Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Přední brzda brzdí-furt

Ing.Tonda (Člen)
12.06.2008 18:38:02
Offline

Přední brzda brzdí-furt

Zdar, koupil jsem GSF 600N a při postavení mota na stojan jde rukou přední kolo docela ztuha točit. Co s tím můžu dělat?? Díkyhelp


...když nevrčí, nejsem ve svý kůži...
Ton@l (Člen)
12.06.2008 18:52:54
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Ing.Tonda psal:

Zdar, koupil jsem GSF 600N a při postavení mota na stojan jde rukou přední kolo docela ztuha točit. Co s tím můžu dělat?? Díkyhelp

vycistit trmeny a namazat pistkygood


Vzdy muze byt hur :-)
Meloun (Člen)
12.06.2008 18:54:03
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Rozdělat a zjistit jak jdou vracet zpátky pístky..podle toho co zjistíš kdyžtak rozdělat a vyčistit..


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
12.06.2008 18:54:47
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

...rozhýbat pístky v brzdičích (aby se všechno vracelo)
...čili vysunout je ven (pokud nepůjdou, můžeš je vyfouknout brzdovým vedením pomocí vzduchu), očistit, namazat a vrátit, dolejt kapalinu, odvzdušnit
...na brzdičích vyčistit vodící drážky pro desky


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
12.06.2008 18:55:51
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Kua vy jste rychlícibigsmile


PURE NAKED BIKE!
Ing.Tonda (Člen)
13.06.2008 18:48:09
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Čau, tak dnes jsem brzdy rozebral, veškeré díly jsem vyčistil, vše krásně běhá i válečky se dají krásně zatlačit rukou, ale jakmile to nasadím, tak to zase neběhá. S kolem se dá hýbat, ale asi by to mělo točit skoro samo, ne?? Mně to přijde jako by se to nechtělo vracet. Věděl by někdo co s tím?? Díkes help


...když nevrčí, nejsem ve svý kůži...
Ing.Tonda (Člen)
13.06.2008 18:51:10
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

A ještě se zeptám, ty pístky by se měli po stlačení o nějaký kousek vrátit zpátky?? Thanks cool


...když nevrčí, nejsem ve svý kůži...
osiris (Člen)
14.06.2008 00:41:17
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

...to se vrací mechanicky odporem z brzdovýho kotouče přes desky do pístků
...zkus ještě ty vodící drážky desek


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
čočkin (Člen)
15.06.2008 14:23:05
Online

Re: Přední brzda brzdí-furt

Nemohlo by tam bejt hodne kapaliny? Ja ted menil predni desky na B12 a vubec se tam nevesly, musel jsem odpustit z nadobky kapalinu abych to vubec dostal na kotouc (vsechny pistky chodili dobre).


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Ing.Tonda (Člen)
17.06.2008 12:55:20
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

No o to jsem se taky pokusil, ale mám tam minimum co to dovoluje tj k rysce a pořád mi to brzdí, pístky při čištění zatlačím prstem, tak jediný co ještě může být důvod je že nechodí ty dvě části brzdy mezi sebou, tak jsem to vyčistil a zase pussy .Tak už nevím jak by se to dalo řešit. Leda že by se tady oběvil nějakej profík přes brzdy nebo co.idontknow


...když nevrčí, nejsem ve svý kůži...
Kelly01 (Člen)
17.06.2008 13:12:45
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

jednou jsem se s tím komusi drbal,mi pomohlo při montáži brzdit jednu destičku a vymezit stejnou vůli z obou stran(téměř žádný volný chod), a až potom dovolit zmáčknout kotouč..


God Save The Queen!
Pšán (Člen)
17.06.2008 13:17:34
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

..podíval bych se na osku..jestli je rovná..pokud není,tak při dotahování v určitém místě otáčky ti může trochu vytočit kluzák a potažmo s tím i třmen brzdy vůči kotouči..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Ton@l (Člen)
17.06.2008 15:53:06
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Pšán psal:

..podíval bych se na osku..jestli je rovná..pokud není,tak při dotahování v určitém místě otáčky ti může trochu vytočit kluzák a potažmo s tím i třmen brzdy vůči kotouči..

taky moznost ja mel osku ohlou fest ale kdyz se dobre dotahla tak to skoro nebylo poznatsmile1 ale pro zichr jsem nechal stocit jinou...jeste bych se podival na sirku koutouce jestli uz neni v prdeli a tim se ti moc vysouvaji pistky a zpatky se pak hur vracejismile1


Vzdy muze byt hur :-)
Ing.Tonda (Člen)
18.06.2008 12:45:05
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

díky za rady Kelly01 to je asi dobrý nápad, zkusím to. jsem trochu neznalej,co je to oska?? thanksgood


...když nevrčí, nejsem ve svý kůži...
Ton@l (Člen)
18.06.2008 15:11:05
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Ing.Tonda psal:

díky za rady Kelly01 to je asi dobrý nápad, zkusím to. jsem trochu neznalej,co je to oska?? thanksgood

osa co mas v kolebigsmilegoodty si jeste nemenil pneuidontknow


Vzdy muze byt hur :-)
Ing.Tonda (Člen)
18.06.2008 16:35:55
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

tak díky za rady,až dorazím domů,tak to vyzkoušímsmokin


...když nevrčí, nejsem ve svý kůži...
Ing.Tonda (Člen)
24.06.2008 16:25:12
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Ještě mě napadlo, nemůže to kolo brzdit, když se ráfek točí na jinou stranu než má? Že rozteče brzdových kotoučů jsou při různým točení ráfku jiné?? Doufám, že jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně. Snad to není úplná blbnostidontknow. Zdar cool


...když nevrčí, nejsem ve svý kůži...
VikecB12 (Člen)
24.06.2008 17:05:11
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Ing.Tonda psal:

Ještě mě napadlo, nemůže to kolo brzdit, když se ráfek točí na jinou stranu než má? Že rozteče brzdových kotoučů jsou při různým točení ráfku jiné?? Doufám, že jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně. Snad to není úplná blbnostidontknow. Zdar cool

Na starým modelu to snad ani otočit nejde,tam je ještě náhon od tachometru vot předního kola,takže by to asi šlo stěží namontovat navopak.idontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
buboun007 (Člen)
01.04.2011 20:16:05
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

objevil se mi taky problém, stále brzdí předek, rozhejbal jsem pístky, namazal to plovoucí uložení, destičky jdou volně, celý je to ovzdušněný...chci se zeptat, jakym způsobem se destičky odtáhnou od kotouče, když přestanu brzdit? musí kotouče v "házet do stran" nebo ne? jsem z toho zoufalej, po 5km bez brždění jeden pálí jak pussy , druhej je vlahej....

XJelen (Člen)
02.04.2011 08:33:06
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

buboun007 psal:

objevil se mi taky problém, stále brzdí předek, rozhejbal jsem pístky, namazal to plovoucí uložení, destičky jdou volně, celý je to ovzdušněný...chci se zeptat, jakym způsobem se destičky odtáhnou od kotouče, když přestanu brzdit? musí kotouče v "házet do stran" nebo ne? jsem z toho zoufalej, po 5km bez brždění jeden pálí jak pussy , druhej je vlahej....

kolik tam máš brzdovky?


Strýcfajtr !!!
SO 545 (Člen)
02.04.2011 09:29:24
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Ak je v poriadku hlavny brzd.valec a hadice potom ti pomoze vymena tesniacich gumiciek strmena.

Tiez mi trochu pribrzdovali predne brzdy po vycisteni to iste po vymene tesneni pohoda.

To tesnenie je jedina mechanicka vec ktora taha piest naspat.
Pri brzdeni sa vysuva valec ktory drzi v tesneni to sa trochu deformuje v smere posobenia po uvolneni hydraulickej kvapaliny sa tesniaci kruzok aj s valcekom vrati do povodnej polohy. Sice je to minimalny pohyb ale presne tolko staci na uvolnenie brzd.

Ak si niekto mysli nieco ine kludne mu venujem moje stare /dobre/ tesnenia a manzety.

buboun007 (Člen)
02.04.2011 09:47:37
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

ted jsem na to koukal znovu a destička se po puštění páčky zase trochu vrátí, podle porovnání se zadním brzdičem uplně srovnatelné...kapalinu jsem nechal jen na min. ...
ještě mě zaráží, že na destiškách je plech a pod ním nějaká izolační destička, ten plech je ovšem nějaký napružený, takže prakticky co se po uvolnění páčky uvolní válečky, to zase vypruží ten plech, je to normální? díky

buboun007 (Člen)
02.04.2011 16:09:00
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

tak už vyřešíno, byl tam jeden pussyplíšek na tý destičce a byl napruženej a pořád přitlačoval

SO 545 (Člen)
02.04.2011 20:27:46
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

tak to si mal sakra lacnu opravu good
nech sluzi

morganzd (Člen)
04.04.2011 09:56:13
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

buboun007 psal:

tak už vyřešíno, byl tam jeden pussyplíšek na tý destičce a byl napruženej a pořád přitlačoval

Sice mám čištění brzdičů už za sebou, ale aji by mě zajímalo co to bylo za pussyplíšek že ti to tak kurvil...?


GSF 600 S '99
buboun007 (Člen)
04.04.2011 10:06:13
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

na těch brzd. destičkách jsou přidělané takové plechy, na které teprve mačkají pístky a ten byl vyšponovanej, tak jsem ho sundal, srovnal do roviny, opět nacvakal do destičky a je klid...jinak nechápu, z jakýho důvodu tam jsou, jestli jen jako držení té izolační destičky, co je mezi ním a samotnou destičkou?

morganzd (Člen)
04.04.2011 10:10:26
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Hmm, nevim vo ničem takovým. Na deskách co jsem dával byl jen tan základní plech (na kterej tlačí pístky) na kterým je přidělanej ten brzdící matroš. No sere pes, hlavně že to už maká jak má good


GSF 600 S '99
osiris (Člen)
04.04.2011 10:15:13
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

...je tam proti vibracím, zamezuje pískání


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
morganzd (Člen)
04.04.2011 10:26:49
Offline

Re: Přední brzda brzdí-furt

Tak to mi tam asi chybí. U novejch desek to nebylo a na starejch taky ne smile2

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/2762_predni_brzda.jpg

GSF 600 S '99

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr