Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Dotaz na stavare - akumulacky

Ondráš (Člen)
13.03.2019 14:43:37
Offline

Dotaz na stavare - akumulacky

Ma cenu menit stare akumulacky za nove? Kdy ano? Kdy ne?
Ma s tim nekdo zkusenosti?

Diky.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
corimec (Člen)
13.03.2019 15:07:18
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Rozdil je v rozmerech.Novy kamna se stejnym vykonem budou polovicni oproti starejm.Jinak co si vzpominam tak se  u babičky obcas vymenil ventylator,kdyz byl hlucnej.Pak uz je to dizajnu ,stary jsou hnusny.

osiris (Člen)
13.03.2019 15:17:36
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

corimec psal:

...........................Pak uz je to dizajnu ,stary jsou hnusny.

...to píšeš zrovna jemu? (viz podpis) bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
13.03.2019 15:42:13
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

osiris psal:
corimec psal:

...........................Pak uz je to dizajnu ,stary jsou hnusny.

...to píšeš zrovna jemu? (viz podpis) bigsmile

Si to budu muset zmenit, pac to s cim to bylo spjate uz je trochu pase...bigsmile

2 Corimec: Je treba nejaky rozdil v ucinnosti tech starych a tech novych? Me treba prijde, ze je to furt nejaka topna spirala co nahrejva... neco... Takze ta ucinnost by asi mela bejt +/- stejna. Nebo ne?
Vzhled me zas tak moc nezajima. Spise parametry.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Banditatom (Člen)
13.03.2019 16:58:14
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Optej se Datlika ten mel nove akumulacky.....nebo si kup bilou barvu a neres nicbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
corimec (Člen)
13.03.2019 17:47:06
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

No ty stary jsem stěhoval ven a museli se rozebrat,protože byli těžký jak kráva.Vevnitř jsou nějaký cihly,který byli navlíknutý na tech topnej trubkách.Ty ti vlastně ty cihly ohřejí levnym proudem a naukumulují do sebe to teplo,který se uvolnuje behem dne.Ikdyž mi elektrykář řikal at se na to vyseru,že ty starý ještě vydržej,tak jsem stejně koupil nový.Při stejnym výkonu byli zkoro poloviční,lehčí a větrák nehlučný.Ale taky byli pekne drahý nekdy před 15 lety jsem dával 25kč.Jako jestli to chceš pro sebe a budeš tam ještě bydlet tak zainvestuj podle mě je to jako s plynovym kotlem,ledničkou,pračkou atd.Sice to maká,ale je to 20let starý.Spotřeba bude jinde.

corimec (Člen)
13.03.2019 17:51:02
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

tomasNJ (Člen)
13.03.2019 18:25:05
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

corimec psal:

No ty stary jsem stěhoval ven a musely se rozebrat,protože byly těžký jak kráva.Vevnitř jsou nějaký cihly,který byly navlíknutý na tech topnej trubkách.Ty ti vlastně ty cihly ohřejí levnym proudem a nakumulují do sebe to teplo,který se uvolnuje behem dne.Ikdyž mi elektrikář řikal at se na to vyseru,že ty starý ještě vydržej,tak jsem stejně koupil nový.Při stejnym výkonu byly skoro poloviční,lehčí a větrák nehlučný.Ale taky byly pekne drahý nekdy před 15 lety jsem dával 25kč.Jako jestli to chceš pro sebe a budeš tam ještě bydlet tak zainvestuj podle mě je to jako s plynovym kotlem,ledničkou,pračkou atd.Sice to maká,ale je to 20let starý.Spotřeba bude jinde.

doučování na i/y by Ti prospělo bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

a to jsem se na tu hovorovou mluvu a čárky vysral  bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

ps: ty cihly jsou z šamotu bigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
osiris (Člen)
13.03.2019 18:35:01
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

tomasovi: co to má kurva bejt surprisedbigsmile
ne z, ale ze bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
corimec (Člen)
13.03.2019 18:40:38
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Děkuji ti náčelníku že jsi se mne zastalbigsmile

Mour (Člen)
13.03.2019 18:50:12
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

osiris psal:

tomasovi: co to má kurva bejt surprisedbigsmile
ne z, ale ze bigsmile

Parťák: přečti si radši šamoT naopak bigsmilebigsmilebigsmile

tomasNJ (Člen)
13.03.2019 22:30:04
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Mour psal:
osiris psal:

tomasovi: co to má kurva bejt surprisedbigsmile
ne z, ale ze bigsmile

Parťák: přečti si radši šamoT naopak bigsmilebigsmilebigsmile

to já dávno vím partaku...:)


onassis: ale piču bigsmilebigsmile sem psal, že hovorovou neřešímbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
osiris (Člen)
13.03.2019 23:13:23
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

...tak už zas budu radši držet hubu bigsmilebigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
zzzmrzlinar (Člen)
14.03.2019 00:57:46
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondras - mas naprostou pravdu, ze nahrejvani odporovym dratem ma vicemene stejnou ucinnost. Rozdil je v tom, ze ty stary moc neizolujou ty nahraty cihly uvnitr, takze si to pres den spis sala. Ty novy teplo udrzej vic v sobe kdyz je potreba
Jestli pojedes na to salani tak uplne v pohode, hur se tim reguluje teplota kdyz je jeden den minus deset a druhej plus deset. Novy maj ten vetrak znatelne tissi. Pak uz zminena velikost

Lihy (Člen)
14.03.2019 10:38:42
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

zzzmrzlinar psal:

Ondras - mas naprostou pravdu, ze nahrejvani odporovym dratem ma vicemene stejnou ucinnost. Rozdil je v tom, ze ty stary moc neizolujou ty nahraty cihly uvnitr, takze si to pres den spis sala. Ty novy teplo udrzej vic v sobe kdyz je potreba
Jestli pojedes na to salani tak uplne v pohode, hur se tim reguluje teplota kdyz je jeden den minus deset a druhej plus deset. Novy maj ten vetrak znatelne tissi. Pak uz zminena velikost

Takže jinak řečeno hlavní je vědět jakou má tvůj barák/byt tepelný ztráty a tepelnou setrvačnost.... Záleží totiž na tom jak rychle ti ta místnost chladne. Jestli máš velký ztráty budou lepší ty starý (čím vyšší hmotnost, tím víc energie pojmou), protože ti bude fuk, že neumí moc regulovat výkon (potřebuješ uskladnit hodně energie a co nejdéle jí vydávat ve vyšším množství). No a jestli máš ztráty menší, tak je zase lepší mít kamna lehčí ale izolovaný, který sice tolik energie nepojmou, ale zase jí umí lépe uchovat a dávkovat v čase.
ps. Sálání je na vytápění mnohem účinější než foukání horkýho vzduchu větrákem

Ondráš (Člen)
14.03.2019 12:27:47
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Kde je pruser +/- vim (report energetickych ztrat mam).
Snazim se s tim neco udelat. V prvni rade pujdou okna a dvere (to je uz celkem jasny), ale v druhem sledu bych se chtel podivat i na to vytapeni.
Kdyz uz jsme u tohodle tematu, vite o nejake vnitrni malbe/nateru, ktera by byla i termoizolacni (a fungovala alespon trochu) + s ni mate dobre zkusenosti (zadne plisne a vlhkost...)? Necekam od te barvy zazraky, ale zvenku dat izolaci nemuzu, zevnitr se mi nechce, tak me napadla ta barva.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
14.03.2019 12:42:01
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Vis ze vnitrni izolace je v podstate blbost..pokud je to teda cihlovy.v podstate uz jen vymena oken hodne usetri..dalsi velka cast ti utika vetsinou stropem..teda za predpokladu ze nad tebou neni dalsi byt


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
14.03.2019 12:51:05
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondro tchan nekde splasil jemny stuk ktery obsahoval nejakevetsi procento sopecneho popela. Pouziva se to jako vnitrni sterka a prave ma izolacni vlastnosti.....neveril jsem tomu a opravdu to fungujegood jinak stejny problem chlad vlhko plisne od te doby pokoj.....vecer s nim budu kdyz tak se pripomen a optam se ho jak se ten srac jmenovalgood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Ondráš (Člen)
14.03.2019 12:55:11
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ja jsem k tem barva taky trochu skepticky, ale radsi se zeptam nekoho, kdo je z oboru. Prizpevkum v diskuzich kde rikaji, ze natreli stenu a najednou se teplota zvedla o 2 stupne bez jakyhkoliv dalsich zmen moc neverim.help

Strop jsem si rikal, ze bych snizil... Pak jsem zjistil, ze uz jsou vsude snizene. Jsem v prizemi a nad sebou mam dalsi byt.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Banditatom (Člen)
14.03.2019 13:10:44
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Nebavim se o zazracne barve od horsta ale o sterce.....a opravdu to fungujegood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Ondráš (Člen)
14.03.2019 14:09:29
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Nejakou konkretni bys prosim uvest nemohl?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Banditatom (Člen)
14.03.2019 16:17:46
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Nechlastej uz ty irske patoky spatne s toho vidisbigsmile vecer az budu s tchanem optam se tigood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Lihy (Člen)
14.03.2019 17:02:23
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondráš: To řešíš byt v ČR nebo UK? Je tvůj nebo nájemní?
Proč to řešíš (jako platíš hodně moc peněz za topení? nebo ti plesnivěj rohy místností? nebo co?)
Kde je +/- "průser" podle toho energetickýho rozboru (což nevim co je, ale jestli to má stejnou vypovídací hodnotu jako průkaz energetické náročnosti budovy tak ti to nic moc o reálnejch ztrátách na konkrétních místech neřekne)
Vono totiž aby sis ve finále nepřidělal za dost peněz dost starostí....
Ps Termoizolační malířská barva/tenkovrstvá stěrka je nesmysl (což mě u tebe docela překvapuje, že na to věříš, ánžto bych předpokládal, že když válíš matiku, tak fyzika ti taky nebude úplně cizí). Barva ti může maximálně odrazit nějakou část vlnění... Ten sopečnej popel nebo co tu někdo psal bude patrně fungovat ne jako termoizolační ale jako hydroizolační, čímž pádem se ti nebudou dělat mapy na stěnách od kondenzované vlhkosti ze zdi a pokud se rosí přímo povrch stěny, nevsákne se a rychleji se odpaří (pokud to neni extrém, že ti po zdi tečou čůrky vody).

Ondráš (Člen)
14.03.2019 19:56:41
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Banditatom psal:

Nechlastej uz ty irske patoky spatne s toho vidisbigsmile vecer az budu s tchanem optam se tigood

Vogo mozna mi zbude akorat ten chlast, protoze doma neustale posloucham, ze je tam zima. help

Lihy psal:

Ondráš: To řešíš byt v ČR nebo UK? Je tvůj nebo nájemní?

Vlastni a IRL.

Lihy psal:

Proč to řešíš (jako platíš hodně moc peněz za topení? nebo ti plesnivěj rohy místností? nebo co?)

Je tam zima, platim celkem dost za topeni (a to zatim neobyvame vsechny mistnosti), kdyz ho vypnu, tak teplota klesne za noc (cca 6-7h) o 5 stupnu (zalezi jak je venku) a tim co tam mame to nevytopime na vic nez cca 20 stupnu. Plisen pokud vim nikde neni.

Lihy psal:

Kde je +/- "průser" podle toho energetickýho rozboru (což nevim co je, ale jestli to má stejnou vypovídací hodnotu jako průkaz energetické náročnosti budovy tak ti to nic moc o reálnejch ztrátách na konkrétních místech neřekne)

Tady tomu rikaji BER (asi je to podobne tomu co rikas). Tam byly urceny vice mene podlahy a okna jako mista pro zlepseni.
Co si z hlavy pamatuju konkretni cislo, tak U-value tam u oken byla uvedena 2.7 a vyse, coz mi prijde celkem dost vzhledem k tomu, ze co jsem koukal na lokalni vyrobce, tak i obyc okna maji tak 1.3 W/m2*K. Ty lepsi maj pod 1. Barak je 20 let stary.

Lihy psal:

Ps Termoizolační malířská barva/tenkovrstvá stěrka je nesmysl (což mě u tebe docela překvapuje, že na to věříš, ánžto bych předpokládal, že když válíš matiku, tak fyzika ti taky nebude úplně cizí). Barva ti může maximálně odrazit nějakou část vlnění...

Zatim jedu brainstorming. Rikam vsechno a pak to proberu.
A jak jsem psal vyse. Jsem skepticky k tomu, ze po vymalovani stoupne teplota bez dalsich zmen o 2 stupne. Moje otazka je, jestli to vubec nejaky efekt ma. Nepredpokladam, ze mi cele bydleni odizoluje jedna vrstva molekul.

Malovat stejne chceme a kdyby to pomohlo alespon trochu, tak proc to alespon nezminit. Vsechny ostatni moznosti jsou na realizaci narocnejsi. Pokud si nekdy na ostrovech platil remeslnika, tak vis.

Lihy psal:

Ten sopečnej popel nebo co tu někdo psal bude patrně fungovat ne jako termoizolační ale jako hydroizolační, čímž pádem se ti nebudou dělat mapy na stěnách od kondenzované vlhkosti ze zdi a pokud se rosí přímo povrch stěny, nevsákne se a rychleji se odpaří (pokud to neni extrém, že ti po zdi tečou čůrky vody).

Zdi se mi nerosi. Rosila se podlaha, ale to bych rekl, ze se uz taky ztratilo. Rosi se mi zevnitr dvere, protoze palubky toho proste moc nezaizolujou ani kdyz jich jsou 2 vrstvy.help

Okna a dvere porste pujdu. Bez jejich vymeny se asi zmena k lepsimu cekat neda. Pri te prilezitosti jsem chtel nejak jednoduse vylepsit zdi a hlavne jsem chtel vedet, jestli ma cenu menit ty 20 let stary akumulacky. Coz byl puvodni muj dotaz.

Ale jinak samo diky za vsechny pripominky. Stavar fakt nejsem a ani par prednasek z fyziky na VS, kdy jsem neco podobneho (pred skoro 15 lety) delali mi nenahradi cloveka, co v tom dela. Ani ta matika uz neni to co byvala (4 a vycerozmerne prostory uz bych fakt nedal), ikdyz Kellyho bych asi zvladnul furt. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
14.03.2019 22:01:52
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondro jestli je zděný..myslím jako z pálených cihel nebo porobetonu (ytong) atd. tak zdi asi neřeš..hlavní problém bude v těch oknech a dveřích. Pokud byla orosená podlaha tak to je taky trošku divný..kdoví co pod tou podlahou je..spíš není. A že akumulačky nejsou ideální topení je taky jasný..jestli máš problém s podlahou a topením a stejně budeš topit elektrikou..tak bych to zkombinoval,ale já mluvím za sebe.. já bych si to sfouknul sám..pokud řešíš řemeslníky tak akumulačky chápu.
P.S. u rodičů se jen výměnou oken a zateplením půdy hodně změnil styl topení..úspora je dost znatelná.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lihy (Člen)
14.03.2019 22:36:54
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Vono je to právě složitý....když totiž uděláš jen něco může se stát že se situace v jinym směru zhorší. Všechny problémy při zateplování se točej kolem rosnýho bodu.
Takže současná situace je:
neizolovaná podlaha - to jednoduše můžeš vylepšit kobercem s vysokym vlasem v koupelně by byl fajn infrapanel na strop. Pokud jsou tam dlaždice, tak je to i ohřeje a tím že teplo stoupá nahoru není ztráta tak velká (jako že by si nějak dramaticky ohříval zem pod podlahou....trochu jo ale asi lepší než mít v kupelně vlhký studený dlažky - vlhký proto, že dlažky dobře vedou teplo takže budou studený od podlahy (akumulačkama podlahu moc nezahřeješ bo teplo jde nahoru), ty si v koupelně budeš topit na 25 a vzduch nasytíš párou při sprchování atd. = kondenzace vody na chladnym povrchu).
Okna dveře = výměna....bacha zase na kondenzaci ty nový okna budou mít patrně lepší izolační vlastnosti než zdi kolem a budou těsnit = vlhkej vzduch z dýchání, vaření, sprchování v tom bytě bude dokud to okno neotevřeš... zase ten problém na styku teplý/studený povrch = budeš muset větrat (což nevim jak se sníží vlhkost větráním v Irsku který si představuju jako věčně zamlženou zemi bigsmile...no dělaj se i odvlhčovače, ale ty jsou zase napájený elektrikou....) a nebo mít i pořádný kamna na dříví (v irsku asi na rašelinu :) )který sajou vzduch z místnosti (což se u nás už nově nesmí) ty sušej vzduch patrně nejlíp a dokonce i topěj :).
Stěny - s těma jedině z venku, případně si udělat dřevěnej obklad (je to spíš pocitový než jako izolace - nesálá tolik chlad od stěn), ale je nebezpečí, že ti to za tim bude plesnivět.
Strop - jestli máš sníženej šla by tam nafoukat celulóza nebo vata (jestli tam nic neni tak přispíváš značnou měrou na topení sousedům), zase bacha ve styku zateplenej strop studená stěna.
Jinak ještě jedna věc, pokud si byt vytopil max na 20 a nikde se vlhkost neobjevila, neznamená to, že když budeš topit na 22 stále tam nebude...rosný bod se posouvá výš s rostoucí teplotou, takže pokud budou mít stěny stále třeba 13 stupňů a nebudou se schopný ohřát, tak ti na nich začne kondezovat voda...nejspíš v rozích venkovních stěn u podlahy...pomůže šoupnout ty akumulačky do těch rohů....ale zase topíš do zdi = velká ztráta.
Suma sumárum, dobře počítej protože nakonec můžeš zjistit, že jestli v tom bytě budeš 10 let vyjde tě nejlevněji koupit dvoje akumulačky ještě k těm starejm a propálit víc elektriky než dělat fůru opatření s mírně nejistym výsledkem...u baráku bych o tom asi moc nepřemejšlel, ale u toho bytu fakt nemůžeš udělat všechno co by se mělo a tak je to prostě loterie. Bohužel vím o čem mluvim...i když bohu dík v domě kde bydlíme jsem udělal všechno od A do Z a zatim to funguje parádně, jinde kde jsem z ekonomickejch důvodů šel cestou menších nákladů a dílčích vylepšení to stoprocentní neni (hlavně co se kondenzace par týče. Lepší než to bylo to je, ale člověk se tomu musí trochu přizpůsobit).

K.a.s.y.m. (Člen)
15.03.2019 09:16:43
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Hele Lihu dotaz.jak to ze se nesmi brat vzduch z mistnosti??jako rozumim tomu z pohledu novych oken kdyz mistnost udelas skoro vzduchotesnou,ale to by pak takovy kamna nesmeli delat a porad se koupi...ja si teda pri stavbe baraku pod kamna pritahnul venkovni vzduch,ale neni primo napojeny na kamna..jen je v prostoru pod nima,ale to bylo spis z duvodu aby mi to nekradlo kyslik z misrnosti a dalo se tam normalne dychat bez otevreni oken😁

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/760_20190315_091454.jpg

:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Petr J. (Člen)
15.03.2019 10:02:22
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:

Hele Lihu dotaz.jak to ze se nesmi brat vzduch z mistnosti??jako rozumim tomu z pohledu novych oken kdyz mistnost udelas skoro vzduchotesnou,ale to by pak takovy kamna nesmeli delat a porad se koupi...ja si teda pri stavbe baraku pod kamna pritahnul venkovni vzduch,ale neni primo napojeny na kamna..jen je v prostoru pod nima,ale to bylo spis z duvodu aby mi to nekradlo kyslik z misrnosti a dalo se tam normalne dychat bez otevreni oken😁

...přesně o tom to je....bez přivodu vzduchu to dnes nejde....

Nejde o to, že by se ta kamna nesměla vyrábět, ale že jim je nutno technicky zajistit přívod vzduchu...

Ondráš (Člen)
15.03.2019 10:51:44
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:

...Pokud byla orosená podlaha tak to je taky trošku divný..kdoví co pod tou podlahou je..spíš není.

Reknu ti to takhle... Jak se do mobilu da instalovat hledacka dratu ve zdech, tak jsem si ji pokusne nainstaloval (puvodne proto, ze jsem fakt hledal ty draty) a nad mistama, kde byla ta orosena (spis morka) podlaha se mohla uplne zblaznit. Takze nevim. Mozna je tam nejaky svod kanalizace a odtud tahne chlad nebo nevim co jineho by tam mohlo byt.help
A nebo je tam poklad. bigsmile

K.a.s.y.m. psal:

A že akumulačky nejsou ideální topení je taky jasný..jestli máš problém s podlahou a topením a stejně budeš topit elektrikou..tak bych to zkombinoval,ale já mluvím za sebe.. já bych si to sfouknul sám..

Vypraveni o tom jak se na ostrovech bydli by bylo celkem na dlouho. Kdo tu nekdy zil tak vi, ze pro mistni jsou nase baraky obrovske a mame doma pretopeno. smile1
Ja si elektriku sam delat nechci, protoze kdyby se stal nejaky prusivh, neco od toho chytlo a ja vypalil i dalsi 2 patra nademnou, tak si to muzu jit hodit. Nemusi to byt primo chyba instalace, ale hadej se s pojistovnou, kdyz by mela zaplatit 3 patrovej barak.help
Nemam papir na to to delat a pojistovna by me poslala do prdele.
Vodu si delam sam. Jsem v prizemi a vytopim maximalne sebe.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Banditatom (Člen)
15.03.2019 11:46:27
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ty a nebudes met lepsi kdyz ji koupis hruby svetr a vlnene ponozky?bigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Petr J. (Člen)
15.03.2019 11:50:28
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Banditatom psal:

Ty a nebudes met lepsi kdyz ji koupis hruby svetr a vlnene ponozky?bigsmile

...tos jim mohl rovnou poradit, že mají častěji šukat neb třením vzniká teplo...bigsmilebigsmile

Ondráš (Člen)
15.03.2019 12:09:43
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

2 Lihy:
Diky za komplxni prehled. good Jsem omezen tim, ze je to bytovy dum a ne samostatne stojici barak, takze nemuzu udelat vsechno (tak aby to nestalo nesmysl nebo protoze mi to proste nepovoli), ale neco udelat chci, jinak mi pani zacne v kuchyni rozdelavat ohne jak cikani.smokin

Kdyz teda udelam nejaky zaver:
- Okna a dvere vymenit (prizpusobit novemu stavu vetrani mistnosti)
- Na termoizolacni barvu se vysrat
- Na zem koberce kde to pujde
- Na snizeny strop vatu/celulozu
- Do koupelny infrapanel

A co ty akumulacky? Asi pockat po vymene tech oken, ne?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
15.03.2019 12:15:36
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Shrnul jsi si to pekne😁😁👍👍


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
15.03.2019 12:19:36
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Banditatom psal:

Ty a nebudes met lepsi kdyz ji koupis hruby svetr a vlnene ponozky?bigsmile

Vogu to uz vsechno ma...help
Ponozky, svetr, deku, caje se zazvorem a zensenem na zlepseni prokrveni koncetin.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
čočkin (Člen)
15.03.2019 23:30:56
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

bigsmilebigsmilebigsmile


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Lihy (Člen)
16.11.2019 21:22:50
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondráš psal:

2 Lihy:
Diky za komplxni prehled. good Jsem omezen tim, ze je to bytovy dum a ne samostatne stojici barak, takze nemuzu udelat vsechno (tak aby to nestalo nesmysl nebo protoze mi to proste nepovoli), ale neco udelat chci, jinak mi pani zacne v kuchyni rozdelavat ohne jak cikani.smokin

Kdyz teda udelam nejaky zaver:
- Okna a dvere vymenit (prizpusobit novemu stavu vetrani mistnosti)
- Na termoizolacni barvu se vysrat
- Na zem koberce kde to pujde
- Na snizeny strop vatu/celulozu
- Do koupelny infrapanel

A co ty akumulacky? Asi pockat po vymene tech oken, ne?

Tak Jak to dopadlo? Už začíná zima... pořešil si to stavebně nebo natahal dom dost nábytku vod konťasů abys mohl rozdělat v tý vaší kytchen oheň?bigsmile

Ondráš (Člen)
18.11.2019 18:42:50
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Co se nepovedlo:
Chtel jsem zaizolovat strop foukanou celulozou...
Prijel chlap,kouknu dirou po kabelu a povida, prijedeme za 14 dni a udelame to.
Za 14 dni prijeli udelali diru do stropu a prisel na to, ze jsou tam asi 3 cm drevene hranoly pripevnene primo na beton, na tom na pric zase 3 cm hranoly a na tech hranolech uchycen ten sadrokarton.
Takze to na strope udela takovy "rost", a nebylo mozne tam tu celulozu zafoukat. Nehlede na to, ze tam fakt bylo tak 6-8 cm mista, ktere bylo prepazeno tema hranolama... Takze zadelal diru a zase odjel. Celuloza teda ne.
Rika, znam nekoho, kdo tyhle blbe pristupne prostory dela (vstrikne penu, ktera se roztahne). Zavolam mu dneska a zitra mu zavolej a domluv se s nim.
Tak mu druhy den volam. A ze o tom vi, ale ze to delat nebude, protoze je tam malo mista a bouji se, ze by ta pena mohla pri roztahovani ten sadros roztrhat, ze to nedokaze na takhle malem a clenitem prostoru odhadnout.
Tedy na strop je jedina varianta to cele sundat. bad

Akumulacky jsem vyhodil a misto nich dal elektricke radiatory s keramickou vlozkou. Dokazou na rozdil od tech akumulacek topit i pres den, tak je v byte docela dobra tepelna pohoda cely den. Z tohodle pohledu super.
Trochu me sere ta firma, kde je zakaznicka podpora tragicka. Mesic slibuji, volas 3 lidem, za pul roku se tam vystridali 3 obchodaci se kteryma jsem se bavil, navic poslali blbe jedno topeni a zaslani nahradni ridici jednotky trvalo 3 tydny.
Pak trochu nechapu tu regulaci, nastavis si tam rekneme 20 stupnu a ono se vypne pri 21 (teplota na displeji toho radiatoru). Proc? Ptal jsem se technika na telefonu, poslal skrz to 2 emaily... Nikdo nevi proc to tak je...help
Podobny problem kdyz teplota klesa... Vidim na displeji toho radiatoru 20 stupnu, ale neprijde mi, ze je v pokoji 20. Zmacknu nahodne tlactiko na panelu toho radiatoru... Skoci tam 18 stupnu a zacne to topit. Proc?
Ani technik, ani emaily mi odpoved neposkytly. help
Kdyz jsem to montoval, tak tam byla takova rozpera, kterou ale blbe vylisovali a nesel tam prostrcit sroubek a chitit do maticky. Tak jsem chtel, aby mi poslali novou rozperu.
Prej to mam uchytit bez toho, ze to neni potreba. Tak proc to tam, kurva, davaj?surprised
Technologie rekneme +/- OK, ale firma tragicka. Nasel jsem na ni jen par recenzi, ale byly pozitivni, tak jsem do toho sel. Otazka, je, jestli by se takhle nechovaly i jine firmy.
Spotrebu uvidim po zime... Ale bude nas to stat vic, coz je pochopitelne. Pred tim bylo teplo jen rano, dneska je teplo cely den.

Pristi rok vymenim okna a dvere a tim se na to asi vyseru.
Vykaslu se na tu koupelnu. Travime tam minimum casu a na tu chvili co tam jsme si staci zapnout ten primotop s fukarem co tam je. Ten to ohreje rychle.
Podlahu asi necham jak je. Kde je koberec, tam to asi netreba resit a kde je plovoucka, tak tam je pod ni izolace (kontrolovano). Vysekavat dlazidice nebudu. Musel bych kvuli tomu rozebrat celou kuchynskou linku.
Nejvic ale pomohlo, ze travime vic casu v obyvaku, kde je plovoucka a sedime blizko u topeni.smokin Plus jsem pani presvedcil, ze ted je v mode "hygge", takze kdyz ma deku, teple ponozky svetr a horky caj, tak je vlastne hrozne IN. bigsmile
Vlhkost se tou zmenou tepeni trochu srazila, ale vis co... Kdyz mas venku permanente 80-90% vlhkost, tak se dostat na tech 65% co je doporuceno je bez elektrickeho odvlhcovace (nebo tech kamen) skoro nemozny.help

Toz tak. Az v lete vymenim ty okna, tak uvidim co dalsi zimu.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kuba B12 (Člen)
18.11.2019 20:48:25
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Asi bud rad ze tam nemas tu celuozu.  Pri takovy vlhkosti je dost pravdepodobny ze by natahla vodu a zplesnivela.  Takze to dopadlo dobre


honda je honda
Lihy (Člen)
22.11.2019 01:57:59
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondráš psal:

Trochu me sere ta firma, kde je zakaznicka podpora tragicka. Mesic slibuji, volas 3 lidem, za pul roku se tam vystridali 3 obchodaci se kteryma jsem se bavil, navic poslali blbe jedno topeni a zaslani nahradni ridici jednotky trvalo 3 tydny.
Pak trochu nechapu tu regulaci, nastavis si tam rekneme 20 stupnu a ono se vypne pri 21 (teplota na displeji toho radiatoru). Proc? Ptal jsem se technika na telefonu, poslal skrz to 2 emaily... Nikdo nevi proc to tak je...help
Podobny problem kdyz teplota klesa... Vidim na displeji toho radiatoru 20 stupnu, ale neprijde mi, ze je v pokoji 20. Zmacknu nahodne tlactiko na panelu toho radiatoru... Skoci tam 18 stupnu a zacne to topit. Proc?
Ani technik, ani emaily mi odpoved neposkytly. help

No nevím jak to máš řízené. Píšeš, že máš řídící jednotku...ale je to řídící jednotka nebo pouhý termostat? Pokud máš řídící jednotku, máš čidlo venkovní teploty?
Jestli máš obyč termostat, tak tam bývá napsáno jak zapíná a vypíná. Je tam nějaké rozmezí (co jsem viděl tak to bývá +- 0,5°C, takže nastavíš si 20°C a začne topit když ti teplota klesne na 19,5 a přestane topit když se dostaneš na 20,5...) tvoje dva stupně + a dva - se mi zdají moc, ale může to být velkým výkonem těles a jejich tepelnou setrvačností (popíšu dál) . Jediný co mě napadá je mrknout do nastavení jestli tam lze nastavit tu odchylku kterou má hlídat, upravit výkon jednotlivých těles a pokud nelze, tak některý z akumulaček odpojit . Pokud máš řídící jednotku v pravém slova smyslu, tak ti to měli nastavit ti co to montovali....protože je to dost oser (no ale mě to taky nastavili ty co to montovali a přesto vím, že je to oser bo to nastavili blbě a musel jsem si dokoupit vnitřní čidlo teploty se zpětnou vazbou do ŘJ :) ). Tam se totiž podle typu nastavuje fůra parametrů (nebudu vše popisovat bo třeba ta moje má cca 800 řádku co se zadávají, ale mám složitější systém...koukni co máš za typ a hledej jak se dostat do "servisního nastavení" já tam mám "konečný uživatel" (tam je prd), "servisní technik"(to je to ideální) a "uvedení do provozu (definuješ i vstupy. čerpedla který co pohání, čidla který co měří atd. ). V první řadě tě zajímá topná křivka a její posun (najdi si na netu je to celkem časově náročný dobře to nastavit...mě se s tim nechtělo drbat a proto jsem koupil to čidlo aby šla spustit funkce automatického přizpůsobení topné křivky...borci mi nastavili strmost 0.9 a automat to posunul během 14 dnů na 0.16 což je sakra rozdíl) a třeba i tepelná setrvačnost objektu. Je možné že automatickou úpravu topné křivky lze spustit pouze s ekvitermním a interním čidlem (aby měla ŘJ co vyhodnocovat...můj případ...teplotu mám teť nastavenou na 23 a topení stále topí, tak že mi teplota kolísá mezi 22,9 a 23.) Pokud máš ekvitermní (venkovní teplotní) čidlo, tak i určuješ v % jakou "váhu" má řídící jednotka dát vnitřnímu termostatu při výpočtu topného výkonu. Tím si zase můžeš odladit pokud nemáš termostat uplně ideálně umístěnej, abys neměl v jinejch místnostech zimu nebo na opak aby ti tam právě nedocházelo k přetopení a následnému vypnutí, protože to právě způsobuje ty výkyvy v teplotě, kór u systému topení, které má značnou akumulační schopnost. Např. teplovodní podlahovky jako mám doma. Prostě když jí vypne termostat který je v pokoji, tak sice dlouho trvá než vychladne, ale pak je situace taková že: termostat (nastavenej třeba na 22° sepne povel k topení když je 21,5, jenže než se tou vodou ohřeje ta masa betonu tak teplota v pokoji stále může klesat....pak topí až na 22,5 kdy vypne termostat, jenže ta podlaha má třeba 28° a zase dlouho trvá než vychladne, takže teplota se zvyšuje ještě nějakou dobu po té co vypnul termostat....No a pokud to nemáš všechno dobře nastavený tak to pak topí jinak než chcešass
Napiš jestli máš opravdu řídící jednotku nebo termostat (tam lze nastevit pouze teplotu noc/den a který den má kdy topit + třeba dovolenou) a jestli máš na fasádě venkovní čidlo. pak jestli jde regulovat výkon na jednotlivejch topnejch tělesech a třeba něco vymyslíme aby paňmáma nemusela sedět u telky v tý asexuální dece a měls jí chuť šukat bigsmilebigsmilebigsmile

Filous (Člen)
22.11.2019 08:18:35
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

...no ty volesurprised ...zlatá králikárna, votočim kolečkem na jednu stranu a je teplo, votočim na druhou a je zimagoodbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
22.11.2019 08:28:37
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Hele Lihu teplotni vykyv +2 a -2 je klasika u vetsiny termostatu.obvykle je nastaveny na +-1 ale jeste obvykleji na +- 0,5 velka cast termostatu ma moznost prepinat mezi tito rezimy..me se po dlouhem patrani podarilo sehnat +- 0,1 a ten je na moje podminky ideal
I ty +- 0,5 zensky nejak blbe snasi😁
Ve velky vetsine stejne topim teplovzdusnyma krbovkama,ale kdyz nejsme doma tak to elektrokotel sefuje docela pekne kdyz ma tam maly rozsah regulace👍


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
huskyb12 (Administrator)
22.11.2019 08:52:49
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Mám venkovní čidlo, mám vnitřní čidlo a podlahovku. První zimu sem to ladil a vod tý doby to maká jak má. Důležitý ale je aby to jelo furt - jak píše Lihoměr setrvačnost podlahovky je klidně 4 hodiny ... lakoty s časovejma voknama pláčou :)
Jo a technik mi nastavil křivku na 1,2 páč tak to tak maj všichni pane, povídal. Jedu na 0,6 ...


ale di, Ty brepto ...
Banditatom (Člen)
22.11.2019 09:43:47
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Filous psal:

...no ty volesurprised ...zlatá králikárna, votočim kolečkem na jednu stranu a je teplo, votočim na druhou a je zimagoodbigsmile

bigsmilebigsmilebigsmileteplo on teplo off


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Billy (Člen)
22.11.2019 10:52:02
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Petry do rohu bigsmile good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
K.a.s.y.m. (Člen)
22.11.2019 12:50:18
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Filous psal:

...no ty volesurprised ...zlatá králikárna, votočim kolečkem na jednu stranu a je teplo, votočim na druhou a je zimagoodbigsmile

A pak se ty v kralikarnach divi kdyz jim prijde vyuctovani a nic s tim neudelaji..a plati i kdyby meli topeni vypnuty😎


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
22.11.2019 14:17:54
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...no ty volesurprised ...zlatá králikárna, votočim kolečkem na jednu stranu a je teplo, votočim na druhou a je zimagoodbigsmile

A pak se ty v kralikarnach divi kdyz jim prijde vyuctovani a nic s tim neudelaji..a plati i kdyby meli topeni vypnuty😎

...čoveče nedivim, platim zálohy na teplo v rámci fšech poplatků za byt a na konci mi dycky něco málo vracej, ani nesleduju kolik platim...já vlastně ani nevim kolik platim celkem za bydlení...asi sem divnejidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
22.11.2019 14:21:39
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...no ty volesurprised ...zlatá králikárna, votočim kolečkem na jednu stranu a je teplo, votočim na druhou a je zimagoodbigsmile

A pak se ty v kralikarnach divi kdyz jim prijde vyuctovani a nic s tim neudelaji..a plati i kdyby meli topeni vypnuty😎

...čoveče nedivim, platim zálohy na teplo v rámci fšech poplatků za byt a na konci mi dycky něco málo vracej, ani nesleduju kolik platim...já vlastně ani nevim kolik platim celkem za bydlení...asi sem divnejidontknow

...a že bych měl vypnutý topení??? ...proč??? ...sem zvyklej chodit doma celej rok f kraťasech, tričku a na bosocool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
huskyb12 (Administrator)
22.11.2019 14:25:00
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Děláš machra a na balkoně máš kosu :)


ale di, Ty brepto ...
Filous (Člen)
22.11.2019 14:28:04
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

huskyb12 psal:

Děláš machra a na balkoně máš kosu :)

...ale jako sviň, tam mě zebou nohy už po půlce cigárabigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
22.11.2019 14:59:01
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Filous psal:
Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:


A pak se ty v kralikarnach divi kdyz jim prijde vyuctovani a nic s tim neudelaji..a plati i kdyby meli topeni vypnuty😎

...čoveče nedivim, platim zálohy na teplo v rámci fšech poplatků za byt a na konci mi dycky něco málo vracej, ani nesleduju kolik platim...já vlastně ani nevim kolik platim celkem za bydlení...asi sem divnejidontknow

...a že bych měl vypnutý topení??? ...proč??? ...sem zvyklej chodit doma celej rok f kraťasech, tričku a na bosocool

Ses divnej😁
To samo nebylo konkretne na tebe..v praci se vzdy bavim kdyz slysim jak si panelakovy stezujou jak je to drahy a ze jim to zase zdrazili..tak jim jenom rikam..se nedivte bydlite v luxusu kde dostanete sluzby az pod nos tak se nedivte a platte😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
22.11.2019 17:24:16
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:
Filous psal:


...čoveče nedivim, platim zálohy na teplo v rámci fšech poplatků za byt a na konci mi dycky něco málo vracej, ani nesleduju kolik platim...já vlastně ani nevim kolik platim celkem za bydlení...asi sem divnejidontknow

...a že bych měl vypnutý topení??? ...proč??? ...sem zvyklej chodit doma celej rok f kraťasech, tričku a na bosocool

Ses divnej😁
To samo nebylo konkretne na tebe..v praci se vzdy bavim kdyz slysim jak si panelakovy stezujou jak je to drahy a ze jim to zase zdrazili..tak jim jenom rikam..se nedivte bydlite v luxusu kde dostanete sluzby az pod nos tak se nedivte a platte😁

...poslední vjetu podepisujubigsmile ...ted sem se ptal a prej platíme něco vokolo pjeti nebo pjeti a půl komplet se fšim, ani Ája neví, ale to mi příde celkem láce, netušim teda kolik vyjde měsíčně v nákladech ňákej průměrnej barákidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
22.11.2019 17:43:24
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:


...a že bych měl vypnutý topení??? ...proč??? ...sem zvyklej chodit doma celej rok f kraťasech, tričku a na bosocool

Ses divnej😁
To samo nebylo konkretne na tebe..v praci se vzdy bavim kdyz slysim jak si panelakovy stezujou jak je to drahy a ze jim to zase zdrazili..tak jim jenom rikam..se nedivte bydlite v luxusu kde dostanete sluzby az pod nos tak se nedivte a platte😁

...poslední vjetu podepisujubigsmile ...ted sem se ptal a prej platíme něco vokolo pjeti nebo pjeti a půl komplet se fšim, ani Ája neví, ale to mi příde celkem láce, netušim teda kolik vyjde měsíčně v nákladech ňákej průměrnej barákidontknow

muj okolo 10 000kč včetně energii a happy hippobigsmile v koprdeli jsem za dvojpokoj platil 9800kč... seš na tom dobřegood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Billy (Člen)
22.11.2019 18:22:32
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:


...a že bych měl vypnutý topení??? ...proč??? ...sem zvyklej chodit doma celej rok f kraťasech, tričku a na bosocool

Ses divnej😁
To samo nebylo konkretne na tebe..v praci se vzdy bavim kdyz slysim jak si panelakovy stezujou jak je to drahy a ze jim to zase zdrazili..tak jim jenom rikam..se nedivte bydlite v luxusu kde dostanete sluzby az pod nos tak se nedivte a platte😁

...poslední vjetu podepisujubigsmile ...ted sem se ptal a prej platíme něco vokolo pjeti nebo pjeti a půl komplet se fšim, ani Ája neví, ale to mi příde celkem láce, netušim teda kolik vyjde měsíčně v nákladech ňákej průměrnej barákidontknow

V tom budete mit Filous aji neco do fondu oprav domu. Zalezi na kolik to mate stanoveny. Me vyjde provoz domu na 3500,- mesicne ( plyn, elektrika, voda, interfernet). Pojisteni, dan z nemovitosti ted do teho nepocitam. To je cistej naklad 3500,- ,mesicne skutecna spotreba, po odecteni vratek.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
K.a.s.y.m. (Člen)
22.11.2019 18:26:34
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:


...a že bych měl vypnutý topení??? ...proč??? ...sem zvyklej chodit doma celej rok f kraťasech, tričku a na bosocool

Ses divnej😁
To samo nebylo konkretne na tebe..v praci se vzdy bavim kdyz slysim jak si panelakovy stezujou jak je to drahy a ze jim to zase zdrazili..tak jim jenom rikam..se nedivte bydlite v luxusu kde dostanete sluzby az pod nos tak se nedivte a platte😁

...poslední vjetu podepisujubigsmile ...ted sem se ptal a prej platíme něco vokolo pjeti nebo pjeti a půl komplet se fšim, ani Ája neví, ale to mi příde celkem láce, netušim teda kolik vyjde měsíčně v nákladech ňákej průměrnej barákidontknow

Voda a elektrika mesicne cca 3500 plus teda neco malo hypoteka,ale za to co platim by jsi nekoupil v curakove ani pulku garsonky😁😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Mour (Člen)
22.11.2019 18:47:39
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Musíte taky kluci do tohoto započíst náklad na m2, pak Vám to vyjde oproti paneláku na jinou sumu bigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
22.11.2019 18:56:43
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Mour psal:

Musíte taky kluci do tohoto započíst náklad na m2, pak Vám to vyjde oproti paneláku na jinou sumu bigsmile

Chces rict jako nizsi ze jo protoze to tak bude.😎


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Mour (Člen)
22.11.2019 19:02:37
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:
Mour psal:

Musíte taky kluci do tohoto započíst náklad na m2, pak Vám to vyjde oproti paneláku na jinou sumu bigsmile

Chces rict jako nizsi ze jo protoze to tak bude.😎

Javorbigsmile

Mě vychází energie domek 30,- Kč/m2 a panelák 55,- Kč/m2, čili náklady v paneláku  téměř 2xvetsi.surprised

Billy (Člen)
22.11.2019 19:11:30
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ja mam skromnej domek 190m2.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
andre.marek (Člen)
22.11.2019 19:25:08
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

bigsmile To s těma metrama je dobré bigsmile bigsmile
To když přepočítám mých, spíše nadsazených 3000/měsíc tak jsem na 12 kč/m

Mour (Člen)
22.11.2019 19:45:40
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

andre.marek psal:

bigsmile To s těma metrama je dobré bigsmile bigsmile
To když přepočítám mých, spíše nadsazených 3000/měsíc tak jsem na 12 kč/m

....to ale musíš všude topit a na 21st.C bigsmilebigsmilebigsmile

andre.marek (Člen)
22.11.2019 19:52:39
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Já topím na 20... bigsmile bigsmile Jak říká Katka, když je chladno, dáme wine
A v patře, protože tam nebýváme na 18 cool bigsmile

Filous (Člen)
22.11.2019 19:56:20
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

...jo jo, je f tom fšechno, fčetně fondu vopraf, uklidu na chodbách, vody a topení...ale asi je to dražší, vzhledem k rozloze asi 79m2...ale co už, na starý kolena to už měnit nebudu, jen mě děsí to 3tí patrosmile2...bych se podival, kolik přesně platim, ale vodchází mi to z účtu ve Spořce, kam se po změně internátního bankovnictví na Džordže neumim přihlásitsmile2...tagže vlastně ani nevim, co se na tom účtu děje a zůstatek tag ňák vodhadujubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
22.11.2019 20:27:35
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

andre.marek psal:

Já topím na 20... bigsmile bigsmile Jak říká Katka, když je chladno, dáme wine
A v patře, protože tam nebýváme na 18 cool bigsmile

Ty voe 20..to by mi Ivca doma zmrzla..eletrikou topime na 23 a kdyz topim v krbovkach tak tu mame 25😂😂


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Mour (Člen)
22.11.2019 20:45:27
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:
andre.marek psal:

Já topím na 20... bigsmile bigsmile Jak říká Katka, když je chladno, dáme wine
A v patře, protože tam nebýváme na 18 cool bigsmile

Ty voe 20..to by mi Ivca doma zmrzla..eletrikou topime na 23 a kdyz topim v krbovkach tak tu mame 25😂😂

A proto u nás palime kořalku na 51% aby to baby a aji děcka mohli pít goodbigsmilebigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
22.11.2019 22:45:17
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Mour psal:
K.a.s.y.m. psal:
andre.marek psal:

Já topím na 20... bigsmile bigsmile Jak říká Katka, když je chladno, dáme wine
A v patře, protože tam nebýváme na 18 cool bigsmile

Ty voe 20..to by mi Ivca doma zmrzla..eletrikou topime na 23 a kdyz topim v krbovkach tak tu mame 25😂😂

A proto u nás palime kořalku na 51% aby to baby a aji děcka mohli pít goodbigsmilebigsmile

Vis ze alkohol pri chladu zahreje jen na chvili.ze je lepsi telesny teplo😁😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
23.11.2019 07:42:38
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

andre.marek psal:

Já topím na 20... bigsmile bigsmile Jak říká Katka, když je chladno, dáme wine
A v patře, protože tam nebýváme na 18 cool bigsmile

Pockej pockej.....neni to spis takhle? Kdyz je chladno zamrdame?bigsmile jauvajsbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Kuba B12 (Člen)
23.11.2019 20:10:42
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Po 2 letech co mam dostaveno a bydlime sem se nedokopal k zapojeni termostatu. V rijnu zapnu elektrokotel na 25stupnu do vody do podlahy.   V prosinci tam pridam na 27.   A zjara zase dam 25.  Min tam nejde nastavit.  Podle mourovyho propoctu to mam za 33Kc/m.   Zalohy elektro 3200. A voda 300.  Plyn nemam. Jo a doma mame 21-22 stupnu.  Takze to vypada ze ten termostat ani kupovat a zapojovat nebudu.  Kdyz snezi nebo mrzne tak me doma pani a deti donuti udelat ohen v krbu. To se jim jako libi...


honda je honda
Progear 650 (Člen)
25.11.2019 15:46:08
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Banditatom psal:
andre.marek psal:

Já topím na 20... bigsmile bigsmile Jak říká Katka, když je chladno, dáme wine
A v patře, protože tam nebýváme na 18 cool bigsmile

Pockej pockej.....neni to spis takhle? Kdyz je chladno zamrdame?bigsmile jauvajsbigsmile

Taky me to napadlogood


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
25.11.2019 15:54:46
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Banditatom psal:
andre.marek psal:

Já topím na 20... bigsmile bigsmile Jak říká Katka, když je chladno, dáme wine
A v patře, protože tam nebýváme na 18 cool bigsmile

Pockej pockej.....neni to spis takhle? Kdyz je chladno zamrdame?bigsmile jauvajsbigsmile

No jo, ale stejne musis hlidat, aby nebylo moc chladno, protoze to pak nemas zamrdat cim. smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ondráš (Člen)
25.11.2019 15:56:09
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Lihy psal:

Napiš jestli máš opravdu řídící jednotku nebo termostat (tam lze nastevit pouze teplotu noc/den a který den má kdy topit + třeba dovolenou) a jestli máš na fasádě venkovní čidlo. pak jestli jde regulovat výkon na jednotlivejch topnejch tělesech a třeba něco vymyslíme aby paňmáma nemusela sedět u telky v tý asexuální dece a měls jí chuť šukat bigsmilebigsmilebigsmile

Kdyz teda pouziju tvoji terminologii, tak je to termostat co je v tom radiatoru. Pres wifi je kazdy radiator napojeny na ridici/kontrolni panel. Ten dela jen to, ze sdruzuje ovladani do jednoho mista a propojuje to s jejich systemy (nejake jejich servery na Amazonu) pres ktere to komunikuje s aplikaci v mobilu.
Venkovni cidlo nemam. Vnitrni samostatny termostat k tomu poskytuji, ale bojim se, ze to bude sestavene ze stejnych komponent = pravdepodobne stejne problemy. Ty radiatory jsou skladacka. Podle vykonu se tam vzdycky pridaji tusim 3 zebra a tim se prida dalsich 600W vykonu. Ten tistenej obvod co funguje jako termostat to spina pres relataka ktere ale pokud vim nejdou ovladat jednotlive (seple jsou vsechny nebo zadne).
To co popisujes je jiny problem nez ja resim. To co resis ty, je ze se to sice zapne/vypne kdyz ta teplota klesne/stoupne na danou uroven, ale je tam nejaka setrvacnost, takze to kolisani teplot v systemu je tam ve velkem rozsahu.
Ja resim to, ze na radiatoru je nastaveno topit na 20 stupnu, v pokoji je 18 a radiator ukazuje 20 stupnu. Pak ale zmacknu jakekoliv tlacitoko na radiatoru a najednou radiator ukaze 18 stupnu a zacne topit.
Ekvitermni krivka je tady k nicemu, kdyz cidlo dodava spatnou hodnotu.

Me by tohle vsechno az tolik nevadilo, kdyby mi ta firma poslala dokumentaci k API toho zarizeni co maji vystrcene na portu 80. Me by vlastne stacilo, aby mi poslali jak nastavit teplotu na radiatoru. Kdyz bych chtel aby to topilo, nastavil bych tam treba 35 stupnu, kdyz bych nechtel aby to netopilo, nastavil bych tam treba 10. Zbytek bych obstaral jakymkoliv teplomerem, ktery ma zase API a na kterym muzu zjistit teplotu + ML + treba RaspPI ci nejaky serverless reseni, co by to ovladalo. Chtel bych s tou automatizaci jit trochu dal, ale postupne zjistuji, ze to "dal" by vyzadovalo nekdy i stavebni zasahy a to uz se mi moc nechce (takze se na to mozna vyseru a koupim dalsi dekusmile1).
Nebo Google Nest ci neco podobneho, ktery by melo mit tohle vsechno v sobe (mimo te dekysmokin).
Radiatory jsou jeste v zaruce, tak se do toho nechci nejak extremne hrabat a snazim se to z nich dostat po dobrem.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Mour (Člen)
25.11.2019 19:37:56
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Progear 650 psal:
Banditatom psal:
andre.marek psal:

Já topím na 20... bigsmile bigsmile Jak říká Katka, když je chladno, dáme wine
A v patře, protože tam nebýváme na 18 cool bigsmile

Pockej pockej.....neni to spis takhle? Kdyz je chladno zamrdame?bigsmile jauvajsbigsmile

Taky me to napadlogood

....toto je pro chudé bigsmile ...my normální wine

K.a.s.y.m. (Člen)
25.11.2019 19:39:30
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Me spis pripada ze hlavni problem je v tom ze termostat je v radiatorech..ty by jsi potreboval separatni idealne nekde u prostred bytu nebo alespon na druhe strane mistnosti nez mas radiator a pak neco co je bude centalne sledovat aby jsi mohl ridit pres mobil jak jsi si pral.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
25.11.2019 20:22:12
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:

Me spis pripada ze hlavni problem je v tom ze termostat je v radiatorech..ty by jsi potreboval separatni idealne nekde u prostred bytu nebo alespon na druhe strane mistnosti nez mas radiator a pak neco co je bude centalne sledovat aby jsi mohl ridit pres mobil jak jsi si pral.

To bych zase nerekl. To cidlo je na spodku toho radiatoru, kde je ten radiator defakto studeny.
A jak rikam. Zmacknu nejake tlacitko na tom panelu na radiatoru a razem ta teplota skoci o dva stupne. To skoro vypada, jako by se to mereni zaseklo/uspalo a tim, ze na ten panlek sahnu, tak se to zase probudi k cinnosti.
Kdyby to merilo blbe, kvuli tomu, ze je to blizko u radiatoru kde je tepleji, tak bych proste nastavil jinou teplotu a tim by se to melo vykompenzovat. Ale ono to tu teplotu meri +/- dobre (kdyz to porovnam s jinym teplomerem co mame v kuchyni). Jen se to proste obcas (=dost casto) "zasekne".help

Jiny termostat by bohuzel asi moc nepomohl, kdyz nevim jak ty radiatory ovladat jinak nez z toho co uz mam a oni mi nechteji nejakou dokumentaci k API dat. smile2

Jasne. Vymenit to co tam je a dat tam svoje (arduino mini nebo neco v tom stylu). Ale je to v zaruce, tak at se taky trochu snazi.idontknow


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
25.11.2019 21:39:29
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondráš psal:
K.a.s.y.m. psal:

Me spis pripada ze hlavni problem je v tom ze termostat je v radiatorech..ty by jsi potreboval separatni idealne nekde u prostred bytu nebo alespon na druhe strane mistnosti nez mas radiator a pak neco co je bude centalne sledovat aby jsi mohl ridit pres mobil jak jsi si pral.

To bych zase nerekl. To cidlo je na spodku toho radiatoru, kde je ten radiator defakto studeny.
A jak rikam. Zmacknu nejake tlacitko na tom panelu na radiatoru a razem ta teplota skoci o dva stupne. To skoro vypada, jako by se to mereni zaseklo/uspalo a tim, ze na ten panlek sahnu, tak se to zase probudi k cinnosti.
Kdyby to merilo blbe, kvuli tomu, ze je to blizko u radiatoru kde je tepleji, tak bych proste nastavil jinou teplotu a tim by se to melo vykompenzovat. Ale ono to tu teplotu meri +/- dobre (kdyz to porovnam s jinym teplomerem co mame v kuchyni). Jen se to proste obcas (=dost casto) "zasekne".help

Jiny termostat by bohuzel asi moc nepomohl, kdyz nevim jak ty radiatory ovladat jinak nez z toho co uz mam a oni mi nechteji nejakou dokumentaci k API dat. smile2

Jasne. Vymenit to co tam je a dat tam svoje (arduino mini nebo neco v tom stylu). Ale je to v zaruce, tak at se taky trochu snazi.idontknow

Rozumim..reseni mas,ale neni sila s tim pohnout😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
čočkin (Člen)
25.11.2019 23:52:11
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

mám takovej pocit že by tam stačili klasický manuální termostatický ventily na radiátorech a fertig...good a né takovýhle píčovinybigsmile


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Ondráš (Člen)
26.11.2019 01:53:49
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:

Rozumim..reseni mas,ale neni sila s tim pohnout😁

Já myslím, že můžeme bejt úpřímný... Jo, jsem línej. smile1

Ale zase... Jsem si za něco zaplatil, tak od toho očekávám nějakou funkčnost, kterou si ten výrobce obhájí, nebo se o to alespoň bude snažit.
A třeba u té dokumentace k API. Kdyby napsali, že je to interní know-how a neposkytujeme to zákazníkům, tak budu brblat, ale přijmu to. Jejich přístup je, že oni to prostě nechaj vyhnít... Stejně jako u všeho ostatního co jsem po nich chtěl.
To mě na tom sere nejvíc.fuck


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ondráš (Člen)
26.11.2019 01:55:56
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

čočkin psal:

mám takovej pocit že by tam stačili klasický manuální termostatický ventily na radiátorech a fertig...good a né takovýhle píčovinybigsmile

Jak dáš termostatický ventil na elektrický radiátor? smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
26.11.2019 08:06:17
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondráš psal:
K.a.s.y.m. psal:

Rozumim..reseni mas,ale neni sila s tim pohnout😁

Já myslím, že můžeme bejt úpřímný... Jo, jsem línej. smile1

Ale zase... Jsem si za něco zaplatil, tak od toho očekávám nějakou funkčnost, kterou si ten výrobce obhájí, nebo se o to alespoň bude snažit.
A třeba u té dokumentace k API. Kdyby napsali, že je to interní know-how a neposkytujeme to zákazníkům, tak budu brblat, ale přijmu to. Jejich přístup je, že oni to prostě nechaj vyhnít... Stejně jako u všeho ostatního co jsem po nich chtěl.
To mě na tom sere nejvíc.fuck

To je presne to proc si takovehle veci delam radsi sam..pak muzu nadavat jen sobe😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
26.11.2019 11:34:10
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:

To je presne to proc si takovehle veci delam radsi sam..pak muzu nadavat jen sobe😁

Ja pred tim vzdycky premyslim, jestli je lepsi na tom stravit hodiny/dny/tydny a nebo si koupit neco co uz je hotove a funguje.
No, ale ne vzdycky to funguje tak, jak cloveku slibuji.idontknow


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
26.11.2019 11:43:02
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondráš psal:
K.a.s.y.m. psal:

To je presne to proc si takovehle veci delam radsi sam..pak muzu nadavat jen sobe😁

Ja pred tim vzdycky premyslim, jestli je lepsi na tom stravit hodiny/dny/tydny a nebo si koupit neco co uz je hotove a funguje.
No, ale ne vzdycky to funguje tak, jak cloveku slibuji.idontknow

Ja mam prave s remesnikama a firmama s produktama na klic tak blbou zkusenost ze tomu radsi ten cas venuju.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
26.11.2019 16:20:25
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondráš psal:
čočkin psal:

mám takovej pocit že by tam stačili klasický manuální termostatický ventily na radiátorech a fertig...good a né takovýhle píčovinybigsmile

Jak dáš termostatický ventil na elektrický radiátor? smile1

...normálně, přitlučeš hřebíkem smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
26.11.2019 18:23:23
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

K.a.s.y.m. psal:

Ja mam prave s remesnikama a firmama s produktama na klic tak blbou zkusenost ze tomu radsi ten cas venuju.

Vogu, ale vymyslet neuronovou sit a naucit ji regulovat teplotu neni jako vymalovat pokoj nebo vymenti zachod. smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
čočkin (Člen)
26.11.2019 21:03:12
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

aha bigsmilebigsmilebigsmile


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
26.11.2019 21:51:03
Offline

Re: Dotaz na stavare - akumulacky

Ondráš psal:
K.a.s.y.m. psal:

Ja mam prave s remesnikama a firmama s produktama na klic tak blbou zkusenost ze tomu radsi ten cas venuju.

Vogu, ale vymyslet neuronovou sit a naucit ji regulovat teplotu neni jako vymalovat pokoj nebo vymenti zachod. smokin

Ted jsem asi uplne nepochopil jak to myslis ,ale co se tyka topeni. Tak mam jeden centralni termostat a udelat teplovodni podlahovku s par radiatorama zase neni vysoka skola..a v nouzi skrtnu sirkou v krbovkach..a pyromana ma aspon trochu v sobe kazdej😁😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr