Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » servis B12 praha

lenkochal (Člen)
19.06.2016 20:26:05
Offline

servis B12 praha

Ahoj banditi,

kupil som staru bandasku nahac 98, nachechtane ma 65K (a kto vie mozno aj viac),.... a zda sa mi ze motor neide uplne tak ako by mal. Ako startuje to za tepla aj za studena bez problemov aj volnobeh drzi a ide ako das (teda na moj zaciatocnicky vkus). Ale sem tam sa z toho ozve taky nezdravy kovovy zvuk a pri jazde v nizkych otackach bez plynu to aj citit takym zaskubnutim. Aj na volnobehu sa to prejavi zakolisanim otacok. Myslim ze mechanickeho razu to nie je(ako ze by boli ozuzlane kolieska v prevodovke) lebo niekedy to robi, niekedy zase nie. Najviac sa to prejavuje, ked sa necha po jazde motor kus vychladnut a nahodi sa trebars po 30 min taky "poloteply".... + dnes som si vsimol ze ked clovek podrzi prst na nasoskach od karburatora ma pocit, ako keby si to sem tam "strelilo nazad".

Cosi som o tom po forach pocital v ramci svojich laickych moznosti a vacsinou to ludia zvadzaju na zmes. Sviecky sa mi zdaju vsetky opalene spravne + skusal som aj trochu laborovat s benzinom a subjektivne by som povedal, ze sa to(pre mna nepochopitelne) kus zlepsilo naliatim N91,.... (predtym niekolko nadrzi V100). + Skusil som do toho N91 naliat trochu aditiva VIF a pride mi, ze sa to zase zhorsilo. Takze nejako to so zmesou asi suvisiet bude.

Karbec by mal byl udajne minuly rok zostelovany aj ventily a dokonca rozvodak vymeneny, sviecky a airfilter tiez nove, (no ale verte povodnemu majitelovi cool ) a navyse to bol asi trochu kutil, takze mozno to vsetko aj porobil, ale kto vie ako dobre.

A tym sa dostavame k otazkam:

1) To vsetko co som popisal vyssie nie je nejak tragicke, zit/jazdit sa s tym da, otazka cislo jedna teda je: Mam sa tym zaoberat, alebo mam jazdit a zacat riesit az ked bude naozaj co riesit? Ide mi hlavne o to, aby som daco zbytocne nedo*ebal.

2) Ak riesit, tak viete mi pradit nejaky rozumny prazsky servis, kde by mi to pozreli? Ked uz tam budem, asi by som nechal rovno urobit pre istotu tie karbce a ventily. Aby ste mi rozumeli, nemusi to byt zrovna najlacnejsi servis v Prahe (do origo Suz by som to zas tiez davat nechcel) ale aby bola nejaka istota, ze mi to tam aspon nedo*ebu ese viac. bigsmile

Banditatom (Člen)
19.06.2016 20:30:20
Offline

Re: servis B12 praha

Abmoto.cz vic neres...


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
logarex (Člen)
20.06.2016 08:08:07
Offline

Re: servis B12 praha

Banditatom psal:

Abmoto.cz vic neres...

good


"Když Tě strach brzdí, přidej plyn"
Radek-Ban (Člen)
20.06.2016 11:01:33
Offline

Re: servis B12 praha

Banditatom psal:

Abmoto.cz vic neres...

good


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
vendous (Člen)
20.06.2016 18:45:09
Offline

Re: servis B12 praha

No kam s Bandaskou v Praze, to je otázka idontknow
Přece ABMoto good  bigsmile


Smrt je ze všeho to poslední.
lenkochal (Člen)
18.07.2016 11:44:12
Offline

Re: servis B12 praha

Tak v ramci doveruj ale preveruj (povodnemu majitelovi) som sa pred cestou do servisu skusil presvedcit aspon o tom novom filtri vzduchu. Aby som nedopadol ako jeden kolega minuly tyzden, ktory lamentujuc ze motorka "nejede" prisiel do servisu, kde z motorky vytiahli filter asi z roku 0, ktory by isto ocenil nejeden entomolog a naraz moto zazracne zacalo jet..... bigsmile

No a uplne novy nebol, ale myslim ze ani stary, takze to teda asi fakt pojde do servisu.

Kazdopadne som pri tej operacii objavil nezapojeny konektor, viz. obrazok. Netusi niekto na co by mohol sluzit? (snimac hladiny benzinu to nie je, to je ten druhy nizsie)

lenkochal (Člen)
18.07.2016 11:45:11
Offline

Re: servis B12 praha

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/5020_konekt.jpg
Banditatom (Člen)
18.07.2016 11:55:17
Offline

Re: servis B12 praha

Neres to ma to takhle kazda banditi 600bigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
lenkochal (Člen)
18.07.2016 11:58:19
Offline

Re: servis B12 praha

a 1200 tiez? lebo toto je 1200:D

corimec (Člen)
18.07.2016 12:13:49
Offline

Re: servis B12 praha

1200 to má taky,tusim že je to příprava pro ohřev karburace,protože švara už na K6 něco takovýho má.

Loser (Administrator)
18.07.2016 12:15:04
Offline

Re: servis B12 praha

lenkochal psal:

a 1200 tiez? lebo toto je 1200:D

ty uz taky. Protoze na tech sestkach se to osvedcilo, tak to zacali montovat i do dvanactek. bigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Tom jr. (Člen)
18.07.2016 12:18:45
Offline

Re: servis B12 praha

Loser psal:
lenkochal psal:

a 1200 tiez? lebo toto je 1200:D

ty uz taky. Protoze na tech sestkach se to osvedcilo, tak to zacali montovat i do dvanactek. bigsmile

bigsmilebigsmilebigsmile

lenkochal (Člen)
18.07.2016 12:45:50
Offline

Re: servis B12 praha

pocul som ohrev? takze by to slo pouzit na priopojenie 12V zasuvky?

corimec (Člen)
18.07.2016 12:48:59
Offline

Re: servis B12 praha

lenkochal psal:

pocul som ohrev? takze by to slo pouzit na priopojenie 12V zasuvky?

Tak si to změř.Ale když chces brát proud taky z toho mista,tak ja to mám rovnou z baterky přez pojistku.Zasuvku mám pod sedlem.

lenkochal (Člen)
18.07.2016 13:06:52
Offline

Re: servis B12 praha

V kazdom pripade dakujem za osvetu.

Dovolim si este jednu otazku:

Ked to uz poveziem do toho servisu,... dostal som k motorke od povodneho majitela dynojet sadu, KN filter(ten by som teda asi  kupil novy) a je na tom aj ladak scorpion,.... ma zmysel snazit sa vyssie uvedene nejako vyuzit? Mozu take veci pri kochacej jazde niecomu prospiet? Vykon ma moc nezaujima kludne by ho tam mohla byt polovica jedine co mi pride trochu zaujimave z praktickeho hladiska je ten "praci" filter.

Alebo sa na to vsetko radsej vysrat?

corimec (Člen)
18.07.2016 13:57:46
Offline

Re: servis B12 praha

lenkochal psal:

V kazdom pripade dakujem za osvetu.

Dovolim si este jednu otazku:

Ked to uz poveziem do toho servisu,... dostal som k motorke od povodneho majitela dynojet sadu, KN filter(ten by som teda asi  kupil novy) a je na tom aj ladak scorpion,.... ma zmysel snazit sa vyssie uvedene nejako vyuzit? Mozu take veci pri kochacej jazde niecomu prospiet? Vykon ma moc nezaujima kludne by ho tam mohla byt polovica jedine co mi pride trochu zaujimave z praktickeho hladiska je ten "praci" filter.

Alebo sa na to vsetko radsej vysrat?

Hele nechce se rozepisovat nahoře máš okenko hledat napiš si tam dynojet a počti sigoodje tam toho dost.

Loser (Administrator)
18.07.2016 14:05:12
Offline

Re: servis B12 praha

lenkochal psal:

V kazdom pripade dakujem za osvetu.

Dovolim si este jednu otazku:

Ked to uz poveziem do toho servisu,... dostal som k motorke od povodneho majitela dynojet sadu, KN filter(ten by som teda asi  kupil novy) a je na tom aj ladak scorpion,.... ma zmysel snazit sa vyssie uvedene nejako vyuzit? Mozu take veci pri kochacej jazde niecomu prospiet? Vykon ma moc nezaujima kludne by ho tam mohla byt polovica jedine co mi pride trochu zaujimave z praktickeho hladiska je ten "praci" filter.

Alebo sa na to vsetko radsej vysrat?

mam pro tebe genialni reseni. B12 + dynojet + KN filter + scorpion s tebou vymenim za B6 N 2001 v luxusnim stavu a s ukazatelem zarazene rychlosti. Ma presne to, co potrebujes - polovicni vykon a cistej filter. Na kochacku je to to nej co si muzes jen prat goodgoodgood


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
lenkochal (Člen)
18.07.2016 14:42:36
Offline

Re: servis B12 praha

To by som pekelnikovi nemohol urobit, zrovna ked sa zaciname trochu zblizovat :D

Navyse ten dynojet je pouzivany a predpokladam, ze povodny majitel vedel preco ho vymontoval.

K.a.s.y.m. (Člen)
18.07.2016 14:55:34
Offline

Re: servis B12 praha

nevim jestli už to někdo psal nechci to číst ,ale podle schémat měli některý roky a typy vyhřívání karburátorů a tohle je konektror na to smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
18.07.2016 14:59:32
Offline

Re: servis B12 praha

lenkochal psal:

To by som pekelnikovi nemohol urobit, zrovna ked sa zaciname trochu zblizovat :D

Navyse ten dynojet je pouzivany a predpokladam, ze povodny majitel vedel preco ho vymontoval.

jestli je to Dynojet kit 1 tak ten přidává jen ve nižších a středních otáčkách.výsledek je o něco větší krouťák a o zhruba půl litru větší spotřeba toť celý efekt.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
lenkochal (Člen)
18.07.2016 15:27:26
Offline

Re: servis B12 praha

Ano presne tak, mam dyno 1+3 pricom namontovane bolo podla opotrebenia 1. V krabici je aj KN filter, ale je nejaky pocuchany, asi skladovanim. Otazka je, preco by to povodny majitel daval von, ak je to taka parada.... takze asi nebola. Lauf  Scorpion je namontovany a povodny nemam.

Z toho co som sa tu docital mi to pripada, ze moje aktualne problemy v nizkych otackach su sposobene neodbornym vymontovanim toho dyna / zmenou filtra. Lebo aj jedno aj druhe podla toho co tu pisete znamena automaticky odborne preladenie karba a brzdu a to som si isty ze povodny majitel urcite nic z toho nepodnikal.

Takze ja to teraz do servisu dam, len neviem ci kupit novy KN a skusit dat nazad to dyno1 (ked uz je tam ten scorpion) alebo kupit novy papierovy filter a nechat to zostelovat ako to je.... co myslite?

osiris (Člen)
18.07.2016 17:40:12
Offline

Re: servis B12 praha

...jestli nepotřebuješ výkon navíc, tak tam dej jen novej originál filtr a nech to s ním seřídit


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr