Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Nesvítí kontrolka neutrálu

Marťas (Člen)
27.07.2009 14:41:08
Offline

Nesvítí kontrolka neutrálu

Chlapi, po zahřátí motoru při neutrálu nesvítí kontrolka N, zároveň při vyklopení bočáku zhasne motor. Který čidlo je v pussy? Měl někdo něco podobnýho? Díky


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
K.a.s.y.m. (Člen)
27.07.2009 14:43:02
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

asi bude něco špatně pod víčkem řetězového kolečka kde je přišroubouvaná destika se třemi kabely a jeden z nic je na neutrál.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
27.07.2009 14:51:16
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

...jag píče Kasym, snímač kvaltů u řetězovýho kolečka...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Marťas (Člen)
27.07.2009 14:54:51
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

A proč to chcípání na bočáku? Pokud jen nesvítí kontrolka, tak si "to" automaticky myslí, že je zařazená rychlost?


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
K.a.s.y.m. (Člen)
27.07.2009 14:55:28
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

dobrá dedukcegood


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
28.07.2009 11:31:58
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Marťas psal:

A proč to chcípání na bočáku? Pokud jen nesvítí kontrolka, tak si "to" automaticky myslí, že je zařazená rychlost?

...to čidlo totiš vysílá info, že tam neutrál nejni, tudíš kontrolka nesvítí a tudíš to chcípe po vyklopení bočáku...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
corimec (Člen)
30.07.2009 17:32:52
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Když z toho čidla vydlabeš ten silikon,tak zjištíš že je jeden z těch tří drátů uvolněněj,tak ho připájej nazpět a znovu zalej silikonem.Je to tim že když se ohřeje motor ohřeje se i ten silikon a netlačí na ten kontakt.

hide (Člen)
09.08.2009 20:01:26
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Tak me to dela neco podobnyho, neli to sami, kdyz dam neutral a motor je zahraty tak konrolka neutralu nekdy poblikava pak treba zhasne, vystrcim bocni stojanek a bud motor chcipne nebo kontrolka neutralu zacne svitit plne.. takze jak se k tomu cidlu neutralu dostanu a kdyz uz ten dratek teda pripajim zpet, tak jakym silikonem to mam zalejt??

corimec (Člen)
09.08.2009 21:57:30
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

hide psal:

Tak me to dela neco podobnyho, neli to sami, kdyz dam neutral a motor je zahraty tak konrolka neutralu nekdy poblikava pak treba zhasne, vystrcim bocni stojanek a bud motor chcipne nebo kontrolka neutralu zacne svitit plne.. takze jak se k tomu cidlu neutralu dostanu a kdyz uz ten dratek teda pripajim zpet, tak jakym silikonem to mam zalejt??

Sundej levy víko,pod nim je čidlo na dvou šroubkach,ještě ho musiš rozpojit pod sedlem na levy straně aby jsi ho uplně vyndal když pujdeš po dratu tak to najdeš.A silikon jsem dal takovej jakej jsem zrovna našel v garáži a drží to.

hide (Člen)
12.08.2009 00:07:30
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Tak sem to teda kuchnul, vydlabal ten bilej silikon a hle ulomenej zelenej dratek z toho sloupku, kde mel byt priletovanej. Na tom sloupku nebyly ani naznaky po cínu, tudiz nekdo, kdo to pajel, neodvedl prilis dobrou praci. No a tak sem to kvalitne priletoval a zejtra to zaleju silikonem. Jinak prace v pohode, vse slo hladce bez problemu a to mam rad smile1

Marťas (Člen)
12.08.2009 09:12:32
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

hide psal:

Tak sem to teda kuchnul, vydlabal ten bilej silikon a hle ulomenej zelenej dratek z toho sloupku, kde mel byt priletovanej. Na tom sloupku nebyly ani naznaky po cínu, tudiz nekdo, kdo to pajel, neodvedl prilis dobrou praci. No a tak sem to kvalitne priletoval a zejtra to zaleju silikonem. Jinak prace v pohode, vse slo hladce bez problemu a to mam rad smile1

Já se na to tak nějak vykašlal, ale když ti to šlo tak snadno, tak se teď do toho taky pustím cool


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
Marvin S6 (Člen)
23.04.2010 20:55:13
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Jenom pár postřehů k uvedenýmu problému s čidlem. Kryt řetězovýho kolečka šel dolů v pohodě, ale s čidlem jsem se nakonec namrdal 4 hodiny páč ty dva zasraný křížový šroubky co ho drží nešly zaboha povolit až jsem ten kříž strhal. pussyNenapadlo mě nic lepšího než hlavičky šroublů odvrat s tím, že až vysunu čidlo, půjdou v pohodě vytočit ven. Ale jak jsem je odvrtal a čidlo vytáhl, tak nejprve z toho začal chcát olej s čímž jsem vůbec nepočítal.fuck Mašinu jsem měl na centrálním stojanu, tak šup s ní dolů a pravou stranou jsem ji opřel o zeď garáže, čímž přestal olej chcát (lepší je si tak naklonit mašinu dopředu a budete mít suchou podlahu a né jako já celou zasranou vod oleje). Lapnul jsem asi cenťák trčící zbytky šroubků blickama a k mýmu překvapení s nima nešlo zase ani hnout. sickJeštěže tchán je slušnej zámečník a má svářečku, přijel asi za půl hoďky, mezi tím jsem vydlabal z čidla silikon a připájel jeden upadenej kábl. Navařili jsme na šroubky dvě 10-tky matky a byly venku raz dva. Pak už jsem to jenom všechno sestrojil a je hotovo. goodVědět co mě čeká, tak na nějakou kontrolku seru. A co z toho plyne? Esi nejdou šroubky povolit, je lepší to připájet přímo na mašině, což by neměl být takovej problém. Tak to je tak asi všechno. How

hide (Člen)
26.04.2010 17:28:47
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

..to bych se divil, ze by to nakonec neslo povolit sikovkama, ja sem teda motorku mel na centralu a ani kapka voleje, nekde bude asi chyba..
..šroubky sem povoloval sroubovakem, kterej byl zanovni a pasnul do sroubku tak, ze v nem temer zustal zabodlej, musel sem vynalozit vetsi silu, ale sel povolit..good

hans (Člen)
26.04.2010 18:07:00
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

no oni ty šroubky na banditovi jsou vůbec pěkný kurvy...mi to přijde všechno nějaký hrozně měkký...když jsem nandaval padáky, tak jsem taky šašil se svářečkou, když jsem nandaval kluzáky tak jsem v jednou šroubu na kebuli protočil imbus, takže jsem ho musel odsekat majzlíkem a kladivem č. 6 a když jsem chtěl přetěsňit ventilový víko tak jsem zas protočil jeden imbus ve šroubu od olejový hadice, takže mě zase asi čeká ta svářečka.....tohle se mi na jawách bohdá nastalo headshake


Sapere Aude
www.gunlex.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
26.04.2010 20:01:18
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

hans psal:

no oni ty šroubky na banditovi jsou vůbec pěkný kurvy...mi to přijde všechno nějaký hrozně měkký...když jsem nandaval padáky, tak jsem taky šašil se svářečkou, když jsem nandaval kluzáky tak jsem v jednou šroubu na kebuli protočil imbus, takže jsem ho musel odsekat majzlíkem a kladivem č. 6 a když jsem chtěl přetěsňit ventilový víko tak jsem zas protočil jeden imbus ve šroubu od olejový hadice, takže mě zase asi čeká ta svářečka.....tohle se mi na jawách bohdá nastalo headshake

nemáš mít místo rukou trhací nástroje,ale momentový klíče bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Marvin S6 (Člen)
28.04.2010 21:14:11
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

No přiznám se, že křížovej šroubovák už nebyl zrovna zánovní a jak jsem ty kříže už načal, tak se to se mnou vezlo. Voleja taky moc nevyteklo, asi 3 decka. Je to upozornění pro vostatní, chce to fakt slušnej šroubovák.good

hans (Člen)
28.04.2010 21:23:13
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

K.a.s.y.m. psal:
hans psal:

no oni ty šroubky na banditovi jsou vůbec pěkný kurvy...mi to přijde všechno nějaký hrozně měkký...když jsem nandaval padáky, tak jsem taky šašil se svářečkou, když jsem nandaval kluzáky tak jsem v jednou šroubu na kebuli protočil imbus, takže jsem ho musel odsekat majzlíkem a kladivem č. 6 a když jsem chtěl přetěsňit ventilový víko tak jsem zas protočil jeden imbus ve šroubu od olejový hadice, takže mě zase asi čeká ta svářečka.....tohle se mi na jawách bohdá nastalo headshake

nemáš mít místo rukou trhací nástroje,ale momentový klíče bigsmile

musim přestat žrát ty bobule....smokin


Sapere Aude
www.gunlex.cz
redik27 (Člen)
06.07.2011 21:19:47
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

zeptám se jako píča, čidlo na neutrál je na levé straně pod víkem kde je řetězové kolečko. mám pravdu?idontknowidontknow


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
osiris (Člen)
06.07.2011 21:33:55
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

...máš


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
redik27 (Člen)
08.07.2011 22:07:08
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

a bude mi fungovat gipro pokud takhle zlobí čidlo?


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
redik27 (Člen)
22.01.2012 22:03:30
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Tak už jsem konečně dokopal, sundal lévé víko, odmontoval snímač, vydlabal silikon (ta sračka šla z tuha a do čista jsem to nedělal), napájel a pohodička.

Taky mi trošku šel olej ven, ale stačilo hodit motorku na centrál a pod levou nožku dát prkýnko a pohodička.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
umajks (Nový člen)
17.04.2016 07:06:51
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Ahojte. Mám Bandita 650 r. 07 a nejspíš stejný problém. Jen se mi zdá, že nezáleží jestli je motor studený nebo zahřátý. Zkoušel jsem to i s vypnutým motorem. Asi 3x po sobě to šlo, po čtvrté už se kontrolka nerozsvítila. Pak stačí pohnout s bočním stojanem a už zas svítí. Když motor běží, tak to samé, nikdy motor nechcípne, vždy se kontrolka rozsvítí. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli je opravdu chyba na tom čidle, někde pod tím silikonem, nebo jestli to náhodou nemůže být něco jiného. Předem díky za odpověď.

K.a.s.y.m. (Člen)
17.04.2016 08:09:18
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

umajks psal:

Ahojte. Mám Bandita 650 r. 07 a nejspíš stejný problém. Jen se mi zdá, že nezáleží jestli je motor studený nebo zahřátý. Zkoušel jsem to i s vypnutým motorem. Asi 3x po sobě to šlo, po čtvrté už se kontrolka nerozsvítila. Pak stačí pohnout s bočním stojanem a už zas svítí. Když motor běží, tak to samé, nikdy motor nechcípne, vždy se kontrolka rozsvítí. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli je opravdu chyba na tom čidle, někde pod tím silikonem, nebo jestli to náhodou nemůže být něco jiného. Předem díky za odpověď.

Je to opravdu ono  smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Rum-cajs (Člen)
22.05.2016 08:30:13
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

To je nejaka epidemie, ci co. Taky me po cca 30 obcas sviti N tak napul, pripadne pohasina s blinkrama, nekdy pomuze zahejbat radickou...
Takze rikate nemudrovat a vykuchat, pripadne koupit novej snimac? Nejaky vycistit, namazat? Jak ono to vubec funguje henty bazmek?

Jo je to k9, 1250s (jo vim, je to osklivy, ale s pani radi cestujem, tak ho mam rad), neco pres 50kkm

K.a.s.y.m. (Člen)
22.05.2016 09:44:40
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

jestli je to aspoň trošku podobný jako na starejch tak je to čistě mechanická věc kdy při řazení posouváš nějakou páku po spínači..takže vyndal vykuchat silikon nebo co to je a přepájet.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Rum-cajs (Člen)
22.05.2016 21:02:47
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Tak mi to nedalo, naklonil bajk doprava, odmontoval ten snimac, dukladne profouk, prostriknul WD a zase profoukal, a tuk-tuk, lehka stovka a dobry, zatim. Je to parachsprosta mechanika, kolecko s cepem, kterej zapada do diry na radici kulise... Tak uvidime jak dlouho to vydrzi...

REX (Člen)
13.06.2016 21:13:33
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Pro info jak to vypadá, minulej tejden jsem to voperoval. smokin

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/570_20160610_065119.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/570_20160610_065124.jpg



Zaletováno

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/570_20160610_071443.jpg

Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
Rum-cajs (Člen)
14.06.2016 08:35:08
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Pekny! Cim jsi to pak zaplnil?

Jinak chapu to dobre podle poctu dratu, ze by z toho snimace sel sbirat udaj o zarazenym qaltu? Bo jinak nechapu proc jich je tolik, na jawce jsou dva, a taky obcas nefungujou...

REX (Člen)
14.06.2016 08:50:56
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Rum-cajs psal:

Pekny! Cim jsi to pak zaplnil?

Jinak chapu to dobre podle poctu dratu, ze by z toho snimace sel sbirat udaj o zarazenym qaltu? Bo jinak nechapu proc jich je tolik, na jawce jsou dva, a taky obcas nefungujou...

Druhá strana takhle

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/570_20160610_062726.jpg


chápu že prostřední je společnej a živej lítá okolo, nevím co ten malej pinďa idontknow
někdo tu to dělal doma ukazatel kvaltů tak o tom bude vědět víc, myslím že tam nějaké kontakty dodělával páč to bral výměnou smokin
zaplněno sikaflexem.

Jawaka má jeden co pamatuji a chodí to proti kostře, je tam takové pérko které chodí proti klingeritovému Učku a zhruba u kraje má  (asi) mosaznou destičku pro kontakt

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/570_images.jpeg

Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy.
Rum-cajs (Člen)
14.06.2016 09:29:56
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

ja to mam u K9 trochu jinak, ze strany motoru je otocnej valecek, z nej couha cep kterej pak prijde do diry na kulise, kontaktu jsou vevnitr. V mym pripade zatim pomohlo prostor okolo valecku vyfoukat. Bohuze je osicka nerozebiratelne rozlisovana.

Az ro zase zdechne, tak zkusim koupit nejekej z druhy ruky, rozebrat a vytunit. Novej za 2000+ muzu koupit vzdycky, ale to neni to spravny dobrodruzstvi.

Jawka - jasny, beru zem jako druhej drat...

K.a.s.y.m. (Člen)
14.06.2016 09:55:49
Offline

Re: Nesvítí kontrolka neutrálu

Rum-cajs psal:

Pekny! Cim jsi to pak zaplnil?

Jinak chapu to dobre podle poctu dratu, ze by z toho snimace sel sbirat udaj o zarazenym qaltu? Bo jinak nechapu proc jich je tolik, na jawce jsou dva, a taky obcas nefungujou...

ty zbylé dva jsou na dvojku a trojku a údajně to slouží k úpravě předstihu kvůli hlukovym emisim..když je odpojíš nic se nestane údajně to přidá sílu půl osla. A ano někdo to tu dělal ten ukazatel kvaltu..chtěl za to 1500


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr