Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » výměna předních destiček a brzdovky

langos 600s (Člen)
29.06.2009 21:15:51
Offline

výměna předních destiček a brzdovky

ahoj, zitra se chystam na výměnu destiček tak, jsem se chtěl zeptat jestli je něco na co si mam dat pozor, jestli neco je. Pak jsem se chtel zeptat na brzdovku, slyšel jsem ze se musí mněnit spodem kvuli zavdušnění, nebo ji mužu jen vysat nebo vypustit a pak nalit novou a odvzdusnit jako klasicky u auta? Diky za odpovědi

maňas (Člen)
29.06.2009 21:37:14
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

no u destiček žádnej problém nehledej,to zvládne každý. Brzdovku mění jak kdo,já jsem postupoval zhruba tak jak si psal,nahoře sundat víčko odsát nádobku a ze spoda přes odvzdušňovák injekční stříkačkou natlačit novou a zase kolem dokud nebyla čistá.žádný velký odvzdušňování s mačkáním jsem neprováděl,jen tak dvakrát zkusit ale bylo to gut


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
langos 600s (Člen)
29.06.2009 21:42:00
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

takže na stříkačku nasadit hadičku tu na vodvzdušňovák a natlačit novou kapalinu?

maňas psal:

no u destiček žádnej problém nehledej,to zvládne každý. Brzdovku mění jak kdo,já jsem postupoval zhruba tak jak si psal,nahoře sundat víčko odsát nádobku a ze spoda přes odvzdušňovák injekční stříkačkou natlačit novou a zase kolem dokud nebyla čistá.žádný velký odvzdušňování s mačkáním jsem neprováděl,jen tak dvakrát zkusit ale bylo to gut

mr.BSE (Člen)
29.06.2009 21:44:19
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

Já sem natáhl hadičku vod vodvzdušňováku až nahoru do nádobky (bavím se o předku) a nechal vodvzdušňovák povolenej. Nahoře v nádobce držíš tu hadičku, co vede vod spodu tak, abys bublinky zase nenasál a je to. Máš uzavřenej okruh a přitom vzduch de pryč good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
VikecB12 (Člen)
29.06.2009 21:46:47
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

mr.BSE psal:

Já sem natáhl hadičku vod vodvzdušňováku až nahoru do nádobky (bavím se o předku) a nechal vodvzdušňovák povolenej. Nahoře v nádobce držíš tu hadičku, co vede vod spodu tak, abys bublinky zase nenasál a je to. Máš uzavřenej okruh a přitom vzduch de pryč good

No,ale to točíš špinu furt dokola né? Já vodsaju nádobku,naliju novou kapalinu a normálně to vodvzdušňuju stejně jak u auta dokud neteče dole čistá kapalina.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
maňas (Člen)
29.06.2009 22:05:09
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

langos 600s psal:

takže na stříkačku nasadit hadičku tu na vodvzdušňovák a natlačit novou kapalinu?

maňas psal:

no u destiček žádnej problém nehledej,to zvládne každý. Brzdovku mění jak kdo,já jsem postupoval zhruba tak jak si psal,nahoře sundat víčko odsát nádobku a ze spoda přes odvzdušňovák injekční stříkačkou natlačit novou a zase kolem dokud nebyla čistá.žádný velký odvzdušňování s mačkáním jsem neprováděl,jen tak dvakrát zkusit ale bylo to gut

jo přesně tak,dělá se to líp ve dvou,ale sám to taky zvládneš


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Ondráš (Člen)
30.06.2009 00:41:27
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

U destiček akorát bacha abys nezmáčknul páčku až je budeš mít venku. Někdy to neni uplně sranda je dostat od sebe.smile1
Kapalina DOT4. Měnit jak posal Vikec.
Pokud chceš něco navíc, tak se podívat jestli ti chodí všechny pístky a popřípadě je máznout, když už to teda máš rozebraný.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kožak (Člen)
30.06.2009 05:34:01
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

Ondráš psal:

U destiček akorát bacha abys nezmáčknul páčku až je budeš mít venku. Někdy to neni uplně sranda je dostat od sebe.smile1
Kapalina DOT4. Měnit jak posal Vikec.
Pokud chceš něco navíc, tak se podívat jestli ti chodí všechny pístky a popřípadě je máznout, když už to teda máš rozebraný.good

Já teda naopak ,když už sou venku destičky několikrát zapumpuju aby pístky vylezli trochu víc (opatrně) očistim, máznu ,zatlačim voba až nadoraz nasadim desky ,kolo a párkrát zase zapumpuju dokud to nezačne brzdit a hotovo ... a kapalinu taky vrchem zdá se mi to lepčí smile1 ale každej má svůj osvědčenej postup nic proti


MRDAT!!!
Ondráš (Člen)
30.06.2009 09:16:43
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

2 kožak: Ale to jo. Povysunout a očitstit jo (ale psal jsem to jako advance). Jsem to spíš myslel, aby nepumpoval, nepumpoval a najedou mu nevyskočil pístek a nezačala týc ven kapalina. Nevím jak moc je šikovnej, tak aby to radši kdyžtak nedělal.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
30.06.2009 10:10:13
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

langos 600s psal:

ahoj, zitra se chystam na výměnu destiček tak, jsem se chtěl zeptat jestli je něco na co si mam dat pozor, jestli neco je. Pak jsem se chtel zeptat na brzdovku, slyšel jsem ze se musí mněnit spodem kvuli zavdušnění, nebo ji mužu jen vysat nebo vypustit a pak nalit novou a odvzdusnit jako klasicky u auta? Diky za odpovědi

pokud máš chuť číst jebka forum tak tady je taky pár rad a řešení problémů který mohou nastat
http://www.suzukisv.cz//forum/viewtopic … amp;t=1487


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
langos 600s (Člen)
30.06.2009 16:12:56
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

tak desky i kapalina jsou vyměněný. očistil jsem pistky, všechno máznul a brzdovku jsem menil spodem ještě jsem to projistotu zkousel odvzdusnit klasicky a vse OK takze vsem diky za radygood

Kožak (Člen)
30.06.2009 18:03:38
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

Ondráš psal:

2 kožak: Ale to jo. Povysunout a očitstit jo (ale psal jsem to jako advance). Jsem to spíš myslel, aby nepumpoval, nepumpoval a najedou mu nevyskočil pístek a nezačala týc ven kapalina. Nevím jak moc je šikovnej, tak aby to radši kdyžtak nedělal.smile1

Šak jasné bigsmile


MRDAT!!!
Koldan (Člen)
30.06.2009 20:22:46
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

Ondráš psal:

2 kožak: Ale to jo. Povysunout a očitstit jo (ale psal jsem to jako advance). Jsem to spíš myslel, aby nepumpoval, nepumpoval a najedou mu nevyskočil pístek a nezačala týc ven kapalina. Nevím jak moc je šikovnej, tak aby to radši kdyžtak nedělal.smile1

na druhů stranu příležitost k vyčištění pístků a fšeho sajrajtu kolemgood
bigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
mr.BSE (Člen)
30.06.2009 21:32:28
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

VikecB12 psal:
mr.BSE psal:

Já sem natáhl hadičku vod vodvzdušňováku až nahoru do nádobky (bavím se o předku) a nechal vodvzdušňovák povolenej. Nahoře v nádobce držíš tu hadičku, co vede vod spodu tak, abys bublinky zase nenasál a je to. Máš uzavřenej okruh a přitom vzduch de pryč good

No,ale to točíš špinu furt dokola né? Já vodsaju nádobku,naliju novou kapalinu a normálně to vodvzdušňuju stejně jak u auta dokud neteče dole čistá kapalina.

Já sem tam nenapsal, že to dělám až když je tam jen nová? redface
Sakra bigsmile
Zvrchu naleju novou a mačkám (šroub povolenej) dokud neteče nová a pak teprv vytáhnu hadičku z brzdiču nahoru do nádobky jak sem psal goodsmokin


Second Class Citizen
1130 Café Racer
osiris (Člen)
30.06.2009 22:08:13
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

...když chceš potápět hadičku, tak nemusíš až nahoru do nádobky, ale můžeš hned vedle brzdiče do flašky - stačí cenťák na dně


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mr.BSE (Člen)
30.06.2009 22:59:38
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

Jo, ale to budu muset dolejvat, protože to budu cpát z okruhu ven ( do tý nádobky, o který píšeš) , takle to je uzavřený.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Ondráš (Člen)
01.07.2009 07:16:43
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

surprised

Ten paňák kapaliny co při tom uteče ven klidně obětuju.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mr.BSE (Člen)
01.07.2009 09:58:15
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

surprised
Myslíš, že to dělám kvůli úspoře 5cl brzdovky?idontknowhelp


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Ondráš (Člen)
01.07.2009 11:05:41
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

mr.BSE psal:

surprised
Myslíš, že to dělám kvůli úspoře 5cl brzdovky?idontknowhelp

Tak mě pouč... Třeba dělám něco špatně?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mr.BSE (Člen)
01.07.2009 15:34:18
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

Ondráš psal:
mr.BSE psal:

surprised
Myslíš, že to dělám kvůli úspoře 5cl brzdovky?idontknowhelp

Tak mě pouč... Třeba dělám něco špatně?help

Tak sem to nemyslel.
Já jenom, že se nemusíš starat vo to, kam vylejt těch 5cl brzdovky navíc apod.
Prostě je to jinej způsob, hm? smokin


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Ondráš (Člen)
01.07.2009 16:26:55
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

mr.BSE psal:

Já jenom, že se nemusíš starat vo to, kam vylejt těch 5cl brzdovky navíc apod.

U nás v chráněné krajinné oblasti je tohle ta poslední starost. smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mr.BSE (Člen)
01.07.2009 16:46:17
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

No právě...


Second Class Citizen
1130 Café Racer
mi (Člen)
02.07.2009 19:46:01
Offline

Re: výměna předních destiček a brzdovky

mr.BSE psal:

Já sem natáhl hadičku vod vodvzdušňováku až nahoru do nádobky (bavím se o předku) a nechal vodvzdušňovák povolenej. Nahoře v nádobce držíš tu hadičku, co vede vod spodu tak, abys bublinky zase nenasál a je to. Máš uzavřenej okruh a přitom vzduch de pryč good

přesně tak sem to tetkonc udělal a bylo hotovo raz dva good


svět je cirkusovej stan

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr