Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » nehoda

Shaky (Člen)
17.09.2013 21:39:45
Offline

nehoda

Ahoj všichni,

dne 16.8.2013 mi na vejletu v obci Slapy vlítl pes pod přední kolo. Přední kolo mi podjelo a já byl na zemismile2. Nějaká ženská šla po chodníku se psem a měla ho na volno. Jel jsem s tchánem, který jel jako první a já byl asi 20 metrů za ním. Když tchán jel kolem ženský a čokla, tak čokl po tchánovi vystartoval a rovnou mě před kolo. Začal jsem brzdit a po čoklovi, na kterého jsem najel se mi smeklo kolo a já položil bandasku na levou stranu. Odneslo to víko motoru, páčka, budíka, kapota (S), posedlák, řadička, stupačka a já (zlomená klíční kost). Policajti to řeší, ale zatím neví jak to budou řešit, zda jako přestupek a nebo tresní čin?
Chtěl jsem se zeptat, protože pojišťovna mi nic nedáfuck, nevíte jak mám postupovat - popř. jak mám vymáhat škodu po tý ženský? Ještě jsem byl na výslechu a cajti mi sdělili, že to je nějaká místní fetka a že bych měl škodu vymáhat po ní. Vyplatí se to, když ta fetka nic nemá? Dá se popř. prodat nějak pohledávka, kde je skoro jisté, že z toho nic nebude?
Díky za rady postřehy atd.

yebat (Člen)
17.09.2013 23:19:12
Offline

Re: nehoda

nebylo by lepší se zeptat právníka? sice mu něco pustíš, ale dozvíš sae přesně co potřebuješ... (třeba ti řekne, že vymáhat prachy po fetce má asi takovej smysl jako se obrátit na víru...) ;)

Kožak (Člen)
18.09.2013 06:59:40
Offline

Re: nehoda

škoda peněz pro darmožrouta idontknow...smířit se s tim a použít je na opravu :)


MRDAT!!!
Póla (Člen)
18.09.2013 07:50:52
Offline

Re: nehoda

mno taková záležitost se dá řešit z pojištění odpovědnosti občana za škodu, tedy i vlastnictví psa....otázkou je zda taková osůbka jak píšeš něco takového má.
Dá se to pojistit u některých pojišťoven samostatně. Většinou to je ale součástí pojištění domácnosti.

Jinak občanský soud bych řekla a to je už opravdu o tom právníkovi.....

Škoda na majetku- motorka, kombinéza, helma + ušlý zisk + bolestné + případné trvalé následky.....

Inženýrek (Člen)
18.09.2013 12:29:40
Offline

Re: nehoda

Zažil jsem stejný případ - pes mi podrazil zboku přední kolo. Motorka bouraná asi podobně.
Policajti dali na místě pokutu 1000Kč majiteli psa. Řešil bych to tenkrát asi přes soud, ale nakonec si chlapík splašil někde dodatečně pojistku a mě to pojišťovna zaplatila.
Vzhledem k ceně opravy to řešili jako totálku.
http://inzenyrek.rajce.idnes.cz/Moto_-_ … 30.5.2011/


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
PFremer (Člen)
18.09.2013 12:35:39
Offline

Re: nehoda

Helma pěkně zapracovala. good


Raději na dvou kolech jezdit, než se nechat tlačit...
K.a.s.y.m. (Člen)
18.09.2013 12:40:30
Offline

Re: nehoda

Inženýrek psal:

Zažil jsem stejný případ - pes mi podrazil zboku přední kolo. Motorka bouraná asi podobně.
Policajti dali na místě pokutu 1000Kč majiteli psa. Řešil bych to tenkrát asi přes soud, ale nakonec si chlapík splašil někde dodatečně pojistku a mě to pojišťovna zaplatila.
Vzhledem k ceně opravy to řešili jako totálku.
http://inzenyrek.rajce.idnes.cz/Moto_-_ … 30.5.2011/

tady si myslim ze jsi mel stesti na cloveka kterej to chtel resit.ale vymahat neco na cloveku kterej nic nema a navic to resit nechce bude asi na dlouhy lokte a s nejasnym vysledkem.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Inženýrek (Člen)
18.09.2013 12:44:17
Offline

Re: nehoda

K.a.s.y.m. psal:
Inženýrek psal:

Zažil jsem stejný případ - pes mi podrazil zboku přední kolo. Motorka bouraná asi podobně.
Policajti dali na místě pokutu 1000Kč majiteli psa. Řešil bych to tenkrát asi přes soud, ale nakonec si chlapík splašil někde dodatečně pojistku a mě to pojišťovna zaplatila.
Vzhledem k ceně opravy to řešili jako totálku.
http://inzenyrek.rajce.idnes.cz/Moto_-_ … 30.5.2011/

tady si myslim ze jsi mel stesti na cloveka kterej to chtel resit.ale vymahat neco na cloveku kterej nic nema a navic to resit nechce bude asi na dlouhy lokte a s nejasnym vysledkem.

Naopak, člověk to byl fakt blbec. Po bouračce mi řiká - dám Ti tisícovku a nebudeme se o tom už bavit, jen nevolej cajty smile1


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Shaky (Člen)
18.09.2013 19:28:35
Offline

Re: nehoda

Tak já dopad hodně pobobně, akorát mám eS a neměl jsem padáky, takže to odneslo víko motoru. Ptal jsem se právníka a ten mi samozřejmě doporučil do toho jít, ale když mi hodil cifry co a jak, tak bych byl lehčí o cca 15 talířů (je to tedy komplet servis). Bylo mi řečeno, že bude bolestné, náhrada škody na moto, ušlý zisk - ale pak dodal, že to není jisté. Tak jsem chtěl slyšet nezávislý názory a díky všem. Moto půjde k filousovi na opravu. Jinak jestli se potkáme někde na srazíku, tak u mě máte winebeerwinebeerwinebeer

SLUGI (Člen)
19.08.2015 07:39:34
Offline

Re: nehoda


"FORTUNA IUVAT AUDACES"

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr