Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zahřátá nedobíjí

tweety (Člen)
03.09.2009 19:50:05
Offline

Zahřátá nedobíjí

help
Zdravím draci, tak se na vás zase obracím s prosbou. Stávkuje mi mrška smile2
Teď jsem několikrát zůstal stát u silnice, protože potvora zdechla a dělala mrtvou. Bylá úplně bez šťávy, dával jsem to za vinu NOVÉ baterce, že to mohl být vadný kus. Chvilku jela a pak bleeee a prd už jsem stál. Startér ani prd, ale asi po 15 minutách šla roztlačit.  Po čtvrtém zastavení jsem přišel na to, že zdechne, když se pustí větrák a to i za jízdy v otáčkách.
Chtěl jsem ji odnést reklamovat a radši jsem to ještě proměřil. Ze začátku to vypadalo na baterku, protože měla bez zátěže 10V a když jsem to přez kabely nahodil, tak to krásně dobíjelo. Nechal jsem to chvílku brumlat a než jsem ji vytáhl, tak jsem to ještě změřil a surprised bylo tam 11,6V a při přidání plynu se to ani nehlo idontknow.
helphelphelp co s tím? Vypadá to, že když se zahřeje, tak přestane dobíjet.
Našel jsem regulátor a byl docela horký, je to normální?
Co jiného by to mohlo být, ještě vím, že tam někde bude alternátor, ale ještě s ním nebyl problém, tak vůbec zatím nevím kde je a jak vypadá redface
Prosím na co se mám juknout nebo vyměnit. Dík moc

Kakac (Člen)
03.09.2009 20:02:40
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

Ještě že mám klasiku olej vzduchgood a nemusím řešit ventilátor co mi vybijí baterkubigsmilebigsmilesmokin


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
WenzelB6 (Člen)
03.09.2009 20:20:19
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

10V a i 11,6 V je sakra málo. Dej baterku nabít nabiječkou, nenechávej ji takhle vypráskanou. Pak ji vrať do motky a po nastartování by na ní mělo vylízt napětí nad 13V.

tweety (Člen)
03.09.2009 20:56:59
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

Málo to je to vím, ale není čím ji dobít koupil jsem gelovku a ještě na ni nemám nabíječku. Nechal jsem ji propojenou nějakej chvilku s autobaterkou, tak se trochu vzchopila. To nastartování je právě problém. Na chvilku to vyskočí na 14V, ale po zahřátí to přestane dobíjet a už jí to jen vyžírá.

barynek (Člen)
04.09.2009 09:21:38
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

tweety psal:

Málo to je to vím, ale není čím ji dobít koupil jsem gelovku a ještě na ni nemám nabíječku. Nechal jsem ji propojenou nějakej chvilku s autobaterkou, tak se trochu vzchopila. To nastartování je právě problém. Na chvilku to vyskočí na 14V, ale po zahřátí to přestane dobíjet a už jí to jen vyžírá.

to je jedno, já nabíjím bezúdržbovku taky nabíječkou na klasický baterky, navíc vyrobenou v CCCP a nikdy nebylo problemo, ani na GS500E ani na béčku... dobít a jezditgood


Bandit 4EVER!!!
Ton@l (Člen)
04.09.2009 09:29:28
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

barynek psal:
tweety psal:

Málo to je to vím, ale není čím ji dobít koupil jsem gelovku a ještě na ni nemám nabíječku. Nechal jsem ji propojenou nějakej chvilku s autobaterkou, tak se trochu vzchopila. To nastartování je právě problém. Na chvilku to vyskočí na 14V, ale po zahřátí to přestane dobíjet a už jí to jen vyžírá.

to je jedno, já nabíjím bezúdržbovku taky nabíječkou na klasický baterky, navíc vyrobenou v CCCP a nikdy nebylo problemo, ani na GS500E ani na béčku... dobít a jezditgood

jen si pro zichr zmer kolik amper ti ta nabijecka dava a podle toho urci jak dlouho nabijetgood jinak v tom neni problemsmile1


Vzdy muze byt hur :-)
Pajk (Člen)
04.09.2009 23:47:17
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

Řek bych, buď regulátor v čudu, možná jenom dráty co k němu vedou, nebo uhlíky v altíku a s tím je potřeba zkouknout jak vypadá zběrač kolektor na rotoru. A s tím dobíjením jakoukoliv nabíječkou bych byl opatrnej, protože některý můžou dávat ze začátku třeba napětí 19 V a proudy taky velký, což pro uzavřenej aku a kort na moto nebude dobrý.

barynek (Člen)
06.09.2009 09:36:31
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

Ton@l psal:
barynek psal:
tweety psal:

Málo to je to vím, ale není čím ji dobít koupil jsem gelovku a ještě na ni nemám nabíječku. Nechal jsem ji propojenou nějakej chvilku s autobaterkou, tak se trochu vzchopila. To nastartování je právě problém. Na chvilku to vyskočí na 14V, ale po zahřátí to přestane dobíjet a už jí to jen vyžírá.

to je jedno, já nabíjím bezúdržbovku taky nabíječkou na klasický baterky, navíc vyrobenou v CCCP a nikdy nebylo problemo, ani na GS500E ani na béčku... dobít a jezditgood

jen si pro zichr zmer kolik amper ti ta nabijecka dava a podle toho urci jak dlouho nabijetgood jinak v tom neni problemsmile1

nevim esli to bylo přímo mě, ale odpovimsmile1
dobíjel jsem ji jen jednou a to bylo spíš na probrání, nikdy mi po zimě nenechala bez šťávy. Tzn. po zime dát do mašiny a jezdit. Nikdy nic. A o nějakejch ampérech... neřešil jsem to ani na GS, páč tomu nerozumim a měřák na to nemám, takže jsem to tam nechal dycky nějakou dobu a ono to nějak dopadlobigsmile dobře prozatímgood


Bandit 4EVER!!!
mila88 (Člen)
06.09.2009 12:19:28
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

to tweety:
10V a 11.6V je hodně málo,stimhle napětim snad nemuže ani makat ŘJ. Standartně by měla motka dobíjet až do 14.4V. Nastartuj,vytoč motor cca 3tis otáček a změř napětí na baterii. Mělo by bejt okolo 14.4V. Ale jestli máš jen 10-11,6V maš v pytli altík nebo regulátor. Myslim ze v manuálu od haynes je jak změřit altik jestli je v píči nebo ne...

mila88 (Člen)
06.09.2009 12:21:06
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

teď koukam že na regulátoru je 30A pojistka tak jestli...

tweety (Člen)
07.09.2009 15:30:27
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

Tak pojistky jsem našel jen 2 a obě jsou OK.
Regulátor jsem vyndal a asi kopupím nový, protože nevím jak zjistit jestli je vadný nebo ne. Altík vůbec netuším kde je, ten je asi někde v motoru a to bych ho musel nějak rozdělat a na to nemám ručky. Kde se dá sehnat ten manuál od haynes?

osiris (Člen)
07.09.2009 17:37:59
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
tweety (Člen)
07.09.2009 19:44:24
Offline

Re: Zahřátá nedobíjí

Nevíte kde se dá sehnat regulátor na GSF400 za nějaký slušný prachy? Já našel na netu jen za necelý 3000,-  to se mi zdá trochu moc a ještě bych musel upravovat konektory na konci bad.  Jinak nějakej levnější, ale ten byl úplně jinak tvarovanej a nepsali u něj ani na co přesně je headshake
Bral bych třeba i použitý kdyby byl za rozumný prachy.
Takhle nějak by měl vypadat:

http://img442.imageshack.us/img442/4151/fotografie0032.th.jpg

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr