Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Výpustní šroub oleje

Palo-1 (Člen)
10.07.2019 07:00:37
Offline

Výpustní šroub oleje

Ahojte, naskytl se mi takový problém s výpušťákem oleje na gsf600.. Nějaký umělec přede mnou zřejmě strhl původní závit a udělal tam větší, takže tam je teď šroub 16ctka s dost hrubými závity, a po výměně oleje to teď samozřejmě kape.. Otázka zní co teď s tím? Jestli tam je ještě možnost vyřezat jiný závit, nebo rovnou sundat vanu a sehnat jinou s nepoškozeným závitem na výpušťák? Dole přikládám foto výpušťáku co tam mám teď...

Palo-1 (Člen)
10.07.2019 07:01:59
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5698_20180817_164513.jpg
Libor46 (Člen)
10.07.2019 07:13:48
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

Myslím, že by stačilo koupit měděnou podložku ke šroubů. Jestli jde normálně dotáhnout (není stržený závit), tak olej nemůže téct ani kapat.


Bandit pičo!
Palo-1 (Člen)
10.07.2019 07:28:41
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

Měděnou podložku tam mám, takovou tu stlačovací, nebo jak ji mám popsatidontknow 4měsíce byl klid a teď to začlo kapat...

tachec (Člen)
10.07.2019 07:39:48
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

Kdyby jsi náhodou potřeboval, tak olejovou vanu na GSF 600 (ročník 2000 a novější) mám. Závit výpušťáku má v pořádku.


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
Palo-1 (Člen)
10.07.2019 07:56:49
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

Díky za nabídku, psal jsem ti meil. Zatím sonduju možnosti, jestli mě sundání a výměna celé vany může minoutidontknow Je fakt že to je tak kapka za cca 3dny.

osiris (Člen)
10.07.2019 08:15:20
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

Libor46 psal:

Myslím, že by stačilo koupit měděnou podložku ke šroubů. Jestli jde normálně dotáhnout (není stržený závit), tak olej nemůže téct ani kapat.

...přidávám se k názoru good (je jedno jestli těsnění bude měděný nebo hliníkový; měděný lze tzv. vyžíhat a funguje dál, není li to teda to půlený, hliníkový naopak ne)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
tachec (Člen)
10.07.2019 08:20:25
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

Jinak kapku za 3 dny bych teda fakt asi neřešil...


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
K.a.s.y.m. (Člen)
10.07.2019 09:08:02
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

No nevim co je vyhodnejsi..jestli hlinikova nebo medena podlozka za 5 Kc nebo jina vana ,tesneni pod vanu a podlozka pod vypustak,ale je to vec kazdeho😀


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Palo-1 (Člen)
10.07.2019 09:08:09
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

No jsem docela puntičkář a štve mě tosmile1 Navíc to ze začátku nekapalo vůbec, potom se ten šroub trošku "rosil", no a teď to semtam kapne, tak nevím kam až to může jít dálidontknow No pro začátek ho asi zkusím ještě více dotáhnout, tak doufám že ho nestrhnu...

Palo-1 (Člen)
10.07.2019 09:10:31
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

K.a.s.y.m. psal:

No nevim co je vyhodnejsi..jestli hlinikova nebo medena podlozka za 5 Kc nebo jina vana ,tesneni pod vanu a podlozka pod vypustak,ale je to vec kazdeho😀

Já tam měděnou podložku mám, dával jsem tam úplně novou, takovou tu půlenou co se přitahováním stlačuje... Jak jsem psal cca 4měsíce byl klid a teď to semtam kapne.

K.a.s.y.m. (Člen)
10.07.2019 11:00:01
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

Palo-1 psal:
K.a.s.y.m. psal:

No nevim co je vyhodnejsi..jestli hlinikova nebo medena podlozka za 5 Kc nebo jina vana ,tesneni pod vanu a podlozka pod vypustak,ale je to vec kazdeho😀

Já tam měděnou podložku mám, dával jsem tam úplně novou, takovou tu půlenou co se přitahováním stlačuje... Jak jsem psal cca 4měsíce byl klid a teď to semtam kapne.

No jestli to prevrtali nemusi byt uplne kolmo zavit a tahle podlozka je dost nizka..zkus dat silnejsi..klidne hlinikovou at se lepe omackne a uvidis.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
10.07.2019 21:28:33
Offline

Re: Výpustní šroub oleje

....taky se mi jednou povedlo nainstalovat vlozku mimo osu a musel jsem upravovat dosedaci plochu...od ty doby to delam jen ve stojanovy vrtacce, protoze pri prerezavani zavitu vzdycky vanu sundavam,...delat to na motoru je tak trochu prasarna...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr