Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zanesena sviečka

Bukshi (Nový člen)
23.06.2021 16:56:18
Offline

Zanesena sviečka

Zdravim,

nedavno som sa stal majitelom Bandita 650S (2005) a pri vymene sviecok som zistil ze sviecka na valci 4 bola zanesena. Po vymene vsetkych sviecok a nabehani 80km nova sviecka na valci 4 zasa zanesena. Viete mi niekto poradit podla obrazka ci je to od oleja alebo paliva? Vonia to ako benzin ale je to strasne mastne.

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/6445_sviecky.jpg



Bohuzial k moto nemam ziadnu servisnu historiu len info ze posledne roky toho moc nenabehala a karburatory zevraj boli nedavno cistene.

Zatial mam v plane pomerat odpor cievky pre 1-4 a tiez zmerat kompresiu na valci. Hned ako sa k tomu dostanem dam vediet ...

Vdaka za pomoc!

Filous (Člen)
23.06.2021 21:48:06
Offline

Re: Zanesena sviečka

...stara svice je zakarbonovana, to vypada na olej...pokud bezi normalne na ctyri, tak civku ani nemer, zapalovani bude v poradku, ale tlaky by meli napovedet...u ohratyho motoru mu na miste naloz a prudce zaklapni plyn a pozoruj, jestli zakouri...pak je to jasny...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bukshi (Nový člen)
07.08.2021 21:02:51
Offline

Re: Zanesena sviečka

Tak som sa konecne dostal k meraniu kompresie ale nameral som velmi divne / male hodnoty.

Studeny motor:
#1: 500 kPa
#2: 500 kPa
#3: 510 kPa
#4: 490 kPa

"Zahriaty" motor (10 min volnobeh):
#1: 500 kPa
#2: 500 kPa
#3: 500 kPa
#4: 490 kPa

Ak som dobre pozeral v servisnom manualy malo by to byt niekde medzi 1000 az 1500 kPa idontknow

Meral som s tymto:

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/6445_img_20210807_083545259.jpg



Skusil som aj zaklapnut plyn podla Filous a zadymilo to celkom slusne.

Co to teda znamena?

Filous (Člen)
08.08.2021 14:18:42
Offline

Re: Zanesena sviečka

...merils to s votevrenejma klapkama??? ...tj. s plynem votevrenym na doraz???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bukshi (Nový člen)
08.08.2021 18:46:02
Offline

Re: Zanesena sviečka

Ano plyn bol otvoreny na maximum. Nechal som to otocit cca 5-6 krat a rucicka sa uz nepohla pri poslednych 2 pretoceniach.

Filous (Člen)
10.08.2021 21:01:11
Offline

Re: Zanesena sviečka

...zalezi i na meraku...kazdopadne 5 atmosfer je malo, ale tlaky jsou celkem soumerny, takze bych to moc neresil, pokud bezi na ctyri, startuje a funguje normalne...pokud bys to chtel resit, bude te to stat ranec ojro...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bukshi (Nový člen)
08.09.2021 17:24:59
Offline

Re: Zanesena sviečka

Tak sa mi podarilo zmerat kompresiu aj s inym pristrojom a uz tie hodnoty vyzeraju lepsie. Meral som to za studena a nie je tam nastastie velky rozdiel medzi valcami.

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/6445_bandit_compression_test.jpg


Moze byt ze nakoniec bude problem na valci 4 "len" s nastavenim karburatora?

Sviecka na valci 4 po cca 400 km od nova vyzera takto:

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/6445_sviecka_4.jpg


Je to len zakarbonovane alebo je tam aj olej? Ked som sviecku vyberal smrdelo to dost silno ako benzin ale zdalo sa mi ze tam je aj trocha oleja. Predpokladam ze to pachne od benzinu stale ak tam nie je idealne spalovanie  idontknow help ostatne "zdrave" sviecky takto silno nezapachali.

K.a.s.y.m. (Člen)
09.09.2021 20:23:24
Offline

Re: Zanesena sviečka

jsi si jistý ,že karbeci jsou v pohodě když to podle tebe smrdí benzinem? Může nezavírat jehlový ventilek..může viset sytič.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Bukshi (Nový člen)
10.09.2021 14:11:20
Offline

Re: Zanesena sviečka

karburatory som este nekontroloval, predchadzajuci majitel ich zevraj daval cistit pred 2 rokmi a od vtedy moto nenabehala ani 1000 km, ale urcite ich pozriem ked sa k tomu dostanem

K.a.s.y.m. (Člen)
10.09.2021 19:25:02
Offline

Re: Zanesena sviečka

Bukshi psal:

karburatory som este nekontroloval, predchadzajuci majitel ich zevraj daval cistit pred 2 rokmi a od vtedy moto nenabehala ani 1000 km, ale urcite ich pozriem ked sa k tomu dostanem

no možná právě proto ,že to za 2 roky nic nenajelo a byl v tom benzin bych řešil dřív je než kompresycool


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr