Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

bandit1997 (Nový člen)
27.06.2020 21:36:16
Offline

B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

Zdravím!

Prosím o radu. Pár týdnů mám B6 1997. Je to moje první motorka, takže se v tom obecně ještě nevyznám.

Špatný palivový kohout, na ON kape. Na RES předtím jezdila v pohodě, ale blbec jsem tam dal PRI. Na dálnici chcípla a nechtěla naskočit, po nějaké době ok, dojel jsem domů a přepnul zpět na RES. Říkal jsem si, že špatná jehla plováku, ale olej nebyl pak nijak řídký ani nesmrděl výrazně po benzínu, tak jsem doufal, že to bude ok.

Ale při další jízdě mi po zahřátí začala chcípat na křižovatkách, respektive při skoro každém zastavení (klesnutí otáček). Po chvíli zase jde nastartovat a jede do dalšího zastavení...

Pročítal jsem tady podobné dotazy, ale zřejmě to může mít řadu příčin. Skříplá hadička, nízký volnoběh, odvětrávání, špatné palivo atd.

Motorka tři roky stála, pak vyčistěné karburátory, výměna náplní, filtrů, svíček, takže tam by problém být snad neměl.

Může prosím někdo názorně poradit, co zkoušet? Rád bych to zkusil sám, jestli nehrozí, že to úplně dokurvím, ať se seznámíme a něco se naučím.

Moc děkuju!

Ondráš (Člen)
29.06.2020 11:16:45
Offline

Re: B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

Ja ti sice neodpovim, ale dotaz mas slusnej... Jen ten profil, aby bylo mozny te treba nasmerovat podle oblasti odkud jsi.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
29.06.2020 16:40:29
Offline

Re: B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

...podle mě se ti to ulejvá, takže jako první repas kohoutu a jako další zkontrolovat těsnost jehlových ventilků...jestli to dlouho stálo, tak i přes to, že se čistili karbce, mohla se tam ještě nějaká nečistota objevit...jak vypadaj svíčky??? ...jestli jsou mokrý, když to nechce chytit, budou ulitý a to jim taky moc nepřidá...než to vyřešíš, kontroluj hladinu oleje, ideálně na stejným místě, abys eliminoval možnost protékání benzínu do oleje a tím riziko zadření při startu ...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
bandit1997 (Nový člen)
07.07.2020 21:02:53
Offline

Re: B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

Ahoj, díky za odpovědi, byl jsem pryč a konečně jsem se sem zase dostal.

>> Ondráš
Díky za upozornění, profil jsem si doplnil. Jesenice u Prahy, Praha-západ (reálně spíš na Jih od Prahy)

>>Filous
Díky za tipy, k motorce se dostanu až za pár dní, tak kouknu na svíčky. Bohužel se předtím opakovala stejná situace i s kohoutem na RES. Cukání, pak to zhaslo. Po vychladnutí vždy naskočila a chvilku jela a zase to samé, nebylo potřeba ani zastavovat, otáčky párkrát přeskočily a pak spadly úplně... Ještě jsem zjistil, že mi tam lítá navolno nádrž a asi trochu protejká, tak se bojím kápnutí na cívku a blafnutí...Ale už začínám mít pocit, že na ani jedno nebudu zatím ještě stačit...
...Tak se chci zeptat. Z ostatních diskuzí jsem vyrozuměl, že se věnuješ i cizím Banditům. Nebyla by prosímtě možnost, že bys mi na to celkově kouknul, aby bylo možný, a hlavně bezpečný, s tím jezdit? Samozřejmě za odpovídající peníz. Ideálně určitě abych se u toho přiučil, jak ty naši krasavci fungují, ale hlavní je samozřejmě to, aby byl zkrátka v dobré kondici.
Děkuju!

bandit1997 (Nový člen)
16.07.2020 21:02:59
Offline

Re: B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

Chlapi poradili byste mi prosim někoho tady kolem Říčan, nebo i klidně někam dál, kam bych to mohl vzít? Zjišťuju, že sehnat motoservis, a aby za to nechtěli nesmysl, není taková sranda...
Moc díky!

Lihy (Člen)
16.07.2020 22:33:55
Offline

Re: B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

bandit1997 psal:

Chlapi poradili byste mi prosim někoho tady kolem Říčan, nebo i klidně někam dál, kam bych to mohl vzít? Zjišťuju, že sehnat motoservis, a aby za to nechtěli nesmysl, není taková sranda...
Moc díky!

Z Jesenice jsem jezdil k Pepínovi na Zbraslav (mapomoto), ale naposledy jsem tam byl cca před deseti lety, tak nevim jestli ještě funguje.
podle googlemaps to vypadá, že ještě jo.
https://www.google.com/maps/@49.9632631 … 384!8i8192

bandit1997 (Nový člen)
19.07.2020 17:05:50
Offline

Re: B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

>> Lihy

Děkuju, zkusím tam v týdnu zajet good

Filous (Člen)
19.07.2020 19:51:58
Offline

Re: B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

...a dys toho bude mit Pepino moc, tak zavolej a neco vymyslime...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
bandit1997 (Nový člen)
25.07.2020 11:59:08
Offline

Re: B6 1997 - po zahřátí chcípá, když klesnou otáčky

Tak bohužel mapmoto vypadá, že už nefunguje. Byl jsem se tam podívat a všechno zavřený a podle pohledu už nákou dobu.

>>Filous

To by bylo skvělý, moc díky! Ozvu se.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr