Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Asi volnoběžka

Tony (Člen)
29.10.2011 18:05:44
Offline

Asi volnoběžka

Blíží se zima a je tu ještě málo blbejch dotatů, tak se rád zeptám, i když to tu někde bylo.
Udělalo se pěkně, tak jsem to šel asi po 3 týdnech projet. Ale nenastartoval jsem. Zdá se mi, že startér točí nějak divně. Svíčky jsou suchý ale spíš to asi ani netočí klikou. Chci se podívat pod levý víko na motoru jestli se neuvolnila volnoběžka, tak se chci jen zeptat jestli e pod levým víkem olej. Těsnění tam je tak tam asi něco bude ne?help Jo a taky jsem nabíjel baterku  a je normální že dává přes 15V a při startu to klesne na 12 a něco? neni to moc? Díkgood


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
osiris (Člen)
29.10.2011 20:13:47
Offline

Re: Asi volnoběžka

...je
...není


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Tony (Člen)
30.10.2011 09:31:12
Offline

Re: Asi volnoběžka

Dík Osi. To první jsem pochopil, že tam asi olej je a to druhý, že to neni moc? A nebo že to neni normální? helpbigsmile


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Tony (Člen)
30.10.2011 09:42:52
Offline

Re: Asi volnoběžka

Takže musím vypustit všechen olej, než se na to vrhnu?idontknow


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Inženýrek (Člen)
30.10.2011 09:58:44
Offline

Re: Asi volnoběžka

Jo, olej tam je.
Jestli ti dává přes 15, tak máš asi v háji regulátor. Pokud používáš "gelovku" tak ta je na to háklivá hodně, té by se nemělo dostat víc jak 14,5. Klasická kyselinovka by to mohla ještě ustát.
To že nemůžeš nastartovat je ale podle mě proto, že máš v háji právě baterku. Nebo jsi zkoušel jinou?


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
osiris (Člen)
30.10.2011 10:52:56
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tony psal:

Dík Osi. To první jsem pochopil, že tam asi olej je a to druhý, že to neni moc? A nebo že to neni normální? helpbigsmile

...byl jsem příliš stručnej, promiň redfacesmile1 ...ta druhá odpověď byla na tohle:

Tony psal:

neni to moc?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Tony (Člen)
30.10.2011 10:53:38
Offline

Re: Asi volnoběžka

jinou jsem nezkoušel ale když vyndám po startování svíčku, tak je suchá... A točí to hodně dívně, opravdu mi přijde jako by to netočilo s klikou. Vyndám svíčku a zkusim to protočit, jestli to teda točí s motoremevil A baterka mi dávala 15 voltů po dobití. Nabíjel jsem ji dost dlouho ale je fakt, že je ještě z německa, takže je tak 5 let stará, ale originální snad už nebude bigsmile A na tu volnoběžku teda musím vypustit všechen olej co a asi koupit i těsnění, to teda nevim kde tady u násbigsmile


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Inženýrek (Člen)
30.10.2011 10:56:52
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tony psal:

jinou jsem nezkoušel ale když vyndám po startování svíčku, tak je suchá... A točí to hodně dívně, opravdu mi přijde jako by to netočilo s klikou. Vyndám svíčku a zkusim to protočit, jestli to teda točí s motoremevil A baterka mi dávala 15 voltů po dobití. Nabíjel jsem ji dost dlouho ale je fakt, že je ještě z německa, takže je tak 5 let stará, ale originální snad už nebude bigsmile A na tu volnoběžku teda musím vypustit všechen olej co a asi koupit i těsnění, to teda nevim kde tady u násbigsmile

tady si vystřihni papírový


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
DanB6 (Člen)
30.10.2011 11:04:05
Offline

Re: Asi volnoběžka

Stačí podložit hlavní stojan na levé straně asi 4cm a olej neteče mám to několikrát vyzkoušený.


BORN TO BE WILD!
Tony (Člen)
30.10.2011 11:20:15
Offline

Re: Asi volnoběžka

DanB6 psal:

Stačí podložit hlavní stojan na levé straně asi 4cm a olej neteče mám to několikrát vyzkoušený.

Dík, to je dobrý vědět, ale teď jsem zjistil, že jsem zaaložil zase zbytečný témaredface
Jsem tam kopnul jedničku a přes startér to popojížděloredface Takže mi tam jen prostě nejde benzínevil Kámoš mechanik mi říkal, že u banditů prej "zamrzaj" občas klapky v karbcích. Má pravdu? je to možný? Nebo mám koukat jinde po palivovym systému?help
Jinak dík, že mě nepřehlížíte  a snažíte se pomoctbigsmilebigsmile


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Tony (Člen)
30.10.2011 14:59:24
Offline

Re: Asi volnoběžka

osiris psal:
Tony psal:

Dík Osi. To první jsem pochopil, že tam asi olej je a to druhý, že to neni moc? A nebo že to neni normální? helpbigsmile

...byl jsem příliš stručnej, promiň redfacesmile1 ...ta druhá odpověď byla na tohle:

Tony psal:

neni to moc?

Myslel jsem si to redfacebigsmile dík


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Filous (Člen)
30.10.2011 15:50:37
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tony psal:
DanB6 psal:

Stačí podložit hlavní stojan na levé straně asi 4cm a olej neteče mám to několikrát vyzkoušený.

Dík, to je dobrý vědět, ale teď jsem zjistil, že jsem zaaložil zase zbytečný témaredface
Jsem tam kopnul jedničku a přes startér to popojížděloredface Takže mi tam jen prostě nejde benzínevil Kámoš mechanik mi říkal, že u banditů prej "zamrzaj" občas klapky v karbcích. Má pravdu? je to možný? Nebo mám koukat jinde po palivovym systému?help
Jinak dík, že mě nepřehlížíte  a snažíte se pomoctbigsmilebigsmile

...to se "zamrzáním klapek" je kravina, klapky nemaj na plnění při startu vlif...nejdřif povol votkalovací šrouby na karbcích a přesvječ se, že máš f plovákofkách benzín...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
30.10.2011 16:16:15
Offline

Re: Asi volnoběžka

V banditem sem se takhle ještě neseznámil tak dám možná pro vás divnou otázku. Odkalovací šrouby jsou ty na dně plovákovky? redface Nejsem teď v garáži a tak nevím, kde je jakej šroub...
redfacehelp


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Banditatom (Člen)
30.10.2011 16:17:53
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tony psal:

V banditem sem se takhle ještě neseznámil tak dám možná pro vás divnou otázku. Odkalovací šrouby jsou ty na dně plovákovky? redface Nejsem teď v garáži a tak nevím, kde je jakej šroub...
redfacehelp

good takovej ten malej čroubek... dotahovat s citemgood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Tony (Člen)
30.10.2011 16:22:13
Offline

Re: Asi volnoběžka

Banditatom psal:

good takovej ten malej čroubek... dotahovat s citemgood

good Jdu na to


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Tony (Člen)
30.10.2011 16:27:07
Offline

Re: Asi volnoběžka

Radši projitostu bigsmile Je to asi ten šroubek na imbus vlevo z boku že jo?bigsmile nechci zas něco poaratredface


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Tony (Člen)
30.10.2011 16:46:52
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tak v plovákový komoře benzín jehelp Teda nedostal jsem se do posledních dvou karbců páč to tam nějakej blbec hodně utáhl a já bych nerad strhl ten imbus. No ale benzín tam teda je ale nemá to ani trochu snahu chytit. Ještě jsem teda nezkoušel polohu plnění, ale s tím jsem si nechtěl zahrávat bigsmile Tak co dál, kucí?help


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Filous (Člen)
30.10.2011 16:47:32
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tony psal:

Radši projitostu bigsmile Je to asi ten šroubek na imbus vlevo z boku že jo?bigsmile nechci zas něco poaratredface

...na každym karbci ten nejníš umístěnej...levý sou z levýho boku a pravý z pravýhosurprised ...kupodivubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
30.10.2011 16:51:23
Offline

Re: Asi volnoběžka

Na to už jsem přišel, už jsem tam byl, v prvním levym benzín je a do pravýho jsem se nedostal ale tak asi tam bude taky že jo bigsmile Dál nevimidontknow


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Filous (Člen)
30.10.2011 17:03:44
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tony psal:

Na to už jsem přišel, už jsem tam byl, v prvním levym benzín je a do pravýho jsem se nedostal ale tak asi tam bude taky že jo bigsmile Dál nevimidontknow

...nemusí bejtidontknow ...sou jenom dvje možnosti...buť nemáš CO zapálit, to znamená že ti tam nejde benzín, tagže karbce nebo to nejni ČIM zapálit, tagže eletrika...polohy PRI se neboj, klidně to přeplav, jen to pag nezapomeň vrátit na ON nebo RES...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
30.10.2011 17:07:48
Offline

Re: Asi volnoběžka

No benzín mi nejde do žádnýho válce... Všechny svíce jsou suchý.  Tak mám to teda zkusitt zaplavit? Jak to je? to v tá poloze může bejt po celou dobu startování? A sytič k tomu bejt nemá? Plyn?surprised


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Tony (Člen)
30.10.2011 17:10:08
Offline

Re: Asi volnoběžka

Už jsem to našel v manuálu. Takže na chvíli do polohy PRI a před startem vypnout good
Jdu to zkusit


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Tony (Člen)
30.10.2011 17:16:25
Offline

Re: Asi volnoběžka

Takže nic smile2 Netušim co s tim. Chtěl jsem to dovézt mechanikovi na seřízení karbeců, ventily, přezutí a tak. A nechci to vézt 25km na vozejekusmile2 Achjoidontknow


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Filous (Člen)
30.10.2011 17:32:11
Offline

Re: Asi volnoběžka

...jag řikam, buťto ti tam nejde benzín nebo to nehází jiskru...vyndej svíčky, skontroluj esi házej jiskru, sundej nádrš, skontroluj hadičku podtlaku co vovládá palivovej kohout, skontroluj esi nemáš skříplou přívodní hadičku, esi tam máš palivovej filtr, tag ho zahoť a propoj to bez něj a zjisti, esi máš benzín ve fšech karbcích...esi ti fšechny svíce pálej, tag se zaměř na palivo...další krok je karbce ven...přetpokládam, že máš vopravdu nabitou baterku a točí to jag sviň...esi ne, tag ji dej nejdříf nabít...víc ti po síti asi neporadim...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
30.10.2011 17:50:55
Offline

Re: Asi volnoběžka

Filous psal:

...jag řikam, buťto ti tam nejde benzín nebo to nehází jiskru...vyndej svíčky, skontroluj esi házej jiskru, sundej nádrš, skontroluj hadičku podtlaku co vovládá palivovej kohout, skontroluj esi nemáš skříplou přívodní hadičku, esi tam máš palivovej filtr, tag ho zahoť a propoj to bez něj a zjisti, esi máš benzín ve fšech karbcích...esi ti fšechny svíce pálej, tag se zaměř na palivo...další krok je karbce ven...přetpokládam, že máš vopravdu nabitou baterku a točí to jag sviň...esi ne, tag ji dej nejdříf nabít...víc ti po síti asi neporadim...

No tak do těch hadiček se ještě pustím ale karbce sám vyndavat nebudu. V simsonu jsem se hrabal každou chvíli a všechno jsem udělal sám, ale tohle je už přecejen dražší záležitost. Nerad bych to rozladil. Zírta zkusim ten přívod paliva a uvidim no. Pak už asi bude muset jít k mechanikovi. Jiskru hází, prostě tam nejde benzín.
Prostě jsem sjel od jara už druhou zadní pneu až na plátno, tak jsem si řekl, že motorce dám už do jara klid. Po dvou týdnech jsem ji šel nastartovat a baterka točila hodně málo. Tak jsem ji nabil, sice to točí rychleji, ale nechytá. Jiskru to hází, teda aspon když je svíčka venku. Ale nejde tam benzínsurprised
Jen když jsem přečetl pár vláken, tak jsem se zalekl, jestli by bylo něco s ventily a nebo rozvodama. smile2 no každopádně moc díky za všechny Tvoje radygood, kdyby Tě třeba něco napadlo, čekám na tobigsmile
Zejtra se mrknu na ten přívod palivacool
Nejdřív jsem si říkal, že ta baterak... Ale když jsou svíce po vyndání suchý (všechny)


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Filous (Člen)
30.10.2011 18:22:10
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tony psal:
Filous psal:

...jag řikam, buťto ti tam nejde benzín nebo to nehází jiskru...vyndej svíčky, skontroluj esi házej jiskru, sundej nádrš, skontroluj hadičku podtlaku co vovládá palivovej kohout, skontroluj esi nemáš skříplou přívodní hadičku, esi tam máš palivovej filtr, tag ho zahoť a propoj to bez něj a zjisti, esi máš benzín ve fšech karbcích...esi ti fšechny svíce pálej, tag se zaměř na palivo...další krok je karbce ven...přetpokládam, že máš vopravdu nabitou baterku a točí to jag sviň...esi ne, tag ji dej nejdříf nabít...víc ti po síti asi neporadim...

No tak do těch hadiček se ještě pustím ale karbce sám vyndavat nebudu. V simsonu jsem se hrabal každou chvíli a všechno jsem udělal sám, ale tohle je už přecejen dražší záležitost. Nerad bych to rozladil. Zírta zkusim ten přívod paliva a uvidim no. Pak už asi bude muset jít k mechanikovi. Jiskru hází, prostě tam nejde benzín.
Prostě jsem sjel od jara už druhou zadní pneu až na plátno, tak jsem si řekl, že motorce dám už do jara klid. Po dvou týdnech jsem ji šel nastartovat a baterka točila hodně málo. Tak jsem ji nabil, sice to točí rychleji, ale nechytá. Jiskru to hází, teda aspon když je svíčka venku. Ale nejde tam benzínsurprised
Jen když jsem přečetl pár vláken, tak jsem se zalekl, jestli by bylo něco s ventily a nebo rozvodama. smile2 no každopádně moc díky za všechny Tvoje radygood, kdyby Tě třeba něco napadlo, čekám na tobigsmile
Zejtra se mrknu na ten přívod palivacool
Nejdřív jsem si říkal, že ta baterak... Ale když jsou svíce po vyndání suchý (všechny)

...rozvody a ventily do toho netahej...prostě ti tam nejspíš nejde benzín, tagže problém máš f přívodu paliva nebo f karbcích...a to že ti svíce venku házej jiskru taky neznamená vítěství, je potřeba, aby byla baterka f kondici a stíhala jag točit, tag dávat dost proudu cífkám, karý musej vyindukovat dostatečně silnou jiskru k zapálení směsi...jag uš sem psal, takle po netu ti víc neporadimsmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
30.10.2011 18:33:27
Offline

Re: Asi volnoběžka

S těma ventilama jsem rád. Jak jsem říkal, zejtra mrknu na ty přívody paliva a napíšu sem, jak jsem dopadl. Vím, že když svíčka dává venku jiskru, tak to ještě neznamená, že ve válci v tom tlaku ji dává. Ale spíš se zaměřím na to palivový ústrojí, když jsou svíce suchý. Tak pro dnešek moc díky za všechny rady goodsmokin


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Filous (Člen)
30.10.2011 19:00:38
Offline

Re: Asi volnoběžka

...dej vjedět, good luckgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
30.10.2011 19:08:52
Offline

Re: Asi volnoběžka

good Dáma, thanks good


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Tony (Člen)
31.10.2011 16:11:19
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tak jsem sundal a odpojil nádrž, ale co to? odpojil jsem tu podtlakovou trubičku co jde od čtvrtýho karbce, pak palivovej kohout ale ono nicidontknow Neměl by začít vytejkat benzín?bigsmileidontknow


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Foglik (Člen)
31.10.2011 16:20:51
Offline

Re: Asi volnoběžka

nemel... na to je ta podtlakova hadicka... kohout funguje na podtlaku z karburatoru

Tony (Člen)
31.10.2011 16:27:19
Offline

Re: Asi volnoběžka

No dopr... bigsmile Kam mám aspon fouknout nebo jak zjistim, že je to v poho? bigsmile


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Foglik (Člen)
31.10.2011 16:28:27
Offline

Re: Asi volnoběžka

pokud otocis na PRI tak benzin musi zacit vytekat.

Tony (Člen)
31.10.2011 16:40:49
Offline

Re: Asi volnoběžka

tece. muzu startovat bez nadrze nebo ne?


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Foglik (Člen)
31.10.2011 17:07:42
Offline

Re: Asi volnoběžka

nevidim v tom problem, jenom musis zaridit prisun paliva

Tony (Člen)
31.10.2011 17:59:58
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tak hlavne Filous a spol moc díky good Sundal jsem nádrž, profoukl hadičky, filtr, zalil karbce, párkrát sem to protočil a pak už měl tendenci chytat jeden válec. Asi po dvou minutách se sytičem bez plynu se chytly postupně válce všechnygood Pořádně jsem to zahřál a jel to projet bigsmile Tak moc díky good Nezbejvá mi dodat nic jinýho, než BANDIT PIČO! evil


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Filous (Člen)
01.11.2011 10:23:59
Offline

Re: Asi volnoběžka

...tag zaplať satangood

P.S. ...nejezdils přes léto skoro každý ráno vokolo půl vosmý přes Poděbrady??? ...někoho s takovym čumákem sem tady potkával...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
01.11.2011 12:10:45
Offline

Re: Asi volnoběžka

:) Ty pracuješ v pdy? Asi jsem to byl ja páč jsem začal jezdit na béčku asi v čerunu do školy. Ale bylo to jen párkrát:)


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)
Filous (Člen)
01.11.2011 12:40:22
Offline

Re: Asi volnoběžka

Tony psal:

:) Ty pracuješ v pdy? Asi jsem to byl ja páč jsem začal jezdit na béčku asi v čerunu do školy. Ale bylo to jen párkrát:)

...tag to sem tě asi párkrát zaregistroval...dělám v Libici...u kruháku...velkej areál s benzinkou a myčkou...motá se tady dost velkejch aut po dvořesmile1


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tony (Člen)
01.11.2011 15:05:14
Offline

Re: Asi volnoběžka

To děláš v areálu Bürger transport? Tak to jo, tamtudy já jezdím denně good Jsem z vesničky jménem Opočnice. Ta je ještě asi 8km směrem na Hradec cool


Občas mi muj anděl stážný nestačí... Ale vyždycky mě zase tak nějak  dožene nebo zastavim a počkám na něj...(posledně jsem čekal ve škarpě)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr