Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Ulejvá se třetí válec B12

drakstr (Člen)
15.06.2014 22:23:14
Offline

Ulejvá se třetí válec B12

Hoj začli mě zlobit karbce smile2 když u studenýho motoru vyndám svíčky  tak na třetim válci je svíčka  mokrá po nastrartování než se vypallí bezín tak jde na tři válce   ale někdy jde normálně  . Toreticky by   benzín do karbců s chcíplím motorem neměl  vůbec týc. Tak kde je zádrhel  dělá to jen  jeden válec ? .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
drakstr (Člen)
18.06.2014 15:37:58
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

helphelp Tak jsem se v tom drobek porejpal  a dolšlo na měření tlaků ve valcích  a na třech válcích  je 10   a na jednou je 7,5  jaká je tolerancu rozdílu tlaků mezi válcem  a jaký jsou průměrný tlaky válcu u motoru kterej má najeto cca 38000 km ??


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
osiris (Člen)
18.06.2014 16:12:24
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

...já bych to asi v kompresních tlacích nehledal; ale před časem jsem to měřil, tak jsem to hledal v manuálu a tuším, že normálka je tak těch 10 a vejš a minimum je právě těch 7, s tolerancí mezi válcema navzájem to bylo kolem třetiny


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
SO 545 (Člen)
18.06.2014 16:30:13
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

drakstr psal:

helphelp jaký jsou průměrný tlaky válcu u motoru kterej má najeto cca 38000 km ??

Si si isty cislom 38000km ???

Mal som sice len 600ku mala real cez 100000km a tlaky ako s manualu.

drakstr (Člen)
18.06.2014 17:17:39
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

osiris psal:

...já bych to asi v kompresních tlacích nehledal; ale před časem jsem to měřil, tak jsem to hledal v manuálu a tuším, že normálka je tak těch 10 a vejš a minimum je právě těch 7, s tolerancí mezi válcema navzájem to bylo kolem třetiny

Tak mohla by to bejt  jedna příčina  že by tam by l napálenej ventil a  proto by to steudený špatně spalovalo .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
drakstr (Člen)
19.06.2014 16:39:46
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

Ten motor je celkově pod hodnotama  komprese  pučil jsem si kloudnej kompresmetr  a tři válce mají 100 PSI  a jedem 75 což je hrozně málo  limit dle tabulky je u novýho 178 psi a spodní hranice je 124 PSI   někdo nějakou zkušenost stim   každopádně půjde hlava dolů .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
osiris (Člen)
19.06.2014 21:38:30
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

...dle servisního manuálu (teď jsem to teda vyhledal) je "novej" 10 - 15 mpa (což je 142 - 214 psi - proč si tu vůbec píšeme v psi, když je nepoužíváme?); limit je 8 mpa (114 psi)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
huskyb12 (Administrator)
19.06.2014 21:43:16
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

není to 2001 ?


ale di, Ty brepto ...
osiris (Člen)
19.06.2014 21:56:02
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

huskyb12 psal:

není to 2001 ?

...to nevím, podle fotky je to docela možný, ale když tě tady vidím, tak chápu, žes nalez zrovna sem když se to tady jima jen hemží bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
drakstr (Člen)
22.06.2014 17:17:24
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

huskyb12 psal:

není to 2001 ?

Je to 2005 .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
drakstr (Člen)
22.06.2014 17:20:14
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

osiris psal:

...dle servisního manuálu (teď jsem to teda vyhledal) je "novej" 10 - 15 mpa (což je 142 - 214 psi - proč si tu vůbec píšeme v psi, když je nepoužíváme?); limit je 8 mpa (114 psi)

Měl jsem pučenej kompresmetr  kterej měl  psi .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
drakstr (Člen)
23.06.2014 23:49:23
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

Tak  hlava dole    a na všech válcích po zalití tečou ventili  takže se zabrousej a bude cajk ,ale dost mě zaráží velká přítomnost  karbonu na pístech a přitom  to olej nebere a dále ještě kterej dement vymyslel že to bude znova spalovat vejfukový plyny  ?? TO je ale píčovina . A ješět bych potřeboval nějakej osvěčenej postup  jak zjistit jestli jsou kruhy  v háji aniž by se sundávali válce  když se zatlačí na píst  tak to žádný vůle ve válci nemá  a o kolik se múže snižit hlava ???


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
K.a.s.y.m. (Člen)
24.06.2014 06:15:39
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

Opotrebeni krouzku jinak nez sundanim valcu nebo vyndanim pistu nezjistis. Nejjednodussi je sundat krouzek z pistu a strcit ho do valce kde bezne beha podle vule mezi zamkama se to necha zmerit.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
24.06.2014 17:39:34
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

K.a.s.y.m. psal:

Opotrebeni krouzku jinak nez sundanim valcu nebo vyndanim pistu nezjistis. Nejjednodussi je sundat krouzek z pistu a strcit ho do valce kde bezne beha podle vule mezi zamkama se to necha zmerit.

...správně...ale ani dyš budeš na vůli v zámku f toleranci, nejni jistota, že břit kroužku nejni opotřebenej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
24.06.2014 17:45:45
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

drakstr psal:

Tak  hlava dole    a na všech válcích po zalití tečou ventili  takže se zabrousej a bude cajk ,ale dost mě zaráží velká přítomnost  karbonu na pístech a přitom  to olej nebere a dále ještě kterej dement vymyslel že to bude znova spalovat vejfukový plyny  ?? TO je ale píčovina . A ješět bych potřeboval nějakej osvěčenej postup  jak zjistit jestli jsou kruhy  v háji aniž by se sundávali válce  když se zatlačí na píst  tak to žádný vůle ve válci nemá  a o kolik se múže snižit hlava ???

...karbon na pístech je normální, nákej volej to přecejen pápne...sundej válce a odkarbonuj písty, hlavu samože taky...jag změřit kroužky ti psal Kasym...pokud budou kruhy blízko k horní hranici, budeš je muset vyměnit taky...no a taky bych už zrovna vyměnil gufera ventilů...a snížení palice??? ...Roll gdysy psal tušim 0,4 mm, ale to si radši vovjeř nebo pohledej na jeho stránkách, něgde sem to tam čet...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
drakstr (Člen)
24.06.2014 19:33:31
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

Filous psal:
drakstr psal:

Tak  hlava dole    a na všech válcích po zalití tečou ventili  takže se zabrousej a bude cajk ,ale dost mě zaráží velká přítomnost  karbonu na pístech a přitom  to olej nebere a dále ještě kterej dement vymyslel že to bude znova spalovat vejfukový plyny  ?? TO je ale píčovina . A ješět bych potřeboval nějakej osvěčenej postup  jak zjistit jestli jsou kruhy  v háji aniž by se sundávali válce  když se zatlačí na píst  tak to žádný vůle ve válci nemá  a o kolik se múže snižit hlava ???

...karbon na pístech je normální, nákej volej to přecejen pápne...sundej válce a odkarbonuj písty, hlavu samože taky...jag změřit kroužky ti psal Kasym...pokud budou kruhy blízko k horní hranici, budeš je muset vyměnit taky...no a taky bych už zrovna vyměnil gufera ventilů...a snížení palice??? ...Roll gdysy psal tušim 0,4 mm, ale to si radši vovjeř nebo pohledej na jeho stránkách, něgde sem to tam čet...

Tu hlavu sme počítali jen srovnat tak ně jak do 0,5 jsme mysleli do těch  válců se mrknem


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
drakstr (Člen)
24.06.2014 22:22:53
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

Stěma válcema to bude prekérka  jak pak najednou nastrkat všechny písty do válcu to aby měl člověk ruce jako chobotnice :D .


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
K.a.s.y.m. (Člen)
25.06.2014 08:16:47
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

drakstr psal:

Stěma válcema to bude prekérka  jak pak najednou nastrkat všechny písty do válcu to aby měl člověk ruce jako chobotnice :D .

Staci ze slabouckeho plechu udelat objimku na pisty aby jsi zmackl krouzky a pak je opatrne zatlacit do valcu. Tak jako tak na to budete muset byt dva.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
27.06.2014 00:42:27
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

K.a.s.y.m. psal:
drakstr psal:

Stěma válcema to bude prekérka  jak pak najednou nastrkat všechny písty do válcu to aby měl člověk ruce jako chobotnice :D .

Staci ze slabouckeho plechu udelat objimku na pisty aby jsi zmackl krouzky a pak je opatrne zatlacit do valcu. Tak jako tak na to budete muset byt dva.

...dělávam to sámcool ...a vopčas trochu nadávambigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
27.06.2014 06:25:07
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
drakstr psal:

Stěma válcema to bude prekérka  jak pak najednou nastrkat všechny písty do válcu to aby měl člověk ruce jako chobotnice :D .

Staci ze slabouckeho plechu udelat objimku na pisty aby jsi zmackl krouzky a pak je opatrne zatlacit do valcu. Tak jako tak na to budete muset byt dva.

...dělávam to sámcool ...a vopčas trochu nadávambigsmile

Praxe dela mistry smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Antihero (Člen)
30.06.2014 08:55:12
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

Hele Mistři,
a jakej ten kompresiometr používáte? Sem se teď rozhodl, že ho nutně v dílně potřebuju, ale nevím co vzít. Samo, že ty profi werky se záznamovejma štítkama asi nepotřebuju, ale i tak bych rád něco spolehlůivýho a vosvědčenýho.


There's a pie in the sky when you die.
drakstr (Člen)
30.06.2014 15:57:16
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

Antihero psal:

Hele Mistři,
a jakej ten kompresiometr používáte? Sem se teď rozhodl, že ho nutně v dílně potřebuju, ale nevím co vzít. Samo, že ty profi werky se záznamovejma štítkama asi nepotřebuju, ale i tak bych rád něco spolehlůivýho a vosvědčenýho.

No jakej  nějakej tlakovej budik  brzdová hádice  vykuchaná svíčka a vní ventilek z duše a a je to bigsmilebigsmile


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“
drakstr (Člen)
13.07.2014 22:48:07
Offline

Re: Ulejvá se třetí válec B12

Tak je to už skoro hotový  zabroušený  ventily  srovnaná hlava  a smontováno  ještě by  jsem potřeboval  karbce  do ultrazvuku neví někdo kám v okolí Jilemnice , Vrchlabí , Jičín helphelphelphelphelp


Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.“

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr