index.php?product=119-037  Pokud je v blinkru diod víc, tak zeleží jak jsou spojeny (do série/paralelně) a odpor tomu přizpůsobit, aby každou diodou protékal ten proud +- 20mA. Takže kolik odporůsmile1?

Miras (Člen)
25.06.2009 17:54:51
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

S tím si dovolím nesouhlasit. Žádný proud se neomezuje. Ten je dán příkonem/výkonem. Předpokládám že odpor je paralelně k blinkru aby se zvýšila zátěž (simulace 21W zátěže), tedy aby se proud zvedl a ne zmenšil. Blinkrem samozřejmě prochází proud pořád stejný při dvanácti voltech. Proud je dán konstrukcí blinkru, tedy jeho vnitřním odporem. 

Blinkr bliká rychle jelikož je v normě, že při nižším odběru (prasklé jedné žárovce) musí relé zrychlit kvůli rozpoznání poruchy. Proto zrychlují i elektronické ralátka, ačkoliv by nemuseli.

Rozhodně je spávný postup dát tam jiné relé. Výkonové odpory jsou prostě bastl. Pokud někdo investuje prachy do blinkru, tak to relé snad už nebude takový ranec. Bylo tady popsáno mezi kterými dráty relé je, tedy bych zajel do autoelektriky ať to zapojí, popř. znalejší kamarád...

bluemanik (Člen)
25.06.2009 18:34:15
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

Aha, špatně jsem to pochopil. Ty výkonové odpory se tam dávají pro simulaci zátěže, aby frekvence blikani byla jako se žárovkama. Předpokládal jsem že když LED diodu přiložim na napětí 12V tak praskne, proto jsem uvedl ten odpůrek, který je už pravděpodobně zabudován v blinkru. Je tedy nesmysl cpát tam další výkonové odpory. řešení je elektronický přerušovač bliken. Například toto: http://www.moto-prodejna.cz/product_inf … ts_id/2346 stačí pouze vyměnit za originální. Omlouvám se za mystifikaciredface

Peka (Člen)
25.06.2009 18:47:32
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

proste LED musi byt rizeny jinak, driv to bylo na principu tepelnem ty prerusovace, ted nevim na jakem jsou, ale mozna stale na tepelnem, proto poznaji kdyz jedna neblika, kontakt se rozpina nebo spina na kratkou dobu kdyz tam netece spravny proud odpovidajiciho vykonu


B12 neni uz je autobus :)
Miras (Člen)
25.06.2009 21:26:08
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

bluemanik psal:

Aha, špatně jsem to pochopil. Ty výkonové odpory se tam dávají pro simulaci zátěže, aby frekvence blikani byla jako se žárovkama. Předpokládal jsem že když LED diodu přiložim na napětí 12V tak praskne, proto jsem uvedl ten odpůrek, který je už pravděpodobně zabudován v blinkru. Je tedy nesmysl cpát tam další výkonové odpory. řešení je elektronický přerušovač bliken. Například toto: http://www.moto-prodejna.cz/product_inf … ts_id/2346 stačí pouze vyměnit za originální. Omlouvám se za mystifikaciredface

Tak to mi přijde jako slušná cena good  ... neřešte odpory a jděte radši do tohoto

barynek (Člen)
25.06.2009 21:35:12
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

dal jsem dva odpory - na každou stranu jeden a je vymalováno, žádný asssmokin


Bandit 4EVER!!!
redik27 (Člen)
26.06.2009 10:42:12
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

Miras psal:
bluemanik psal:

Aha, špatně jsem to pochopil. Ty výkonové odpory se tam dávají pro simulaci zátěže, aby frekvence blikani byla jako se žárovkama. Předpokládal jsem že když LED diodu přiložim na napětí 12V tak praskne, proto jsem uvedl ten odpůrek, který je už pravděpodobně zabudován v blinkru. Je tedy nesmysl cpát tam další výkonové odpory. řešení je elektronický přerušovač bliken. Například toto: http://www.moto-prodejna.cz/product_inf … ts_id/2346 stačí pouze vyměnit za originální. Omlouvám se za mystifikaciredface

Tak to mi přijde jako slušná cena good  ... neřešte odpory a jděte radši do tohoto

No radši bych volil relé. Jestli neplní ještě jinou funkci tak by záměna neměl být problém.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
XJelen (Člen)
26.06.2009 10:52:37
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

někde vokolo už to někdo řešil ... ta výměna není složitá, akorát musíš vyškubnout z konektoru vzadu v podsedlovce správný dva dráty (jeden je zelenej a druhej si dohledej ve schématu idontknow teď nevim) a napíchnout na ně ten novej přerušovač. Proč? Protože originál je jedna krabička společná s relátkem od spínače bočáku, takže jí nemůžeš celou vykopnout. Novýmu přerušovači je buřt co tam máš za blinkry múžeš tam dát třeba každej jinej smile1, a taky bliká furt stejně i když ti jeden blikr nebliká (což zasejc bejvala výhoda).


Strýcfajtr !!!
redik27 (Člen)
26.06.2009 11:04:24
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

XJelen psal:

někde vokolo už to někdo řešil ... ta výměna není složitá, akorát musíš vyškubnout z konektoru vzadu v podsedlovce správný dva dráty (jeden je zelenej a druhej si dohledej ve schématu idontknow teď nevim) a napíchnout na ně ten novej přerušovač. Proč? Protože originál je jedna krabička společná s relátkem od spínače bočáku, takže jí nemůžeš celou vykopnout. Novýmu přerušovači je buřt co tam máš za blinkry múžeš tam dát třeba každej jinej smile1, a taky bliká furt stejně i když ti jeden blikr nebliká (což zasejc bejvala výhoda).

A nemáš el. schéma bandita? Já vím, jen musí být elektronický.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
XJelen (Člen)
26.06.2009 14:10:58
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

redik27 psal:
XJelen psal:

někde vokolo už to někdo řešil ... ta výměna není složitá, akorát musíš vyškubnout z konektoru vzadu v podsedlovce správný dva dráty (jeden je zelenej a druhej si dohledej ve schématu idontknow teď nevim) a napíchnout na ně ten novej přerušovač. Proč? Protože originál je jedna krabička společná s relátkem od spínače bočáku, takže jí nemůžeš celou vykopnout. Novýmu přerušovači je buřt co tam máš za blinkry múžeš tam dát třeba každej jinej smile1, a taky bliká furt stejně i když ti jeden blikr nebliká (což zasejc bejvala výhoda).

A nemáš el. schéma bandita? Já vím, jen musí být elektronický.

manuál v sekci Download z hlavního menu


Strýcfajtr !!!
redik27 (Člen)
28.06.2009 20:20:49
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

Tak jsem tam dneska dal LED blinkry. Blíká to rychleji, ale ne zas tak moc, aby někdo neviděl jestli jedu doprava nebo doleva. :) Na odpor nebo relé asi kašlu.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Banditatom (Člen)
21.10.2010 18:44:01
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

nebudu zakládat nový témasmile1 bus dostal nový diod blinkry (kupodivu homologovanýsurprised) ale jelikož jsem tukan přes elektrikuredface.mohl by mi někdo poradit jak na zapojení odporů?helpjestli stačí na každej blinkr jeden nebo pouze na jednu stranu?idontknowa popř jaký!v jednom blinkru jsou 3diody.Nebo se na to vysrat a koupit rovnou nový přerušovač a popř. na co se koukat při koupi!Vo eletrice vím ouplný hofno jen to že nejde vidět a kopesmile1takže opatrněbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
morganzd (Člen)
23.10.2010 00:05:34
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

smile1 Ale Plho, vždyť o tom se tu už dobrou čtvrthodinu bavíme...


GSF 600 S '99
Banditatom (Člen)
23.10.2010 16:31:31
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

morganzd psal:

smile1 Ale Plho, vždyť o tom se tu už dobrou čtvrthodinu bavíme...

hele nerejfucksmile1 a raďbigsmilebigsmilebigsmile jsem uplně pussy na drátkyredface


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
killerrebel (Člen)
24.10.2010 12:59:25
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

Banditatom psal:

nebudu zakládat nový témasmile1 bus dostal nový diod blinkry (kupodivu homologovanýsurprised) ale jelikož jsem tukan přes elektrikuredface.mohl by mi někdo poradit jak na zapojení odporů?helpjestli stačí na každej blinkr jeden nebo pouze na jednu stranu?idontknowa popř jaký!v jednom blinkru jsou 3diody.Nebo se na to vysrat a koupit rovnou nový přerušovač a popř. na co se koukat při koupi!Vo eletrice vím ouplný hofno jen to že nejde vidět a kopesmile1takže opatrněbigsmile

uka fotku tech blinkru... ;-)

morganzd (Člen)
25.10.2010 21:12:51
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

Banditatom psal:
morganzd psal:

smile1 Ale Plho, vždyť o tom se tu už dobrou čtvrthodinu bavíme...

hele nerejfucksmile1 a raďbigsmilebigsmilebigsmile jsem uplně pussy na drátkyredface

no soráč bigsmile já mám sice klasiku, ale proč vymejšlet odpory a zjišťovat jejich velikost, když existuje ta krabička, kterou nahradíš starý relé ;-) Zas takovej majlant to nestojí, kdyžs už zainvestoval do blinkrů evil


GSF 600 S '99
Banditatom (Člen)
25.10.2010 21:18:43
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

morganzd psal:
Banditatom psal:
morganzd psal:

smile1 Ale Plho, vždyť o tom se tu už dobrou čtvrthodinu bavíme...

hele nerejfucksmile1 a raďbigsmilebigsmilebigsmile jsem uplně pussy na drátkyredface

no soráč bigsmile já mám sice klasiku, ale proč vymejšlet odpory a zjišťovat jejich velikost, když existuje ta krabička, kterou nahradíš starý relé ;-) Zas takovej majlant to nestojí, kdyžs už zainvestoval do blinkrů evil

chtěl jsemsmile2 tam dát tu new krabičku, ale gsx má združený přerušovač s bočním stojánkem (teda aspoň podle schématu) ale jak jsem psal jsem tukan na drátkybad


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
morganzd (Člen)
25.10.2010 21:38:11
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

Banditatom psal:
morganzd psal:
Banditatom psal:


hele nerejfucksmile1 a raďbigsmilebigsmilebigsmile jsem uplně pussy na drátkyredface

no soráč bigsmile já mám sice klasiku, ale proč vymejšlet odpory a zjišťovat jejich velikost, když existuje ta krabička, kterou nahradíš starý relé ;-) Zas takovej majlant to nestojí, kdyžs už zainvestoval do blinkrů evil

chtěl jsemsmile2 tam dát tu new krabičku, ale gsx má združený přerušovač s bočním stojánkem (teda aspoň podle schématu) ale jak jsem psal jsem tukan na drátkybad

Tak snad by mělo stačit z té sdrzžené krabky odpojit káble od blinkrů a připojit k té new, ne? + dotáhnout asi kostru, vimjá?, nemám to, ale neměla by to být zas taková jebačka


GSF 600 S '99
Banditatom (Člen)
25.10.2010 21:47:17
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

morganzd psal:
Banditatom psal:
morganzd psal:


no soráč bigsmile já mám sice klasiku, ale proč vymejšlet odpory a zjišťovat jejich velikost, když existuje ta krabička, kterou nahradíš starý relé ;-) Zas takovej majlant to nestojí, kdyžs už zainvestoval do blinkrů evil

chtěl jsemsmile2 tam dát tu new krabičku, ale gsx má združený přerušovač s bočním stojánkem (teda aspoň podle schématu) ale jak jsem psal jsem tukan na drátkybad

Tak snad by mělo stačit z té sdrzžené krabky odpojit káble od blinkrů a připojit k té new, ne? + dotáhnout asi kostru, vimjá?, nemám to, ale neměla by to být zas taková jebačka

taky si myslím ale raděj se optám než s toho udělám reaktorevilbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
redik27 (Člen)
28.10.2010 11:31:55
Offline

Re: Odpory pro LED blinkry

Banditatom psal:

nebudu zakládat nový témasmile1 bus dostal nový diod blinkry (kupodivu homologovanýsurprised) ale jelikož jsem tukan přes elektrikuredface.mohl by mi někdo poradit jak na zapojení odporů?helpjestli stačí na každej blinkr jeden nebo pouze na jednu stranu?idontknowa popř jaký!v jednom blinkru jsou 3diody.Nebo se na to vysrat a koupit rovnou nový přerušovač a popř. na co se koukat při koupi!Vo eletrice vím ouplný hofno jen to že nejde vidět a kopesmile1takže opatrněbigsmile

kup relé, odpory stojí za hovno


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr