Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

david83 (Nový člen)
20.11.2012 20:10:35
Offline

zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

Ahoj kluci, mám problém s banditem 1996. Do spínací skříňky vede 6 drátů, to jsem našel i podle schématu který je v downloads. pokud to dobře chápu, tak maj být dráty pospojovaný po dvou párech podle příslušných barev. Na motorce jsou směrovky, přední světlo i zadní, s tímhle není problém, akorát nehází jiskru.. Může někdo poradit zda to je špatně spojené ty dráty nebo co ještě jiného to může být, že nejde jiskra??

david83 (Nový člen)
20.11.2012 20:11:44
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

sorry, na motorce jdou světla a směrovky, to že tam jsou je jasné bigsmile

losmiros (Člen)
21.11.2012 19:59:37
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

no ja nevim teda, ja temu moc nerozumim
ale jiskra by mela jit rovnou z civky asik, takze postupovat nejak tak, ze vlastne na civku privedes napeti, tim ze zapnes klicek, tak se zkus nekoho zeptat jestli se to da zmerit na civce...

ve schematu to vypada jednoduse - z baterky pres klicek na civku. pak na civku jde jeste kabliky z ignition control unit

co se tyka barev, jestli to neni slozity oddelat, mozu se ti mrknout

s divkou je mi to jasnejsi jak to funguje, ale s civkou nevimidontknow


on the road
corimec (Člen)
21.11.2012 22:45:36
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

david83 psal:

Ahoj kluci, mám problém s banditem 1996. Do spínací skříňky vede 6 drátů, to jsem našel i podle schématu který je v downloads. pokud to dobře chápu, tak maj být dráty pospojovaný po dvou párech podle příslušných barev. Na motorce jsou směrovky, přední světlo i zadní, s tímhle není problém, akorát nehází jiskru.. Může někdo poradit zda to je špatně spojené ty dráty nebo co ještě jiného to může být, že nejde jiskra??

já mám ten samej problém,prostě nehodí jiskru,musim klíček několikrát zastrčit a pak startuje,letos jsem spínačku vyndal a mám to u šikovnýho chlápka na opravě tak snad si s tim poradí,někdo mi tu radil,že je tam odpor 100ohmu,nejspíš bude chtít vyměnit,dám vědet jak jsem dopad

PFremer (Člen)
22.11.2012 07:07:03
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

losmiros psal:

no ja nevim teda, ja temu moc nerozumim
ale jiskra by mela jit rovnou z civky asik, takze postupovat nejak tak, ze vlastne na civku privedes napeti, tim ze zapnes klicek, tak se zkus nekoho zeptat jestli se to da zmerit na civce...

ve schematu to vypada jednoduse - z baterky pres klicek na civku. pak na civku jde jeste kabliky z ignition control unit

co se tyka barev, jestli to neni slozity oddelat, mozu se ti mrknout

s divkou je mi to jasnejsi jak to funguje, ale s civkou nevimidontknow

Nám učitel na škole řikal, že cívka je jako dívka. Nejdřív napětí, potom proud idontknowbigsmilebigsmile


Raději na dvou kolech jezdit, než se nechat tlačit...
david83 (Nový člen)
22.11.2012 19:37:24
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

No, včera jsem se dostal k měření cívek, tak primární měření ukázalo hodnotu která se nachází v rozmezí, které je napsáno v Haynesově servisním manuálu. To znamená měřil jsem na cívce piny proti sobě. Potom pokud jsem dobře pochopil tam psali něco o sekundárním měření a to bylo, že do kablů co jsou z cívek dáš měřák.. No a tam se ukázal problém, jelikož naměřená hodnota byla 15,8 jak na jedné tak na druhé cívce a podle manuálu se má pohybovat mezi 30-40 kiloohmů.. Ještě jak budu mít čas tak zkusím měřit alternátor a nechám proměřit řídící jednotku, ale myslím si, že to jsou ty cívky v tahu..
Náhodou, rada jak změřit alternátor zda je dobrý by tu nebyla? help

K.a.s.y.m. (Člen)
23.11.2012 06:38:30
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

david83 psal:

No, včera jsem se dostal k měření cívek, tak primární měření ukázalo hodnotu která se nachází v rozmezí, které je napsáno v Haynesově servisním manuálu. To znamená měřil jsem na cívce piny proti sobě. Potom pokud jsem dobře pochopil tam psali něco o sekundárním měření a to bylo, že do kablů co jsou z cívek dáš měřák.. No a tam se ukázal problém, jelikož naměřená hodnota byla 15,8 jak na jedné tak na druhé cívce a podle manuálu se má pohybovat mezi 30-40 kiloohmů.. Ještě jak budu mít čas tak zkusím měřit alternátor a nechám proměřit řídící jednotku, ale myslím si, že to jsou ty cívky v tahu..
Náhodou, rada jak změřit alternátor zda je dobrý by tu nebyla? help

alternator a ridici jednotku bude merit zbytecne protoze civky se meri u vypnuteho zapalovani jestli si pamatuju dobre takze na to nemam vliv.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
david83 (Nový člen)
23.11.2012 18:31:32
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

Ano, cívky jsem měřil u vypnutého napětí, ale něco na té motorce je špatného, že nehází jiskru, takže chci jít cestou co nejmenších nákladů, než se pustím do celkové repase, takže změřit je to nejméně nákladné.. A než seženu cívky, tak si chci být jistý, že to není řídící jednotkou nebo alternátorem. Nejlehčí by bylo kdybych měl někoho známého s banditem a cívky vyzkoušet z jiné motorky, ale to bohužel nejde, takže si radím jak umímsmile1

tachec (Člen)
24.11.2012 14:27:36
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

A nehází jiskru třeba z toho důvodu, že je slabá baterka? Sice točí, ale na jiskru už jí nezbude proud - teda napětí...


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
david83 (Nový člen)
24.11.2012 21:52:39
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

dle měřáku je proud na baterce 12,8V, nemyslím, si,že to bude tím..Ale dobrá připomínka, zítra to vyzkouším s jinou baterkou.. Každá rada je dobrágood

K.a.s.y.m. (Člen)
25.11.2012 12:17:44
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

david83 psal:

dle měřáku je proud na baterce 12,8V, nemyslím, si,že to bude tím..Ale dobrá připomínka, zítra to vyzkouším s jinou baterkou.. Každá rada je dobrágood

tak ho změř při startování na kolik ti klesne..pokud klesne tušim pod 11,5 tak už je to málo a nedokáže to hodit dost silnou jiskru na zapálení směsi


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
tachec (Člen)
25.11.2012 13:16:09
Offline

Re: zapojení spínací skříňky bandit 600N 1996

12,8 V bude podle mě málo - to při točení už moc velkou jiskru nehodí - když měřím nabitou baterku, tak má kolem 13,8 V -> jak psal K.a.s.y.m. - změř to při startování.

Nebo si dej tu baterku rovnou na nabíječku, nech ji pořádně nabít a pak to zkus.


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr