Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Nejdou vyndat svíčky

Sandman (Člen)
13.06.2010 01:05:43
Offline

Nejdou vyndat svíčky

Zdarec. Mám problém se svojí jebkou, hornetem. Dával jsem ji ke kámošovi, aby mi tam vyměnil staré svíčky za nové...
Ten mi řekl, že se mu silou podařilo 2 ze 4 svíček vymontovat, ale s tím, že ty závity jsou nějaké jeté. Další 2 ani ťuk. Tak nevím, co s tím. Je ten motor na odpis, na generálku a výbrus závitů nebo tam ty svíčky mám zkusit silou namontovat? Ani jedna z těch 3 možností se mi nelíbí, ale jelikož jsem to chtěl poslat za rok dál a prodat známénu, tak si fakt nevím radyhelp
Předem dík za odpovědigood


Motorkář je týpek tvrdej, na plechovky z výšky mrdej.
Sandman (Člen)
13.06.2010 01:18:33
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Trochu jsem se díval a napadlo mě, jestli by nebylo možné nechat někde jen udělat nový výbrus závitů pro svíčky...kolik by to tak mohlo stát?idontknow


Motorkář je týpek tvrdej, na plechovky z výšky mrdej.
morganzd (Člen)
13.06.2010 02:34:31
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Prodávají se sady na opravu závitů, zkus hledat. good


GSF 600 S '99
Filous (Člen)
13.06.2010 07:33:20
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

morganzd psal:

Prodávají se sady na opravu závitů, zkus hledat. good

...u svíček se mi to nejeví jako nejlepčí varijanta, ale možná se pletu...nicméně trabl se strženym závitem f palici sem řešil u travní sekačky...vyřešil sem to fsazenim bronzovýho futra vot soustružnika...trabl bude u Sršně ve špatnym přístupu, bo do svíčkový šachty se ničim nedostaneš a tam je potřeba rovina, aby svíčka dosedla tag jag má...každopádně to znamená motor ven, sundat palici a najít ňekoho, gdo třeba repasuje hlavy na auta a měl by chuť se tym zabejvat...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pajk (Člen)
13.06.2010 09:40:53
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

hide (Člen)
13.06.2010 09:43:27
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

..me by zajimalo, ktery hovadko ty svicky tak utahlobad

jirka gti (Člen)
13.06.2010 11:36:05
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Zalej to třeba něčim na uvolnění šroubů a nech působit třeba přes noc,třeba se to uvolní.Pokud vytrhneš závit koukni na tohle http://helicoil.cz/.Používáme tu sadu v práci na auta a zatim pohoda.Jen si ten závitník mázni vazelínou aby ti do válce napadalo co nejmíň špon.nejlepší je mít píst v HÚ a zbytek špon vytaháš tyčkou kterou na konci mázneš vazelínou.Pěkne se to ní nalepí.Musíš si ale změřit délku závitu v hlavě tu vložku upravit podle toho.Aby ti to nečumělo nahoru nebo do válce.Je to jen taková spirála jak pružina. Taky záleží jestli to dělaj na ten závit co máš na hornetu. Bandit má přeci menší průmer svíčky než auta.

Pajk (Člen)
13.06.2010 14:37:47
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

tu vložka vod Helicoilu je když to řeknu jednoduše takovej stočenej drátekbad kterej se zavede do předříznutýho závitu, není to jako třeba vložka vod Wuertha která je v celku a má zvenku i ze vnitř hotovej závit což mi přijde lepší a kort do hlavy kde je potřeba aby ta svíčka nejen držela, ale taky utěsnila tlak.

jirka gti (Člen)
13.06.2010 15:26:18
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

to máš sice pravdu ale funguje to.je to dotěsněný lepidlem na závity.záleží jesltli ta svíčka má konus nebo podložku.Proto si to musíš naměřit aby ta vložka byla zároveň s dosedací plochou v hlavě.Na podložky neni problém,na  konus sem to ještě nezkoušel stejně bude muset do servisu, kvůli 2 svíčkám nebude kupovat sadu za pár tisíc aby jí pak hodil do skříně. to by se trochu prodražilo.

Pajk (Člen)
13.06.2010 16:54:32
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

jo fungovat to může ale je otázka jak dlouho a kde, ale jistě každej podle svýho uvážení. Mám s tím vlasní zkušenost. Koupil jsem auto a někdo kdysi když dělal rozvody s kladkama, tak strhnul závit v bloku co drží napínací kladku a opravil to Helicoinem. A já sem to slíznul, milej drátek povolil, kladka se uvolnila a bylo vydělánobad. Tak co s tím? Sehnal sem maníka vod Wuertha, převrtalo se to na požadovanej průměr podle futra který připadalo nejspíš v úvahu, lepidlo zatočit a za 20 min bylo hotovo. Stálo to pjéťo i s cestou. Kupovat sadu by byla vražda k vůli jednej operacisick. Navíc u svíček který se vytáčej každou chvilku, by takovýhle nějaký náhražky futýrka v podobě drátku? To abych se bál při každej výměně svící. Fuj tajblbigsmile nedal bych to tam ani náhodouheadshake. Za mě futrogood, práce je s tím stejná a troufám si říct, že výdrž závitu větší než originál.
Třeba až vyndá ty svíčky, možná bude stačit sehnat závitník a protáhnoutgood.

Sandman (Člen)
13.06.2010 17:46:02
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Nó, tak to bude muset do servisa. Známý se snažil zašroubovat svíčku a on se mu ten závit svíčky urval a zůstal tam...takže servis, nechat tam udělat novou vložku a přilepit? Dík za tipgood
Nevíte, kolik by tak mohlo stát udělat vložku do válce? Já jen abych byl v obraze, až dám dělat 4 vložkyidontknow


Motorkář je týpek tvrdej, na plechovky z výšky mrdej.
jirka gti (Člen)
13.06.2010 20:14:22
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Vložky jsou určitě pevnější, ale stejně musí někoho sehnat kdo to dělá. Kolik stojí 1 nevim. Ty spirály vychází od bernera do stovky za kus.Pouzdra budou určitě dražší. Nebo sežeň šikovnýho soustružníka,ten je udělá a ví z čeho.Hlavně to navrtat rovně a dostat z toho všechny špony.

hide (Člen)
13.06.2010 20:36:33
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Jeste zkus tady, jestli treba nema hlavu:
http://motorky.hyperinzerce.cz/nahradni … 0-nabidka/

Filous (Člen)
13.06.2010 20:48:26
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

...taky bych do Helicoilu nešel, ale to uš sem psal nahoře a na vyvložkování bych sundal hlavu...neumim si představit dělat to na motoruidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pajk (Člen)
13.06.2010 21:03:50
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

taky si myslim, že by se tim zadělalo na další problémy.  A pokud vrtat a dělat novej závit, tak asi vod spoda.

Sandman (Člen)
13.06.2010 21:10:41
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Tož uvidím, zkusím známého od nás, třeba to dělá. Neznáte nějakého maníka, nejlépe ve Zlíně nebo blízkém okolí, který by se tím zabýval?


Motorkář je týpek tvrdej, na plechovky z výšky mrdej.
Filous (Člen)
13.06.2010 21:23:52
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Pajk psal:

taky si myslim, že by se tim zadělalo na další problémy.  A pokud vrtat a dělat novej závit, tak asi vod spoda.

...good ...přesně, bo přes šachtu by to nejspíš šlo dost stuha nebo by to spíš nešlo vůbecidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
13.06.2010 21:29:28
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Filous psal:
Pajk psal:

taky si myslim, že by se tim zadělalo na další problémy.  A pokud vrtat a dělat novej závit, tak asi vod spoda.

...good ...přesně, bo přes šachtu by to nejspíš šlo dost stuha nebo by to spíš nešlo vůbecidontknow

no já nechci bejt skeptik..už jsem to na pár hlavách viděl a i měl..viz fichtl,Jawa a i skůtr a nikdá to nebylo to pravý vořechový a vždycky byť malinko to foukalo kolem..neřikám,že by to nešlo,ale já bych šel cetou jiný hlavy třeba z nějaký bouračky s dírou v motoru.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Pajk (Člen)
13.06.2010 21:43:28
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

jasně, že to musí dělat někdo kdo s tim má zkušenosti a ví co de a co ne a ne nějakej jouda sousedovicbigsmile.

Zdenek (Člen)
13.06.2010 21:53:12
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Jak píše Filda, futro a fertig, a foukat to nemůže, palici vod spalováků frzenknout a futro přípravkem mírně roztáhnout, a nemůže foukat a ani se povolovat, tohle udělá šikounej nástrojař levou zadní, vždyť na tom nic není, a samo palici dolů, šukat babu přes punčocháče taky nejde. Zdenek.goodbigsmile

Martin1200 (Člen)
13.06.2010 22:07:55
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Zdenek psal:

... šukat babu přes punčocháče taky nejde. Zdenek.goodbigsmile

...ale jde, natrhneš ve švu a good

K.a.s.y.m. (Člen)
13.06.2010 22:09:52
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Martin1200 psal:
Zdenek psal:

... šukat babu přes punčocháče taky nejde. Zdenek.goodbigsmile

...ale jde, natrhneš ve švu a good

babu nebo punčocháče???bigsmilebigsmilehelp


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Sandman (Člen)
14.06.2010 01:00:50
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Tož kdyby ta hlava byla tak do dvou kapříků, tak jo. ale myslím, že naprosto bude stačit nějaká kvalitní vložka. Tu motorku přece nebudu mít navěky.


Motorkář je týpek tvrdej, na plechovky z výšky mrdej.
K.a.s.y.m. (Člen)
14.06.2010 07:19:46
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Sandman psal:

Tož kdyby ta hlava byla tak do dvou kapříků, tak jo. ale myslím, že naprosto bude stačit nějaká kvalitní vložka. Tu motorku přece nebudu mít navěky.

tohle vždycky miluju...to je jak kdyby jsi napsal..mě to nějak fungovat bude a budoucí majitel ať se z toho posere.idontknowidontknowsick


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
14.06.2010 07:37:30
Offline

Re: Nejdou vyndat svíčky

Zdenek psal:

Jak píše Filda, futro a fertig, a foukat to nemůže, palici vod spalováků frzenknout a futro přípravkem mírně roztáhnout, a nemůže foukat a ani se povolovat, tohle udělá šikounej nástrojař levou zadní, vždyť na tom nic není, a samo palici dolů, šukat babu přes punčocháče taky nejde. Zdenek.goodbigsmile

...tag tag, jag by to mohlo foukat, to futro u nigdy nigdo nevyndáheadshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr