Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » kape olej

Alessino (Člen)
19.05.2010 09:26:00
Offline

kape olej

Tak jsem včera našel pod Banďourem (B12 '96) loužičku (oleje) a po pátrání odkud pochází, jsem zjistil, že zřejmě teče z převodovky kolem kabelu (asi) signalizace neutrálu (olej je po jízdě nacákanej na vršku převodovky a po zastavení (a naklonění) stéká po stojánku na zem). Je tam takové zvláštní těsnění (z jedné strany rozpůlená guma natažená kolem toho drátu).
Je možné aby tudy šplíchal olej ven? To těsnění bylo povytažené (vlastně spíš vytažené), takže nevím jak přesně ho tam zatlačit (zároveň s horní plochou převodovky, nebo vtlačit dovnitř, nebo jinak...?) a jestli tam něco nechybí. Poraďte, v service manualu jsem k tomu žádnou fotku nebo popis nenašel...help

Díky Alex

osiris (Člen)
19.05.2010 09:48:50
Offline

Re: kape olej

...myslím že budeš muset sundat víko řetězovýho kolečka a podívat se jestli ti to teče simerinkem, totiž to o čem píšeš je jen průchodka kabelu ...a to všechno za předpokladu že ti neubejvá brzdová kapalina u spojky a jsi si jistej že je to olej


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Alessino (Člen)
21.05.2010 10:09:17
Offline

Re: kape olej

Tak nevím jak jsi na to na takovou dálku přišel, ale opravdu mi ubyla brzovka ve spojcegood Respect!
Víčko jsem zatím neoddělával (v tomhle počasí) a zvenku jsem nenašel žádné místo kde by mohla unikat. Jsou nějaké známé místa na které se zaměřit nejdřív?help Moje mechanicko-dílenské zkušenosti jsou sice minimální, ale rád bych se to pokusil vyřešit sám...

osiris (Člen)
21.05.2010 10:17:33
Offline

Re: kape olej

...protože je tam spojkovej váleček, čili tam hledej smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Alessino (Člen)
30.05.2010 22:02:35
Offline

Re: kape olej

Tak všechno jinak. Brzdovka ve spojce neubývá, nádobka úplně plná, takže to zvenku vypadalo jak prázdná...
Rozebral jsem to a na 99,5% to je těsnění alternátoru - bylo roztržené. Kde tak sehnat nové (Beroun a okolí, Praha?). Nikdy jsem nic na Bandasku nekupoval, vždy si pohověla v servisu. Oplatí se přímo Suzuki, nebo jsou i jiné vhodné shopy?help
A je i nějaký doporučený e-shop?

Billy (Člen)
31.05.2010 08:46:11
Offline

Re: kape olej

partsdepot.cz / sekce originalni dily/ vyber znacku / moto typ / rok / najdi dil


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Ondráš (Člen)
31.05.2010 11:20:04
Offline

Re: kape olej

Alessino psal:

Tak všechno jinak. Brzdovka ve spojce neubývá, nádobka úplně plná, takže to zvenku vypadalo jak prázdná...
Rozebral jsem to a na 99,5% to je těsnění alternátoru - bylo roztržené. Kde tak sehnat nové (Beroun a okolí, Praha?). Nikdy jsem nic na Bandasku nekupoval, vždy si pohověla v servisu. Oplatí se přímo Suzuki, nebo jsou i jiné vhodné shopy?:help:
A je i nějaký doporučený e-shop?

www.abmoto.cz
Kdyžtak ti to dovezu. Do Zdic to nemám daleko a stejnak tam asik teď budu něco brát.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
osiris (Člen)
31.05.2010 11:24:34
Offline

Re: kape olej

...nebo za korunu http://www.papirnictvi-tis.cz/kreslici- … -63697.htm v prvním papírnictví po cestě a vyrobit ;) ...v případě že nemáš arch těsnícího papíru


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
31.05.2010 11:42:03
Offline

Re: kape olej

osiris psal:

...nebo za korunu http://www.papirnictvi-tis.cz/kreslici- … -63697.htm v prvním papírnictví po cestě a vyrobit ;) ...v případě že nemáš arch těsnícího papíru

...nejni tam papírový těsnění, ale O kroužek...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Alessino (Člen)
07.06.2010 09:42:36
Offline

Re: kape olej

Vyřešeno, díky za rady.

Pro info: Celej problém vznikl tím, že místo O-kroužku tam (mezi alternátorem a tělesem převodovky) byla O-úsečkabigsmile slepená do kroužku. Když jsem čistil řetěz tak jsem nějakým tím svinstvem ve sprayi postříkal (v čistícím rauši) dotyčné těsnění a to tak nešťastně, že to rozpustilo lepidlo, kterým bylo těsnění slepené a začal tudy vytékat olej. Nový O-kroužek za 25Kč to spravil.

Billy (Člen)
07.06.2010 12:39:43
Offline

Re: kape olej

hlavně aby byl vodolnej vuci oleji pokud si to necim nahradil. At ti to jezdi good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Pajk (Člen)
07.06.2010 23:59:26
Offline

Re: kape olej

taky sem nakůpil nějakej ten čistič, děda povídá estli bych mu nevyčistil kšandu na mopedubigsmile. Tak sem mu to tam stříknul jako, že bude kókat co je dneska za věci. A kókal, druhej den byl bez řetězubigsmilebigsmile. Já na Bčko teda enom petrolkugood.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr