Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

coyotex (Člen)
29.03.2009 14:35:12
Offline

Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

Zdravím fšecky, na podzim jsem koupil Bandita 600N r.v. 1999. Je velmi dobře udržovanej (podle mých známých motorkářů), ale já sem vážně začátečník, tak sem tady pro rady help PRVNÍ VĚC, připadá mi, že brzdy jsou fakt dost povadlý, bývalý majitel měnil brzdovku v zimě 2008, desky jsou celkem zánovní, ale stejně nic moc. Zadní brzdu musím fakt zadupnout aby fest zabrala. Napadlo mě odvzdušnění, ale fakt nevim jak, poraďte prosím postup, nebo doporučte nějakej odkaz, kde bych to vyčet, ď. DRUHÁ VĚC, občas se mi stane, že se mu nechce nastartovat, kontrolka oleje a neutrálu se po zapnutí klíčku rozsvítí, ale po zmáčknutí startéru nic... Mám podezření na spínač spojkové páčky, po puštění páčky a znovu stisknutí se start většinou podaří, navíc mi připadá, že bužírka kabelu vedoucího k páčce spojky je na jednom místě přerušená, může bejt zakopanej pes tady? díky všem za radu smokin můžete dát vědět i na mail  coyote.pietro@seznam.cz

luig (Člen)
29.03.2009 14:40:36
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

Odvzdušnění se provádí nejlépe ve dvou lidech, jeden párkrát namačká páčku a drží ji stisknutou, druhej povolí šroub na třmenu, páčka padne na doraz, v tom se šroub utáhne (prostě nepumpovat páčkou pokud je šroub pvolenej jinak si spodem natáhne vtzduch. Opakovat párkrát a mělo by to bejt v cajku

Startování: sundej pravý přepínače a prostříkej sprejem na elektrokontakty to tlačítko startéru. Já měl stejnej problém, všechno v pohodě ale nestartovala, nebyl kontakt v tom spínači


Ne asi
luig (Člen)
29.03.2009 14:55:27
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

Ještě k těm brzdám, vzadu jsou dva šrouby tak nezapomeň odvzušnit oba a očihni tu brzdovku jestli je taková jakoby čirá, jestli je to taková šedivá kaše tak je na výměnu


Ne asi
coyotex (Člen)
29.03.2009 15:06:09
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

Dík Luigi, nějak to provedu. A jak to je s tím spínačem na spojkový páčce? vedou tam dva žluto hnědý káblíky a myslím, že to bude spínač startéru, protože k nastartování je potřeba spojku vymáčknout, není možný, že je na vině totok?

luig (Člen)
29.03.2009 15:09:52
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

Je to možný, je to jak říkaš, bez spojky nenastartuješ ale u mě to bylo stejný jako to popisuješ ale bylo to kontaktem v tlačítku startéru. Zkus to prostříkat a uvidíš. Jinak ti chválim mašinu, ten matnej černej rám s bílou good. Jen tak mimochodem, odkuď jsi? Koukám U ale z toho moc moudrej nejsem smile1, vyplň si profil


Ne asi
coyotex (Člen)
29.03.2009 15:20:42
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

Značka s U už není. foto je pořízený u bývalýho majitele. sem z Hradce Králové a pro bandoura sme byli s kámošem až v Teplicích... byl původně (podle TP) červenej, ale bývalej majitel s tim lehnul, naštěstí byli padáky takže motor a vše ostatní bylo v cajku. aby nebyl bandit jako každej druhej, nechal to stříknout Buelláckou bílou perletí, trochu sem se toho bál a plánoval sem modrý polepy, ale na živo je ta barva fakt super a na polepy dlabu smile1 je fakt, že v tomhle zbarvení těžko najdu dalšího... jediný co jsem na něm změnil je kryt řetězu, v tý bílý barvě se mi to moc nezamlouvalo, tak jsem ho flexou trochu zkrátil a stříknul do černýho matu jako je rám, je to o moc lepší. ten tvůj vypadá fakt suprově, barva parádní a hlavně už je to novější model a ta prdel je o moc hezčí než u staršího modelu. jinak na mým je laďák REMUS, dokonce homologovanej a zní fakt supergood

Ton@l (Člen)
29.03.2009 15:24:59
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

vyrad ten spinac na spojce z funkce proste to spoj a uvidis, jestli jev tom zakopanej pes... a ty brzdy muzes mit uz spatny hadice pokud jsou origo gumovy, tak je muzes vymenit za pancerkygood jinak pokud chces neco dal vedet muzes pouzit HLEDAT, ale kolikrat je tezky prokousat se balastembigsmile


Vzdy muze byt hur :-)
barynek (Člen)
29.03.2009 16:22:05
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

jak píše luig, ve dvou se to lépe táhne, my taky jedině ve dvou, když je nějaká opravagood
jinak já jsem toho času v HK tak někdy můžem někam vyjet, se kdyžtak ozvigood
jinak motyka mooc hezkágood


Bandit 4EVER!!!
K.a.s.y.m. (Člen)
30.03.2009 08:04:50
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

odvzdušnění už ti popsali a ten spínač páčky bud jinej nebo jen vyndat prostříknout kontaktolem nebo jinym tomu podobnym sprejem a jezdíš dál..pokud to bude zlobit dál tak ho prostě vyměnit originál seženeš třeba tady www.partsdepot.cz Jinak pokud by jsi třeba sháněl schéma nebo cely kompletní servisní manuál tak tady http://www.suzukibandit.cz/download.php?soubor=5


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
vlada1200 (Člen)
30.03.2009 22:49:42
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

Když už radíte v těch brzdách..........(Baryne)

Mám opačný problém, přední mi jde zase právě strašně vostře!!!
Lehce zmáčknu a hupnu, že mě to skoro vyhodí.....

(že bych měl namazat kotoučebigsmilebigsmile )


Jezdím tak, abych dojel!
K.a.s.y.m. (Člen)
31.03.2009 06:27:46
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

vlada1200 psal:

Když už radíte v těch brzdách..........(Baryne)

Mám opačný problém, přední mi jde zase právě strašně vostře!!!
Lehce zmáčknu a hupnu, že mě to skoro vyhodí.....

(že bych měl namazat kotoučebigsmilebigsmile )

kotouče ne...namaž destičky.
by jsi měl bejt rád ,že to tak pěkně brzdí..holt to chce citlivější ruku protože bandour fakt vostrý brzdy nemá.Jedniný co mě fakt překvapilo na brzdy byl jeden z prvních SuperDuku vod KTM tam jsi se na brzdu blbě podívat a přeskočil by jsi řidítka.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
qwerty (Člen)
31.03.2009 08:29:02
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

coyotex > podle fotek v tvem profilu je to fakt vonavka good tak o ni pecuj good


WD club member.
vlada1200 (Člen)
31.03.2009 13:12:58
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

to coyotex

co se týče brzd, myslím, že pancéřové hadičky by ti vyřešili půl problému...


Jezdím tak, abych dojel!
coyotex (Člen)
31.03.2009 18:58:06
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

dík všem za chválu mýho banďoura:) a to jste ho neviděli na živo!!! :)) jo, včera mi to už nedalo a byť sem nikam nejel, pustil jsem se do řešení problému se startováním, prostříknul jsem kontakty od spínače spojkové páčky i ovladač startéru a nic... potom jsem vindal ten spínač a prostříknul jsem to kontoxem, furt nicheadshake už sem nevěděl a pak jsem si všimnul, že šroub, kterej v podstatě drží páčku spojky byl trochu povolenej, utáh sem to, páčka se zpevnila a ejhle!!!! startuje jak víno... good prostě spínač nedosáhnul k páčce a nespínal. Jo, chtěl sem se eště zeptat, budu měnit olej a chtěl sem se jen zeptat na množství? je mi to jasný, prostě až bude po rysku a hotovo, jen trochu nástřel ať vim kolik toho koupit, dík fšem :)

osiris (Člen)
31.03.2009 19:05:11
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/70_photo2380_2.jpg

... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
coyotex (Člen)
31.03.2009 19:09:17
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

aha, chápu redface

coyotex (Člen)
31.03.2009 19:48:55
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

ještě bych poprosil o jednu radu, známej říkal, že mu připadá, že trochu chrastěj rozvody, bývalý majitel je měnil před cca 5000 km. prej se nechá někde napnout kladka, zkuste dát typ, jak na to? ď

luig (Člen)
31.03.2009 19:56:41
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

oleje 3-4 litry a s tim rozvoďákem je to tak že se napíná autoamticky, ručně to nedošponuješ. Napínák najdeš pod karbcema, takovej velkej šroub mezi dvouma imbusama. Pohledej tu, je tu toho 3ass. Max ho můžes vyndat a očíhnout na jakym je zubu ale případnou výměnu bych nechal na odborníkovi


Ne asi
tomasNJ (Člen)
31.03.2009 19:58:06
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

bandit chrastí sám o sobě... kladka tam není... není to auto... je tam napínák který se sám dopíná (je v něm pružina) je ze zadu na válcích uprostřed...


no a ta zadní brzda...
pokud teda jako nezmáčneš pedál dolů (není gumový) takti odvzdušnění nepomůže...
leda výměna desek za jiné, lépe brzdící...
ony zadní brzdy moc nebrzdí...bad


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
coyotex (Člen)
31.03.2009 20:08:06
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

no, pedál silou zamáčknu, ale myslím, že i kdybych to na tvrdo zadupnul, tak zadní kolo nezablokuju, a to by podle mě mělo jít bez problému (ne že bych měl zájem ho zablokovat...). k těm rozvodům, vím, že suzuki maj takovej kovovější zvuk, takže na to asi šukám co, vzhledem k tomu, že nemaj moc zasebou.

luig (Člen)
31.03.2009 20:51:33
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

Ještě mrkni jestli máš pedál brzdy dobře poštelovanej, je pod pístkem u pedálu taková štelovací matka, v návodu je tušim nějak podrobnějc popsáno jak to poladit. Třeba je to tak že než brzda začne pořádně brzdit tak už máš páku u dorazu


Ne asi
Ton@l (Člen)
31.03.2009 21:17:56
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

taky mi zadek vubec nebrzdil, stacilo poradne vycistit a brzdi obstojnesmile1


Vzdy muze byt hur :-)
osiris (Člen)
31.03.2009 21:54:02
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

...vzduchem chlazenej motor máš, ten randál není utlumenej vodou smile1

...a napínat ručně se samozřejmě dá smile1

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/70_napinak_manual.jpg

... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
01.04.2009 07:47:49
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

osiris psal:

...vzduchem chlazenej motor máš, ten randál není utlumenej vodou smile1

...a napínat ručně se samozřejmě dá smile1
http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … manual.jpg

tohle bohužel neni standartní vybavení bandita....a ani autobusu.bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
01.04.2009 08:50:28
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

...ale za 900 kačen může bejt ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
01.04.2009 08:52:06
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

osiris psal:

...ale za 900 kačen může bejt ;)

trošku předražený ne?


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
01.04.2009 08:54:07
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

...to neposuzuju a je mi to fuk, ale asi to má lepší kvalitu zpracování než kdybys to zmatlal na ponku ve svěráku :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
01.04.2009 08:58:01
Offline

Re: Zvadlý brzdy, spínač spojkové páčky

osiris psal:

...to neposuzuju a je mi to fuk, ale asi to má lepší kvalitu zpracování než kdybys to zmatlal na ponku ve svěráku :))

takovejhle způsobe mě nenapad to musim zkusit.Já blbec bych to dával na frézu a soustruhbigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr