Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » helma

stoun (Nový člen)
14.01.2007 21:02:08
Offline

helma

Banditove, poradte kde sehnat dobrou a cenove prijatelnou(cca 3 tis.) helmu pro batuzek(pritelkini).Chtela by vyklopnou,cestovni silnicni

Antihero (Člen)
14.01.2007 21:22:07
Offline

Re: helma

Vyklopny sou dycky drazsi nez integralky a navic sou temer dycky tezsi. Pritelka ma Lazerku a po pul roce to jde blbe otvirat a zavirat a ma o 200g vic nez moje.
Vyklopky bych nebral.


There's a pie in the sky when you die.
Murdoc (Člen)
14.01.2007 21:28:24
Offline

Re: helma

Vyklopku bych nedoporučoval taky,kamoš ji měl, pak někde sebou šlahl brada se urvala a plastika oblyčeje......takže já bych nebral

osiris (Člen)
14.01.2007 21:38:15
Offline

Re: helma

...zadna helma do trojky nebude bezpecna
...kup poradnou vyklopku a neni problem s nicim jako u integralky
...s vahou to neni tak uplne pravda ja mel 1400g
...proti plastice jsou vyklopky s zeleznejma zamkama, ne plastovy capliky


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Antihero (Člen)
14.01.2007 21:40:24
Offline

Re: helma

Zelezney capliky ma i ta Lazerka...trojka cep a zamek z jednicky plechu.smile2


There's a pie in the sky when you die.
osiris (Člen)
14.01.2007 21:50:01
Offline

Re: helma

Antihero psal:

Zelezney capliky ma i ta Lazerka...trojka cep a zamek z jednicky plechu.smile2

...rozeber to a promaz, pomuze to, uvidis good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
14.01.2007 21:51:38
Offline

Re: helma

...jinak jsem mysle proti "plastice" obliceje smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Palino (Člen)
14.01.2007 22:42:20
Offline

Re: helma

Loni jsem si chtel koupit vyklopku, tak jsem jich hodne vyzkousel a zjistil jsem asi tohle
1. pokud chces bezpecnou a lehkou, cena se bude pohybovat od 8 tis nahoru
2.vyber tech kvalitnich je maly
3.vetsinou jsou tezsi o 200-300g
4.nejzdarilejsi kusy jsou znacky Nolan a Schubert,k dostani u Louise v ceně kolem 400 Euro
good


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
Ondráš (Člen)
15.01.2007 08:24:55
Offline

Re: helma

Já mám teda Caberga Justissimo. Stála 6 hadrů a má i zasunovací sluneční clonugood Za 3 tis. seženeš tak možná jetou... U helem bych to nedělal. Neříkám, že nenatrefíš na dobrou, ale... Nikdá nevíš ouplně jistěhelp

Proti výklopkám nic. Naopak, když se chceš někde zeptat na cestu, tak nemusíš zbytečně řvát do helmy a navíc mě přijde, že lidi jsou vstřícnější, když ti vidí celej xicht a ne jen oči. Další, kdy se mi osvědčila, bylo, když jsem ve vedru jezdil (teda spíš popojížděl) po Praze. Zvedneš bradu a máš to jako otevřenou. Na dálnici to pak jen zaklapneš.good

Příště zkusím jinou značku, protože tahle mi zrovna 2x nesedí. Je to asi spíš tvarem hlavy (mojí a té jejich modelové). Někomu jinému by mohla vyhovovat. Já asi zkusím jinou značku.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
osiris (Člen)
15.01.2007 09:20:12
Offline

Re: helma

...muzes se v ni i pohodove napit, ale i presto jsem koupil znovu integralku


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
martin.vomy (Člen)
15.01.2007 13:57:20
Offline

Re: helma

Pridavam jen svoji zkusenost s prilbou COX.
http://www.mcf.cz/index.php?akce=detail … 9d5ecf9267
Stala asi 3500 Kc. Za tu cenu to asi nebude nic extra, ale musim rict, ze vypada opravdu dobre, lak je nadherny a vysouvaci slunecni clona prijde vhod. Zpracovani je solidni. Priste ale koupim radsi nejakou lepsi integralku.

Datel (Člen)
15.01.2007 15:49:00
Offline

Re: helma

COX=CABERG=MADE IN ITALY

Já jen tak, aby se vědělo surprised

Antihero (Člen)
15.01.2007 17:55:01
Offline

Re: helma

Osi:Jak rika muj kamarad"olejicek polovicni zamecnicek", mazu ale drhne to stejne.Nechtel bych to, i kdyz pritelka si to chvali. Jenze doted jezdila jen vzadu, su zvedavej jak s tim tezkym kramem udrzi hlavu na nahatym Hornetovi co si ted koupila.

Pavel B12: Richtikgood


There's a pie in the sky when you die.
BannyD (Nový člen)
18.01.2007 22:53:25
Offline

Re: helma

Predem se omlouvam, ze trochu menim zamer tohodle prospevku, ale mam podobny problem. Vybiram novou integralku s omezenym rozpoctem. Premyslel sem o LAZERce Fiber-Pro nebo maximalne SHARK RSF2i. Nemate nekdo osobni zkusenosti s temito prilbami? Pripadne by bodnul tip na dobrou koupi. Diky

gapa (Člen)
19.01.2007 00:15:36
Offline

Re: helma

Lazer nebrat, Caberg nebrat.

Shoei, Uvex, Schubert, Arai, Shark jo.


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
yello (Člen)
19.01.2007 00:54:33
Offline

Re: helma

Cela familie mame vyklapecku od BYE,coz je dodavatel pro Yebku,ale posilhavam po tehle:

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/yello2/airohtr1.jpg

...che palle !!!
Datel (Člen)
19.01.2007 10:35:08
Offline

Re: helma

Airoh má měkké polstrování bad

Cvrček (Člen)
19.01.2007 11:06:36
Offline

Re: helma

Tak se podívejte na tenhle odkaz..je tam test sklápječek....No a já si vybral Schubertku...ale až později,tedkon nejsou prachy:) 

http://jenikovo.misto.cz/_MAIL_/vybava_obsah.htm

Jinak je tam ještě test všeho možného...je to podle mě dobrej odkaz...mrknite..a pisněte co vy na to?smile1

gapa (Člen)
19.01.2007 12:47:55
Offline

Re: helma

Yello, Airoh se hodí tam maximálně na italskýho skůůůtra. Horší přilby jsem ještě neviděl. Ani zadarmo! sick sick sick

yello psal:

Cela familie mame vyklapecku od BYE,coz je dodavatel pro Yebku,ale posilhavam po tehle:

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … rohtr1.jpg


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
Honza (Člen)
19.01.2007 13:32:52
Offline

Re: helma

gapa psal:

Lazer nebrat, Caberg nebrat.

Shoei, Uvex, Schubert, Arai, Shark jo.

Co ti konkretne vadilo na Lazerce? Jezdim ji tri roky a da se rict, ze spokojenost.


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
Jarken (Člen)
19.01.2007 14:55:09
Offline

Re: helma

Honza - těžko popsat, ale nasaď si na hlavu Shoei a sám poznášbigsmile, rozdíl bych přirovnal k tomu jako když obuješ pracovní boty a po nich italské mokasínygood no né?No ááno!bigsmilesmile1

P.S.Ale nic si z toho nedělej....


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
vorel (Člen)
19.01.2007 15:00:34
Offline

Re: helma

vogo, vinetů a ital? no né.


řikám si hurikán
Jarken (Člen)
19.01.2007 15:02:26
Offline

Re: helma

Vorelgoodgoodbigsmile

Ale rozumíme si ni??


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
Honza (Člen)
19.01.2007 15:16:19
Offline

Re: helma

Jarken psal:

Honza - těžko popsat, ale nasaď si na hlavu Shoei a sám poznášbigsmile, rozdíl bych přirovnal k tomu jako když obuješ pracovní boty a po nich italské mokasínygood no né?No ááno!bigsmilesmile1

P.S.Ale nic si z toho nedělej....

bigsmile

Jasny, ale to uz jsme zase v jinych cenovych kategoriich... Nesnazil sem se srovnavat Fobyji HTP s Volvem S80 smile1


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
vorel (Člen)
19.01.2007 15:27:34
Offline

Re: helma

dozajista pane soudcegood


řikám si hurikán
gapa (Člen)
20.01.2007 01:43:28
Offline

Re: helma

Honza psal:
gapa psal:

Lazer nebrat, Caberg nebrat.

Shoei, Uvex, Schubert, Arai, Shark jo.

Co ti konkretne vadilo na Lazerce? Jezdim ji tri roky a da se rict, ze spokojenost.

Co mám proti Lazeru? Nic, jen vlastní zkušenosti. Osobně jsem dva lejzry vlastnil. Žádný levný model. Oba byly kolem 5.000,-Kč a bráchovi jsem kupoval Lazer Revolution.

Moje hodnocení:
- úžasný Lejzrův Morpho systém má za následek, že již druhou sezonu budeš mít přilbu, kterou jsi měl těsnou, velmi velmi volnou.
- třetí sezónu je už vymačkaná tak, že se nehodí ani pro ukrajinského stavebního dělníka!
- Plexi od Lejzru se extrémně mlží a je extrémně drahé. Kdo zkusil plexi od UVEXu nechápe, proč někdo jiný vyrábí vizíry...
- jediným kladem Lazeru je desing. Opravdu vypadají dobře, ale tím to končí....


Ono i to tvé přirovnání k Fabce je trochu zcestné. Nikdo svéprávný, technicky erudovaný s ekonomickým minimem by Š Fabii nikdy nezařadil mezi levné automobily. Nemohu si pomoci, ale kdo si myslí, že Fabia je levné auto, stvrzuje jediné.... že se v obecné technicko-ekonomické problematice neorientuje. Jak se pak má zorientovat v něčem tak složitém jako je výběr přilby??? surprised


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
yello (Člen)
20.01.2007 07:44:00
Offline

Re: helma

Jarken psal:

Honza - těžko popsat, ale nasaď si na hlavu Shoei a sám poznášbigsmile, rozdíl bych přirovnal k tomu jako když obuješ pracovní boty a po nich italské mokasínygood no né?No ááno!bigsmilesmile1

P.S.Ale nic si z toho nedělej....

...Jarken,si asi este nemel na kopejtkach italska bagancata.Diadory,nebo Beta....jestli se nepodivas,tak se ti zda,ze ty mokasky fakt mas...ale jinak panimaju,sto ty chatel skazat...bigsmile


...che palle !!!
Palino (Člen)
20.01.2007 09:17:20
Offline

Re: helma

Honza psal:
Jarken psal:

Honza - těžko popsat, ale nasaď si na hlavu Shoei a sám poznášbigsmile, rozdíl bych přirovnal k tomu jako když obuješ pracovní boty a po nich italské mokasínygood no né?No ááno!bigsmilesmile1

P.S.Ale nic si z toho nedělej....

bigsmile

Jasny, ale to uz jsme zase v jinych cenovych kategoriich... Nesnazil sem se srovnavat Fobyji HTP s Volvem S80 smile1

Usetrit se da na vsem, ale na blembaku nikdy. Pokud to ma nekdo v hlave srovnane tak kolem Fabii jen projde.good


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
Honza (Člen)
20.01.2007 22:57:44
Offline

Re: helma

gapa:

Jezdim Lazer Tornado, v nekterych zkusenostech se rozchazime, mozna je to i tim, ze nenajezdim rocne na masine tolik co ty...
- tri sezony a helma sedi porad stejne dobre, neni vymackana, zatim povolila tolik co jsem predpokladal, rozhodne nemuzu tvrdit, ze by me pri koupi tlacila a byla nepohodlna a nosenim se to upravilo na "rozumnou" mez
-  plexi s pinlockem - zase jen dobre zkusenosti, teploty kolem nuly i pod -> zamlzeni v podstate jen trochu kolem deflektoru u nosu(ze by to bylo jen tim, ze pod ni nosim kuklu?surprised), par slusnych slejvaku jsem s ni taky projel a nezamlzovalo se takrka vubec, viz. nizke teploty. Drahe je, to souhlas.

...jen a pouze moje zkusenosti, chtel dozvedet proc tobe "nesedla", ne jen rypat

Pokud se bavime o tech srovnanich - je mozne, ze mas na mysli srovnani napr. helem Lazer/Uvex/Shoei/Arai v stejne cenove hladine, tzn. v mem pripade blembaku kolem 6000 Kc, pak je moje srovnani aut jinych trid, jak pises, zcestne. Nevidim ale duvod mluvit okamzite o nesvepravnosti atd.

K puvodnimu vlaknu muzu rict jen to, ze integralku nebo vyklapecku v cene 3000 mi zdravy rozum taky veli nekupovat. Jezdim v prilbe, ktera se samozrejme neradi k nejbezpecnejsim a nejkvalitnejsim na trhu, zel drazsi si zatim dovolit nemuzu. Az ta moznost bude, nebudu vahat ani chvili a vymenim treba za Shoei s cenou uplne jinde...


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
nawrc (Člen)
21.01.2007 13:21:05
Offline

Re: helma

2Yello: taky se mi libi, ber ju, je brutálnígood


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
VikecB12 (Člen)
21.01.2007 14:15:43
Offline

Re: helma

nawrc psal:

2Yello: taky se mi libi, ber ju, je brutálnígood

V patek sem ju mel v rukách a musím ríct ze bych do toho hlavu nedal.To odklápění je takovy volny a nevypada to moc bezpecne.Fakt tak max na skůtra.Celkove se me ty Airohy zdají jako šmejdysick


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
.maxim. (Člen)
21.01.2007 14:17:25
Offline

Re: helma

zaptejte se škarďase ten jí myslim má.


++ světlu vstříc ++
gapa (Člen)
21.01.2007 21:38:00
Offline

Re: helma

Honza psal:

gapa:

Jezdim Lazer Tornado, ....... zatim povolila tolik co jsem predpokladal,

- No právě. Jediný problém byl, že to vymačkávání se nezastavilo a pokračovalo dál. Dodnes ji mám. Mimochodem taky Tornádo, ale z velikosti 59 je nyní tak 62 bad

-  plexi s pinlockem -

Určitě super, ale například UVEX se nemlží i když nemáš nosní deflektor

Pokud se bavime o tech srovnanich - Nevidim ale duvod mluvit okamzite o nesvepravnosti atd.

Omlouvám se, nebyl to žádný osobní útok... ale tak nějak nesnáším škodovky, potažmo jejich majitele. Obvykle se jedná o silně konzervativní jedince bez fantazie, kteří jsou ochotni zabíjet pro názor, že VW je nejlepší na světě. Prostě nemám rád zmanipulovaná stáda. Takže opravdu nic osobního.

Jinak ten UVEX se dá celkem v pohodě sehnat levněji než LAZER.


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
Honza (Člen)
21.01.2007 21:46:01
Offline

Re: helma

gapa: jsem rad, ze slo jen o castecne nedorozumenigood jinak s nazorem na koncern VW jsem na tom podobnebigsmile


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
jiri50 (Člen)
23.01.2007 07:45:05
Offline

Re: helma

V innomotoru jsem vzal odklápěčku Bieffe, černá bez laku á 4500 káčat. Mlží v nižších teplotách, velmi hlučná, zavírání větrání upadlo hned, neustále se povoluje levý šroub na vyklápění, takže po čase se zavírá i když nechceš. Řekl bych, že za tu cenu je drahá. Jinak znovu koupím vyklápěčku.


jsem pomalejší - ale ne vždy
gapa (Člen)
23.01.2007 09:03:59
Offline

Re: helma

jiri50 psal:

V innomotoru jsem vzal odklápěčku Bieffe, černá bez laku á 4500 káčat. Mlží v nižších teplotách, velmi hlučná, zavírání větrání upadlo hned, neustále se povoluje levý šroub na vyklápění, takže po čase se zavírá i když nechceš. Řekl bych, že za tu cenu je drahá. Jinak znovu koupím vyklápěčku.

Vyklápěčku jedině SCHUBERT!


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
lykos (Nový člen)
27.01.2007 19:15:10
Offline

Re: helma

Borci nic ve zlém,ale jestli má někdo mašinu za x desítek nebo stovek tisíc.Tak helma za tři litry je úlet.To sou teda zodpovědnější ti borci na pinckách a skůtrech,ti mají takovou helmu v cenové relaci za 3 tisíce.A svýmu batůžku(přítelkyni budoucí i současné) koupím helmu cca aspon 5 až 7 tisíc. do šesti seženeš Suomy Exploler(už lepší materiál,žádnej termoplast a dokonce pro romantičku vzory kytiček a podobně).A troufám si říci že Suomy je úplně někde jinde než nějaký sračky jako je Caberk.Lazer a spol v cenové relaci 5 tisíc a tak.Tak si šáhněte do svědomí a mějte i ty hlavy vašich přítelkyn radši.
ps.ten přeplácanej design nemusí každýmu vyhovovat,ale doporučuji je vidět na živo.sou moc pěkný i když ne hned od začátku

Michal (Člen)
29.01.2007 20:48:28
Offline

Re: helma

Já jezdím v Airoh SV 55 - je to výklopka a jsem spokojenej. Je to věc názoru co kdo má radši.bigsmile

VikecB12 (Člen)
29.01.2007 21:41:05
Offline

Re: helma

Za stejny prachy co je nakej airoh je Suomy a zpracovanim se to neda srovnat.Airoh,Caberg a tak by mohli prodavat v lídlusick


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
inkvizitorr (Administrator)
29.01.2007 21:58:41
Offline

Re: helma

a co takhle pan helix? 1090 gramů, dvojskelný plégo a mňamózní carbonový design??? za celých 8300 bez smlouvání o ceně? neni to moc?

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/inkviz/helix.jpg


ááááááách smile1


doba je temná...
SLUGI (Člen)
30.01.2007 07:26:39
Offline

Re: helma

...teda Inkviz, koukal sem po této LAZER (ofic.cena 8,5) ale ta UVEX goodgood

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/SLUGI/lazer.jpg

"FORTUNA IUVAT AUDACES"
BannyD (Nový člen)
31.01.2007 10:07:48
Offline

Re: helma

Jsem ted v UK a mam moznost asi za 85 liber poridit helmu Scorpion Exo-700. Nevite o tech scorpionech neco? Je to fibrglas, vyphelpada docela dobre. U louise na strankach maji docela dobry nahledy. Diky
http://www.racevisors.co.uk/index.cfm/v … e/H-SCO-EX
http://www.louis.de/_209593bacf49260530 … _gr=204588

hans (Člen)
31.01.2007 11:20:37
Offline

Re: helma

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/hans/warrior.jpg



tohle je sice krapet levnější a kvalita bude možná taky někde v horoucí prdeli (teda ve srovnání s těma lazerkama apod), ale bere mě ten design good


Sapere Aude
www.gunlex.cz
SLUGI (Člen)
31.01.2007 11:53:30
Offline

Re: helma

...toho Wariora mám,není to SHOEI nebo SHARK,ale za ty prachy ... (bral sem ji tenkrát kvůli dizajnu,protože se mi prostě líbí)
Teď ji maj dokonce slevněnou na 2500,-


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
osiris (Člen)
31.01.2007 13:28:32
Offline

Re: helma

...slugi tohle nepujde, musis nahrat obrazek, ne zastupce


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Newtton (Člen)
31.01.2007 16:27:09
Offline

Re: helma

nevíte někdo něco o téhle UVEX BOSS 530 SPORT, je teď u Louise v akci za 99,- éček. idontknow

http://www.louis.de/_206074ff977240c235 … _gr=204513

hans (Člen)
31.01.2007 18:04:52
Offline

Re: helma

slugi: kde maj toho warriora ve slevě??? sháním něco pro batůžek..........bigsmile


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Vostrý Ondřej (Člen)
31.01.2007 18:19:30
Offline

Re: helma

koupil jsem za sedmičku AGV pro-GP a max.spokojenost.mam ji i v barvě a neměnil bych.Můžu všem vřele doporučitgoodgoodgood

Meloun (Člen)
31.01.2007 22:43:32
Offline

Re: helma

Já ma dilema jak sviňsmile2

Nevim,kterou si mam vybrathelp
Ve výběru jsou:

Marushin TNT 888NX
HJC FG-14 (ta je tak o 2 litry dražší)
AGV Stealth

Všechno už je to nějakej komposit a všechny se mi zdají na kebuli ok...help

To Vostrý:Kde jsi tu Pro-GP sehnal tak levně??help


PURE NAKED BIKE!
SLUGI (Člen)
01.02.2007 07:06:55
Offline

Re: helma

Wariora maj v www.paolo.cz smile1


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
Vostrý Ondřej (Člen)
02.02.2007 18:25:27
Offline

Re: helma

Bylo to v Praze v Bělohorský ulici.Najdi si www.cagiva.cz a najdi si to tam.Fakt super helma ze ještě lepší peníz.Ale nevim jestli už je zase nemaj za 11ku.Já ji kupoval prvního ledna a fakt se tam na ně pomalu stála frrönta,protože měli 30% na ně právě slevu.Vyprodávali starý barevný motivy roku 2006.good

XJelen (Člen)
02.02.2007 19:36:51
Offline

Re: helma

Newtton psal:

nevíte někdo něco o téhle UVEX BOSS 530 SPORT, je teď u Louise v akci za 99,- éček. idontknow

http://www.louis.de/_206074ff977240c235 … _gr=204513

Mám, ale jenom od podzimka. Zpracování vypadá dobře. U nás původní cena 6800,- takže za stovku evropskejch i s kouřovým hledím je to pohádka. Předtím jsem měl GP-1 od AGV, takže 530sport je teď pro mě jako hi-tecgood uvidíme jak o sezoně.


Strýcfajtr !!!
osiris (Člen)
02.02.2007 20:21:12
Offline

Re: helma

Vostrý Ondřej psal:

Bylo to v Praze v Bělohorský ulici.Najdi si www.cagiva.cz a najdi si to tam.Fakt super helma ze ještě lepší peníz.Ale nevim jestli už je zase nemaj za 11ku.Já ji kupoval prvního ledna a fakt se tam na ně pomalu stála frrönta,protože měli 30% na ně právě slevu.Vyprodávali starý barevný motivy roku 2006.good

...asi pred rokem a pul jsem za ni dal 10 tisic, a to jsem mel slevu smile1 tfuj


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr