Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zajizdeni nove motorky

bleha (Člen)
04.08.2009 17:05:07
Offline

Zajizdeni nove motorky

Zdravim vsechny. Muj dotaz se tyka zajizdeni nove motorky.Sice ji budu kupovat az pristi rok na jare,ale uz ted se chci zeptat,jakym zpusoben jste zajizdeli Vase nove motorky. Cetl jsem navod od vyrobce,pak o tom mluvil s nekolika lidmi a kazdy rika neco jineho.Proto se ptam i zde. Moto bude Bandit 650 good Diky za vsechny odpovedi

ross (Člen)
04.08.2009 17:13:06
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

bleha psal:

Zdravim vsechny. Muj dotaz se tyka zajizdeni nove motorky.Sice ji budu kupovat az pristi rok na jare,ale uz ted se chci zeptat,jakym zpusoben jste zajizdeli Vase nove motorky. Cetl jsem navod od vyrobce,pak o tom mluvil s nekolika lidmi a kazdy rika neco jineho.Proto se ptam i zde. Moto bude Bandit 650 good Diky za vsechny odpovedi

surprised


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
osiris (Člen)
04.08.2009 17:57:09
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

...tos mu toho poradil no surprised

...zajížděj to tak abys nepodtáčel motor v nízkejch otáčkách a šel ti zlehka do vyšších; doporučený omezení maximálních otáček pro rozmezí prvních stovek kilometrů budeš mít rozepsaný přesně v manuálu, nedělej ale v žádným případě vědu z toho že bys ty doporučení výrobce občas krátkodobě překročil


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
04.08.2009 17:57:47
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

tak se přiznejte kancí ! bigsmile

Na druhou stranu je ještě brzo na fórky tohoto typu idontknow


Strýcfajtr !!!
bleha (Člen)
04.08.2009 18:12:21
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Diky za odpovedi. O surprised od Rosse nevim,co si mam myslet.Vyrobce doporucuje prvnich 800km pod 5000ot/min. Nekdo mi zase rikal,ze motor zlenosi,takze se ma po par desitkach km jet normalne. A prave se chci zeptat na Vase zkusenosti,abych si z toho mohl vzit ponauceni.good

qwerty (Člen)
04.08.2009 18:33:21
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

urcite to po par desitkach KM netoc do omezovace headshakeevil

ja bych se ridil manualem pac soudruzi v japonsku asi vedej co jejich masinam dela dobre goodsmokin


WD club member.
Banditatom (Člen)
04.08.2009 18:34:59
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

prvních 500km zlehka tzn do 5000ot.min. Neznamaná to že na ten otáčkoměr budeš civět jak ...chcešsmile1  po 500km sem tam krátkodobá zátěž  nechtěj prosím jak dlouho v sekundách cca do 7000-8000ot.min!!!po 1000km už si můžeš dovolit motor zatížit více ale ještě s rozumem ne furt omezovač!!! no a po 2000km (po první výměně) už tradááááágood jinak o všem tě budou informovat při koupicool

stačí?good

P.S: Ross mě s tou odpovědí předběh


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Ondráš (Člen)
04.08.2009 19:13:02
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Lepší než konstatní otáčky je když využíváš celé dovolené spektrum.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Fulltank (Člen)
04.08.2009 21:16:34
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Ondráš psal:

Lepší než konstatní otáčky je když využíváš celé dovolené spektrum.

good good asi tak.. a taky pouzivat radicku

bleha (Člen)
04.08.2009 21:17:15
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Diky za odpovedi.Utvrdilo me to v tom,co jsem si myslel a budu verit soudruhum z Japonska a ne hospodskejm kecum smile1 Jeste se zeptam,jak je to s ladenym vyfukem na nove moto?Mate nekdo zkusenost?Musi ho montovat origo servis,nebo muze i jiny treba vyrobce? Nezanika zaruka? Opet diky za reakce beer

kojaksro (Člen)
04.08.2009 21:30:44
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

bleha psal:

Diky za odpovedi.Utvrdilo me to v tom,co jsem si myslel a budu verit soudruhum z Japonska a ne hospodskejm kecum smile1 Jeste se zeptam,jak je to s ladenym vyfukem na nove moto?Mate nekdo zkusenost?Musi ho montovat origo servis,nebo muze i jiny treba vyrobce? Nezanika zaruka? Opet diky za reakce beer

...domluv se tam kde budeš kupovat motku, buď Ťi to povolí, nebo Ti nabídnou nějaký ze své nabídky. Takhle to běžně praktikují.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
nicola.foxx (Člen)
04.08.2009 22:40:02
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

kojaksro psal:
bleha psal:

Diky za odpovedi.Utvrdilo me to v tom,co jsem si myslel a budu verit soudruhum z Japonska a ne hospodskejm kecum smile1 Jeste se zeptam,jak je to s ladenym vyfukem na nove moto?Mate nekdo zkusenost?Musi ho montovat origo servis,nebo muze i jiny treba vyrobce? Nezanika zaruka? Opet diky za reakce beer

...domluv se tam kde budeš kupovat motku, buď Ťi to povolí, nebo Ti nabídnou nějaký ze své nabídky. Takhle to běžně praktikují.

Ten tvuj podpis podle me kecaevil Dycky tam bude nejakej zbytkovej.bigsmile

Jinak k tem otackam bych se fakt drzel toho co rika japonec.bigsmile


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Filous (Člen)
05.08.2009 09:12:19
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

...eště doplnim, nezajížděj po dálnici, snaš se měnit režim jízdy, měň votáčky, často řaď, toho fšeho docílíš po vokreskách, aniš by ses musel nějag hlídat a co uš bylo řečíno, víc neš chvilkový překročení doporučenejch votáček vadí podtáčení motoru...a tu dálnici ze začátku vynech, páč při konstantních votáčkách dochází k "zalapování" styčnejch třecích ploch ve válci, coš nejni dobrý, páč je potom fšechno moc hlatký a motor má pag chuť na volej...každopádně prodejce ti řekne co a jag...a dybys eště neměl vybranýho svýho dýlera, tag se skus klidně vobrátit, třeba bych ti dokázal něco nabídnou z ofiko sítěsurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
bleha (Člen)
05.08.2009 09:27:12
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Diky za rady. Ofiko dealera jeste vybranyho nemam,ale rozhoduju se mezi Brnem,Breclavi a Pelhrimovem.To je pro me nejbliz.Mate zkusešnosti s pristupem v techto prodejnach k zakaznikovi? Hlavne doufam,ze pristi rok na jare sezenu model 2008,protoze 2009 je na sick -svetlo humus nejvetsi.

VikecB12 (Člen)
05.08.2009 09:50:01
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Já sem se prvních 500km držel do 6000ot.,do 1000km vobčas popotáhl k 8000ot.,pak už celkem dle libostigood Asi v 1600km sem vyměnil oil a potom sem mu dal vobčas čuchnout k režimu,ve kterým bude po zbytek života fachčitsmokin Ted mám natočeno 22tis a motor zatím šlape na jedničkugood,akorát musím nechat udělat karbece a ventily,ve 24tis kmgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
karlos100 (Člen)
05.08.2009 13:52:52
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Já vám klucí nevím,a motku asi ani posoudit nedokážu,
páč novou jsem ještě neměl...redface
Ale co se týče auta,nejlíp jezděj a tahaj naše nejstarší předváděčky
a těm každej jouda nandavá,co se vejde..
Takže bych z toho zajíždění nedělal žádnou velkou věduidontknow
Neříkám,že by měl hned z krámu vypálit na 11000 otáček,
ale jak trochu pojezdí,klidně bych se nebál naložit...bigsmilebigsmilebigsmile


...a bude hůř!
XJelen (Člen)
05.08.2009 14:01:13
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

karlos100 psal:

Já vám klucí nevím,a motku asi ani posoudit nedokážu,
páč novou jsem ještě neměl...redface
Ale co se týče auta,nejlíp jezděj a tahaj naše nejstarší předváděčky
a těm každej jouda nandavá,co se vejde..
Takže bych z toho zajíždění nedělal žádnou velkou věduidontknow
Neříkám,že by měl hned z krámu vypálit na 11000 otáček,
ale jak trochu pojezdí,klidně bych se nebál naložit...bigsmilebigsmilebigsmile

...prej auta help
... sorry kámko já musel redfacebigsmile

do smrti dobrý good


Strýcfajtr !!!
karlos100 (Člen)
05.08.2009 14:11:07
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

XJelen psal:
karlos100 psal:

Já vám klucí nevím,a motku asi ani posoudit nedokážu,
páč novou jsem ještě neměl...redface
Ale co se týče auta,nejlíp jezděj a tahaj naše nejstarší předváděčky
a těm každej jouda nandavá,co se vejde..
Takže bych z toho zajíždění nedělal žádnou velkou věduidontknow
Neříkám,že by měl hned z krámu vypálit na 11000 otáček,
ale jak trochu pojezdí,klidně bych se nebál naložit...bigsmilebigsmilebigsmile

...prej auta help
... sorry kámko já musel redfacebigsmile

do smrti dobrý good

pokud myslíš svůj Vwshit,klidně s Tebou souhlasímbigsmilebigsmilebigsmile


...a bude hůř!
Roman :) (Člen)
05.08.2009 19:18:36
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Tak motorka je podle me neco jinyho jak auto (toci podstatne vic) ale souhlasim s nazorem, ze auto se nejlip zajizdi tak, ze jakmile se zahreje, slape se tomu co to da a ono se to pak nauci pekne jezdit :) (ty tam jsou doby stodvacitek co se zajizdeli pomalu). Co jsme na firme meli novy auta, vsechny stejnym zpusobem a on nebyl problem ani u Peugeotu 206 s obsahem 1.1 aby udelal tachometrovych 192km/h (a jak uhybali v levym pruhu podstatne silnejsi auta) a co se tyce motoru...Peugeot asi ve 300.000km sel do sveta a stale slapal jak hodinky. Jinak ja motorku zajizdel prvnich 500 do 6.000, do 1.000km jsem to tahal do 9.000 a od prvni vymeny oleje asi ve 1.300km jsem to motal jak to slo. Ted mam na tacho 22.000 a motorka jede jak slak (pro rejpaly jasny ze tak jak plnotucna nejede, ale na sestku sakra dobry).


Žij okamžikem, protože ta chvíle co právě prožíváš, se už nikdy nevrátí!
bleha (Člen)
11.08.2009 20:30:24
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Diky za odpovedi vsem. Uz jsem se byl i podivat v Suzuki a asi ho koupim jeste letos,protoze pani v Bnu rikala,ze za chvili uz model 2008 nebude,coz by me pekne nas.... Dikygood

Netolda (Člen)
11.08.2009 21:01:49
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

bleha psal:

Diky za odpovedi vsem. Uz jsem se byl i podivat v Suzuki a asi ho koupim jeste letos,protoze pani v Bnu rikala,ze za chvili uz model 2008 nebude,coz by me pekne nas.... Dikygood

neuvažoval jsi koupit rok starou? Za ušetřené peníze si můžeš koupit výbavugood

bleha (Člen)
11.08.2009 21:06:34
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Nova je porad s vybavou-padaky,kufr,prilba rukavice. Pry je to klidne mozny i vymenit,treba helmu za boty. A popravde se mi do jety moc nechce... Ikdyz kazda koruna dobra,ale mam z toho obavu.bad

Netolda (Člen)
11.08.2009 21:32:18
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

bleha psal:

Nova je porad s vybavou-padaky,kufr,prilba rukavice. Pry je to klidne mozny i vymenit,treba helmu za boty. A popravde se mi do jety moc nechce... Ikdyz kazda koruna dobra,ale mam z toho obavu.bad

Aby se nestalo, že za dva roky budeš chtít B12fuck dobře si to rozmysli....

bleha (Člen)
11.08.2009 21:39:02
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

O tom jsem taky premyslel a myslim,ze minimalne ji 5 let budu mit.Nez ji splatim...Navic si ji chci sam zajet a proste ji mit od zacatku smile1 Dalsi asistencni sluzba apod... A navic clovek,ktery mi na to pujcuje me tlaci spis do novy,nez do jety.Nikdy nevis,co se jety kde stalo a pak to rozpalis a...

Netolda (Člen)
11.08.2009 21:43:17
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

bleha psal:

O tom jsem taky premyslel a myslim,ze minimalne ji 5 let budu mit.Nez ji splatim...Navic si ji chci sam zajet a proste ji mit od zacatku smile1 Dalsi asistencni sluzba apod... A navic clovek,ktery mi na to pujcuje me tlaci spis do novy,nez do jety.Nikdy nevis,co se jety kde stalo a pak to rozpalis a...

když jsem začínal na 125 ccm taky jsem si říkal, že bude stačit.. nestečila, šel jsem do XT 600, stačila půl roku, teďka jsem u B12 která tvoří půlku mě a neměnil bychsurprised hlavně se nazudliž moc, víš jak to teďka jesmile2

bleha (Člen)
11.08.2009 21:47:58
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

Prave,love je problem,ale zase mam dobry,ze si pujcuju od rodiny,takze kdyby neco mimoradnyho,treba by nebyly,tak je to vse o domluve. Ne jak v bance by mi vzali hned vsechno.Ja mam ted jawu 250-593 vodnik. Myslim,ze Bandita mi bude chvili slouzit.Ale nikdy nerikej nikdy bigsmile

Netolda (Člen)
11.08.2009 21:51:12
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

bleha psal:

Prave,love je problem,ale zase mam dobry,ze si pujcuju od rodiny,takze kdyby neco mimoradnyho,treba by nebyly,tak je to vse o domluve. Ne jak v bance by mi vzali hned vsechno.Ja mam ted jawu 250-593 vodnik. Myslim,ze Bandita mi bude chvili slouzit.Ale nikdy nerikej nikdy bigsmile

hlavně se nikdy nesmíš svézt na silnější motorcesurprised Mě se na B12 líbí jakej je to držák;)

bleha (Člen)
11.08.2009 21:56:12
Offline

Re: Zajizdeni nove motorky

No popravde jsem jel jen na nejsilnejsi na kawe 650 enduru,ktery ma 30kW a toto ma 63... Musim jeste zajet do Praglu se na tom trosku povozit,ale myslim,ze to bude dobry. Ted jsem na to byl koukat a je to mooc pekny,akorat v Brnu nemaj Bandita jako predvadeci,takze Pragl... Nebo kdybys o bekom vedel idontknow

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr