Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Drážkový hřídel vymačkané zuby

Miro (Člen)
05.10.2009 11:12:50
Offline

Drážkový hřídel vymačkané zuby

Ahoj,
mám prosbu na Filouse a místní znalce. U GSX-R 1100 r.v. 1990 (takže téměř Bandit) mám na drážkovém hřídeli vymačkané zuby. To způsobuje vůli mezi řetězovým kolečkem sekundárního převodu. Při pohledu na zuby hřídele je tam vidět otlačené místo, kde se stýká s kolem. Když chytím za kolečko, přidržím si matku na hřídeli a zkusím s ním zahýbat, je cejtit poměrně velká (velká podle mého pocitu) vůle. Zajímalo by mě při jak velké vůli je nutná výměna nebo v jakém nejhorším stavu jste to dělali. Zatím to nebudu řešit, nebude tak hrozné bo za jízdy to není znát. Koukal jsem na ceny náhradních dílů, pan Suzuki opět nezklamal smile2 hřídel, obě ložiska a gufero by vyšlo na nějakých 7000,- uf
Díky.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/96_hridel.jpg
osiris (Člen)
05.10.2009 11:30:36
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

...vzhledem k tomu že jezdíš na motorce jen dopředu, tak jezdi dál smile1
...a to s ním hejbeš přes dotaženou matku ? nebo to špatně chápu ?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
pavlikbary (Člen)
05.10.2009 12:05:32
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

a davas novy kolecko sekundaru nebo stary pokud stary tak bych problem hledal spis v nem (rozdilnost tvrdosti) hridel bude povrchove zakalena a mozna i nitridovana a pokud je opravdu poskozena ona tak to nema cenu resit oprava je temer nerealna jezdit jezdit a menit az se to posere coz se nejspis stane az za hodne hodnegood dlouho

K.a.s.y.m. (Člen)
05.10.2009 12:06:54
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

Miro psal:

Ahoj,
mám prosbu na Filouse a místní znalce. U GSX-R 1100 r.v. 1990 (takže téměř Bandit) mám na drážkovém hřídeli vymačkané zuby. To způsobuje vůli mezi řetězovým kolečkem sekundárního převodu. Při pohledu na zuby hřídele je tam vidět otlačené místo, kde se stýká s kolem. Když chytím za kolečko, přidržím si matku na hřídeli a zkusím s ním zahýbat, je cejtit poměrně velká (velká podle mého pocitu) vůle. Zajímalo by mě při jak velké vůli je nutná výměna nebo v jakém nejhorším stavu jste to dělali. Zatím to nebudu řešit, nebude tak hrozné bo za jízdy to není znát. Koukal jsem na ceny náhradních dílů, pan Suzuki opět nezklamal smile2 hřídel, obě ložiska a gufero by vyšlo na nějakých 7000,- uf
Díky.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … hridel.jpg

tohle mi dělá taky a neřešim to.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hide (Člen)
05.10.2009 12:11:56
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

Az se to posere  totalne tak privarit kolecko ke hrideli, jako jsme to resili na fichtlubigsmile

pavlikbary (Člen)
05.10.2009 12:12:44
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

taky resenievilbigsmilebigsmilebigsmile

Filous (Člen)
05.10.2009 12:19:50
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

...tu hřídel nevopravíš, dotáhni to na kref, jag řiká Vosiris, motor tahá enem jednim směrem, tagže vůli tam při jízdě nemáš, páč je to v zábjeru...je to blbý, nejni to uplně košer, ale ser na to a jezdi, neš se ti kolečko protočí dokola, posere se ti na tom eště něco jinýho...a nebo scháněj jetou převodofku s nepoškozenou hřídelí...kupovat novou je fakt luksus...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
05.10.2009 12:27:53
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

hmm a nebo až se posere úplně tak hřídel vyndat nechat navařit znova nadrážkovat a znova tepelně zpracovat..rozhodně to nebude stát jako nový a je i zbytečný kvůli takovýmu kousku kupovat celou převodovku.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Zdenek (Člen)
05.10.2009 15:04:11
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

Přikláněl bych se ke Kasimoj, ale navařoval bych spíkaný kovy, a nemusíš tepelně zušlechťovat. Zdenek.good

Miro (Člen)
05.10.2009 15:12:50
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

Díky všem za reakce,
přišel jsem na to, když jsem měnil takovou tu ochranou gumu co je kolem kyvky. Protože byla hodně probroušená a řetěz  začínal dřít o kyvku. Když už jsem to měl dole, tak jsem očistil prostor pod krytem a kolem kolečka. Matka byla volná a to kolo mělo na hřídeli vůli jak do strany, tak ve směru záběru. Tak jsem odehnul zajišťovací podložku, odšrouboval matku a ještě mrknul jestli neteče olej skrz gufero (jak to bylo celý zamaštěný, zajímalo mě jestli je to od mazání z řetězu nebo jestli to teče kolem hřídele). Takže nasadím kolo, matku pořádně dotáhnu a budu jezdit smile1 Mě tam bylo divné, že ta matka byla volná. Takže to vypadá, že to někdo přede mnou málo utáhl. Jinak tuhle motorku máme spíš pro radost a až tak moc na ní nejezdíme, takže ta hřídel asi vydrží ještě dlouho smile1

Ještě jedna věc by mě zajímala. Protože tahle motorka pochází původně ze Švýcarska, měla prapůvodně pod nádrží takovej ten bazmek kůli emisím. Jestli se nepletu, tak to míchalo část výfukových plynů se směsí. Protože to je vykuchané a na boku pod kapotáží zůstaly pozůstatky trubky propojené asi takhle (viz. červená čára)

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/96_hadice.jpg



Mě se to tam vůbec nelíbí a rád bych to dal pryč. Nejradši bych to ze předu válce jen zaslepil, řek bych, že by to nemělo vadit nebo jo?? Nebo bude lepší to zkrátit a znova propojit? Třeba takhle.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/96_hadice2.jpg
pavlikbary (Člen)
05.10.2009 15:15:23
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

to je neco jako slinuty karbidy?surprised

Filous (Člen)
05.10.2009 15:18:23
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

Miro:
...jen to zaslep na válcíchgood ...to co tam je je f poctatě taky zaslepení, jen s tym nejni tolik sraníbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Miro (Člen)
05.10.2009 15:25:53
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

Filous: díky moc.

Billy (Člen)
05.10.2009 18:29:48
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

Taky sem to vyhodil pryc a zaslepil na valcich, je to tam na picu bigsmile


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Zdenek (Člen)
05.10.2009 20:46:42
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

Pavlíkbary,,, ne nejsou to slinutý karbidy, je to jemný železný prášek, který se na hřídel nanáší pomocí autogenu, jako když Osiris stříká barvu, můžeš volit, porovitost, tlak, tvrdost atd. Když ti to jde dá se nanýst až 4mm vylágrování hřídele bez narušení její vlastností, dá se vytvořit i lepší činná plocha než je originál. vo slinutejch karbidech ať ti zas napíše Kasym, vím že to ví. Zdenek.goodbigsmile

Zdenek (Člen)
05.10.2009 20:51:08
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

Promiň Kasyme předtím sem ti napsal s měkkým I , ale vím že máš s tvrdým Y. Zdenek.bigsmilegood

K.a.s.y.m. (Člen)
06.10.2009 07:42:08
Offline

Re: Drážkový hřídel vymačkané zuby

bigsmilebigsmile v pohodě smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr