Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Barva svíček

Gumish (Člen)
22.07.2008 17:53:59
Offline

Barva svíček

Tak jsem už hoooodně dlouho neměl žádný blbí dotazsmile1
Myslíte si, že takováto barva svíček je již vhodná k seřízení bohatosti směsi v těch dvou karburátorech (2,4), co černí ty dvě svíčky? Minulý rok jsem měl mášu na seřízení,a tak jsem se chtěl podívat, jak to tam uvnitř po roce vypadá. Já abych neplašil zbytečně.

http://www.wydle.eu/stuff/svicky_21.7.jpg



//po pár normálních odpovědích tohle téma klidně smažte!bigsmile


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
Monty Jack (Člen)
22.07.2008 18:00:43
Offline

Re: Barva svíček

bez diskuze ano
ps. : a vony ještě pálí jo ? surprisedbigsmile


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Banditatom (Člen)
22.07.2008 18:02:58
Offline

Re: Barva svíček

správná barva je ružovábigsmile goodurčitě to seřiď. tváří se no... řekněme ..... mrtvěbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
22.07.2008 18:17:19
Offline

Re: Barva svíček

...řek bych problém v zapalování (cívce), nebo náhoda že současně v druhým a čtvrtým máš bohatou směs, příp. připečený kroužky ve válci, nebo podpálený ventily/sedla smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Banditatom (Člen)
22.07.2008 18:20:42
Offline

Re: Barva svíček

ty seš na něho hodnejbigsmile ventily, těsnění, kroužky pístbigsmile ale máš recht 2 a 4 válec má společnou cívkusurprised


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Monty Jack (Člen)
22.07.2008 20:37:24
Offline

Re: Barva svíček

je to rozbitý pussy bigsmile


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Vladko (Člen)
22.07.2008 21:10:14
Offline

Re: Barva svíček

.... tak přesně takhle vypadají svíčky u mě na 1 a 4 válci. Předem říkám, že nemusí jít nutně o nějakou závadu. S bohatostí jsem na těchto dvou válcích laboroval snad celý rok a výsledek, vždycky jsem to vrátil tak jak je to v manuálu, jelikož, když jsem ubral na bohatosti, tak to bylo v nízkých otáčkách (např. ve městě, koloně atd.) nepoužitelný. Ty šroubky na bohatost totiž mají vliv především na nízký otáčky motoru (spíš volnoběžný). Vůbec bych si s tím nelámal hlavu - pokud to chodí, ale jestli jsi měl kdysi jinou barvu těch svíček, tak to asi bude chtít poladit. Já se smířil s tím, že prostě 1 a 4 válec bude mít svíce černý, no a co, ale za to to chodí jak má. Laboroval jsem s těma šroubkama hodně dlouho, dokonce jsem měl karbece na seřízení atd. výsledek vždy stejný, 1 a 4 vále byly svíce černý. Jednou za čas to rozdělám, vypucuju a jede se dál. Navíc, pokud by jsi to chtěl mít jooooo vyladěný, tak musíš jít na lambdu. Tam uvidíš, že co válec, to originál a taky o trochu jiný nastavení. Tož asi tak.

DA-VE (Člen)
22.07.2008 21:34:22
Offline

Re: Barva svíček

Asi civka nebo co, ne?idontknow


Život je jedna velká hra, ve které jde o život !!!
Gumish (Člen)
23.07.2008 06:47:21
Offline

Re: Barva svíček

No minulý rok jsem to měl u chlápka v moto-servisu a ten říkal, že sedla ventilů lapoval. Dokonce i něco mlel o tom, že to bere olej odspoda, ale další chlápek mně pak říkal,že to je blbost. Ony taky svíčky mají ten povlak černý sametový, ne mastný od oleje. Ani dým nevypadá na olej. Spís bych to viděl na tu směs, či zapalování. Zkusil jsem ještě prohodit svíčky mezi sebou. Nebo si myslíte, že jsou třeba svíčky vhodnéna výměnu? Mohl bych zkusit jak hazí jiskru, ale nevím jestli je to mimo spalovací prostor k něčemu. Jinak mašina jezdí a žere tak 6,7l/100km, takže zase taková tragédie to nenígood


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
Gumish (Člen)
25.07.2008 12:24:25
Offline

Re: Barva svíček

Btw, znáte někdo nějakýho banditošikulu v Královehradeckým kraji, nejlíp na Náchodsku (nejlíp v Police :) ??? Zkoušel jsem už 3 chlapíky, co se tvářili více či méně profi a rád bych zkusil nějakou jistotu!


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
Gumish (Člen)
02.08.2008 17:57:17
Offline

Re: Barva svíček

Banditatom psal:

ty seš na něho hodnejbigsmile ventily, těsnění, kroužky pístbigsmile ale máš recht 2 a 4 válec má společnou cívkusurprised

No já nevím jak to teda s Osirisem myslíte s těma cívkama, ale když se koukám pod nádrž, tak společnou cívku mají 1. - 4. a 2. - 3. válec. A je to tak i v Haynes servisním manuáluheadshake. Jinak kdybych věděl, kde co mám třeba multimetrem změřit nebo na co se kouknout, tak to udělám. Nevíte někdo o někom na Náchodsku kdo by věděl?helphelp


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
osiris (Člen)
02.08.2008 23:29:44
Offline

Re: Barva svíček

...to budeš mít čoveče pravdu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lihy (Člen)
02.08.2008 23:43:49
Offline

Re: Barva svíček

Podle barvy svíček se dá na něco usuzovat jen když pojedeš delší dobu se zahřátym motorem a hned jak dojedeš ho chcípneš (bez nějakýho protáčení na volnoběh)....pak se dá jakože zjišťovat nějakej problém. To co tady máš na obrázcích mi nepříde nijak divný. Ty očouzený můžou bejt jen příliš bohatou směsí, ale jestli si před jejich vyndánim jel třeba jen kousek, nebo nadlábl motor na chvilku v garáží tak to ukáže pěkný kulový a moc bych se tim nestresovalsmile1 Kdyby byly mastný od oleje to by byla jiná...

Alespoň tak mi to bylo zděleno servizákem.

Gumish (Člen)
03.08.2008 00:45:38
Offline

Re: Barva svíček

Lihy psal:

Podle barvy svíček se dá na něco usuzovat jen když pojedeš delší dobu se zahřátym motorem a hned jak dojedeš ho chcípneš...Alespoň tak mi to bylo zděleno servizákem.

Oka, tak na to teda kašlubigsmile Ale znám se, člověk pak slyší zvuky, co ani nejsouidontknow


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
maňas (Člen)
03.08.2008 11:41:08
Offline

Re: Barva svíček

pokud by to mělo brát olej tak to bude asi bílej kouřsurprised,jinak do takovej věcí se nepletusmile1
co se týče servisáka v tamním okolí,zkus kontaktovat Palouse,určitě bude vědět good


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
osiris (Člen)
03.08.2008 11:44:47
Offline

Re: Barva svíček

....voda bílej, olej modrej kouř


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
martingsx (Člen)
03.08.2008 19:29:57
Offline

Re: Barva svíček

Máš nastavení karburátorů u všech válců stejný?Ty 2 a 4 ukazují na evidentně bohatou směs. Napadá mě:- moc benzínu: šroubky bohatosti směsi trochu zašroubovat nebo jiná hlavní tryska, někteří "borci" je převrtávaj, případně máš podložený jehly- vysoká hladina v plovákovejch komorách- slabá jiskra (vadná cívka - to by ale byla blbě 1+4 NEBO 2+3, blbá fajfka)- studený svíčky, ale to pochybuju
- možná visí sytičJinak testnout jednotlivá pásma jedině tak, že to dostaneš na příslušný otáčky, budeš to tam držet nějakou tu minutu a pak to bez ubraní plynu vypneš červeným chcípákem a současně stiskneš spojku. Pak rozebrat a skouknout svíce.Pěknej opruz.Jinak 1 a 3 vypadají dobře, dokonce i boční elektroda má vypadá jak má (přechod černý a světlý v oblouku elektrody)good 

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr