Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » chladici kapalina

petr666 (Člen)
04.03.2011 20:13:48
Offline

chladici kapalina

chcu se poptat  jak  se da odvzdušnit chladič když jsem    vymenoval chladici kapalinu na bandit 1250 ?   diky  delam to poprve bigsmile

Filous (Člen)
04.03.2011 22:05:31
Offline

Re: chladici kapalina

...nijak...nalej chladič, pomačkej hadice, zas dolej a tag furt dokola, aš bude chladič plnej, pag dolej ekspancku do plna, natoč to, nech to vohřát nebo to projeť a skontroluj hladiny...bacha na páru...a je to...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
petr666 (Člen)
05.03.2011 09:56:11
Offline

Re: chladici kapalina

moc dik

Góťa (Člen)
11.03.2011 00:12:52
Offline

Re: chladici kapalina

A pokud Ti sepne větrák na studeným chladiči, neřeš to, jeď dál, dokud se to neotevře....


.... vono to ňák dopadne ....
Peter19 (Člen)
20.05.2013 09:27:03
Offline

Re: chladici kapalina

Ahoj chalani,moja dvanácetpade pokial dolejem vyrovnávaciu nádržku po hornú risku a jazdím v meste alebo pri vyšších teplotách,vždy po zastavení vyhádže chladiacu zmes po trochách von až zostane za studena pod min.Predpokladám že je to normál lebo ju chcem zobrať tento rok do sveta keď už ten olej neslzí.Inak vás navštevujem pravidelne fajn banda..

Filous (Člen)
20.05.2013 13:58:36
Offline

Re: chladici kapalina

...neupadlo to na chladič??? ...nemáš deformovaný hrdlo chladiče nebo víčko??? dosedací plocha a zámek v hrdle sou rovný??? ...normálně by to mělo víčko udržet...ale esi ti nepadá hladina f ekspanzce pot minimum, tag by to nemělo ničemu vadit, je to f poctatě enem zásobárna pro vyrovnávání kapaliny f systému...jednou sem takle laboroval s mrchou, co furt uchcávala, ale jináč bylo fšecko f cajku, vyřešil sem to víčkem se silnější pružinou...normal víčko udrží 1,1 atm, ty silnější udržej tušim 1,3...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Peter19 (Člen)
21.05.2013 06:30:41
Offline

Re: chladici kapalina

Dík za info,diagnostikoval si to presne-rada uchcáva.Z tých vecí ako pád a pod.je všetko v poriadku,kúpim to silnejšie víčko keď tak si ho aspon pribalím pre istotu,lebo mierim na juh, 6000km cesta tak dúfam že keď sa vrátim budem ju velebiť

bolek009 (Člen)
21.05.2013 14:00:14
Offline

Re: chladici kapalina

Loni se kamarád s velkým fejzrem kvůli víčku vracel z Marseille - dodáfkou za 25 000 Kč.smile2
Taky mu to lítalo do expanzky.


GSF1250SA K7
VikecB12 (Člen)
21.05.2013 18:35:49
Offline

Re: chladici kapalina

zlatej volejvzduchbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Janekgsf (Člen)
21.05.2013 19:11:35
Offline

Re: chladici kapalina

Plís mám dotaz na někoho fundovanýhosmile1 Má chladící kapalina do motociklu jinej bod varu? Respektive dává se tam jiná? Dikec


...nemusíme přece všechno pochopit, stačí to přijmout ne?
K.a.s.y.m. (Člen)
21.05.2013 19:52:42
Offline

Re: chladici kapalina

Janekgsf psal:

Plís mám dotaz na někoho fundovanýhosmile1 Má chladící kapalina do motociklu jinej bod varu? Respektive dává se tam jiná? Dikec

Ne,ale pokud chceš vyhodit zbytečně prachy klidně si kup Castol nebo jinou rádoby spešl motorkovou.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
huskyb12 (Administrator)
21.05.2013 20:12:59
Offline

Re: chladici kapalina

můžete mi někdo prosím poradit, k čemu je v motocyklu chladící kapalina ?
aby bylo jasno, neptám se na jebky :)
dík


ale di, Ty brepto ...
Lihy (Člen)
21.05.2013 20:26:41
Offline

Re: chladici kapalina

huskyb12 psal:

můžete mi někdo prosím poradit, k čemu je v motocyklu chladící kapalina ?
aby bylo jasno, neptám se na jebky :)
dík

Se ptáš jak prvňáček....chladící kapalina u motocyklu je přeci k chlazení a mazaní motoru, častěji se jí říká olej bigsmile

Lihy (Člen)
21.05.2013 20:27:29
Offline

Re: chladici kapalina

ps. jsem rád, že též vlastním motocyklbigsmilebigsmilebigsmile

VikecB12 (Člen)
21.05.2013 20:31:33
Offline

Re: chladici kapalina

já takygoodbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
huskyb12 (Administrator)
21.05.2013 20:40:35
Offline

Re: chladici kapalina

Lihy psal:

Se ptáš jak prvňáček....

a von se tady tady ptá někdo jinak, chytráku ? :)


ale di, Ty brepto ...
vorel (Člen)
21.05.2013 22:07:17
Offline

Re: chladici kapalina

chladicí kapalina se leje jen do motociklu


řikám si hurikán
hlemejzd999 (Člen)
22.05.2013 08:04:42
Offline

Re: chladici kapalina

vorel psal:

chladicí kapalina se leje jen do motociklu

zalezi , do jake moto a po jak velkejch ciklech se to ma dolivat


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Peter19 (Člen)
22.05.2013 08:42:30
Offline

Re: chladici kapalina

Pár rokov som mal súčasne aj 650 vodníka a ten na najazdených cca.35000 km neucvrkol ani raz,fak je ale že na ňom ventilátor zapínal ovela skôr,tak neviem...Ale ako píšem dostane teraz šancu napraviť si reputáciu,inak skončí na dne Stredozemného mora zo zapatlaným motorom proti úniku oleja a uchcávacím syndrómom.....

Peter19 (Člen)
28.07.2013 08:20:15
Offline

Re: chladici kapalina

Ahoj,tak z bandasky sa po šiestich rokoch aucajdra stala úspešná cestovatelka,uchcávanie skončilo,bezproblémov zvládla Azijské 40°C teplá,8500 km na otestovanie stačí.Na výmenu víčka nakoniec nedošlo,vyhádzala kolko uznala za vhodné a hladina sa ustálila pri zohriatom motore medzi ryskami,za studena jej treba len tak tak na dne nádržky.Inak dík Filousovi za radu s tým rezervným víčkom som bol predsa len istejší,hlavne zozačiatku.......

Bosmi (Nový člen)
20.11.2013 23:31:29
Offline

Re: chladici kapalina

cau chlapi, ozivim tuto temu.
Mam B650N vodnik, rok 2009, ale je to model K8.
V nedelu som v klude (max 6-7.000 rpm) nabehal asi 30km okolo komina a rano som si nasiel pod motorkou vzadu mlacku. Podla farby a vone je to chladiaca, mlacka pri zadnom kolese. Pod sedackou je expanzka, tak by to celkom sedelo. Doteraz problem nebol. Mam to nejak prezivat, je to pruser? V tejto teme ako jedinej som nasiel podobny problem, doporucenie je viecko, ktore udrzi 1.3atm.. Neviete mi prosim postnut link priamo na produkt, alebo poradit co do vyhladavaca? Dik za nazor.


V aute sa vozi telo.. Na moto dusa :)
osiris (Člen)
21.11.2013 09:26:50
Offline

Re: chladici kapalina

...zkus hledat víčko chladiče na tvůj model
...a abys nedopad jako kdysi já, kdy jsem dva dny čuchal a olizoval louži mezi motorem a předním kolem u auta (zkoumal jestli je to fridex, brzdovka, převoďák nebo motorák) abych zjistil, že tam chodí chcát kočka bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Bosmi (Nový člen)
21.11.2013 09:39:04
Offline

Re: chladici kapalina

Osirisi, dik za odpoved. Macka to nie je, louzicka je pod motorom pri zadnom kolese, kde trcia dve cierne gumene hadicky, nie som technik ale tipujem ze su urcene na odtlakovanie expanzky. S motorkou som nejazdil, len som ju o kusok posunul a par kvapiek odislo cez noc zasa. Skusim s tym vieckom, ak najdem pastnem sem link mozno niekomu tiez pomoze. Ospravedlnujem sa za novacikovsku otazku, ale bavime sa o viecku chladica, nie viecku expanzky.. Spravne?


V aute sa vozi telo.. Na moto dusa :)
Filous (Člen)
21.11.2013 18:28:11
Offline

Re: chladici kapalina

Bosmi psal:

Osirisi, dik za odpoved. Macka to nie je, louzicka je pod motorom pri zadnom kolese, kde trcia dve cierne gumene hadicky, nie som technik ale tipujem ze su urcene na odtlakovanie expanzky. S motorkou som nejazdil, len som ju o kusok posunul a par kvapiek odislo cez noc zasa. Skusim s tym vieckom, ak najdem pastnem sem link mozno niekomu tiez pomoze. Ospravedlnujem sa za novacikovsku otazku, ale bavime sa o viecku chladica, nie viecku expanzky.. Spravne?

...brzdi neš něco kupíš a zkus vyfotit odkundá ti to kape...ekspancka nemá přepat, přepat vede vot víčka...f ekspancce je spousta prostoru, kam se kapalina může při přehřátí přelejt...skontroluj, esi máš za studena vodu f ekspancce mezi ryskama, jestli nemáš přelito...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
21.11.2013 19:11:35
Offline

Re: chladici kapalina

osiris psal:

...zkus hledat víčko chladiče na tvůj model
...a abys nedopad jako kdysi já, kdy jsem dva dny čuchal a olizoval louži mezi motorem a předním kolem u auta (zkoumal jestli je to fridex, brzdovka, převoďák nebo motorák) abych zjistil, že tam chodí chcát kočka bigsmile

Vis jak jsem byl v soku kdyz jsem si koupil prvni auto s klimoubigsmile kuva jsem s toho nespal  kdyz jsem mel pokazdy auto pochacanybigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
21.11.2013 20:01:24
Offline

Re: chladici kapalina

Banditatom psal:
osiris psal:

...zkus hledat víčko chladiče na tvůj model
...a abys nedopad jako kdysi já, kdy jsem dva dny čuchal a olizoval louži mezi motorem a předním kolem u auta (zkoumal jestli je to fridex, brzdovka, převoďák nebo motorák) abych zjistil, že tam chodí chcát kočka bigsmile

Vis jak jsem byl v soku kdyz jsem si koupil prvni auto s klimoubigsmile kuva jsem s toho nespal  kdyz jsem mel pokazdy auto pochacanybigsmile

...jj, na to už jsem v létě pár zákazníků nachytal bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Bosmi (Nový člen)
22.11.2013 21:29:15
Offline

Re: chladici kapalina

Filous dakujem za odpoved.

http://bosmiho.rajce.idnes.cz/Bandik#IMG_0746.jpg



Snad Ti pojde otvorit obrazok, hadicky cez ktore to kvapka su v cervenom kruzku..
Za studena je kvapalina asi centimeter nad hornou ryskou, takze asi mame dovod.
Motorku mam chvilku a pred kupou bola na servise, takze vyzera ze je preliate.


V aute sa vozi telo.. Na moto dusa :)
Filous (Člen)
22.11.2013 21:50:01
Offline

Re: chladici kapalina

Bosmi psal:

Filous dakujem za odpoved.

http://bosmiho.rajce.idnes.cz/Bandik#IMG_0746.jpg

Snad Ti pojde otvorit obrazok, hadicky cez ktore to kvapka su v cervenom kruzku..
Za studena je kvapalina asi centimeter nad hornou ryskou, takze asi mame dovod.
Motorku mam chvilku a pred kupou bola na servise, takze vyzera ze je preliate.

...vodsaj to, ať je kapalina mezi ryskama...ánebo počkej aš si vyplive sama to co jí nechutnábigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr