Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Georges (Člen)
18.01.2007 00:25:24
Offline

Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

mám takovej dotaz kterej bych chtěl s Váma prodiskutovat. Mám starej model 6ky (asi najeto 40 tis) na kterým mám pumpu přední brzdy s průměrem pístku 14 mm. Když ji mačkám tak pruží jako by v ní byl vzduch (ale není). Teď jsem namontoval jiný brzdiče (4 pístky) a páčka se mě díky tomu pružení podkává z heftem. Tak se chci zeptat jestli pomůže koupit opravnou sadu (píst s gumičkama) nebo koupit jetou pumpu s větším pístkem (a do toho opravnou sadu) nebo radši fungl novou pumpu s větším pístkem...? idontknow

možná řeším pussy vinu, ale ptám se proto, že jsem student a tak nemám moc lováčů na rozdávání bokem bad, radši si nechám poradit...good

moc díky všem za každej názor help

Editoval inkvizitorr (18.01.2007 12:52:52)

Mour (Člen)
18.01.2007 08:11:40
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Miaow tady řešila loni podobný problém - brzdiče versus pumpa, jak to dopadlo si už moc nepamatuju.idontknow ...snad, že musela koupit originál pumpy k brzdičům idontknow

VikecB12 (Člen)
18.01.2007 11:44:26
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

No asi bych volil fungl novou pumpu,treba NISSIN sem tady nekde videl za nakejch 5000kč.Za nakou jetou mrchu si ješte nekdo rekne 2000kč a ješte ta opravna sada.No nevím,nova je nova.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Americkej (Člen)
18.01.2007 12:19:21
Online

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

určitě začni hadičkama-dej tam pancířky,potom teprve přetěsni pístek a nakonec i kroužky do prasátek.to těsnění jsou korunový položky a máš pár let klid.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Billy (Člen)
18.01.2007 13:17:04
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

ta sada na vymenu u pumpy je treba u nissinu nekde tady byli odkazy na radialky kolem 700,-, kolik to muze stat na origo ?? to nevim, kdybys mel prachy tak beres jasne radialni pumpu od nissinu a hlavne at je v pakistanske barve bigsmilesurprised


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
mape33 (Člen)
18.01.2007 13:47:18
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Podla me jestli to pruzi vraci se to zpatky a nikde nic netece tak te to pruzi v hadickach.Ja mel to same. Dal jsem novy ani ne pancerky a byl pokoj.


modra je dobra
Georges (Člen)
18.01.2007 23:18:49
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

vím že nová je nová, ale nechce se mě kupovat novou pumpu, když by tu samou funkci mohla plnit i pumpa do které by třeba stačilo koupit jen tu opravnou sadu za 7 kil... Proto se ptám jestli o tom někdo něco neví, nebo s tím nemá zkušenosti. help

Ještě by mě potěšilo, kdyby mě někdo dokázal vysvětlit včem je tak zásadní rozdíl mezi axiální a radiální pumpou, kromě polohy a ovládání pístku a toho že je to IN...idontknow

Filous (Člen)
19.01.2007 07:43:03
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

G:
...tag já to skusim...jag si správně podotknul, pístek u radijální pumpy je pochopitelně vovládanej jinak neš u aksijální pumpy a todle radijální umístění umožňuje jemnější dáfkování, máš vječí cit a já bych řek, že ten nástup je rychlejší a taky nepotřebuješ takovou sílu na ovládání, což voceníš, dyš se motáš něgde v horách nebo na vokruhu, páč tě pag tolik nebólí pazoura...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
miaaow (Člen)
19.01.2007 08:35:30
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

tak tak, ja jsem mela originalni brzdice, ale pumpu z novejsiho modelu. Stacilo sehnat origo pumpu ze spravnyho roku vyroby a bylo po problemu. Ale to je stejne neco trochu jinyho smile1 4 pistky jsem nezkousela bigsmile


Zkusit se má všechno!
Lihy (Člen)
19.01.2007 09:17:47
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Brzdit = prohrátbad

inkvizitorr (Administrator)
19.01.2007 09:19:51
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Lihy psal:

Brzdit = prohrátbad

pičovina, dobře brzdit, znamená možnost začít pozdějc brzdit, což zase znamená možnost dýl akcelerovat, což znamená vyhrát good


doba je temná...
Lihy (Člen)
19.01.2007 09:26:53
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

inkvizitorr psal:
Lihy psal:

Brzdit = prohrátbad

pičovina, dobře brzdit, znamená možnost začít pozdějc brzdit, což zase znamená možnost dýl akcelerovat, což znamená vyhrát good

Aha tak to zkusim s těma smajlama:
brzdit=prohrátbad
bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile
tak a už je to jasný že to byl ftip.....anglický humor...patrně

inkvizitorr (Administrator)
19.01.2007 09:28:50
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Lihy psal:

bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile
tak a už je to jasný že to byl ftip.....anglický humor...patrně

to víš, jsem prostý člověk, školy nemám....idontknow bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


doba je temná...
inkvizitorr (Administrator)
19.01.2007 09:35:10
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

jo a kdyby někdo potřeboval nutně něco extra, je na prodej za 6000,-kačen (jetá půl roku)

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/inkviz/abm.jpg

doba je temná...
Jiřina (Člen)
19.01.2007 10:50:43
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Ty vole Inkvizi, co se děje, že ji prodáváš?


Tož tak:-D
Pšán (Člen)
19.01.2007 10:57:41
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Jiřina psal:

Ty vole Inkvizi, co se děje, že ji prodáváš?

..nechci ti kazit víkend,ale asi se budeš divit ještě víc..
..někdy...bigsmile


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Jiřina (Člen)
19.01.2007 11:12:45
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

No ty vole, to je teda ale had. Mu teda jako už teď závidím


Tož tak:-D
KOVAL (Člen)
19.01.2007 22:21:13
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Kdo brzdí,ztrácí....smile1

Datel (Člen)
20.01.2007 10:43:36
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

KOVAL psal:

Kdo brzdí,ztrácí....smile1

To je fakt! Mohl jsem dědkovi proběhnout autem a já mu ho jen pomuchlal, blbec!smile2

bigsmilebigsmile

maňas (Člen)
20.01.2007 10:46:52
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

To Datel,buď rád žes jen muchloval,bys taky příště nemusel muchlovat ,kdybys tehdy páral a půlilbigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Georges (Člen)
21.01.2007 17:49:00
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Filous psal:

G:
...tag já to skusim...jag si správně podotknul, pístek u radijální pumpy je pochopitelně vovládanej jinak neš u aksijální pumpy a todle radijální umístění umožňuje jemnější dáfkování, máš vječí cit a já bych řek, že ten nástup je rychlejší a taky nepotřebuješ takovou sílu na ovládání, což voceníš, dyš se motáš něgde v horách nebo na vokruhu, páč tě pag tolik nebólí pazoura...

díky za vysvětvení good


škoda že nikdo nemá skušenosti s tou opravnou sadou... smile2

nemá někdo v Bonmotu možnost lepších cen...heee???

Kelly01 (Člen)
21.01.2007 17:55:37
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Jak opravná sada?
Koupil jsem,namontoval pístek a gumičky...
Jaký chceš zkušenostiidontknow


God Save The Queen!
Georges (Člen)
21.01.2007 18:00:34
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Kelly01 psal:

Jak opravná sada?
Koupil jsem,namontoval pístek a gumičky...
Jaký chceš zkušenostiidontknow

jestli je ta pumpa po tý opravě srovnatelná s novou nebo jen přestane týct a brzdí stejně jak před opravou.

Kelly01 (Člen)
21.01.2007 18:04:18
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

A co by měla dělat jinýho?
Kovová díra,píst,O-kroužkyidontknow
Co jiného by tam mělo vzniknoutsurprised


God Save The Queen!
Georges (Člen)
21.01.2007 18:32:29
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Kelly01 psal:

A co by měla dělat jinýho?
Kovová díra,píst,O-kroužkyidontknow
Co jiného by tam mělo vzniknoutsurprised

Tak položím otázku znovu:
když použiješ opravnou sadu tak cítíš že ta pumpa pracuje jak na nové motorce (hladce,lehounce, sotva se jí dotkneš už brzdí) nebo jen přestane týct a funguje tak jak před tím než jsi použil opravnou sadu, tzn. málo, cítíš na ni že je už vyběhaná a že se s ní musíš prát než začne brzdit...??? idontknow

KOVAL (Člen)
21.01.2007 18:53:34
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Snad když použiješ repasní sadu,tak si udělal ze starý pumpy novou,né? Co bys tam chtěl mít ještě vyběhanýho?surprisedsurprisedsurprised

osiris (Člen)
21.01.2007 19:02:12
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

...nevideli jste jeste tzv. "vyrezlej" vnitrek a "rantl" surprised treba se pta na to idontknow
...u 8 let stary pumpy kde  nebyla  menena kapalina klidne, tady to ovsem asi nebude ten pripad

...az z toho vydoubes streva, tak uvidis jestli je tam to z prvniho radku, jestli ne, kup gumicky
...jinak brzdit to bude furt stejne, at nova nebo opravena, ty zavady nemaj vliv na funkci - to hledej jinde - spis v deskach a hadicich


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Georges (Člen)
21.01.2007 19:45:39
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

KOVAL psal:

Snad když použiješ repasní sadu,tak si udělal ze starý pumpy novou,né? Co bys tam chtěl mít ještě vyběhanýho?surprisedsurprisedsurprised

napadá mě vyběhaná stěna válce ve které ten pístek chodí...idontknow

ale nevím, nikdy jsem to neměl rozdělaný, nevím jak to tam fakčí a co se opotrebovává víc, tak se pořád vyptávám...

Filous (Člen)
21.01.2007 19:57:25
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Georges psal:
KOVAL psal:

Snad když použiješ repasní sadu,tak si udělal ze starý pumpy novou,né? Co bys tam chtěl mít ještě vyběhanýho?surprisedsurprisedsurprised

napadá mě vyběhaná stěna válce ve které ten pístek chodí...idontknow

ale nevím, nikdy jsem to neměl rozdělaný, nevím jak to tam fakčí a co se opotrebovává víc, tak se pořád vyptávám...

...to by to muselo bejt vyrezlý nebo mechanicky poškozený po ňákym ekstra nevodbornym zásahu, páč gumový manžety nevydřou stěnu pumpy...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
21.01.2007 20:16:58
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

...filipe bohužel vydřou bad a navázaná voda ve starý kapalině dělá taky pěkný díry - jasně, že ne na 5 let starý mašině


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
21.01.2007 21:43:59
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

...dobře, třeba vydřou, ale na třicet let starym verglu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
21.01.2007 22:22:54
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Filous psal:

...dobře, třeba vydřou, ale na třicet let starym verglu...

...no jasne, asi tak nejak, kdyz je porusena prachovka a pricini se prach - jemnej pisecek, tak i za 29 ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Georges (Člen)
22.01.2007 10:54:55
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

takže jestli jsem vás dobře pochopil, nemám se bát třeba použít 10let starou pumpu která má odbržděno 90 tis. km, protože použitím opravné sady zní udělám zase pumpu novou...ju? idontknow help

osiris (Člen)
22.01.2007 11:00:28
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

...jo, presne tak, kdyz nebude vyrezla, nebo vydrenej rantl, jak uz jsem ti jednou psal a ostatni uz ti taky 100x tvrdili ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Georges (Člen)
22.01.2007 11:13:10
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

osiris psal:

...jo, presne tak, kdyz nebude vyrezla, nebo vydrenej rantl, jak uz jsem ti jednou psal a ostatni uz ti taky 100x tvrdili ;)

sory, ale sem už takovej, dokud mě někdo 100% nepřesvědčí tak furt pochybuju...

ještě, co je to ten rantl??? idontknow

Georges (Člen)
31.01.2007 19:14:35
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Nevíte jaký potřebuju úhly a délky brzdovích hadic na B6 (95-00) když si je chci udělat?
Hledal jsem to v servisních manualech na B6 a B12, ale byli to 00 víš, v Hynajsovi sem to taky nenašel, tak nevím jestli jsou stejný. help

tomasNJ (Člen)
31.01.2007 20:23:12
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

Jiřina psal:

Ty vole Inkvizi, co se děje, že ji prodáváš?

koupil jinou machnu né?good
co se mi doneslo, tak je to....bigsmile

a konečně i ze správné zeměgoodbigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Pšán (Člen)
01.02.2007 02:26:22
Offline

Re: Vaše názory... ( pumpa, brzdy, pístky)

..aby jste se s těma makarónama neposrali..bigsmile
..nezávidím..nehaním..přeji..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr