Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Pryskyřice - laminování

Pítrs (Jerryho synek) (Člen)
18.12.2006 18:20:43
Offline

Pryskyřice - laminování

Doufám, že sem se trefil do členění diskuze. Mam problém s pryskyřicí na laminování koupil sem si polyesterovou, dvousložkovou. A netušim čim to je, ale neřek bych že to funguje jak by mělo, nebo teda spíš jak bych chtěl! Skoušel sem to namixovat asi 4krát a vždycky to skončilo stejně! Píšou tam že do 15minut by to mělo bejt tuhý a mě to tak po 45 minutách zrosolovatí, no stojí to za pussy! fuck Otecko řikal že on dělal s epoxidovou pryskyřicí a že ta byla hustá, a tuhle rychle, to prostě že fungovala! Tak nevim čim to je!idontknow hodila by se nějaká blbuvzdorná pryskyřice, co nelepí ruce a tuhle rychle!smile2

Prosím poraďtě. helpsmile2


Rudá jebka, pičo!
VikecB12 (Člen)
18.12.2006 18:30:39
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

No rekl bych ze tam davas malo toho tužidla. Ale když to tuhne moc rychle tak to taky neni moc dobry: za1-nestihneš prosytit tu látku a udelat to ve více vrstvach, za2-ten vyrobek byva o neco křehčí a mín pružnej. To je teda aspon moje zkušenost.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Pítrs (Jerryho synek) (Člen)
18.12.2006 18:37:06
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Aha, no já bych řek že toho tam dávám ještě o dost víc než je návod. Ale zkusim tomu naložit! fuck Jenom mi nejde do hlavy že tam toho tužidla bylo teda dost málo, z hlavní plechovky sem trošku odlil ale tužidla už mam sotva půlku!idontknow


Rudá jebka, pičo!
osiris (Člen)
18.12.2006 18:51:02
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

...polyesterova tuhne stejne rychle jako epoxidova, zalezi jen na pouzitym aktivatoru
...zrovna tak jako nedotuzeny to muzes mit i pretuzeny, coz je jeste horsi varianta
...pokud jsi to uz zkousel 4x jak pises, tak myslim, ze snad tak levej nejses, abys to pokazdy zkonil, takze je mozny, ze mas malo natemperovanou pryskyrici (coz je v tomhle pocasi dost casty) a dalsi podstatnej faktor je zpracovani v nizsich teplotach i kdyz je uz natemperovana na dostatecnou teplotu - jedno s druhym a narusta to geometrickou radou
...takze ji natemperuj (nech to pres noc ohrat doma, aby se prohrala az do stredu na cca 18 °C) nepracuj ve vymrzly garazi, snaz se to natuzit spravnym pomerem (o tolik to snad neprezenes, aby jsi to zkurvil) a musi ti to jit
...predpokladam, ze iniciator k tomu jsi koupil spolu s pryskou, cili ten co k tomu ma bejt


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
18.12.2006 18:55:22
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

...aha uz ctu tvuj druhej prispevek a jsme doma - mas to pretuzeny


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pítrs (Jerryho synek) (Člen)
18.12.2006 19:14:10
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Aha, dík za info. Já se polepšim. smile1 jenom nechápu jak když chci jenom trošek tý pryskyřice, tak jak naměřit 2% toho trošku?idontknow  No asi to fakt budu naměřovat, když jak už sem uved výše vod voka to rozhodně nenamíchám.

Už sem na to možná přišel! Odměrka na sirup proti kašli na tu pryskyřici a injekční stříkačka na tužidlo!good Heeej! To by mohlo vyjít!bigsmile


Rudá jebka, pičo!
.maxim. (Člen)
18.12.2006 19:18:06
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

polyester je 100X náchylnější na nepoměr složek jak epoxy.Asi na tom taky neudržíš ruku co? když to reaguje-tak to je jak píše Osi.Nic jinýho než stříkačka ti nepomůže já mam v rodině cukrovkáře ta je gut prťavá.


++ světlu vstříc ++
Pítrs (Jerryho synek) (Člen)
18.12.2006 19:51:26
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

No já doma mam taky nejakou, co sem s ní plnil bombičky do pera, ale kousek od baráku mam lekárnu tak snad se na mě nebudou koukat jako na bezcennýho feťáka. smile2smile2 Jo mam ještě koupenej polyesterovej kit, to je stejěn náchylný na poměr? Protože nevim jak bych řešil poměr 2% když jedno je vodička a druhý dost hustá kaše!idontknow

Ke všemu mě teď trošku točí to, že motorka má krásnou červenou metalizu ale opravovat to je fuckfuckfuck Doufám že se to dá sehnat ve spreji!


Rudá jebka, pičo!
.maxim. (Člen)
18.12.2006 20:01:58
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

s tím tmelem to máš to samý jak to přepískněš tak ti to zhrutkovatí a vydrolí.tu druhou složku máš asi červenou ne? já to dělam teda od voka podle barvy když ty složky smícham a vyjde finálovej odstín mírně narůžovělej smile1to sou rady co?! surprisedsmile1


++ světlu vstříc ++
hans (Člen)
18.12.2006 20:02:58
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

já už jsem to nedotužil, což mělo za následek krásnej rosol a dokonce jsem to i přetužil, z čehož vzniknul taky rosol, ale ten snad během pěti deseti vteřin ztvrdnul a zahřálo se to tak, že mi to zkroutilo ten kyblík, ve kterým jsem to rozdělával.....idontknow


Sapere Aude
www.gunlex.cz
VikecB12 (Člen)
18.12.2006 20:06:16
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

čoveče nejakymu bastlení sprejama moc nevěřímidontknow Pistola je pistola.Podle me je lepsi volakovat celej díl,nebo celej bajk pistolou,nez to kurvit nakejma sprejama a oblepovat jenom náký poškozený místaidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Pítrs (Jerryho synek) (Člen)
18.12.2006 20:23:02
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

tak koukám že sem se pustil do docela nevděčný práce!smile2 ael zase mam čumět po večerech na telku, nebo rači si hrát s moto. good
No to já mam taky omezenou důvězu ve spreje, ale peněž neni na zbyt ale zase když to zamaskuju a pak ten přechod dám brusnou a leštící lastu tak by se mohlo docílit dobrých výsledků, ne?surprised


Rudá jebka, pičo!
hans (Člen)
18.12.2006 20:43:20
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

na jebku stačí i sprej... bigsmile


Sapere Aude
www.gunlex.cz
VikecB12 (Člen)
18.12.2006 20:50:28
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

No kdyz si vezmes ze se s tim leštěním tech prechodu budeš mrdat jak dlouho,tak ti ten stejnej čas bude trvat obrousit celej díl pod vodou a stříknout celej kus. Kurna vždyt obrousit celou masinu me trva jeden den,tak nechapo ze by se nekomu chtelo lekovat jenom treba pulku jednoho díluidontknow To se me zda jako zbytecna pracasick


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Pítrs (Jerryho synek) (Člen)
18.12.2006 21:01:04
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

No jo ještě naď tim pouvažuju, zatim mi ještě bude trvat než to vůbec an stříkíní připravim, bo na pryskyřice nejsem moc talent. bigsmile


Rudá jebka, pičo!
osiris (Člen)
18.12.2006 21:01:59
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

...polyesterovej tmel, když to neumíš od oka, tak garážákům radím, ať si to vezmou manželce do kuchyně na váhu smile1
...červený tužidlo je standard (tím musíš docílit po rozmíchání mírně narůžovělou barvu)
...modrý tužidlo, neprodává se běžně s tmelem, ale zvlášť je pomalý na léto - prodlouží dobu zpracovatelnosti po natužení (logický je, že to musíš mít lehce namodralý po rozmíchání)
...když ho přetužíš moc, tak nevytvrdne stejně jako když ho natužíš málo
...lepší natužit míň, než přetužit - STEJNÝ JE TO U 2K BAREV !!!

...co se týká sprejů, nedoporučuju je pokud je možnost stříkat pistolí (prodávám jich ale mraky)
...když není zbytí dá se s tím udělat práce, kterou nerozeznáš od pistole (musí se ovšem vědět jak a umět to)
...podstatnej je ovšem rozdíl v kvalitě, protože většina sprejů je 1K na bázi nitra, tzn. malá tvrdost a hlavně odolnost např. na rozstříknutej benzín při tankování
...u tzv. báze tj. metalízy je to jedno, ta je 1K a jako vrchní vrstva musí přijít bezbarvej 2K lak, kterej dodá požadovanou tvrdost, odolnost a lesk (touto metodou se ovšem už dlouho stříkají i pastelový tj. uni barvy)
...další volba je použít tzv. dvousložkovej sprej (buď 2 nádoby do jedný z nich se doplňuje tužidlo - pro vícero použití) nebo jedna nádoba obsahující bombičku s tužidlem, která se před aplikacej aktivuje - na jedno použití - tyhle tipy sprejů jsou ovšem podstatně dražší
...nejpoužívanější jsou ale přeci jen ty obyčejný 400ml v současnejch cenách cca 300,- za barvu a cca 130,- bezbarvej lak
...jiná kapitola už jsou spreje pro vodouředitelný barvy na který se vsoučasný době přechází


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
18.12.2006 21:08:11
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Pítrs (Jerryho synek) psal:

No jo ještě naď tim pouvažuju, zatim mi ještě bude trvat než to vůbec an stříkíní připravim, bo na pryskyřice nejsem moc talent. bigsmile

...hele Pítrs, von má Vikec praudu, vyser se na spreje,připraf si to pot lak sám abys ušetřil a nech si to enem fouknout a uvidíš, že budeš spokojenej...přectaf si, že to máš zablitý flekama ze spreje a na jaře celej šťastnej to vytáhneš na svjetlo z temný garáže a budeš akorát nasranej na jaký hrůze to jezdíš...teť máš na to čas celou zimu...dyš to uděláš pořádně, tag f sezóně budeš spokojenej parchant...a esi nemáš prachy, tag jezdi k fotrovi do hospy na víkendový brigády, dostaneš tam nažrat, štamguesti ti budou kupovat štamprlata, budeš je vokrádat na míře pifka, ňáký to spropitný utrousej a tatík ti dá eště vejplatu...tag to neřeš woe a nech si poradit...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
18.12.2006 21:10:35
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

za ty prachy co stoji ten sprej mam nastrikanou pulku motorky pistolougood DOpussyZE SPREJAMA!


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
hans (Člen)
18.12.2006 21:11:18
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

nevíte někdo, kdy bude příště docent osiris přednášet na ČVUT??? rád bych zašel na přednášku goodsmile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Meloun (Člen)
18.12.2006 21:19:54
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Hm...chlapci mají pravdu!good
A vysral bych se na to uplně i s broušením-max. tak na hrubo a ty profesionální lakýrníci to maj (a taky musej mít) tak v ruce,že jim to trvá zlomek času,kterýho na tom strávíš-pak se to prej stejně přetahuje nějakým plničemidontknow(chtěl jsem to taky tak nějak na jebce dělat,ale nechal jsem se přesvědčit,že svěřit to "odborníkovi" bude fakt moudřejší),no a k tomu všemu je to fakt otázka pár korun...good


PURE NAKED BIKE!
hans (Člen)
18.12.2006 21:28:35
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

plnič si můžeš udělat sám, to nastříká každej...když to posereš, tak to jen vybrousíš... když jsem to zvlád i já obrčolek bigsmile...
ale na lak jsem si netroufnul, tak maximálně na šasí u auta....smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
osiris (Člen)
18.12.2006 21:29:32
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

ad vikec:
...bud tomu nerozumis, nebo to neumis, rozstriky se pouzivaj uplne bezne a je to nejvdecnejsi metoda jak zakamuflovat shodu odstinu
...zabrousit a zalestit prechody je malina na 30 minut svizny prace
...jak jsem psal, pokud dokaze neco nastrikat, tak je vicemene jedno jestli sprejem nebo pistoli, vysledek pohledove nepoznas, rozdil je v kvalite, trvanlivosti a vlastnostech materialu - jak ale pisu vejs, doporucuju taky vzdy aplikaci 2K barvy pistolej, pokud je zakaznik tuhle volbu unyst
...pro tvou informaci pokud nebudu brat ceny v lakovne se strikacim boxem nastrikani motorky typu nahatyho bandita je 5 az 6 tisic, kdezto oprava jednoho dilu do 1000 - z toho mi plyne strikat celou motorku (pokud nemyslis metodu "zprasit") je holej nesmysl

ad filous:
...filipe nemas pravdu, zadnej myslici lakos si od tebe nevezme dil (nezlob se za ten nezev "zmrvenej" -  pripravenej zakaznikem) - radsi si to udela sam, nez aby to musel po nekom predelavat - dobra priprava je totiz ZAKLAD kvalitniho vysledku - on nemuze ryskovat, ze mu nebude drzet tmel, ze se mu po nastrikani barvy objevej skraby nebo prechody v plnici (ktery normalne nejsou videt, ale az kdyz to nasolis barvou) takze ty mu tu castku kterou by jsi mu platil das stejne at to prineses v jakymkoliv stavu - mozna za by jsi k tomu tvymu postupu ukecal kamose, ale normalniho lakyru ne
...dalsi vec o temny garazi, vetsinou tam ma kazdej zarivku, ver, ze to je ta nejhorsi metla pro lakyrniky ohledne odhaleni  nedostatku jejich prace zakaznikem - tam je videt vsechno - ovsem jestli myslis posouzeni  shody odstinu, tak to mas recht kamo, pac na tohle je zarivka snad nejvetsi previt hned po poulicni lampe - tahle svinarna se jmenuje metamerie


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
18.12.2006 21:32:57
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

...hosi cumim surprised na vase myty a zarucene "dobry" predstavy idontknow bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pítrs (Jerryho synek) (Člen)
18.12.2006 21:35:20
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

No tak myslim, že ste mě přemluvili. Ale o tom nakonec nerozhodnu já ale peníze. Ono toho bude víc do čeho budu muset investovat a to jenom díky bohu že na motor se sahat nemusí. To proč se mi to nechce dávat profíkovy ja to, že třeba zrcátka, přední kapotáž a klín pod motorem by i možná bylo fakt dobrý dát odborníkovy ale obecně to sou jenom drobný kosmetický vady a proto mi příde divný to stříkat celý, plus to, že na podsedlákách mam ogirosamolepky který bych rád ponechal.


Rudá jebka, pičo!
Meloun (Člen)
18.12.2006 21:37:31
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Jak říkám-v tomhle se nevyznám vůbec,takže to nechávám profikům.
Do barev sice dělám,ale do barev ve skle!surprisedTakže jediný čím barvim jsou oxidy kovů a pár dalších pěkně jedovatých sajrajtůsurprisedbigsmile


PURE NAKED BIKE!
Meloun (Člen)
18.12.2006 21:40:14
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Osi se může jako odborník podívat na naší základní barevnici na www.banasglass.com
Pardon za ten odkaz,ale je to taky tak trochu k debatě,ne?bigsmile


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
18.12.2006 21:55:39
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

WildMeloun psal:

Osi se může jako odborník podívat na naší základní barevnici na www.banasglass.com
Pardon za ten odkaz,ale je to taky tak trochu k debatě,ne?bigsmile

...jo, byla by to nadhera pouzivat tehle par barev, aaaaach smile1 nez se m*dat se 40.000 odstinu fuckbigsmile co si automobilky navymejslej
...a nejvetsi zverstvo je, ze drtiva vetsina z nich je kazda jina, kdyz je prilozis k sobe a porovnas idontknowsickbigsmile - co kus to unikat, tfuj smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
18.12.2006 22:00:50
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Os:
...no dobře, dobře, barvam a lakování nerozumim, jen sem chtěl Pítrse přesvječit, ať to nechá fouknout celý a nemaskuje to sprejem z Baumaksu...vim, že to lakýrové nemaj rádi, ale vycházel sem z jeho ekonomický situace, gdy třeba ňákou tu škrábu skousne, pakliže se mu povede najít ukecatelnýho lakoše, kerej to "bes záruky" foukne...a stejně si myslim, že to dycky bude lepčí neš dyš to bude maskovat sprejem...no jo, no jo, uš držim hubu surprisedbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Meloun (Člen)
18.12.2006 22:04:54
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Nojo-to se sklem je uplně někde jinde-ale pozor!věda to je taky svinská!surprised
Většina těch barev jsou naše recepty a já jsem ve smlouvě vázanej pokutou 10 000 000 kč za vyzrazení výrobního tajemstvísurprisedidontknowbigsmile
Když to blbě namíchám,tak se můžu jen modlit,že se to bude někomu líbit a koupí to a nebo je 30 tisíc v prdeli jen to hvízdnesmile2bigsmile


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
18.12.2006 22:10:48
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

...to znam blaznivejmeloune bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
18.12.2006 22:14:57
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Ne bláznivej ale DIVOKEJ!bigsmile
Koukám ale,že ten nick zkrátim jen na Meloun nebo Banán,pač mi tak stejně řiká každejsurprisedsmile1


PURE NAKED BIKE!
VikecB12 (Člen)
19.12.2006 19:47:55
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Osi: Ty by sis strikal motorku sprejem? Nebo strikal jenom "pul nadrze"?  Ja teda ne. Takovejch motorek uz sem par vlastnil a vzdycky to vypadalo napussy ze sem to raci vzdycky volakoval a prodal jako "fešandu". Ale pokud do toho nechce nekdo investovat nakou kačku,tak mu asi nic jinyho nezbyde. A presto bych vzdycky olakoval celej díl,protoze na masine není žádnej zas tak velkej,aby se to nedalo zaplatit.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
19.12.2006 20:29:15
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

vikecovi: to je asi tim, ze nevis co je rozstrik, proc se pouziva a ani nevis, ze ti ho mazanej lakyrnik udelal ( protoze to nepoznas ;) ) a ne kvuli cene, ze by te chtel vzit na hul, ale prave kvuli tomu aby jsi mohl rict, ze se ti ten vysledek libi
...kdyby jsi to umel a nebo to nenechaval delat telata ktery to dojebou, tak neni potreba lakovat celej dil, ba nekdy je to i vhodnejsi z tech duvodu co jsem vejs popsal
...o volbe sprej versus 2K barva jsem toho uz napsal dost a doufam srozumitelne, tam neni o cem debatovat, a i presto znova opakuju, jiste ze pistole s 2K barvou je vzdy lepsi a ja bych ji samozrejme volil taky, jen ti vyvracim tvuj nazor, ze to nejde udelat sprejem hezky (nepoznas to dokud do toho nerejpnes, nebo na to nevezmes hadr s nitrem, prip. nenechas stat kaluz benzinu)
...na tvoji otazku o strikani pulky nadrze, ano samozrejme, vetsina motorek je v metle, tzn. zastrik bazej a kdyz celej dil, tak jen lakem - duvody jsou taky popsany nekde vejs
...a o tom lakovani cely motorky prece neni pochyb, dat 1000 za jeden dil kterej potrebuje opravit, nebo 6000 za masinu? - jasne napises, ze mu to nekdo v garazi udela levnejc cely, tak vez, ze ty ceny jsou "garazacky", ve znackovy bys jeste pritlacil - a pokud levnejsi, tak je to na ukor kvality materialu, kvality lakyrnika a podle toho to pak vypada prave tak na co ty si stezujes


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
19.12.2006 20:56:00
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

...jeste mne napadlo jak ti priblizit rozstrik, ve vetsine pripadu je naopak tohle reseni drazsi, ale vyhodnejsi co do kvality vysledku, hlavne shody odstinu - drazsi predevsim tim, ze casto se tenhle. tzv. rozstrik (to je pripad hlavne aut) dela az do druhyho dilu, kterej neni vubec poskozenej


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
inkvizitorr (Administrator)
19.12.2006 21:14:29
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

osi má pravdu, sem ten rozstřik do druhýho dílu viděl na jednom péčku co mi přišlo mailem vod radky, bylo to výhodný jako krávabigsmilebigsmilebigsmile


doba je temná...
Rebel (Člen)
19.12.2006 21:21:07
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Přidavam se na Osiho stranu.Znam par lidi co dokažou sprejem to co jiny nedokažou pistoli,ale přeleješ nadrž a maš tam mapu jak sviňa.Nic proti sprejum nemam,ale davam přednost i v minimalnim rozsahu použit pistoli a 2K
K tomu připravit pod lak doma a nechat jen střiknout.Ono to vypada že to je sranda,natahnu kyt a přebrousim,to zmakne každej.jenže je tu haček,skryty bubliny ktery se projevi až po nastřiku,silna vrstva kytu co se časem propada,fleky v barvě vznikle velkym obsahem tužidla v kytu a dalši .Osi by na tohle tema určitě dokazal napsat elaborat.
Navic vim že většina lakyru si ten dil stejně znovu přebrousi a začina od začatku znovu.Neni nic horšiho než nastřikat barvu a po par minutach mit povrch jak uschli blato na rybnice - zvedla barva.Podobny jako když použiješ odstraňovač natěru.podklad a vrchni barva se neshodli a děla to bordel.Stalo se mi to několikrat,většinou pro kamoše -hele ja to připravíma ty to jen foukneš.podklad a barvy ruznejch vyrobcu dělaji občas zvaštni reakce.
Jsem zastance - vše od jedne firmy.
Sem se nechal unest.


Na začatku bylo slovo boži a par svařenejch trubek.
osiris (Člen)
19.12.2006 21:47:20
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

inkvizovi: ty ses teletnik woeeee bigsmilebigsmile posli mi to nekdy taky neee surprised zdokonalovat se musi furt pico bigsmile


rebelovi: jj, dyt ty to vsechno znas sam miro goodsmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Rebel (Člen)
20.12.2006 06:29:51
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Osi: JJ taky sem se zařek,že v přištim roce nevemu pistoli do ruky ! Leda tu na škodnou,ale to je jina kategorie.A laky se s ni daji leda ničit.bigsmile


Na začatku bylo slovo boži a par svařenejch trubek.
Rebel (Člen)
20.12.2006 06:35:12
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Inkviz  : Boha a bosorka hraje hlavní roli?!idontknow
Pošli mi to  ,,INSTRUKTAŽNI " videjko s bosorkou v hlavni roli .Plíísss!goodbigsmile
Člověk se uči celej život!bigsmile


Na začatku bylo slovo boži a par svařenejch trubek.
Pítrs (Jerryho synek) (Člen)
20.12.2006 10:10:48
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Sakra nejdřív dotaz ohledně laminování a teď se to zvrhlo v distribuci péček! bigsmilebigsmile
No zatim to vidim na garážovou opravu, páč mě letos čeká řetězová sada a zadní guma a na profi stíkání nemam. smile2 Budu asi spolejhat na vrozenej lakýrnickej talent! idontknow


Rudá jebka, pičo!
Rebel (Člen)
20.12.2006 12:45:43
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Pitrys - pokud maš dojem ze je pryskyřice řidka a stejka ti ze stěn dolu,tak ji trochu zahusti.Normalně použivam skleneny balony nebo bavlněnou hmotu,ale pro tvy použiti bude stačit trochu dětskyho zasypu na opruzeniny nebo sadra.Nesmiš toho dat moc,pomalu přisejpej a rozmychavej až bude husta podle tvy potřeby.Nesmiš udělat moc hustou kaši,protože tkanina si taky něco nasaje a z husty kaše to de blbě.
Pokud si daš praci s modelem a pak si udělaš formu,tak na konečnym plastu - laminatu nekytuješ,jen střikneš slabou vrstvu plniče.Carbonovy dily se po vyloupnuti z formy jen přelešti a jsou hotovy.
Jestli maš těch dotazu vic tak mi zavolej a ja se ti to pokusim vysvětlit.


Na začatku bylo slovo boži a par svařenejch trubek.
VikecB12 (Člen)
20.12.2006 17:46:26
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

Osi: Nejsu vyučenej lakoš,učil sem se to v nemecku u Pininfariny v modelárne a tam se moc rozstriků nedelalo. Zvladnu si láknout auto,masinu a to me stací ke štěstí. Nejsu na to nákej odborník,ale hlavne ze me to vychází na slušný peníze a nemusím s každou pičovinou za lakošem.good


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
20.12.2006 21:56:44
Offline

Re: Pryskyřice - laminování

...no tak tam jim o zadnou shodu odstinu neslo a o penize tam nouzi taky nemeli smile1
...jinak je fajn, kdyz si dokazes nejaky veci udelat sam good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr